Zapowiedź – MATCHDAY #28

Wtorkowa seria gier przybliża nas do finalnych rozstrzygnięć w poszczególnych ligach. Jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów będzie konfrontacja na szczycie trzeciej ligi, w której ACTIVNI Gdańsk zmierzą się z Chilli Amigos. Ciekawie będzie również na dole drugiej ligi, gdzie w walce o utrzymanie Team Looz podejmie drużynę BES Boys BLUM. Zapraszamy na zapowiedź!

Niepokonani PKO Bank Polski – DNV

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Konsekwencje pewnych złych wyborów, ciągnie się bardzo długo. Nieskazitelny wizerunek budowany latami, może zostać zepsuty jedną złą decyzją. Do niedawna o Niepokonanych PKO Bank Polski mówiliśmy w samych superlatywach. Pamiętamy bowiem początki ‘Bankowców’ w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Postęp, który czyniła drużyna z każdym meczem sprawiał, że ręce same składały się do oklasków. W ostatnim czasie dostaliśmy drużynę, która jest w stanie powalczyć jak równy z równym z największymi trzecioligowymi firmami. Niestety w ubiegłym tygodniu wydarzyła się rzecz, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Gracze PKO postanowili spróbować oszukać zarówno nas, trzecioligowych rywali oraz całą społeczność Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Po całym wydarzeniu nie mieliśmy wątpliwości co do tego, która z drużyn zasłużyła na miano ‘Dziadów tygodnia’. Zamykając ten temat pragniemy wyrazić nadzieje, że do podobnej sytuacji już nigdy nie dojdzie. Mówimy tu rzecz jasna o całej lidze, a nie tylko drużynie ‘Bankowców’. Wracając do dzisiejszego spotkania, będzie to starcie sąsiadów w tabeli. Obecnie Niepokonani PKO Bank Polski znajdują się na dziesiątym miejscu w tabeli z jedenastoma oczkami na koncie. DNV z kolei po jedenastu rozegranych spotkaniach ma o jedno oczko mniej. Która z drużyn będzie faworytem starcia? Nieco większe szanse na wygraną dajemy ‘Bankowcom’. Trzeba przy tym zauważyć, że dystans który do niedawna dzielił obie drużyny się zmniejszył. Jeśli we wtorkowy wieczór to DNV zdoła wygrać, to nie będzie to dla nas wielkim zaskoczeniem.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Craftvena – Husaria Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Spośród czternastu drużyn występujących w trzeciej lidze, Craftvena do spółki z ACTIVNYMI Gdańsk ma obecnie rozegrane najmniejszą liczbę spotkań. W związku z tym, nadrabiając ligowe zaległości – ‘Rzemieślnicy’ rozegrają we wtorkowy wieczór dwa spotkania. Obok meczu z Husarią Gdańsk, Craftvena zmierzy się również z Portem Gdańsk. Patrząc na obecną sytuację w tabeli, dość oczywistym jest to, że to mecz z ‘Portowcami’ będzie o wiele bardziej wymagającym zadaniem. Nie oznacza to rzecz jasna, że w meczu z Husarią, Craftvenę czeka ‘spacerek’. W obecnym sezonie, gracze w biało-czerwonych barwach już kilkukrotnie udowodniali, że są w stanie powalczyć z rywalami, którzy są od nich wyżej w tabeli. W sezonie Wiosna’22 potwierdziło się to w spotkaniach z Wolves Volley, Tiger Team czy ostatnio – z Volley Kiełpino. Biorąc pod uwagę, że mówimy tu o drużynach znajdujących się na trzecim, czwartym oraz siódmym miejscu w lidze – wynik ten może robić wrażenie. Wydaje nam się, że kwestią czasu jest to, kiedy Husaria Gdańsk zacznie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta wygrywać. Czy nastąpi to już we wtorek? Mimo wszystko to Craftvena będzie faworytem spotkania. Nie oznacza to jednak, że Husaria nie będzie w stanie powalczyć o wygraną czy choćby punkt. W naszym odczuciu, mecz zakończy się podziałem punktów, ze wskazaniem na ‘Rzemieślników’, którzy wciąż mają realną szansę na siódme miejsce w lidze.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Tufi Team – MPS Volley

