Zapowiedź – MATCHDAY #26

Przed nami ostatni dzień meczowy w obecnym tygodniu rozgrywek. Aż pięć z sześciu spotkań to mecze, w których drużyny walczą albo o podium rozgrywek, albo o utrzymanie. W związku z tym będzie to szalenie istotny dzień dla kilku ekip. Do najciekawszych spotkań zaliczymy mecze drużyn walczących o utrzymanie. W drugiej lidze będzie to starcie Gonito Volley z Team Looz oraz w elicie pomiędzy Speednetem a MPS-em. Zapraszamy na zapowiedź!

Gonito Volley – Team Looz

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Bardzo dużo wskazuje na to, że może to być najważniejsze spotkanie dla obu drużyn w sezonie Wiosna’22. Wszystko za sprawą tego, że obie drużyny walczą obecnie o drugoligowy byt. Może się zatem okazać, że drużyna która przegra spotkanie będzie jedną nogą w trzeciej lidze. Która z drużyn będzie faworytem? Cóż, trudno powiedzieć. Z pewnością za każdą z ekip przemawia określona liczba argumentów. Mimo wszystko, nieco więcej szans na wygraną dajemy ekipie Team Looz, która wygrała dwa spotkania z rzędu. Rywalami od których Team Looz okazał się lepszy była ósma oraz dziewiątadrużyna w ligowej tabeli. To pokazuje, że grając z drużynami o podobnym potencjale sportowym, Team Looz potrafi przychylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Z pewnością na lepszą dyspozycję w ostatnim czasie miał również zaciąg z drużyny Epo-Project, która w sezonie Jesień’21 rywalizowała w pierwszej lidze. W ostatnich tygodniach do Team Looz dołączyło bowiem aż czterech graczy (Piotr Labuda, Damian Kolka, Przemysław Walczak oraz Damian Szadach). Czy gracze ci pomogą Team Looz w wygraniu kolejnego spotkania? Z pewnością nie będzie o to łatwo. Co by nie mówić, ale Gonito Volley jest już doświadczoną drugoligową ekipą. Ponadto, w poprzednich sezonach również byli w tarapatach, z których finalnie wychodzili bez szwanku. Czy tym razem będzie podobnie?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Team Spontan – BES Boys BLUM

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Był w obecnym momencie moment, w którym pomyśleliśmy, że drużynę Team Spontan stać na to, by drużyna sięgnęła po złote medale w drugiej lidze. Niestety dla ekipy Piotra Raczyńskiego z czasem zaczęli taśmowo gubić punkty. Co więcej – spośród trzech ostatnich spotkań drużyny, aż dwa mecze kończyły się porażkami ‘Spontanicznych’. W związku z tym, ‘miłośnicy niezaplanowanych chwil’ mieszczą się obecnie na piątymmiejscu w ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę potencjał, który drzemie w drużynie, piąta lokata powodem do otwierania szampanów nie jest. Sytuacja Spontana może się rzecz jasna jeszcze zmienić. Do podium rozgrywek, ‘Spontaniczni’ tracą obecnie zaledwie czterypunkty. To oznacza, że w meczu z BES Boys BLUM, Spontan powinien powalczyć o komplet oczek. Z pewnością taki scenariusz to najgorsze co może się ‘Chłopcom’ w środowy wieczór przydarzyć. Obecnie ekipa Ryszarda Nowaka walczy bowiem o przetrwanie w drugiej lidze. Tu nie mogło być inaczej. Spośród dziewięciu spotkań w sezonie Wiosna’22, ‘Chłopcy’ wygrali zaledwie dwa spotkania. Obecnie nad strefą spadkową, BES Boys BLUM ma tylko trzypunkt przewagi, ale mają aż o dwa spotkania więcej niż rywale. Dodatkowo – biorąc pod uwagę fakt, że na równoległym boisku o tej samej porze odbędzie się mecz pomiędzy czternastąa trzynastą siłą drugiej ligi to potencjalna kolejna przegrana drużyny BES Boys BLUM może nieść za sobą opłakane skutki.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Speednet 2 – Tiger Team

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Po wtorkowej konfrontacji z liderem rozgrywek – Flotą Rada Dzielnicy UJ, ekipa Speednet 2 przystępuje do dziesiątego spotkania w sezonie Wiosna’22. Środowym rywalem ‘Programistów’ będzie siódma siła obecnego sezonu – drużyna Tiger Team. To właśnie ‘Tygrysy’ będą dość wyraźnym faworytem środowego starcia. Przez pewien moment sezonu wydawało się, że Tiger Team w swoim debiutanckim sezonie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta powalczy o podium rozgrywek. Niestety z czasem uwypukliły się pewne problemy drużyny Mateusza Sokołowskiego, które sprawiły że drużyna przegrała kilka spotkań, po których plasuje się w środku ligowej stawki. Dzisiejszy pojedynek będzie okazją do podkręcenia nieco swojego dorobku punktowego. Trudno bowiem oczekiwać, że drużyna która w obecnym sezonie nie wygrała ani jednego spotkania, miała się przełamać właśnie w meczu z ‘Tygrysami’. Dodatkowo z obozu ‘Programistów’ spłynęły do nas informację, że w środowy wieczór ‘Różowi’ będą musieli radzić sobie przez przyjmującego – Piotra Przywieczerskiego. Z pewnością będzie to duże osłabienie drużyny. Mimo że to rywale, a nie Speednet będą faworytami spotkania to nie oznacza to, że Speednet 2 jest w środowym spotkaniu bez szans. To, że z Tigerem da się powalczyć, kilka tygodni temu udowodniła drużyna Husarii Gdańsk, która w tabeli jest tuż przed Speednetem. Skoro powalczyć jak równy z równym udało się Husarii, to czemu Speednetowi miałoby się nie udać?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

