Zapowiedź – MATCHDAY #33

Nie licząc dnia zarezerwowanego na mecze barażowe oraz gwiazd, przed nami ostatni dzień meczowy w sezonie Wiosna’22. We wtorkowy wieczór wyłoniony zostanie mistrz Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Dodatkowo, na brak emocji nie będziemy również narzekać w spotkaniach decydujących o tym, która z drużyn utrzyma się w pierwszej oraz drugiej lidze. Zapraszamy na zapowiedź!

BES24h Nieloty – Oliwa Team

Godz.:19:00, boisko nr 3

Ależ namieszała w tabeli w końcówce sezonu drużyna Oliwy Team. Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu, drużyna z serca Gdańska, mierzyła się z Dzikami Wejherowo. Graczom ze stolicy małego trójmiasta do wygranej drugiej ligi wystarczyły trzy punkty z Oliwą. Zadanie to przed meczem nie wydawało się bardzo wymagające. Dziki Wejherowo przystępowały do spotkania tuż po imponującej wygranej z Dream Volley. Dodatkowo Oliwa Team w jedenastu rozegranych spotkaniach w sezonie Wiosna’22 miała zaledwie trzy wygrane. Łącząc te rzeczy do kupy, wychodziło nam na to, że Dziki Wejherowo miały rozbić swoich rywali i cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Jak wyszło? Ano tak, że Oliwa Team zagrała kapitalne spotkanie. Mimo że Oliwa finalnie przegrała tę partię to uważamy, że było to jedno z lepszych spotkań ‘Oliwiaków’ w obecnym sezonie.  Biorąc pod uwagę również ostatnie spotkanie Oliwy ze Zmieszanymi, gracze Dawida Karpińskiego mogą żałować, że sezon dobiega dziś końca. Mecz z Nielotami będzie okazją do podreperowania stosunku zwycięstw do porażek. Mimo, że forma Oliwy jest całkiem niezła, to jednak zaledwie trzy zwycięstwa w sezonie, chluby drużynie nie przynoszą. Niewiele lepszym bilansem mogą pochwalić się gracze BES24h Nieloty, którzy w sezonie Wiosna’22 wygrali…cztery spotkania. Obraz na obecny sezon może być jednak zupełnie inny. Przypomnijmy, że gracze Mateusza Bone rozegrają we wtorek aż dwa spotkania i jeśli je wygrają, to w niezłych nastrojach będą wyczekiwać sezonu Jesień’22.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Chilli Amigos – Wolves Volley

Godz.:19:00, boisko nr 1

Wynik osiągnięty w sezonie Wiosna’22 nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Tak się bowiem składa, że najwyższe miejsce, o które mogą powalczyć w końcówce sezonu obie ekipy to piąta lokata. Mimo wszystko, jeśli mielibyśmy wskazać drużynę, dla której takie miejsce jest lepsze, to wybralibyśmy drużynę Wolves Volley. Wszystko za sprawą ogromnego progresu, który drużyna poczyniła w stosunku do poprzedniego sezonu. Przypomnijmy, że wówczas ‘Wataha’ zajęła finalnie ósme miejsce spośród dwunastu ekip, które wystąpiły na jesieni. Obecny wynik jest zatem bez wątpienia zdecydowanie lepszy. Mimo to, zgodnie z powiedzeniem że apetyt rośnie w miarę jedzenia – był czas w obecnym sezonie, w którym wydawało się, że ‘Wilki’ stać na to by pokusić się o podium rozgrywek. Finalnie o tym, że tak się nie stało zadecydowały…pojedyncze sety. Tak się bowiem składa, że drużyna Volley Kiełpino, która w obecnym sezonie skończy zmagania na co najmniej trzecim miejscu ma…większą liczbę porażek. To z kolei pokazuje jak istotna w SL3 jest walka o każdego seta. O tym, że jest to 100% prawda przekonali się również gracze Chilli Amigos, którzy mają identyczny bilans zwycięstw oraz porażek co ‘Wilki’. Niestety dla ‘Amigos’, poza trzema porażkami, gracze Grzegorza Walukiewicza aż w trzech wygranych pojedynkach musieli dzielić się punktami z rywalami. Taki bilans sprawia, że niezależnie od wyniku wtorkowego starcia, obecny sezon będzie najgorszym w wykonaniu Chilli Amigos. Przypomnijmy, że wciąż mówimy o najbardziej utytułowanej drużynie w trzeciej lidze w historii ligi, której najniższym miejscem w tej klasie rozgrywkowej, była trzecia lokata.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Flota Rada Dzielnicy UJ – ACTIVNI Gdańsk

