Bombardierzy – ACTIVNI Gdańsk

Bombardierzy1414110Loss
ACTIVNI Gdańsk2121213Win

Ligowe ostatki, dla obu drużyn przypadły na Dzień Niepodległości. Fakt ten postanowiło wykorzystać kilku kibiców Bombardierów, którzy zagrzewali swoją drużynę do tego stopnia, że więcej osób od tego, co dzieje się na samym parkiecie, obserwowało to, co dzieje się na trybunie. Skupiając się jednak na wydarzeniach sportowych to Bombardierzy do ostatniego spotkania w sezonie Jesień’21 przystąpili w pięcioro graczy. Wszystko za sprawą tego, że w końcówce meczu z Craftveną kontuzji kolana doznał Rafał Wróblewski. To z kolei sprawiło, że o wygraną z ACTIVNYMI zrobiło się jeszcze trudniej. Już na początku meczu, ACTIVNI zdołali wypracować sobie zaliczkę 6-1. Mimo tego, po chwili rywal wyrównał na 6-6, lecz był to krótkotrwały zryw. Po kilku skutecznych atakach Nazara Krutskevycha, ACTIVNI wyszli na prowadzenie 14-10 i nie forsując zbytnio tempa, dowieźli wygraną do końca. Drugi set rozpoczął się od prawdziwego show kapitana ACTIVNYCH, który po kapitalnej serii na zagrywce, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 8-2. Tak duża przewaga na początku seta zwiastowała, że nie będzie to zbyt wyrównana i emocjonująca potyczka. ACTIVNI, podobnie jak miało to miejsce w pierwszym secie, pewnie wygrali do 14. Jeszcze lepiej były drugoligowiec poradził sobie w trzecim secie. W pewnym momencie ACTIVNI prowadzili już (13-4) i w powietrzu unosił się charakterystyczny zapach ligowego wpier*olu. Finalnie, Bombardierzy zdołali uciułać kilka oczek więcej, przez co rozmiary porażki nie były aż tak dotkliwe.