Zapowiedź – MATCHDAY #27

Powoli wchodzimy w decydującą fazę zmagań w sezonie Wiosna’22. W poniedziałkowy wieczór, będziemy świadkami dziewięciu spotkań. Najciekawiej powinno być w drugiej lidze, w której dojdzie do pojedynków pomiędzy pierwszą a trzecią oraz pomiędzy drugą a czwartą siłą obecnego sezonu. Na brak emocji nie powinniśmy narzekać również w elicie, w której krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu postara się zrobić drużyna Merkury. Zapraszamy na zapowiedź!

Port Gdańsk – DNV

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Mimo że, Port Gdańsk znajduje się obecnie na szóstym miejscu w ligowej tabeli, to wielu obserwatorów Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, to właśnie drużynę z doków wskazuje jako tę, dla której znajdzie się miejsce na ligowym podium. Czemu tak? Wszystko za sprawą terminarza, który mają ekipy znajdujące się na pierwszych sześciu miejscach w tabeli. W końcówce sezonu dojdzie bowiem do wielu bezpośrednich spotkań pomiędzy drużynami z czołówki tabeli. To oznacza z kolei, że drużyny te będą gubiły między sobą punkty i to właśnie ‘Portowcy’ będą najprawdopodobniej największym beneficjentem. Do końca sezonu Wiosna’22, ekipie Arkadiusza Sojko zostały trzy spotkania. Poza poniedziałkowym meczem z DNV, Port zmierzy się również we wtorek z Craftveną. Na koniec sezonu z kolei, drużyna w granatowych strojach zmierzy się z ostatnią ekipą w tabeli – drużyną Swooshers. W naszym odczuciu, dziewięć punktów w trzech meczach jest najbardziej realnym scenariuszem. Czy drużyny z miejsc 2-5, również zdobędą tyle punktów? Jest to niemożliwe. Póki co, ‘Portowcy’ muszą się jednak skupić na sobie a nie oglądać się na inne ekipy. Nie ma w sporcie zespołowym nic gorszego niż dopisywanie sobie punktów przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W konfrontacji z ekipą DNV, dość boleśnie przekonała się o tym drużyna ACTIVNYCH Gdańsk, która z drużyną z ulicy Łużyckiej straciła seta. Kto wie, czy właśnie ten punkt nie będzie kosztował ACTIVNYCH mistrzowskiego tytułu. Skoro DNV potrafi ‘spłatać figla’ wiceliderowi, to czemu z Portem miałoby im się nie udać?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

ZCP Volley Gdańsk – AVOCADO friends

Godz.: 19:00, boisko nr 2

W obecnym sezonie, AVOCADO friends nie przestaje zaskakiwać. Biorąc pod uwagę przedsezonowe predykcję i formę w jakiej ostatnio znalazła się ekipa ‘Wegan’, drużyna Arka Kozłowskiego jest absolutnie największym, pozytywnym zaskoczeniem pierwszoligowych zmagań. Ba, od kilku tygodni prowadzimy wybór drużyny tygodnia. Gdybyśmy na sam koniec sezonu wybierali również drużynę sezonu, to AVOCADO friends byłaby bardzo poważnym kandydatem do tego, by to oni sięgnęli po wspomniany tytuł. Rywalem AVOCADO friends będzie drużyna ZCP Volley Gdańsk, która również w ostatnim czasie jest przez Redakcję wyłącznie chwalona. Tu nie mogło być inaczej. Ostatnie cztery spotkania drużyny Przemysława Wawera to wygrane z Volley Gdańsk, MPS Volley, CTO Volley czy ostatnio – Merkurym. W gronie wymienionych drużyn znajdują się kilkukrotni mistrzowie Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, albo takie, które do tego celu bardzo mocno aspirują. Ba, przed sezonem wiele osób wskazywało na to, że to CTO może sięgnąć po mistrzowski tytuł. Spinając to wszystko do kupy, bez wahania możemy uznać, że ZCP Volley Gdańsk w obecnym sezonie wykonał kupę dobrej roboty. W poniedziałkowy wieczór trzecia siła obecnego sezonu powalczy o komplet punktów, który przybliżyłby ich do srebrnych medali. W rundzie zasadniczej było 2-1 dla ZCP. Jak będzie tym razem? Wydaje nam się, że tym razem również to ZCP wygra mecz. O komplet punktów będzie im jednak niezwykle trudno.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Swooshers – Speednet 2