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Spośród wszystkich pięciu drużyn, które znalazły się w grupie spadkowej w pierwszej lidze, sytuacja MPS, zdaje się być najlepsza. Nie dość, że po rundzie zasadniczej, Miłośnicy Piłki Siatkowej mieli przewagę punktową nad każdą pozostałą drużyną, to na dodatek wygrali oni pierwsze spotkanie ze Speednetem. Mimo to, wciąż daleko do tego by mówić o komfortowej sytuacji. Nad miejscem spadkowym, gracze Jakuba Nowaka mają zaledwie dwa punkty przewagi. Biorąc pod uwagę to, że wszystkie drużyny mają do rozegrania po trzy spotkania (Tufi Team – cztery), to jeszcze wszystko może się wydarzyć. Jak w tym całym rozdaniu zakończą się losy Tufi Team? Dla graczy Mateusza Woźniaka będzie to pierwsze spotkanie w grupie spadkowej. Obecny sezon w wykonaniu ‘Tuffików’ to prawdziwy rollercoaster sportowych emocji. Była radość po wielkich wygranych, był również smutek i rozczarowanie. Kiedy po nieudanym początku sezonu, Tufi Team wygrało za komplet punktów z Szach-Matem, wydawało się, że drużyna wróciła na właściwe tory. Niestety dla nich kilka kolejnych spotkań kończyło się porażkami. Kiedy większość postawiła już na ‘Tuffikach’ krzyżyk, ci wygrali ze Speednetem i wrócili do gry. Mimo to, obecnie wciąż znajdują się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli ze stratą pięciupunktów do bezpiecznego miejsca. Jeśli przegrają dziś kolejne spotkanie to będzie im bardzo trudno odmienić losy sezonu.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Niepokonani PKO Bank Polski – Speednet 2

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Tuż po spotkaniu z DNV, Niepokonani PKO Bank Polski przystąpią do przedostatniego spotkania w sezonie Wiosna’22. Rywalem ‘Bankowców’ we wtorkowy wieczór będzie ekipa Speednetu 2. ‘Programiści’ podejdą do spotkania po poniedziałkowej wygranej, w której zgarnęli komplet punktów w meczu ze Swooshers. O tym, że po raz ostatni, drużyna Marka Ogonowskiego sięgnęła po komplet punktów niemal dwa lata temu, pisaliśmy w podsumowaniu wczorajszego dnia meczowego. W tej zapowiedzi to powtórzymy, bowiem wspomniane zwycięstwo zostało odniesione…właśnie w meczu z Niepokonanymi PKO Bank Polski. Czy po dwóch latach, Speednet jest w stanie powtórzyć tamten wynik? Cóż, jest to dość mało prawdopodobne. Z drugiej strony trzeba zauważyć, że ‘Programiści’ prezentują w ostatnim czasie bardzo dobrą formę. Po przedostatnim meczu Speednetu z Tiger Team, w podsumowaniu napisaliśmy, że gracze z Olivii Business Center mogą żałować, że sezon dobiega powoli końca. Laurka, którą wystawiliśmy właśnie ‘Programistom’ nie sprawia, że Niepokonani PKO Bank Polski przestaną być faworytem. Ba, wydaje nam się, że graczy z sektora bankowego stać na to, by w dwóch wtorkowych meczach sięgnęli po komplet punktów. Gdyby tak się stało, to optyka na sezon Wiosna’22 byłaby zupełnie inna. Obecnie, drużynie PKO do powtórzenia wyniku z poprzedniego sezonu (12 punktów), brakuje zaledwie jednego punktu. Jesteśmy niemal przekonani, że ‘Bankowcy’ pobiją ten wynik już we wtorek. Biorąc pod uwagę, że w tym sezonie trzecia liga zdaje się być zdecydowanie mocniejsza niż wówczas, wynik ten można zaliczyć do udanych.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Craftvena – Port Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Po poniedziałkowym zwycięstwie, drużyna ‘Portowców’ jest już bardzo bliska tego, by zrealizować swoje marzenia o podium rozgrywek. Aby tak się stało, gracze Arkadiusza Sojko muszą wygrać dwa nadchodzące spotkania i jednocześnie liczyć na to, że wyniki pozostałych spotkań w czubie tabeli, poukładają się po myśli graczy z doków. Nie oglądając się póki co na rywali, Port Gdańsk musi wykonać swoją robotę. Zadaniem numer 1, w końcówce sezonu będzie ogranie Craftveny. W historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, ‘Portowcy’ mierzy się z ‘Rzemieślnikami’ już pięciokrotnie. Początek rywalizacji pomiędzy drużynami to wygrane Craftveny. Po dwóch zwycięstwach przyszły ‘chude lata’ drużyny Bartka Zakrzewskiego. Trzy kolejne pojedynki kończyły się bowiem zwycięstwami ‘Portowców’. Zawsze jednak, mecze obu drużyn, stały na niezłym poziomie, a tym samym – rzadko kiedy się nudziliśmy. Miejmy nadzieje, że i tym razem będzie podobnie. Z drugiej strony, nos podpowiada nam, że ‘Portowcy’ mają wszystko do tego by ograć swoich rywali 3-0. Właśnie taki będzie typ Redakcji na nadchodzące spotkanie. Uważamy, że dążący do zrealizowania swojego celu, którym jest podium rozgrywek, Port podejdzie do spotkania niezwykle zdeterminowany. Dodatkowo na korzyść graczy w granatowych trykotach przemawia większa jakość, która w obecnym sezonie rzuca się w oczy. Jakby tego było mało, w ostatnim czasie Craftvena miała pewne problemy kadrowe i nie mamy przekonania, że dziś może być inaczej.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Hydra Volleyball Team – Team Spontan

