Zapowiedź – MATCHDAY #32

Przed nami ostatni dzień meczowy w obecnym tygodniu rozgrywek. Z dużą dozą prawdopodobieństwa poznamy dziś mistrza pierwszej ligi. Aby tak się stało, drużyna CTO Volley musi zgubić w środę punkty. W drugiej lidze dojdzie z kolei do kilku spotkań, które rozwieją niektóre z wątpliwości dotyczących potencjalnych spadkowiczów. Zapraszamy na zapowiedź!

Letni Gdańsk – Gonito Volley

Godz.: 19:30, boisko nr 1

We wtorkowy wieczór, drużyna Gonito Volley była o włos od tego, by stać się drużyną o której mówiłoby się najwięcej spośród 38 ekip. Wszystko za sprawą tego, że rywalizowali oni z BEemką Volley, dla której był to ostatni mecz w sezonie Wiosna’22. Jeśli Gonito wygrałoby w tym spotkaniu choć jednego seta, to wywróciliby do góry nogami całe podium rozgrywek. Ostatecznie, mimo że było bardzo blisko, to BEemka wygrała trzeciego seta. Z pewnością ‘Tygrysy’ mogą czuć po tym spotkaniu spory niedosyt. W trzecim secie doszło bowiem do sytuacji, w której bardzo kontrowersyjną decyzję podjęła sędzia prowadząca zawody. Finalnie po całym zamieszaniu, to BEemka zdobyła kolejny punkt, który był szalenie istotny w kontekście wygrania całej ligi. Dla Gonito przegrana seta oznaczała z kolei, że drużyna ponownie spadła na dwunaste miejsce w tabeli i jeśli sezon kończyłby się w momencie pisania zapowiedzi, to Gonito zagrałoby w barażu. Przed ‘Tygrysami’ dwa arcyważne spotkania, które zadecydują o tym, w której klasie rozgrywkowej, Gonito zagra w przyszłej edycji. Nos podpowiada nam, że w środowej konfrontacji z ‘Letnikami’, to ‘Tygrysy’ wyjdą zwycięsko. Tak się bowiem składa, że końcówki sezonów to zazwyczaj bardzo dobra dyspozycja graczy w biało-pomarańczowych barwach. Kiedy weźmiemy pod uwagę również problemy kadrowe ‘Letników’, to wychodzi nam na to, że Gonito wygra spotkanie 2-1.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

CTO Volley – ZCP Volley Gdańsk

Godz.: 19:30, boisko nr 2

W środowy wieczór, CTO Volley rozegra dwa spotkania, po których okaże się, które miejsce finalnie zajmą. Rozpiętość jest stosunkowa duża. W zależności od wyników w środowy wieczór oraz potencjalnie przyszłotygodniowego spotkania Merkurego z AVOCADO frieds, CTO Volley może zająć pierwsze, drugie lub trzecie miejsce. W tym miejscu trzeba napisać uczciwie, że najprawdopodobniej będzie to druga lokata. Skąd takie przypuszczenie? Ano stąd, że na dwa spotkania do końca sezonu, ‘Pomarańczowa siła’ traci do lidera rozgrywek aż cztery punkty. Z drugiej strony, nad ekipą ZCP Volley Gdańsk, która znajduje się obecnie na trzecim miejscu, gracze CTO mają jeden punkt przewagi. Dodatkowo od drużyny ZCP mają również zdecydowanie lepszy stosunek małych punktów. Oznacza to z kolei, że jeśli gracze CTO wygrają z pierwszym rywalem choć jednego seta, to niemal na pewno zagwarantują sobie srebrne medale. Aby jednak myśleć o złocie, to o godzinie 19:30, gracze z Malborka muszą ograć ZCP Volley Gdańsk, a następnie ograć Merkurego i liczyć na to, że ci drudzy, przegrają z AVOCADO. Czy jest to scenariusz prawdopodobny? Cóż, niekoniecznie. Podobnym, mało prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że ZCP Volley Gdańsk wskoczy na finiszu ligi na drugie miejsce. Aby tak się stało, musieliby oni wygrać w nadchodzącym meczu a następnie liczyć na to, że CTO przegra w meczu z Merkurym. Jak widać, liczba scenariuszy na środowy wieczór jest stosunkowo duża. Już niebawem przekonamy się, czy na samym finiszu rozgrywek, kolejność w tabeli ulegnie zmianie.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Team Spontan – BH Rent MiszMasz