ZCP Volley Gdańsk – Merkury

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Na obecnym etapie rozgrywek, tylko kataklizm mógłby sprawić, że Merkury nie sięgnie po trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Mimo że drużyna Piotra Peplińskiego rozegrała od CTO Volley o dwa spotkania mniej to i tak mają jeden punkt przewagi. Na cztery mecze do zakończenia sezonu Wiosna’22 wydaje się to potężną zaliczką. Mówiąc wprost, chyba nikt nie ma już wątpliwości w kolejną ‘koronację Króla’. Co by nie mówić, ale Merkury po raz kolejny udowodnił, że jest absolutnie klasową drużyną. Biorąc pod uwagę ich dokonania w SL3 oraz ostatnie sukcesy w amatorskich mistrzostwach Polski drużyn CTO oraz Volley Gdańsk, można śmiało stwierdzić że Merkury jest jedną z lepszych amatorskich drużyn w kraju. W związku z tą laurką, którą im właśnie wystawiliśmy nadszedł czas by to po raz kolejny udowodnić. Rywalem graczy w granatowych strojach będzie ekipa ZCP Volley Gdańsk, która awans do grupy mistrzowskiej wywalczyła sobie ‘rzutem na taśmę’. To, że na awans ekipy Przemka Wawera trzeba było długo poczekać nie oznacza, że ZCP trafiło do grona drużyn walczących o medale przypadkiem. Biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję wicemistrzów drugiej ligi oraz pozostałych wyników z grupy mistrzowskiej, wydaje się że to właśnie ZCP jest faworytem do zajęcia trzeciego miejsca w lidze. Jeśli wygraliby dziś za komplet punktów to kto wie, być może będą w stanie pokusić się nawet o srebrne medale.  

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Speednet – MPS

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Po rundzie zasadniczej, to Miłośnicy Piłki Siatkowej byli w najlepszej sytuacji. Drużyna Jakuba Nowaka w dziewięciu spotkaniach rundy zasadniczej zgromadziła na swoim kontach dwanaście oczek. Do grupy mistrzowskiej, MPS-owi zabrakło zaledwie jednego punktu. Gdyby bowiem mieli tyle punktów co piąta w tabeli – ekipa AVOCADO to za sprawą lepszego bilansu małych punktów to właśnie MPS walczyłby obecnie o medale. Nie ma co jednak gdybać i w najbliższych czterech meczach drużyna musi udowodnić, że zasługuje na to, by utrzymać się w elicie. Jako że chwilę temu wspomnieliśmy o jednym punkcie to musimy na chwilę do tego wrócić. Obecnie Miłośnicy Piłki Siatkowej, mają obecnie  jeden punkt przewagi nad grupą pościgową. Z jednej strony stanowi to jakąś zaliczkę i minimalny margines błędu, z drugiej zaś jedno przegrane spotkanie może wszystko wywrócić do góry nogami. Patrząc na rundę zasadniczą w wykonaniu MPS, trudno nie odnieść wrażenia, że to właśnie ze Speednetem, drużyna w niebieskich barwach miała najmniejszy problem by wygrać. Sami zastanawiamy się czy była to kwestia dyspozycji dnia czy może jednak tego, że MPS, Speednetowi nie leży. Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem. Biorąc jednak pod uwagę obecną formę obu drużyn, to MPS będzie w naszych oczach faworytem spotkania. Z drugiej strony, Speednet miał w miniony weekend okazję do podszlifowania swojej formy na turnieju w Giżycku. Czy przełoży się to na wynik środowego starcia?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

BES-BLUM Nieloty – Dziki Wejherowo

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Po dwudziestodniowej przerwie, drużyna BES-BLUM Nieloty wraca na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Dłuższa przerwa mogła sprawić, że Nieloty mogły w spokoju ochłonąć po spotkaniu z BEemką Volley. Przypomnijmy, że mecz z jedyną niepokonaną drużyną drugoligową skończył się draką, jakiej w SL3 jeszcze nie oglądaliśmy. Dla niewtajemniczonych, słówko wyjaśnienia. Grający świetne spotkanie ‘Pingwiny’ byli o włos od tego, aby pokonać faworyzowanych przeciwników. Niestety w ostatniej akcji, bardzo kontrowersyjną decyzję na korzyść BEemki podjął sędzia zawodów i finalnie, drużyna Mateusza Bone musiała obejść się smakiem. Mimo to ich dyspozycja we wspomnianym meczu stała na bardzo wysokim poziomie. Jeśli gracze Mateusza Bone, zaprezentują podobny poziom w środowym spotkaniu, to są w stanie sprawić niespodziankę i ograć faworyzowanych Dzików. Dla graczy z Wejherowa, środowe spotkanie będzie dziesiątym meczem w obecnym sezonie. Jeśli ‘Dzikusom’ uda się sięgnąć po komplet punktów, to przy równej liczbie rozegranych spotkań będą mieli o zaledwie jedno oczko mniej niż wicelider rozgrywek. To z kolei będzie oznaczało, że wciąż będą mieli ogromną szansę na to, by uzyskać bezpośredni awans do elity. Zadanie to nie będzie jednak proste. Dziki w obecnym sezonie już kilka razy tracili punkty, będąc zdecydowanym faworytem. Dodatkowo Nieloty, zdołali urwać punkt liderowi oraz wiceliderowi rozgrywek. Czemu tym razem miałoby być inaczej?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.