ACTIVNI Gdańsk – Team Looz

ACTIVNI Gdańsk1914211Overtime loss
Team Looz2121192Overtime win

Po przegranym przez Activnych hitowym starciu z drużyną Zmieszanych przyszedł czas na kolejne, arcyważne spotkanie w ramach trzeciej ligi. Na placu boju stanęły ekipy, które przed rozpoczęciem sezonu miały wyznaczony jeden cel – awans. Choćby nie wiemy jak ACTIVNI się przed tym bronili to przed sezonem mało kto przypuszczał, że mogłoby się potoczyć inaczej. Po spotkaniach, do których doszło w obecnym tygodniu wiemy, że o zrealizowanie tego celu, będzie drużynie Artura Kurkowskiego piekielnie trudno. Przejdźmy jednak do meczu, bo w tym działo się bardzo dużo. W pierwszej odsłonie przez bardzo długi czas wydawało się, że to ACTIVNI zdołają wygrać. Od niemal samego początku drużyna Artura Kurkowskiego utrzymywała czteropunktowe prowadzenie. Taki stan trwał do momentu, w którym na tablicy wyników było 17-13. Mimo, że wydawało się to wręcz niemożliwe, do drużyny ACTIVNYCH wróciły stare demony w postaci błędów własnych. Dwa razy z rzędu cztery odbicia oraz dwa punkty Mateusza Michalskiego sprawiły, że mieliśmy remis 17-17. Był to moment, w którym Team Looz uwierzyło, że jest w stanie wygrać tę partię i tak się po chwili stało. Druga odsłona była ledwie preludium do wydarzeń z trzeciego seta. W środkowej partii dobrze grająca ekipa Team Looz nie dała większych szans swoim rywalom i zasłużenie wygrała tę partię do 14. Ostatnia odsłona sprawiła, że mówiło się o niej na wiele godzin po zakończeniu spotkania. Przez większość seta delikatną przewagę mieli gracze ACTIVNYCH. A to punkcik, a to dwa, ale finalnie doprowadziło ich to do końcówki, którą wygrali do 19. Po spotkaniu pod siatką się zakotłowało i mało brakowało do tego, byśmy zmienili nazwę na Bokserską Ligę Trójmiasta. Na przyszłość informacja dla każdego potencjalnego kogucika. W SL3 nie ma i nie będzie zgody na agresywne zachowania. W tym meczu na szczęście rozeszło się po kościach.