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Po poniedziałkowym starciu, w którym zmierzą się ekipy Swooshers oraz Speednet 2 w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta będzie zaledwie jedna drużyna, która w sezonie Wiosna’22 nie odniosła ani jednego zwycięstwa. Wszystko wskazuje na to, że tą drużyną będzie ekipa Swooshers. Mimo że obie ekipy okupują dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli, wydaje się że dość wyraźnym faworytem starcia będzie ekipa ‘Programistów’. Przypomnijmy, że podopieczni Marka Ogonowskiego podejdą do spotkania po świetnym meczu z Tiger Team. Ubiegłotygodniowe spotkania skończyło się co prawda porażką Speednetu 1-2, jednak trzeba tu zauważyć, że to rywale byli zdecydowanym faworytem spotkania i niemal każdy przewidywał, że mecz zakończy się gładkim zwycięstwem ‘Tygrysów’. Ponadto w ostatnim czasie obie drużyny rywalizowały w turnieju organizowanym przez Olivia Business Center. Przypomnijmy, że turniej ten wygrali właśnie ‘Programiści’. Swooshers z kolei nie zdołał wyjść z grupy. Kolejnym już argumentem, który przemawia za tym, że spotkanie za komplet punktów powinna wygrać ekipa Speednetu jest to, że ‘Programiści’ są obecnie drużyną, która może żałować, że sezon Wiosna’22 dobiega końca. Jesteśmy niemal przekonani, że jeśli Speednet prezentowały od początku taką formę jak obecnie, to na ich kontach byłoby więcej punktów. Jeśli ich poniedziałkowi rywale chcą pokusić się o zdobycz punktową, to muszą rozegrać co najmniej tak dobre spotkanie jak mecz z Bayer Gdańsk. Czy drużyna Nike Poland zdobędzie pierwszy punkt w sezonie Wiosna’22?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

BH Rent MiszMasz – Prometheus

Godz.: 20:00, boisko nr 3

W ubiegłym tygodniu na fanpage’u trzynastej siły drugiej ligi – Zmieszanych, opublikowana została bardzo ciekawa analiza dotycząca terminarza drużyn z ostatnich miejsc w tabeli. Wspomniana analiza obejmowała drużyny z miejsc 9-14 a w związku z tym, ominęła ósmą siłę obecnego sezonu – drużynę BH Rent MiszMasz. Czemu o tym wspominamy? Ponieważ w naszym przekonaniu, ‘Hotelarze’ wciąż nie są pewni utrzymania w drugiej klasie rozgrywkowej. Po jedenastu spotkaniach w sezonie Wiosna’22, BH Rent MiszMasz zgromadził na swoim koncie dwanaście oczek. Nad miejscem barażowym, gracze Tomasza Walaskowskiego mają co prawda cztery punkty przewagi, ale trzeba przy tym zauważyć, że ‘Hotelarze’ rozegrali aż o dwa spotkania więcej. To z kolei oznacza, że aby MiszMasz zapewnił sobie utrzymanie to musi poszukać punktów w kolejnych dwóch spotkaniach. Pierwszą okazją do podreperowania dorobku punktowego będzie spotkanie z Prometheusem. Gracze zza wschodniej granicy znajdują się obecnie na szóstym miejscu w lidze. Na takie miejsce złożyło się sześć zwycięstw oraz cztery porażki. W naszym odczuciu, to właśnie gracze Mikoli Pocheniuka będą faworytem poniedziałkowego spotkania. To co może być jednak pocieszające dla ‘Hotelarzy’ to fakt, że spośród sześciu wygranych spotkań w sezonie Wiosna’22, Prometheus aż pięciokrotnie oddawał swoim rywalom punkt. Gdyby powtórzyło się to w poniedziałkowy wieczór, to przybliżyłoby to MiszMasz do utrzymania. O tym czy tak się stanie, przekonamy się niebawem.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Dream Volley – Dziki Wejherowo

