Zapowiedź – MATCHDAY #24

Zaczynamy kolejny tydzień rozgrywek, który przybliża nas do ostatecznych rozstrzygnięć w poszczególnych ligach. W poniedziałkowy wieczór po dwa spotkania rozegrają Dream Volley oraz BEemka Volley, które uznawane są za głównych faworytów do awansu do elity. Na brak emocji nie powinniśmy narzekać również w grupie spadkowej pierwszej ligi, gdzie dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy Eko-Hurtem a Szach-Matem. Zapraszamy na zapowiedź!

Chilli Amigos – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Aby nawiązać do wyników z poprzednich sezonów, drużyna Chilli Amigos musi czym prędzej spiąć cztery litery. Po dziewięciu spotkaniach obecnego sezonu, gracze Grzegorza Walukiewicza znajdują się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Do ‘pudła’ tracą obecnie cztery oczka, choć trzeba zauważyć, że będąca na trzeciej lokacie ekipa Wilków, ma o jedno rozegrane spotkanie więcej. Poza meczem z wspomnianymi Wilkami, ‘Papryczki’ rozegrają do końca sezonu spotkanie z drugą w tabeli – ekipą ACTIVNYCH Gdańsk. Aby jednak to właśnie te spotkania zadecydowały o tym czy dla Chilli znajdzie się miejsce na podium rozgrywek, gracze Chilli muszą wygrać nadchodzące spotkanie z Niepokonanymi PKO Bank Polski. Mimo że to Chilli Amigos są zdecydowanym faworytem poniedziałkowego starcia to jednak lekceważenie ‘Bankowców’ kończy się niezbyt dobrze dla ignorantów. O tym, że nie są to puste słowa przekonała się w ostatnim czasie drużyna ACTIVNYCH Gdańsk. Kto wie czy to właśnie nie drugi set wspomnianego meczu, nie będzie kosztował drużynę Artura Kurkowskiego tytuł mistrzowski. Czy Niepokonani w poniedziałkowy wieczór, pokrzyżują plany innej drużyny? Dla obu ekip będzie to trzecie spotkanie w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Dotychczasowe dwa spotkania kończyły się pewnym zwycięstwem drużyny Chilli Amigos (3-0). Co ciekawe, historia Niepokonanych PKO Bank Polski w rozgrywkach SL3, zaczęła się właśnie od meczu z Chilli Amigos. Wówczas była to jednak zdecydowanie inna ekipa ‘Bankowców’. Obecnie nie zdziwilibyśmy się gdyby gracze w biało-czarnych barwach zdołali sprawić niespodziankę.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Tiger Team – Port Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Po ostatnim tygodniu rozgrywek, w którym ekipa Tiger Team przegrała z Chilli Amigos oraz Wolves Volley, drużyna Mateusza Sokołowskiego na dobre wypisała się z walki o podium rozgrywek. Dotychczasowy bilans ‘Tygrysów’ w sezonie Wiosna’22 to cztery zwycięstwa oraz aż pięć porażek. Biorąc pod uwagę ambicję drużyny, taki wynik umówmy się – imponujący nie jest. Dodatkowo liczba porażek może się w najbliższym czasie powiększyć. Wszystko za sprawą tego, że przed ‘Tygrysami’ kilka spotkań z wymagającymi rywalami. Bez wątpienia do grona tych drużyn zaliczamy obecnie ‘Portowców’. Ekipa z doków, rozegrała w obecnym sezonie osiem spotkań, z których wygrała pięć. Taki bilans plasuje obecnie drużynę na szóstym miejscu w tabeli. Z tego miejsca warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą jest to, że wszystkie drużyny, które znajdują się obecnie w tabeli wyżej od ‘Portowców’, mają o co najmniej jedno rozegrane spotkanie więcej. Drugą sprawą jest fakt, że ‘Portowcy’ grali już z czteroma z pięciu drużyn, które są przed nimi w tabeli. Ostatnią kwestią, która działa na korzyść drużyny Arkadiusza Sojko jest to, że ekipa z doków imponuje w ostatnim czasie formą. Jesteśmy niemal przekonani, że gdyby początek sezonu w ich wykonaniu był równie udany co obecny okres, to sytuacja Portu byłaby obecnie zdecydowanie lepsza. Czy w poniedziałkowy wieczór, ‘Portowcom’ uda zrobić się kolejny krok w kierunku podium rozgrywek?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

