Bayer Gdańsk – BES Boys BLUM

Bayer Gdańsk1621212Overtime win
BES Boys BLUM2118141Overtime loss

Ależ wiadro pomyj wylało się w ostatnim czasie na drużynę Bayer Gdańsk. Mimo że w kilku ostatnich miesiącach nie szło – to i tak postawiliśmy na to, że zdołają ograć oni drużynę BES Boys BLUM i nie miał tu znaczenia fakt, że ci drudzy wyraźnie się w ostatnim czasie poprawili. Jakież było nasze zdziwienie, gdy oglądaliśmy pierwszą odsłonę rywalizacji. Wszystko za sprawą faktu, że to gracze Ryszarda Nowaka lepiej weszli w spotkanie i po jednym z ataków Marcina Platy, objęli prowadzenie 10-7. ‘Aptekarze’ starali się odpowiedzieć atakami swojego kapitana – Damiana Harica. Mimo to – nawet jeśli Bayer zdołał się zbliżyć do rywala, to doświadczony team BBB po chwili ponownie odskakiwał (18-14) i dość gładko wygrał seta do 16. Środkowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn, która zaprowadziła nas do stanu po 8. Mniej więcej na półmetku seta, sekwencję czterech błędów z rzędu zaprezentowała ekipa w szarych trykotach, a to sprawiło, że Bayer objął prowadzenie 14-11. Niestety dla nich – wciąż borykali się z potężnym problemem w przyjęciu (15-14), a to z kolei sprawiło, że na parkiecie zobaczyliśmy niecodzienny widok, a mianowicie – dwóch libero po jednej strony siatki. W dalszej części seta, Bayer zdołał jednak ponownie odskoczyć na trzy oczka i tego prowadzenia już nie oddał (21-18). Ostatnia odsłona to wyrównana walka obu drużyn do stanu po 9. Druga część finałowego seta to wreszcie gra ‘Aptekarzy’, którą chciałoby się oglądać. Po kilku składnych akcjach, drużyna z Olivii Business Center odskoczyła na 18-12 i po chwili cieszyła się z wygrania bardzo ważnego meczu.