Zapowiedź – MATCHDAY #25

Jeśli we wtorek nie dojdzie do sensacji to Flota Rada Dzielnicy UJ będzie o włos od awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Na brak emocji nie powinniśmy narzekać również w grupie mistrzowskiej w pierwszej lidze, gdzie dojdzie do dwóch spotkań drużyn walczących o medale. Zapraszamy na zapowiedź!

Flota Rada Dzielnicy UJ – Speednet 2

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Po dwutygodniowej przerwie, na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wraca ekipa Flota Rada Dzielnicy UJ. Podopieczni Karoliny Kirszensztein rozegrają we wtorkowy wieczór dwa spotkania i jeśli wszystko pójdzie po ich myśli to będą już o włos od awansu do drugiej ligi. Mimo że w ostatnim tygodniu Flota nie zagrała ani jednego spotkania, to ich sytuacja w tabeli uległa znacznej poprawie. Wszystko za sprawą tego, że ich główny rywal w walce o mistrzowską koronę – ekipa ACTIVNI Gdańsk zgubiła punkty w dwóch ostatnich meczach. Oznacza to, że na cztery mecze przed zakończeniem sezonu Wiosna’22, Flota ma nad nimi dwa punkty przewagi. Pierwszym rywalem lidera trzecioligowych zmagań będzie ekipa Speednetu 2. Podopieczni Marka Ogonowskiego przystąpią do spotkania po ubiegłotygodniowej porażce z drużyną Husarii Gdańsk. Mimo że ‘Programistom’ nie udało się wygrać tamtej potyczki to jednak mogli oni schodzić z parkietu dumni z własnej postawy. Uważamy, że było to jedno z najlepszych spotkań Speednetu 2 w ostatnim czasie. Dodatkowo w miniony weekend, Speednet występował w turnieju rozgrywanym pomiędzy drużynami, które mają swoją siedzibę w Olivia Business Center. Mimo że w turnieju brało udział aż 14 drużyn to zwycięstwo padło łupem właśnie ‘Programistów’. Czy w związku z tym, ‘Różowi’ pokażą się z dobrej strony w meczu z Flotą?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Volley Kiełpino – Husaria Gdańsk

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Ależ odżyła nam w ostatnim czasie drużyna Volley Kiełpino. Ekipa Fabiana Polita, do wtorkowego spotkania przystąpi jako czwarta siła trzeciej ligi. Obecnie do wicelidera, drużyna z Kiełpina traci zaledwie dwa punkty. To z kolei oznacza, że po świetnej dyspozycji w ostatnim czasie, Volley Kiełpino wciąż ma ogromną szansę na awans do drugiej ligi. Do niedawna taki scenariusz brzmiał jak abstrakcja. Początek sezonu w wykonaniu drużyny Fabiana Polita był bowiem bardzo słaby i wówczas nikt o zdrowych zmysłach nie przypuszczał, że pod koniec sezonu Volley Kiełpino będzie w czubie tabeli. To co działa na korzyść drużyny to fakt, że mają oni na swoim koncie kilka spotkań z bardzo silnymi rywalami.  We wtorkowy wieczór, rywalem ‘Granatowych’ będzie ekipa Husarii Gdańsk. Dla obu drużyn będzie to pierwsze bezpośrednie spotkanie w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Wydaje się, że zdecydowanym faworytem starcia będzie Volley Kiełpino, ale w tych rozważaniach nie można zapomnieć o tym, że Husaria przystąpi do meczu uskrzydlona pierwszym zwycięstwem. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu, ‘biało-czerwoni’ po bardzo dobrym meczu uporali się ze Speednetem 2. Kto wie, być może to właśnie mecz z ‘Programistami’ będzie punktem zwrotnym w ich przygodzie z SL3. Z pewnością, punkt Husarii byłby ogromną niespodzianką. Z drugiej strony obecny sezon w wielu przypadkach potrafił zaskakiwać. Czy podobnie będzie tym razem?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Volley Gdańsk – CTO Volley