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Po kapitalnym poniedziałkowym występie, drużyna Hydra Volleyball Team przystąpi do kolejnego spotkania w ramach sezonu Wiosna’22. Sytuacja ‘Bestii’ po jedenastu spotkaniach obecnego sezonu wygląda tak, że traci ona trzy punkty do podium rozgrywek. Do końca sezonu graczom w złotych strojach zostały dwa spotkania. Jeśli wygrają je i zdobędą przy tym komplet punktów to istnieje duża szansa na to, że Hydra Volleyball Team, zrealizuje swój cel. Niestety dla Hydry, nawet jeśli w pozostałych meczach zdobędą komplet punktów, to dodatkowo muszą liczyć na to, że inne wyniki w czołówce ligi, poukładają się na ich korzyść. W tych wszystkich rozważaniach, zdaje się, że pominęliśmy drużynę Piotra Raczyńskiego – Team Spontan. Była drużyna obecnego kapitana Hydry – Sławka Kudyby, podejdzie do spotkania jako szósta siła obecnego sezonu. ‘Spontaniczni’ po dziesięciu spotkaniach w sezonie Wiosna’22 zgromadzili na swoim koncie 19 oczek. Na taki dorobek złożyło się siedem zwycięstw oraz trzy porażki. Mimo że ‘Spontaniczni’ mają tyle samo zwycięstw co Hydra, to w ligowej tabeli dzielą ich aż cztery punkty. To pokazuje z kolei ile ‘ważą’ pojedyncze sety, które Team Spontan uwielbia wręcz tracić. Czy we wtorkowy wieczór, Team Spontan zdoła popsuć marzenia o awansie Hydry do wyższej klasy rozgrywkowej? Z pewnością na taki scenariusz liczą Dream Volley, BEemka oraz Dziki Wejherowo.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Eko-Hurt – Speednet

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Patrząc na obecną sytuację obu drużyn, którym przyjdzie zmierzyć się po godzinie 21, trudno nie odnieść wrażenia, że rozpalony lont niebezpiecznie zmierza w kierunku beczki wypełnionej prochem. Nie dość, że obie drużyny, które w poprzednim sezonie występowały w grupie mistrzowskiej, obecnie znajdują się w spadkowej, to na dodatek przegrały w nich swoje pierwsze spotkanie. ‘Hurtownicy’ musieli uznać wyższość Szach-Matu natomiast Speednet – Miłośników Piłki Siatkowej. Pomimo to, na trzy mecze przed zakończeniem sezonu Wiosna’22, w nieco lepszej sytuacji znajdują się gracze Speednetu. Wszystko za sprawą tego, że w przegranym meczu z MPS-em udało im się sięgnąć po jedno oczko, które może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście utrzymania. Dodatkowo, poza zdobytym punktem wydaje się, że Speednet zaprezentował w ubiegłotygodniowej potyczce o wiele lepszą formę niż Eko-Hurt. To z kolei pozwala sądzić, że to Speednet będzie nieznacznym faworytem nadchodzącego spotkania. Jeśli by się tak stało, to sytuacja Eko-Hurtu zrobiłaby się dramatyczna. Przypomnijmy, że spośród pięciu ekip występujących w grupie spadkowej co najmniej dwie, zagrają w drugiej lidze. Jak widać stawka spotkania jest ogromna i na obecnym etapie sezonu pojedyncza przegrana może kosztować bardzo dużo. Nos podpowiada nam, że nadchodzące spotkanie będzie jeszcze bardziej emocjonujące niż te z rundy zasadniczej.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