Godz.:19:00, boisko nr 2

Spotkanie pomiędzy Flotą Radą Dzielnicy UJ a ACTIVNYMI Gdańsk miało być ozdobą i zwieńczeniem świetnego sezonu obu drużyn. Ba, to właśnie w bezpośrednim starciu miał zostać wyłoniony mistrz trzeciej ligi w sezonie Wiosna’22. Nic z tego. Wszystko za sprawą tego, że na przestrzeni całego sezonu, ACTIVNI Gdańsk nie zdołali dotrzymać tempa swoim przeciwnikom. Te, było tak piorunujące, że z czasem ACTIVNYM zakręciło się w brzuszku, niczym dzieciakowi który opił się coli i wszedł na karuzelę. Przed wtorkowym wieczorem zastanawiamy się, czy Flota zdoła wykrzesać w sobie pokłady mobilizacji do tego by w ostatnim spotkaniu ograć wicelidera rozgrywek. Jak słusznie zauważyła w ostatnim czasie jedna z fanek Floty, gracze Karoliny Kirszensztein staną przed szansą na to, by zapisać się w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta jako jedyna z trzecioligowych ekip, która wygrała wszystkie spotkania w sezonie. Dotychczas do takiej sytuacji dochodziło wyłącznie w pierwszej oraz drugiej lidze. Z historii SL3 pamiętamy jednak, że po zagwarantowaniu sobie mistrzostwa, drużyny często podchodziły do ostatniego spotkania ‘na lajcie’. Ponadto jesteśmy przekonani, że rywale Floty – ACTIVNI Gdańsk podejdą do spotkania bardzo zmobilizowani. Na taką postawę nie wpłynie chęć awansu, bo ten gracze Artura Kurkowskiego mają na 99% zagwarantowany, ale chęć udowodnienia swoim przeciwnikom, swojej wartości.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Gonito Volley – BES Boys BLUM

Godz.:20:00, boisko nr 1

Czy dla jednej z drużyn, wtorkowe starcie będzie ostatnim spotkaniem w drugiej klasie rozgrywkowej? Jest to bardzo prawdopodobne. W zdecydowanie gorszym położeniu znajdują się obecnie gracze BES Boys BLUM, którzy do barażowego miejsca tracą dwa punkty. Oznacza to, że jeśli ‘Chłopcy’ chcą się utrzymać w drugiej lidze to muszą wygrać spotkanie z ‘Tygrysami’. Powiedzmy sobie wprost. Patrząc na obecną dyspozycję obu drużyn, zadanie to zdaje się być arcytrudne. We wtorkowym spotkaniu to Gonito Volley będzie dość wyraźnym faworytem spotkania. Gracze Wojciecha Strychalskiego plasują się obecnie na jedenastym miejscu w ligowej tabeli i do pewnego utrzymania, ‘Tygrysy’ potrzebują jednego punktu. Gdyby tak się stało, to niezależnie od pozostałych wyników, ‘biało-pomarańczowi’ skończą sezon przed Zmieszanymi, BES Boys BLUM oraz Team Looz. Biorąc pod uwagę dyspozycję Gonito w ostatnim czasie, nie powinno być z tym większego problemu. Przypomnijmy, że aż cztery z sześciu ostatnich spotkań, Gonito kończyło wygraną. Jeśli chodzi o porażki w tym okresie, to drużyna Wojciecha Strychalskiego musiała uznać wyższość Dream Volley oraz BEemki Volley. Dwie wspomniane drużyny, zapewniły sobie w ostatnim czasie awans do pierwszej ligi. Mimo tego, że BEemka walczyła o wygraną drugiej ligi, a Gonito wciąż nie ma zagwarantowanego utrzymania, to ‘Tygrysy’ zaprezentowały się naprawdę dobrze i były o włos od tego, by pozbawić ‘biało-niebieskich’ tytułu mistrzowskiego. W odczuciu Redakcji, kwestia zagwarantowania sobie utrzymania, została odłożona o tydzień.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