Godz.: 19:30, boisko nr 1

W Polsce organizowanych jest kilka turniejów, które nazywane są mistrzostwami Polski Amatorów. Tak się składa, że wtorkowi rywale w miniony weekend brali udział we wspomnianych turniejach i…je wygrały! Ekipie CTO Volley przypadła wygrana w turnieju Mazury Cup 2022, który był rozgrywany w Giżycku. Volley Gdańsk z kolei wygrał Mistrzostwa Polski Amatorów w Mrzeżynie. Z tego miejsca chcielibyśmy obu ekipom serdecznie pogratulować. Po raz kolejny potwierdza się, że amatorska siatkówka na Pomorzu stoi na bardzo wysokim poziomie. Warto sobie zadać obecnie pytanie czy drużyna, która wygra wtorkowe spotkanie będzie zatem najlepszą ekipą w Polsce? Cóż, patrząc na tabelę po dziewięciu spotkaniach, można stwierdzić, że na każdego kozaka przypada jeszcze większy kozak. We wtorkowym spotkaniu zmierzą się ze sobą drużyny z drugiego oraz trzeciego miejsca w lidze. Faworytem spotkania będzie drużyna CTO Volley, która dość gładko wygrała pierwsze spotkanie obu ekip, do którego doszło w rundzie zasadniczej. Przyznajemy bez bicia, że w tamtym okresie nie sądziliśmy, że ‘żółto-czarnym’ uda się finalnie wskoczyć do grupy mistrzowskiej. Volley Gdańsk zanotował jednak kilka wygranych z rzędu po których ostatecznie skończył na trzecim miejscu. Mimo wszystko ten wynik mógł być jeszcze lepszy. Trzykrotni mistrzowie Siatkarskiej Ligi Trójmiasta przegrali ostatnie trzy spotkania i przełamać postarają się w meczu przeciwko CTO.  ‘Pomarańczowi’ z kolei, jeśli wciąż marzą o mistrzowskim tytule to muszą we wtorek dwukrotnie wygrać i zdobyć przy tym komplet punktów. Czy im się to uda?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Flota Rada Dzielnicy UJ – DNV

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Kolejnym rywalem Floty we wtorkowy wieczór będzie ekipa DNV. Rywal z ulicy Łużyckiej będzie jednym z ostatnich przystanków na drodze Floty w kierunku mistrzostwa trzeciej ligi. Czy w meczu tym możemy być świadkami ogromnej niespodzianki? Cóż, taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny. Z drugiej strony, jeśli wierzyć przeciekom dochodzącym z lidera rozgrywek – we wtorkowy wieczór, ekipa Karoliny Kirszensztein będzie musiała poradzić sobie grając w okrojonym składzie. Wszystko za sprawą tego, że wielu graczy ma w tym czasie obóz plażowy i potencjalnie mogą mieć problem z dotarciem na sale. Przy tych rozważaniach należy pamiętać jednak o tym, że akurat Flota ma bardzo szeroką kadrę i absencja poszczególnych zawodników nie powinna być dla nich problemem. Jeśli lider rozgrywek uniknie błędu ACTIVNYCH Gdańsk to nie powinien mieć większych problemów z ograniem swoich rywali. Jeśli jednak zbagatelizują rywala, to może to nieść za sobą konsekwencje w postaci straty punktów. Jeśli chodzi o drużynę DNV to w ostatnim czasie, ręce same składają się do oklasków. Obecny sezon w wykonaniu ‘Białych’ jest wręcz rewelacyjny. Przypomnijmy, że obecnie drużyna ma na swoim koncie 10 punktów. Dość powiedzieć, że dorobek punktowy DNV w dwóch poprzednich edycjach to dziewięć oczek. Łącznie. Czy DNV stać na to by we wtorek pokusić się o kolejne punkty?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