BEemka Volley – Prometheus

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Jedyna niepokonana drużyna drugoligowa, wraca w poniedziałkowy wieczór na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Ostatnie spotkanie, drużyna w biało-niebieskich barwach rozegrała…28 kwietnia. Tak długa przerwa w rozgrywkach była spowodowana prośbą, którą wystosowali do nas sami gracze ówczesnego lidera rozgrywek. W związku z faktem, że drużyny z czuba tabeli we wspomnianym okresie nie odpoczywały, to BEemka spadła z pierwszego na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Trzeba przy tym zaznaczyć, że mają oni o jedno rozegrane spotkanie mniej niż lider. Jeśli wygrają najbliższe spotkanie za komplet oczek, to na ich koncie będzie tyle samo punktów ile ma obecnie Dream Volley. Warto wspomnieć również o tym, że nadrabiając ligowe zaległości – Beemka zagra w poniedziałek dwa spotkania. Pierwszym rywalem drużyny Daniela Podgórskiego będzie Prometheus. Drużyna Mikoli Pocheniuka podejdzie do meczu jako szósta siła obecnego sezonu. Sytuacja Prometheusa w ostatnim czasie się zdecydowanie poprawiła. Pierwsza wygrana w sezonie za komplet punktów (ze Zmieszanymi) sprawiła, że Prometheus awansował o kilka miejsc. Czy w związku z tym uważamy, że mają oni szansę na wygraną w poniedziałkowym starciu? Z pewnością byłaby to ogromna niespodzianka. Mimo ostatniej wygranej za komplet punktów, drużynie zza wschodniej granicy wciąż daleko do optymalnej formy. Biorąc pod uwagę ich obecną dyspozycję w stosunku do potencjału, uważamy że wykorzystują go w zaledwie w połowie. Kto wie, być może już dziś pokażą się z dużo lepszej strony?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

BH Rent MiszMasz – Dream Volley

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Już tylko cztery kroki dzielą drużynę Dream Volley od mistrzostwa drugiej ligi. Po jednostronnym pojedynku, w którym ‘Marzyciele’ rozbili 3-0, drużynę Gonito Volley, ekipa Mateusza Dobrzyńskiego awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. W dziewięciu spotkaniach w sezonie Wiosna’22, Dream Volley wygrywał ośmiokrotnie. Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałkowy wieczór ten bilans będzie jeszcze lepszy. Tak się bowiem składa, że w meczach w których Dream Volley jest zdecydowanym faworytem, to po prostu wygrywa. Uważamy, że spośród wszystkich drużyn drugoligowych, to właśnie ekipa w szarych trykotach jest najrówniej grającą drużyną. W meczach ‘Marzycieli’ rzadko kiedy dochodzi do niespodzianek, a mecz z Nielotami jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Jeśli jesteśmy przy ‘równo grających drużynach’ nie sposób nie wspomnieć o ekipie BH Rent MiszMasz. Niestety forma drużyny Tomasza Walaskowskiego ustabilizowała się w ostatnim czasie na niskim poziomie. Aż cztery ostatnie mecze graczy w czarnych trykotach kończyły się porażkami. Czy MiszMasz zdoła przełamać się właśnie z Dream Volley? W przeszłości ‘Hotelarze’ potrafili sprawiać niespodzianki, ale biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, potencjalna strata punktów przez Dream Volley byłaby ogromną niespodzianką. Jeśli ekipa Mateusza Dobrzyńskiego marzy o mistrzostwie, to komplet punktów w dzisiejszym spotkaniu jest absolutnym obowiązkiem. Z drugiej strony, każde kolejne spotkanie sprawia, że na ekipie ciąży coraz to większa presja. Czy Dream zdoła ją ‘udźwignąć’?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