Godz.: 19:30, boisko nr 3

To już ostatni mecz ‘Hotelarzy’ w sezonie Wiosna’22. Czy zakończy się happy-endem i drużyna Tomasza Walaskowskiego się utrzyma? Cóż, nie ma co do tego pewności. Aby graczom w czarnych strojach się jednak nie powiodło, musiałoby się spełnić kilka scenariuszy. Wiadomo, że im więcej podpunktów, tym mniejsze prawdopodobieństwo tego, że taki scenariusz ‘wypali’. Mimo wszystko, nawet jeśli drużynie BH Rent uda się uniknąć losów z poprzedniego sezonu i drużyna nie zagra spotkania barażowego, to pewne rzeczy powinny przed kolejnym sezonem się zmienić. Wydaje nam się, że największy problem ‘Hotelarzy’ siedzi obecnie w ich głowach. Nie można tego inaczej wytłumaczyć. Po kapitalnych otwarciach sezonów Jesień’21 oraz Wiosna’22, przychodził okres, w którym BH Rent MiszMasz głównie zawodził. Uważamy, że ci goście naprawdę potrafią grać w siatkówkę, jednak nawarstwiające się porażki z rzędu sprawiają, że ‘Hotelarze’ w kolejnych meczach dostają czegoś na kształt paraliżu. Aby po środowym wieczorze, MiszMasz nie musiał w popłochu odświeżać strony by sprawdzić sytuację w tabeli, ekipa Tomka Walaskowskiego musi powalczyć o punkty. Mimo że ‘Spontaniczni’ znajdują się obecnie w górnej części tabeli, to nie możemy powiedzieć, że MiszMasz jest w tym spotkaniu skazany na porażkę. To, że ‘Spontaniczni’ są w obecnym sezonie do ugryzienia, pokazało już kilka drużyn. Czy BH Rent zdoła się przełamać w spotkaniu wieńczącym zmagania w sezonie Wiosna’22?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

CTO Volley – Merkury

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Kiedy obie drużyny mierzyły się ze sobą, jeszcze w rundzie zasadniczej, na naszym facebooku wrzuciliśmy konkurs, w którym należało wskazać prawidłowy wynik meczu. Wówczas, zdecydowana większość osób, które wzięły udział w zabawie wskazała na to, że to CTO Volley wygra spotkanie. Nie inaczej było z typami Redakcji oraz Ekspertów. Był to okres w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, w którym wydawało się, że CTO Volley jest faworytem do wygrania całej ligi. Opinie te, zostały potwierdzone w bezpośrednim starciu, do którego doszło 5 kwietnia. Przypomnijmy, że wówczas to CTO Volley okazało się lepszą drużyną. Od tamtego czasu, w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta – wiele się zmieniło. Podczas gdy gracze z Malborka mieli duże problemy z tym, by ograć kolejnych rywali, Merkury najczęściej wygrywał a jeśli już to robił, to przy okazji dopisywał do swoich kont komplet punktów. Dzięki temu, na samym finiszu rozgrywek, gracze Piotra Peplińskiego mają aż o cztery punkty przewagi nad rywalem. Oznacza to, że nawet jeśli CTO Volley wygra o 19:30 z ZCP Volley Gdańsk a następnie ogra ekipę Merkurego, to i tak, to dwukrotni mistrzowie SL3, będą mieli wszystko w swoich rękach. Wszystko za sprawą tego, że w kolejnym tygodniu zmierzą się oni z ‘Weganami’. Z drugiej strony, nie jest przecież powiedziane, że bezpośrednie starcie Merkurego z CTO będzie meczem o ‘coś’. Może się tak stać, jeśli gracze z Malborka przegrają swoje spotkanie z ZCP Volley Gdańsk. Wówczas, gracze w granatowych strojach na dwa spotkania przed końcem sezonu, staną się mistrzem Siatkarskiej Ligi Trójmiasta.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Team Looz – Zmieszani