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Spotkanie pomiędzy ‘Marzycielami’ a Dzikami będzie absolutnym hitem drugoligowych zmagań w sezonie Wiosna’22. Wszystko za sprawą tego, że naprzeciw siebie staną drużyny z pierwszego i trzeciego miejsca w tabeli. Stawką meczu jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej, kolor medali oraz uznanie na Pomorzu. W obecnym sezonie nieco lepiej wiodło się ‘Marzycielom’. Gracze Mateusza Dobrzyńskiego w jedenastu spotkaniach sezonu Wiosna’22 zgromadzili 29 punktów. Na taki bilans składa się dziesięć zwycięstw oraz jedna porażka. Po ostatnim tygodniu rozgrywkowym, w którym Dream Volley ograł dwóch kolejnych rywali za komplet punktów, Dream jako pierwsza drużyna w drugiej lidze zapewniła sobie miejsce na podium. Obecnie, ekipa ‘Marzycieli’ walczy o mistrzowski tytuł i w naszych oczach mają wszystko do tego by się tak stało. Ich rywale – Dziki Wejherowo podejdą do spotkania jako trzecia siła obecnego sezonu. W dziesięciu meczach sezonu Wiosna’22, Dziki wygrały dziewięć spotkań i tylko raz schodzili z parkietu jako pokonani. Niestety dla nich, w ostatnim czasie stosunkowo często tracili punkty w wygranych meczach. Przegrane sety mogą nieść za sobą konsekwencję w postaci braku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Dodatkowo, jakby tego było mało to potencjalna porażka w poniedziałkowym spotkaniu może sprawić, że Dziki spadną na czwarte miejsce w tabeli. Stałoby się tak w momencie, w którym na równoległym boisku, Hydra Volleyball Team ograłaby za komplet punktów BEemkę Volley. Jedno jest pewne, na szczycie drugoligowych zmagań będzie jeszcze bardzo ciekawie. Wkraczamy bowiem w decydującą fazę, w której dojdzie do najciekawszych spotkań. Bez wątpienia jednym z nich jest właśnie mecz Dream Volley z Dzikami Wejherowo. Która z drużyn wygra? Wydaje nam się, że po podziale punktów wygrają ‘Marzyciele’.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Hydra Volleyball Team – BEemka Volley

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Obok meczu Dream Volley – Dziki Wejherowo, spotkanie pomiędzy Hydrą Volleyball Team a BEemką Volley będzie meczem, który będzie miał ogromne znaczenie dla końcowego układu tabeli. Wydaje się, że szansę na podium rozgrywek mają obecnie właśnie cztery wymienione przed chwilą drużyny. Do niedawna układ drugoligowych sił był nieco inny. Wśród drużyn, które wymieniane były jako ekipy, które powalczą o poszczególne kolory medali, brakowało Hydry. Wszystko za sprawą tego, że na pewnym etapie sezonu, ‘Bestia’ grała niezbyt imponująco. Konsekwencją gorszej dyspozycji graczy Sławomira Kudyby były aż cztery porażki. W ostatnim czasie, wszystko się jednak zmieniło. Aż cztery z ostatnich pięciu spotkań Hydry, kończyły się kompletem punktów graczy w złotych strojach. W związku z lepszą dyspozycją, Hydra do podium rozgrywek traci obecnie zaledwie dwa oczka. Jeśli Hydra wygra w poniedziałkowym spotkaniu z BEemką a Dziki przegrają z Dream Volley, co przecież jest bardzo prawdopodobne to niemal na samym finiszu, Hydra wskoczy na ‘pudło’. Zadanie to oczywiście, do najłatwiejszych nie należy. Przypomnijmy, że rywalem Hydry będzie jedyna drużyna w drugiej lidze, która w obecnym sezonie nie przegrała ani razu. Ba, przez bardzo długi czas ‘biali’ uważani byli za zdecydowanego faworyta do wygrania drugiej ligi. Obecnie wciąż mają oni na to ogromną szansę, ale trzeba przyznać, że w ostatnich spotkaniach można było dostrzec pewne problemy BEemki. Te, o ile z drużynami z środka lub dołu tabeli ‘przechodziły’, tak w meczu z czołówką, kto wie?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Zmieszani – Oliwa Team

