ACTIVNI Gdańsk – Wolves Volley

ACTIVNI Gdańsk1821201Overtime loss
Wolves Volley2115222Overtime win

W ostatnim czasie, bardzo często podkreślaliśmy fakt, że ACTIVNI Gdańsk byli jedyną drużyną, która w sezonie Wiosna’22 nie straciła choćby seta. Po czwartkowym spotkaniu kapitalna passa została przerwana. W tym momencie zastanawiamy się, czy spotkanie z Wilkami było tylko wypadkiem przy pracy czy jednak, mecz z ‘Watahą’ pokazał, że ACTIVNI rywalizując z mocnymi ekipami będą mieli problemy. W podsumowaniu meczu warto zaznaczyć fakt, że ACTIVNI w spotkaniu musieli radzić sobie bez dwóch graczy, którzy w poprzednich spotkaniach ‘ciągnęli’ drużynę. W kadrze drużyny zabrakło bowiem Patryka Okulewicza oraz Kamila Rutkowskiego. Niech ta sytuacja Was jednak nie zmyli. ACTIVNI Gdańsk mają obecnie bardzo szeroką kadrę i w meczu z Wolves, grało kilka osób z przeszłością czy to pierwszo, czy drugoligową. Mimo to od początku, ‘Wataha’ podeszła do spotkania bez przysłowiowej sraczki. Ba, po kapitalnym początku, drużyna Macieja Tarulewicza prowadziła już 4-0. Po chwili ACTIVNI zdołali co prawda doprowadzić do wyrównania (6-6), ale dalsza część seta należała do ‘Watahy’, która objęła prowadzenie 13-8 i mimo nerwowej końcówki, przewagi już nie wypuściła. Drugi set należał do faworyzowanej drużyny ACTIVNYCH Gdańsk. Wyrównana gra w tej partii trwała do stanu 12-12. Po chwili ‘Wilki’ zanotowały jednak przestój, a ACTIVNI zagrali skutecznie w ataku w efekcie czego, drużyna Artura Kurkowskiego objęła prowadzenie 16-12 i po chwili wygrała seta. Trzeci set był wisienką na torcie. Poziom emocji, które towarzyszyły obu drużynom sprawił, że w pewnym momencie przebudził się nawet Pan ochroniarz. Set ten obfitował w długie wymiany. Ponadto, obie drużyny mogły podobać się w obronie. W połowie seta wydawało się, że jest już ‘pozamiatane’. Wolves Volley prowadziło bowiem 14-9 i kiedy wydawało się, że za chwilę skończą mecz, przebudzili się ich rywale (18-18). Końcówka seta należała jednak do Wilków, którzy po ataku bardzo aktywnego Tymoteusza Kalicha oraz bloku Macieja Tarulewicza mogli w przypływie eksplozji pozytywnych emocji zrobić swoje: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaauuuuuuuuuuuuuuuu. Podsumowując – było to kapitalne widowisko. Brawo.