ACTIVNI Gdańsk – Chilli Amigos

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Dochodzimy do takiego etapu sezonu, w którym bezpośrednie spotkania będą decydowały o tym, które z drużyn ‘wyleczą się’ z awansu, wygrania ligi, lub podium rozgrywek. Rywalizacja pomiędzy ACTIVNYMI Gdańsk a Chilli Amigos zalicza się właśnie do jednego z takich spotkań. Po dziesięciu meczach sezonu Wiosna’22, Chilli Amigos znajduje się na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Wpływ na taki stan rzeczy ma osiem zwycięstw oraz dwie porażki. W spotkaniach tych ‘Amigos’ zgromadzili na swoim koncie 21 oczek i do podium rozgrywek tracą zaledwie trzy punkty. Drużyną, która okupuje najniższy stopień podium to rywal Amigos – ACTIVNI Gdańsk. Ze wszystkich drużyn, pomiędzy którymi rozegra się walka o medale to właśnie ACTIVNI rozegrali najmniejszą liczbę spotkań. W dziewięciu spotkaniach, gracze Artura Kurkowskiego wygrali ośmiokrotnie oraz raz musieli uznać wyższość rywali. Przez bardzo długi czas wydawało się, że to drużyna ACTIVNYCH wygra trzecioligowe zmagania. W ostatnim czasie optyka się nieco zmieniła. Przypomnijmy, że dość niespodziewanie przegrali oni seta zarówno z Niepokonanymi PKO Bank Polski oraz DNV. Krystaliczny dotychczas wizerunek drużyny został po tych spotkaniach dość mocno nadszarpnięty. Ba, po wspomnianych spotkaniach doszło wreszcie do sezonu grillowego i to ACTIVNYM przypadł zaszczyt bycia ‘drużyną dziadów tygodnia’. Okazja do rehabilitacji będzie we wtorek doskonała. Czy ACTIVNI w nadchodzącym spotkaniu zaprezentują wreszcie formę, równą ich potencjału? A może na samym finiszu poślizgną się na skórce od banana i wypadną z podium? Z pewnością dla obu drużyn, wtorkowe starcie będzie jednym z najważniejszych spotkań obecnego sezonu. Zastanawiające jest również to, którą koszulkę ubierze dziś Pani Agnieszka…

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Team Looz – BES Boys BLUM

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Na obecnym etapie rozgrywek – nie ma już miękkiej gry. Ostatnie spotkania obu drużyn zakończyły się porażkami. Mimo to, w lepszych nastrojach do meczu podejdzie ekipa BES Boys BLUM. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu ‘Chłopcy’ wygrali spotkanie ze Zmieszanymi. Dodatkowo wygrali seta z faworyzowaną ekipą Team Spontan. Dzięki temu, obecnie mają cztery punkty przewagi nad drużyną Team Looz. Niestety mają również o jedno rozegrane spotkanie więcej. Jeśli Team Looz wygra wtorkowe starcie to w znaczny sposób zwiększy swoje szansę na utrzymanie. Obecnie ‘Czarne koszule’ znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli. Dodatkowo drużyna podejdzie do spotkania po bardzo rozczarowującym spotkaniu z Gonito Volley. Przypomnijmy, że pomimo tego, że wskazywaliśmy ich jako faworyta starcia z Gonito, Team Looz przegrał mecz z ‘Tygrysami’ w stosunku 1-2. To skomplikowało i tak nieciekawą sytuację w tabeli graczy w czarnych trykotach. Potencjalna kolejna porażka sprawi, że o utrzymanie będzie im wybitnie trudno. Nos podpowiada nam jednak, że to Team Looz będzie faworytem nadchodzącego meczu. Aby jednak wygrać, Team Looz musi zagrać zdecydowanie lepsze spotkanie niż miało to miejsce tydzień temu. Dodatkowo drużyna Radosława Sadłowskiego musi znaleźć sposób na powstrzymanie, będącego w świetnej dyspozycji Leszka Rzępołucha. Która z ekip, po wtorkowym meczu zwiększy swoje szansę na utrzymanie?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.