ACTIVNI Gdańsk – Team Spontan

ACTIVNI Gdańsk1326121Overtime loss
Team Spontan2124212Overtime win

Drugim rywalem ACTIVNYCH we wtorkowy wieczór była ekipa Team Spontan. Jako, że planem minimum na wtorkowy wieczór było zdobycie dwóch punktów oznaczało to, że po porażce 1-2 z BL, drużyna Artura Kurkowskiego musi ugrać jeden punkt ze ‘Spontanicznymi’. Cóż, zadanie to zdawało się być o wiele bardziej wymagające niż w meczu przeciwko BL Volley. Z drugiej strony, przy odpowiednim mentalu można było pokusić się o punkty ze Spontanem. Drużyna Piotra Raczyńskiego, jak sama nazwa wskazuje, po raz kolejny zaskoczyła składem. W zasadzie nie jesteśmy w stanie zliczyć, które to już zestawienie kadrowe ‘Spontanicznych’, ale było tego naprawdę sporo. Przed wtorkowym meczem ‘Oranje’ ściągnęli do składu Michała Maliszewskiego. Zabrakło z kolei kilku etatowych graczy, których wymienienie zajęłoby nam dobry moment. Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla faworyzowanej drużyny. Spontan w pierwszej odsłonie imponował skutecznością w ataku. Rywale mieli problem z przyjęciem. Ponadto, po raz kolejny zanotowali słabe wejście w mecz. Składając to wszystko do kupy, wynik 21-13 dla Team Spontan nie mógł nikogo dziwić. Zapomnijcie, o czym przeczytaliście odnośnie pierwszego seta. W drugim, wszystko było na odwrót. ACTIVNI – elegancko. Tu blok, tam gwóźdź, niezła zagra. EKIPAZO. Spontan – problem z przyjęciem, tu błąd, tam atak w out. GRZYBNIA. Tak wyglądało to do stanu 20-16 dla ACTIVNYCH, którzy uznali, że nie ma co zbyt szybko kończyć drugiej partii. Najpierw dopuścili rywali do wyrównania, by później przez kilka chwil drżeć o wynik. Ostatecznie, zakończyło się happy-endem, ale przypuszczamy, że majtki zawodników w szarych koszulkach powinny zostać zutylizowane. Trzeci set przypominał bardziej pierwszą niż drugą odsłonę. Co tu dużo mówić – nie było zbyt ciekawie. Z kronikarskiego obowiązku podamy wynik. 21-12 dla Spontana.