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Do godziny 10:30, drużyna Zmieszanych nie wiedziała czy, a jeśli tak to z kim rozegra w środowy wieczór jedno z najważniejszych spotkań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Sprawcami całego zamieszania była ekipa BES24h Nieloty, która to miała być w środowy wieczór, rywalem ekipy Edyty Woźny. Z samego rana, na skrzynkę Redakcji wpłynęła jednak informacja, że gracze Mateusza Bone nie są w stanie skompletować składu. Wszystko za sprawą tego, że do ligi zgłosili zaledwie siedmiu graczy, a przed środową potyczką ze składu z uwagi na kontuzję lub inne sytuację życiowe wypadło…czterech graczy. Kiedy sytuacja wydawała się beznadziejna i o ostatecznym kształcie tabeli i drużynach, które spadną z ligi miał zadecydować walkower, w sukurs Nielotom przyszli gracze Team Looz, którzy zgodzili się ich zastąpić. W związku z tym, mecz Looz – Zmieszani, do którego miało dojść w przyszły wtorek, odbędzie się już dzisiaj. Mecz ten w dużej mierze może zadecydować o losach obu drużyn w kolejnym sezonie. Jeśli spotkanie przegrają Zmieszani, to stanie się jasne, że to oni pożegnają się z drugą ligą. Jeśli z kolei wygrają to sytuacja na dnie tabeli stanie się niezwykle interesująca.  Faworytem meczu będzie ekipa Team Looz, która wygrała cztery z pięciu ostatnich spotkań. Uważamy, że ‘czarne koszule’ są na najlepszej drodze do bezpiecznego utrzymania w lidze, co do niedawana wydawało się abstrakcją. Czy Zmieszani w ostatnim meczu zdołają odmienić swoje położenie i zawalczyć o utrzymanie?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Letni Gdańsk – Team Spontan

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Bezpośrednie spotkanie pomiędzy drużynami będzie ostatnim meczem obu ekip w sezonie Wiosna’22. Stanie się tak, o ile drużyna Letniego Gdańska nie skończy finalnie sezonu na dwunastym miejscu w lidze, które sprawiłoby, że ‘Letnicy’ rozegraliby jeszcze spotkanie barażowe o prawo gry w drugiej lidze w przyszłym sezonie. Bardzo dużo zależeć tu będzie od tego, jak drużyna Michała Mysłka zaprezentuje się w środowy wieczór. Poza spotkaniem ze ‘Spontanicznymi’, gracze Letniego Gdańska rozegrają również spotkanie z Gonito Volley, z którymi sąsiadują obecnie w tabeli. Nawet jeśli Letni Gdańsk przegra pierwsze spotkanie to i tak, w meczu ze Spontanem jest o co walczyć. Obecnie nad strefą barażową, gracze Letniego mają o jeden punkt przewagi. To co działa na korzyść drużyny to fakt, że mają oni do rozegrania o jedno spotkanie więcej. Jak widać, w środowy wieczór jest o co walczyć. Każdy wygrany set, może przybliżyć drużynę do utrzymania. Drugim rywalem ‘Letników’ w środowy wieczór będzie ekipa ‘Spontanicznych’. Kto jak kto, ale akurat Team Spontan jest drużyną, która nad wyraz często dzieli się punktami ze swoimi przeciwnikami. W obecnym sezonie, w jedenastu rozegranych spotkaniach do takiej sytuacji doszło aż ośmiokrotnie. Czy podobnie będzie i tym razem? Dla obu drużyn będzie to czwarte bezpośrednie starcie w SL3. Dotychczas lepiej wiodło się ‘Spontanicznym’, którzy wygrali trzy mecze. Wydaje się dość prawdopodobne, że w środę wynik ten będzie jeszcze lepszy.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.