Zapowiedź – MATCHDAY #34

Przed nami ostatni dzień meczowy w sezonie Wiosna’22. We wtorkowy wieczór dojdzie do sześciu spotkań. Zdecydowanie najciekawiej zapowiadają się mecze barażowe, które zadecydują o tym w których ligach na jesień, zagrają poszczególne drużyny. Ponadto po wręczeniu pucharów, medali oraz statuetek indywidualnych dojdzie do meczów gwiazd każdej z lig. Zapraszamy na zapowiedź!

Swooshers – Port Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Nie licząc spotkań barażowych oraz meczów gwiazd, przed nami ostatnie – 247 spotkanie w sezonie Wiosna’22. O godzinie 19:00, na boisku numer 2 zmierzą się ekipy Swooshers oraz Port Gdańsk. Dla obu drużyn będzie to pierwsze starcie w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Dla Swooshersów będzie to z kolei ostatnia okazja na to, by sięgnąć w obecnym sezonie po pierwszy punkt. Patrząc na obecny sezon, z perspektywy czasu uważamy, że najbliżej realizacji celu było w spotkaniu z Bayer Gdańsk oraz Niepokonanymi PKO Bank Polski. Niestety, w końcówkach to rywale prezentowali więcej jakości i finalnie wygrywali. Potencjalny punkt Swooshersów byłby z pewnością ‘kopem mobilizacyjnym’ przed kolejnym sezonem. Czy w konfrontacji z ‘Portowcami’ jest to w ogóle możliwe? Nie ukrywamy, że dużo będzie tu zależało od składu oraz podejścia do spotkania graczy z doków. Pamiętamy z przeszłości, że w końcówkach sezonu z ‘Portowcami’ różnie bywało. Tak było niemal równy rok temu, kiedy ‘Portowcy’ nie stawili się na ostatnim spotkaniu w sezonie z Wirtualną Polską. Miejmy nadzieje, że tym razem nie dojdzie do podobnej sytuacji. Z drugiej strony, gracze Portu Gdańsk wciąż mają o co walczyć. Obecnie plasują się oni na piątym miejscu w tabeli i żeby wskoczyć na czwartą lokatę, Port Gdańsk musi dziś wygrać spotkanie.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Eko-Hurt – Dziki Wejherowo

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Przyznamy szczerze, że dawno któreś ze spotkań barażowych nie zapowiadało się tak ciekawie, jak spotkanie ‘Hurtowników’ z Dzikami. Wszystko za sprawą tego, że na pierwszy rzut oka w spotkaniu, które zostanie rozegrane o godzinie 19:00, trudno jednoznacznie wskazać faworyta. W magazynie podsumowującym sezon Wiosna’22, z pięciu osób, trzy wskazały Eko-Hurt. Dwie z kolei Dzików Wejherowo. Ponadto, każda z osób wskazywała, że w spotkaniu dojdzie do wyniku 2-1. Czy tak będzie? O tym przekonamy się za kilka godzin. Co ciekawe, sama obecność obu drużyn w meczu barażowym, może być pewnego rodzaju zaskoczeniem. W początkowej fazie sezonu, wydawało się że Eko-Hurt nie będzie miał większych problemów z utrzymaniem. Ba, w pewnym momencie drużyna była o włos od tego, by zakwalifikować się do grupy mistrzowskiej. W końcówce sezonu, po serii kilku porażek z rzędu, ‘Hurtownicy’ byli z kolei drużyną, w którą zwątpił niemal każdy. Ostatecznie, graczom w białych strojach udało się rzutem na taśmę, wskoczyć na miejsce barażowe. Czy sezon zakończą happy-endem? Z całą pewnością plany te, pokrzyżować będą chcieli gracze z Wejherowa. Przypomnijmy, że w obecnym sezonie, gracze Filipa Stabulewskiego mieli wszystko w swoich rękach do tego, by sięgnąć po mistrzowski tytuł w II lidze. O tym, że tak się nie stało, zadecydowały….jeden set. Kto jak kto, ale to właśnie gracze w niebieskich trykotach uwielbiali się wręcz dzielić punktami w meczach, w których byli zdecydowanym faworytem. Przed wtorkowym spotkaniem należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Dla Dzików Wejherowo będzie to drugie spotkanie barażowe w SL3. W pierwszym meczu, Dziki musiały uznać wyższość Gonito Volley. Czy we wtorkowy wieczór, zdołają odwrócić kartę?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Volley Kiełpino – Zmieszani

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Mimo że obie drużyny od kilku sezonów grają w drugiej czy trzeciej lidze, będzie to pierwsze bezpośrednie starcie w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Tak się bowiem składa, że kiedy Volley Kiełpino w dwóch poprzednich sezonach rywalizował w drugiej lidze, Zmieszani wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dokładnie w tym samym momencie, do trzeciej ligi spadli gracze Fabiana Polita. Czy po wtorkowej konfrontacji ponownie się to zmieni? Odpowiedzi na to pytanie możemy poszukać w ostatnim turnieju charytatywnym, organizowanym przez Bayer Gdańsk. Niespełna dwa tygodnie temu, górą byli Zmieszani, którzy wygrali bardzo zacięte spotkanie w stosunku 2-1. Dodatkowo, obie drużyny, nie licząc małych zmian występowały w bardzo podobnych składach, w których wystąpią we wtorkowy wieczór. Podobnie jak w przypadku barażu o pierwszą ligę, tu również spodziewamy się emocji na wysokim poziomie sportowym. Wydaje się, że obie drużyny dysponują bardzo podobnym potencjałem sportowym i o tym, która z ekip wygra zadecyduje dyspozycja dnia. Dyspozycja obu drużyn w ostatnim czasie powala sądzić, że będzie to spotkanie, które będzie stało na wysokim poziomie sportowym. Przyznamy, że w ostatnim magazynie stawialiśmy na 2-1 dla Volley Kiełpino. Im bliżej do samego spotkania, tym większe mamy wątpliwości. Z pewnością dla Zmieszanych potencjalna przegrana byłaby ogromnym zawodem. Wszystko za sprawą tego, że w ostatnim czasie drużyna Edyty Woźny, ogrywając Team Looz oraz Nielotów dokonała naprawdę dużej rzeczy. Czy we wtorkowy wieczór podtrzymają świetną dyspozycję?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.