AVOCADO friends – Merkury

Godz.:20:00, boisko nr 3

Czy koronacja króla, została odłożona tylko na tydzień? A może właśnie jesteśmy świadkami abdykacji? Odpowiedź na powyższe pytania poznamy w najbliższy wtorek. Wszystko za sprawą ubiegłotygodniowej porażki Merkurego z CTO Volley. Po tym, jak drużyna Piotra Peplińskiego przegrała z CTO 0-3, stało się bowiem jasne, że o tym czy po raz trzeci z rzędu wygrają ligę zadecyduje ich ostatnie spotkanie w sezonie. Powiedzmy sobie wprost. Merkury wciąż ma absolutnie wszystko w swoich rękach aby dziś wieczorem cieszyć się z wygranej w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Wszystko wskazuje na to, że do mistrzostwa, wystarczy im zaledwie jeden punkt. Wszystko za sprawą tego, że w SL3, co można oceniać różnie, bardzo mocno liczą się małe punkty. W nich z kolei, Merkury ma wciąż przewagę nad CTO i jeśli wygraliby seta z ‘Weganami’, a następnie nie dostali, mówiąc kolokwialnie – wpierdolu, to krzywda im się nie stanie. Problem Merkurego polega jednak na tym, że wieczorem zmierzą się z drużyną absolutnie nieobliczalną. Tak się bowiem składa, że w obecnym sezonie ‘Weganie’ sprawiali ogromne kłopoty kilku drużynom i śmiało można ich określić mianem rewelacji edycji Wiosna’22. Dla obu drużyn, wtorkowa konfrontacja będzie już piątym spotkaniem w SL3. Dotychczas, za każdym razem górą była ekipa Merkurego. Trzeba przy tym jednak zauważyć, że nigdy wcześniej, gracze Piotra Peplińskiego nie grali pod taką presją. Czy w związku z tym, sięgną oni po mistrzowski tytuł? Gdyby stało się inaczej, to biorąc pod uwagę ich sytuację na kilka kolejek przed końcem, byłoby to absolutną sensacją, po której pisalibyśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

BES24h Nieloty – Zmieszani

Godz.:20:00, boisko nr 3

To już ostatnia szansa drużyny Zmieszanych, na utrzymanie się w drugiej lidze. Po dwunastu spotkaniach obecnego sezonu, ekipa Edyty Woźny znajduje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli z dziewięcioma oczkami na koncie. Aby znaleźć się na miejscu barażowym, Zmieszani muszą dziś wygrać za komplet punktów, a na dodatek liczyć na to, że Gonito Volley ogra BES Boys BLUM. Cóż, powiedzmy sobie szczerze. Scenariusz, który przed chwilą nakreśliliśmy nie jest zbyt prawdopodobny. Wszystko za sprawą tego, że to Nieloty są dość wyraźnym faworytem nadchodzącego spotkania. Nawet jeśli Zmieszanym uda się wygrać spotkanie, to sięgnięcie po komplet punktów będzie zadaniem wybitnie trudnym. Dość powiedzieć, że w obecnym sezonie, BES24h Nieloty tylko raz przegrali spotkanie w stosunku 0-3. Wydarzyło się to jednak przeciwko czwartej sile obecnego sezonu – Hydrze Volleyball Team. W pozostałych meczach, nawet jeśli gracze BES24h mierzyli się z drużynami z drugoligowego podium, to albo wygrywali, albo byli tego bardzo blisko. Aby w obozie Zmieszanych nie zrobiło się jednak zbyt ponuro, to należy przypomnieć o tym, że drużyna BES24h Nieloty mierzy się obecnie z potężnymi problemami kadrowymi, które są spowodowane albo kontuzjami, albo sprawami prywatnymi. Z tego powodu, drużyna Nielotów nie mogła wystąpić w poprzednim tygodniu rozgrywek i właśnie dlatego, ze Zmieszanymi zagrała ekipa Team Looz. Czy przez tydzień, drużyna ‘Pingwinów’ zdołała się wykurować?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Niepokonani PKO Bank Polski – Craftvena

Godz.:21:00, boisko nr 3

Nie ma się co oszukiwać. W obecnym sezonie obie drużyny, które spotkają się ze sobą po godzinie 21:00 na boisku numer 3, miały większe ambicję. W historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, Craftvena zajmowała czwarte, ósme, piąte oraz w ostatnim sezonie – szóste miejsce. Owszem, w obecnym sezonie wiadomym było, że ‘Rzemieślnicy’ będą mieli bardzo dużą konkurencję, jednak od tak doświadczonej drużyny, można oczekiwać nieco więcej. Wydaje się, że gdyby gracze Bartosza Zakrzewskiego zanotowali lepszy start, to ich obecna sytuacja w tabeli byłaby zupełnie inna. W ostatnim meczu w sezonie Wiosna’22, gracze Craftveny muszą powalczyć o to, aby nie zająć najniższego miejsca w historii występów w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Aby obronić ósmą lokatę, ‘Rzemieślnicy’ muszą wygrać spotkanie z ‘Bankowcami’. Tak się bowiem składa, że gracze z sektora bankowego mają dokładnie tyle samo punktów. To z kolei oznacza, że drużyna która wygra, zajmie w tabeli miejsce nad swoimi rywalami. Dla obu drużyn wtorkowa rywalizacja będzie piątym bezpośrednim pojedynkiem. Do tej pory, lepiej wiodło się graczom Craftveny, którzy wygrali trzy spotkania i tylko raz schodzili z parkietu jako pokonani. Jak będzie tym razem? Wydaje się, że nieznacznym faworytem starcia będą ‘Bankowcy’. ‘Biało-czarni’ zdają się być obecnie drużyną, którą stać na to, by w niedługim czasie postawić kolejny krok. Jeśli w przyszłym sezonie ominą ich kontuzję to miejsce w czołowej szóste jest jak najbardziej w ich zasięgu. Zanim jednak do tego dojdzie, gracze PKO postarają się poprawić sobie humor przed niemal trzymiesięczną przerwą w rozgrywkach.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Eko-Hurt – Tufi Team