AVOCADO friends – CTO Volley

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Pierwsze spotkanie obu drużyn, do którego doszło 4 maja, było jednym z największych zaskoczeń obecnego sezonu. No bo powiedzmy sobie szczerze. Czy ktokolwiek obstawiał, że bezpośrednie starcie wygra drużyna AVOCADO friends? No raczej nie. W ostatnim czasie w SL3 działo się jednak bardzo dużo. Jeśli chodzi o ‘Wegan’ to jeszcze kilka tygodni temu znajdowali się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli i wiele osób wskazywało, że to właśnie oni będą jednym z głównych kandydatów do spadku. Od tego czasu, drużyna Arkadiusza Kozłowskiego zaprezentowała jednak kapitalną formę i wygrała trzy mecze z rzędu. Zwycięstwa te były jeszcze bardziej imponujące kiedy weźmiemy pod uwagę drużyny, z którymi mierzyła się drużyna AVOCADO. Poza CTO Volley była to również ekipa Tufi Team czy będąca w grupie mistrzowskiej – Volley Gdańsk. Czy po wskoczeniu rzutem na taśmę do grupy mistrzowskiej, ekipa AVOCADO zdoła namieszać i powalczyć o podium rozgrywek? Mimo że ostatni mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem ‘Wegan’  to w nadchodzącym spotkaniu to CTO będzie faworytem spotkania. W tym miejscu należy jednak zwrócić uwagę na to, że CTO Volley traciło punkty w siedmiu ostatnich meczach. Co więcej, często było tak, że przyjemność z oglądania spotkań ‘Pomarańczowych’ była porównywalna do tego, jakie towarzyszy nam w momencie kiedy siadamy po kimś na ciepłej desce od kibla. Precyzując – była to przyjemność wątpliwa. Czy podobnie będzie we wtorkowy wieczór?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Port Gdańsk – Bayer Gdańsk

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Nie wiemy kiedy to minęło, ale ‘Portowcy’ we wtorkowy wieczór rozegrają dziewięćdziesiąte spotkanie w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Dotychczasowy bilans drużyny to 46 zwycięstw oraz 43 porażki. Stosunek wygranych byłby z pewnością zdecydowanie wyższy, gdyby drużyna z doków prezentowała na przestrzeni wszystkich sezonów, taki poziom jak obecnie. Ekipa Arkadiusza Sojko jest jedną z rewelacji obecnego sezonu w trzeciej lidze. W dziewięciu spotkaniach obecnego sezonu, Port wygrał sześciokrotnie. Trzeba przy tym zauważyć, że spośród wszystkich drużyn walczących o podium rozgrywek, to właśnie ekipa z doków ma najkorzystniejszy terminarz. We wtorkowy wieczór, drużyna Arkadiusza Sojko zmierzy się z ósmą siłą obecnego sezonu – drużyną Bayer Gdańsk. Dla ‘Aptekarzy’ będzie przedostatnie spotkanie w sezonie Wiosna’22. W jedenastu spotkaniach obecnego sezonu, drużyna Bayer Gdańsk wygrała cztery spotkania i poniosła aż siedem porażek. Uważamy jednak, że obecny sezon to potężna dawka doświadczenia dla drużyny Mateusza Grudnia. Biorąc pod uwagę fakt, że dla wielu zawodników była to pierwsza okazja do ligowej rywalizacji to wynik, a w szczególności gra ‘Aptekarzy’ pozwala sądzić, że kolejne edycję będą dużo lepsze. To co z pewnością działa na duży plus drużyny Bayer Gdańsk to ogromny głód gry. ‘Aptekarze’ jako pierwsza spośród 38 drużyn, potwierdziła swoją grę w edycji Jesień’22. Z pewnością jednak, drużyna w niebiesko-zielonych barwach będzie chciała zakończyć edycję Wiosna’22 miłym akcentem. Czy we wtorkowy wieczór uda im się sprawić niespodziankę?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.