ACTIVNI Gdańsk – Port Gdańsk

ACTIVNI Gdańsk2121213Win
Port Gdańsk159120Loss

Nie mają ostatnio szczęścia drużyny, które dopiero co zmieniły stroje. W minionym tygodniu przekonały się o tym drużyny Team Spontan oraz trzecioligowa ekipa Tiger Team. Nie inaczej było i w środowym spotkaniu, gdzie Port zaprezentował się w nowych strojach i to by było tyle z miłych wspomnień, które w środowy wieczór po sobie postawili. Jeśli chodzi o grę to było naprawdę cienko. Owszem – w naszych oczach ACTIVNI byli faworytem starcia i postawiliśmy na to, że wygrają za komplet punktów. Z tyłu głowy mieliśmy gdzieś jednak myśl, że historycznie ACTIVNI mieli spore problemy z ‘Portowcami’. Pierwszy set środowego spotkania rozpoczął się świetnie dla ACTIVNYCH, którzy po dwóch skutecznych atakach Czarka Labuddy, objęli prowadzenie 14-8. W dalszej części po jednym z ataków Karola Polanowskiego, Port zniwelował straty do czterech oczek (18-14), ale nie było tu nawet mowy o odmienieniu losów rywalizacji (21-15). Przed środkową partią w szeregach Portu doszło do pewnych roszad. Na sypie zobaczyliśmy Arkadiusza Sojko, który poczynania kolegów w pierwszym secie oglądał z boku. Zamiana rozgrywającego na nic się zdała. Środkowa odsłona była bowiem absolutną dominacją graczy ACTIVNYCH, którzy co rusz korzystali z problemów rywali z przyjęciem, rozegraniem oraz wykończeniem akcji. Trzeba tu uczciwie przyznać, że w ekipie z doków zawiedli wszyscy – z Denisem Gostomczykiem na czele. Lider ‘Portowców’ był tego dnia pod formą, a to w połączeniu z dobrą grą ACTIVNYCH sprawiło, że zespół Artura Kurkowskiego wygrał do…9! Ostatnia odsłona to poprawna gra ACTIVNYCH, którzy popełniali zdecydowanie mniej błędów. Prosta recepta na sukces okazała się tą najskuteczniejszą i…wystarczającą na ekipę ‘z doków’. Ostateczny wynik seta to wygrana ACTIVNYCH do 12, a całego meczu w stosunku 3-0.