Challengers – Bayer Gdańsk

Challengers2121213Win
Bayer Gdańsk1911140Loss

Po bardzo obiecującym poniedziałkowym występie w wykonaniu drużyny Bayer Gdańsk, oczekiwania wobec wtorkowego starcia stały na bardzo wysokim poziomie. Wiedzieliśmy bowiem, że Challengers niemal z marszu stanie się jednym z głównych kandydatów do awansu. Po meczu ‘Aptekarzy’ z Tigerem uznaliśmy, że zespół Damiana Harica będzie w stanie ‘podjąć rękawicę’. Czy się pomyliliśmy? Cóż, zależy jak na to spojrzeć. Pierwszy set rywalizacji rozpoczął się bowiem od świetnego trzecioligowego grania, któremu prawdę mówiąc było do drugiej ligi. Serio, ten mecz do stanu 15-15 oglądało się wybornie. Game-changerem była świetna zagrywka w wykonaniu środkowego Michała Kocbucha, po któryej Challengers objęli prowadzenie 18-15 i po chwili cieszyli się z wygrania pierwszej partii. Sytuacja ta ewidentnie podcięła ‘Aptekarzom’ skrzydła, którzy na początku drugiej odsłony mieli problemy z przyjęciem specyficznej zagrywki rozgrywającego – Krystiana Kempińskiego (4-0). W dalszej części seta, Challengers utrzymywali przewagę czterech oczek i taki stan trwał do momentu, kiedy na tablicy wyników mieliśmy 11-7. Druga część tej odsłony to znaczna przewaga zespołu Wojciecha Lewińskiego udokumentowana wygraną seta do 11. Ostatnia partia rozpoczęła się od kilku punktów ex-gracza Volley Surprise – Mariusza Kuczko (7-1). Kiedy wydawało się, że za chwilę Challengers skończy mecz to popełnili kilka błędów z rzędu, które dały tlen przeciwnikom (7-5). Nadzieje Bayera na dobry rezultat zostały jednak dość szybko zgaszone. Po dwóch punktach Bartłomieja Dzierzęckiego, Challengers wysunęli się na prowadzenie 15-7 i zasadniczo był to koniec emocji w meczu.