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Na finiszu rozgrywek, drużyny Zmieszanych oraz Oliwy Team wciąż nie mogą być pewne utrzymania w drugiej klasie rozgrywkowej. W gorszej sytuacji są gracze Edyty Woźny, którzy w dziesięciu spotkaniach sezonu Wiosna’22, zdobyli siedem oczek. To z kolei sprawia, że znajdują się oni obecnie na trzynastym miejscu w lidze. Jeśli siódmy sezon Siatkarskiej Ligi Trójmiasta kończyłby się w momencie pisania zapowiedzi, to Zmieszani po jednym sezonie spędzonym w drugiej lidze, wróciliby do trzeciej ligi. Nieco lepszą sytuację mają gracze Oliwy Team, którzy podobnie jak Zmieszani rozegrali w obecnym sezonie dziesięć spotkań. Mimo że obie drużyny spośród dziesięciu meczów, wygrały zaledwie dwa, to Oliwa ma aż o cztery oczka więcej niż ich poniedziałkowi rywale. Wszystko za sprawą tego, że jeśli już przegrywali to najczęściej zdobywali po jednym punkcie. To z kolei pokazuje jak bardzo istotne jest wygrywanie pojedynczych setów. To co bardzo ważne dla Oliwy przed nadchodzącym spotkaniem to świadomość tego, że jeśli sięgną oni po komplet punktów, to sezon Wiosna’22 z całą pewnością skończą w tabeli nad Zmieszanymi. Gdyby Oliwa wygrała bowiem za trzy oczka, to na ich koncie byłoby czternaście punktów, czyli o jeden więcej niż mogłoby być na koncie Zmieszanych, gdyby ci wygrali dwa ostatnie spotkania po 3-0. Z drugiej strony, czy taki scenariusz jest w ogóle realny? Owszem, w naszych oczach to Oliwa jest faworytem, ale nie ma się co oszukiwać. Obecny sezon w wykonaniu ‘Oliwiaków’ jest…słaby. W przeszłości Oliwa prezentowała się zdecydowanie lepiej. Dość powiedzieć, że w sezonie Wiosna’20, Oliwa zajęła drugie miejsce w lidze, dzięki czemu awansowała do elity. Czy drużynę Dawida Karpińskiego stać na to, by w przyszłości powtórzyć ten sukces?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Merkury – Volley Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Społeczność interesująca się zmaganiami w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta zadaje sobie obecnie pytanie, czy możliwy jest jeszcze cud? W poprzednim tygodniu scenariusz, w którym na samym finiszu, Merkury wypuściłby mistrzostwo z rąk był nierealny. Wówczas doszło do dwóch spotkań, po których przewaga Merkurego nad drużyną CTO Volley stopniała o jedno oczko. W związku z tym, na trzy mecze przed końcem pierwszej ligi, Merkury ma dwa punkty przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem – ekipą CTO Volley. Aby jednak obraz obecnej sytuacji był pełniejszy, Merkury musi zagrać spotkanie z Volley Gdańsk. Dopiero wtedy zrówna się bowiem liczbą spotkań z wiceliderem rozgrywek. Ile będzie miał wówczas punktów przewagi nad ‘Pomarańczową siłą’? Rozbieżność w zależności od wyniku poniedziałkowego starcia jest dość duża. Od pięciu do dwóch oczek. Mając w świadomości, że Merkury ma do rozegrania bezpośrednie spotkanie z CTO, wygrana z Volleyem zdaje się być obowiązkiem. Tylko…no właśnie. Przypomnijmy, że ten sam Volley Gdańsk walczy obecnie o podium rozgrywek i nie jest w tej walce bez szans. Obecnie do trzeciego miejsca, trzykrotni mistrzowie SL3 tracą tylko dwa oczka. Dodatkowo, ‘żółto-czarni’ wygrali poprzednie spotkanie obu drużyn, do którego doszło kilka tygodni temu w rundzie zasadniczej. To, że Merkury jest do ogrania pokazali zresztą w ubiegłym tygodniu ich koledzy z ZCP.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Dziki Wejherowo – Prometheus

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Po spotkaniu z Dream Volley, które z dużą dozą prawdopodobieństwa zadecydują o tym czy Dziki Wejherowo awansują do elity, gracze z Wejherowa rozegrają kolejne spotkanie – tym razem z drużyną Prometheus. Co ciekawe, dla graczy Mikoli Pocheniuka, mecz przeciwko Dzikom, również będzie drugim spotkaniem w poniedziałkowy wieczór. W odróżnieniu od pierwszych spotkań w poniedziałkowy wieczór, tu role się nieco odmienią. Dziki Wejherowo – dla odmiany będą faworytem spotkania z Prometheusem. Ci drudzy z kolei, w poniedziałkowy wieczór będą nim wyłącznie w konfrontacji z ekipą ‘Hotelarzy’. W naszym odczuciu, spotkanie po godzinie 21:00 zakończy się wygraną Dzików w stosunku 2-1. Kto jak kto, ale akurat Dziki w ostatnim czasie dość często dzielili się punktami ze swoimi rywalami. Prometheus z kolei to drużyna, która w obecnym sezonie, spośród wszystkich 38 drużyn występujących w lidze – dzieli się najczęściej. Gdy dodamy do siebie 2+2 to wychodzi na to, że nie inaczej będzie tym razem. Co ciekawe, poprzednie spotkanie obu drużyn, które zostało rozegrane 11 listopada, jeszcze w sezonie Jesień’21, po wyrównanej walce wygrali gracze zza wschodniej granicy (3-0). Od tamtego czasu, układ drugoligowych sił się jednak zmienił. W naszym odczuciu, przed Dzikami jeden z najważniejszych dni w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Czy gracze z Wejherowa zdadzą dziś egzamin dojrzałości?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.