Godz.:21:00, boisko nr 1

To co dzieje się w obecnym sezonie w pierwszej lidze to istne szaleństwo. Zacznijmy od tego, że aż cztery z pięciu drużyn, które w poprzednim sezonie walczyły o medale, w obecnym znalazły się w grupie spadkowej. Dwie z nich powalczą we wtorkowy wieczór o ostatnie punkty w sezonie. O ile w przypadku drużyny Tufi Team, potencjalny komplet punktów nie sprawi, że drużyna Mateusza Woźniaka utrzyma się w lidze, tak w przypadku ‘Hurtowników’ jest to ostatnia szansa na wykaraskanie się z tarapatów. Obecnie drużyna Konrada Gawrewicza ma na swoim koncie 14 punktów. To z kolei oznacza, że do miejsca barażowego, tracą obecnie dwa oczka. Jeśli chodzi o drugą lokatę, to do Speednetu tracą trzy punkty. Jako, że Speednet rozegra z Szach-Matem bezpośrednie spotkanie to stwarza to ogromną szansę dla ‘Hurtowników’. Pisząc wprost. Jeśli Eko-Hurt chce się utrzymać to musi nadchodzące spotkanie wygrać za komplet punktów. W związku z faktem, że na równoległym boisku dojdzie do bezpośredniego starcia Speednetu z Szach-Matem, trzy punkty ‘Hurtowników’ pozwolą im uciec spod gilotyny. Prawda, że plan ten wydaje się wręcz idealny? Cóż, niekoniecznie. Pamiętajmy, że drużyna Konrada Gawrewicza musi na początek wygrać swoje spotkanie z ‘Tuffikami’, co przecież zadaniem łatwym nie będzie. Trudno znaleźć drużynę równie ambitną jak Tufi Team, co gracze Mateusza Woźniaka udowodnili tydzień temu, gdy Tufi Team pogodzone ze spadkiem do drugiej ligi ograło ‘Szachistów’. Sytuacja ta dobitnie pokazała, że w nadchodzącym spotkaniu Tufi powalczy o wygraną. Czy Eko-Hurt zdoła rzutem na taśmę utrzymać się w lidze?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Speednet – Szach-Mat

Godz.:21:00, boisko nr 2

W końcówce sezonu, w walce o utrzymanie wciąż liczą się trzy drużyny. To już pewne, że spośród ekip: Speednet, Szach-Mat oraz Eko-Hurt jedna z drużyn spadnie do niższej klasy rozgrywkowej. Drużyna, która zajmie trzecie miejsce w grupie spadkowej będzie musiała rozegrać jeszcze spotkanie barażowe. Pewna utrzymania będzie z kolei wyłącznie jedna ekipa. Cała sytuacja przypomina nam nieco sytuację z popularnej zabawy na oczepinach, gdzie na dwa krzesła przypada trzech chętnych. Dla której z trzech wymienionych drużyn zabraknie ‘krzesła’? Obecnie, w najgorszej sytuacji są gracze Eko-Hurt. Jeśli bowiem w meczu Speednetu z Szach-Matem padnie wynik 2-1 dla ‘Szachistów’ to wraz ze Speednetem będą oni mieli po 18 punktów, co z kolei będzie oznaczało, że Eko-Hurt znajdzie się poza burtą. ‘Hurtowników’ jednak uspokajamy – w meczu pomiędzy obiema ekipami na pewno nie dojdzie do żadnej ‘ustawki’. Poza tym, że obie drużyny nigdy nie dały nam powodu by tak sądzić, to w dodatku, wynik 2-1 dla Szach-Matu, nic graczom Dawida Kołodzieja nie daje. Wszystko za sprawą tego, że nawet jeśli wygraliby oni spotkanie po podziale punktów, to z uwagi na małe punkty, znaleźliby się w tej sytuacji pod Speednetem. To z kolei oznaczałoby, że w przyszłym tygodniu musieliby mierzyć się z Dzikami Wejherowo. Biorąc pod uwagę jakość ‘Dziczyzny’, wynik zawodów byłby sprawą otwartą i nie jest powiedziane, że to pierwszoligowiec wyszedłby z tego starcia obronną ręką. W związku z tym, jesteśmy niemal przekonani, że obie drużyny powalczą dziś o pełną pulę.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.