BEemka Volley – Letni Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Dwóch głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego w drugiej lidze, rozegra w poniedziałkowy wieczór po dwa spotkania. Mowa tu o BEemce Volley oraz Dream Volley. Co poza walką o mistrzostwo łączy te drużyny? Ano to, że w poniedziałek obydwie ekipy zagrają spotkanie z Letnim Gdańskiem. ‘Letnicy’ w poniedziałkowy wieczór rozegrają spotkania numer 11 oraz 12. Oznacza to, że z całej drugoligowej stawki to właśnie na koncie Letniego Gdańska będzie najwięcej rozegranych spotkań. W obecnym sezonie Letni Gdańsk wygrał 4 z 9 spotkań i obecnie znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli. Gracze Michała Mysłka mają obecnie pięć punktów przewagi nad miejscem barażowym. Wydaje się, że ich sytuacja w kontekście utrzymania jest w miarę bezpieczna. Z drugiej strony, aby mieć ‘spokojną głowę’, Letni Gdańsk powinien powalczyć o punkty. Zadanie to nie będzie bynajmniej proste. Trudno bowiem dobrać dwóch bardziej wymagających rywali, niż ci z którymi zmierzą się gracze Letniego Gdańska. Jakkolwiek górnolotnie to nie zabrzmi, mistrzostwo w drugiej lidze w sezonie Wiosna’22 może leżeć właśnie w rękach ‘Letników’. Na tym etapie rozgrywek każdy stracony punkt, czy to przez BEemkę czy przez Dream Volley może kosztować drużynę tytuł mistrzowski. Czy Letni Gdańsk stać na to, aby zrobić zamieszanie na szczycie tabeli?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Zmieszani – BES Boys BLUM

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Czy bezpośrednie spotkanie pomiędzy drużynami Zmieszanych oraz BES Boys BLUM, będzie dla obu ekip najważniejszym meczem sezonu? Jest na to szansa. Wszystko za sprawą tego, że po dziewięciu spotkaniach obecnego sezonu, drużyny zajmują odpowiednio trzynaste oraz jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Różnica pomiędzy tymi miejscami jest taka, że gdyby sezon zakończył się w momencie pisania tej zapowiedzi, to Zmieszani spadliby z ligi a BES Boys BLUM utrzymał. Jako że różnica punktowa pomiędzy obiema drużynami wynosi obecnie zaledwie jedno oczko, to można śmiało powiedzieć, że wynik starcia będzie miał niebagatelne znaczenie dla końcowego układu tabeli. Która z drużyn będzie górą? Cóż, bardzo trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Obie drużyny mają po swojej stronie argumenty, które podpowiadają nam, by w typie Redakcji wskazać właśnie ich. Niestety, reguły są jasne dla wszystkich i typ Redakcji może być tylko jeden. Wydaje się, że w ostatnim czasie nieco lepszą dyspozycję prezentowali ‘Chłopcy’. Co ciekawe, obie drużyny w ostatnim czasie mierzyły się z Prometheusem i tylko ekipie BES Boys BLUM udało się na urwanie jednego oczka. Rozumiemy rzecz jasna, że mecz meczowi nierówny, ale jakiś punkt zaczepienia musieliśmy znaleźć. Która z drużyn, na trzy mecze przed zakończeniem sezonu będzie w lepszych nastrojach?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Dream Volley – Letni Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 1

O tym, jak wyniki spotkań ‘Letników’ mogą wpłynąć na to, która drużyna wygra zmagania w sezonie Wiosna’22 napisaliśmy szerzej, przy okazji zapowiedzi meczu Letniego Gdańska z BEemką Volley. W tej zapowiedzi chcielibyśmy nawiązać do przeszłości obu drużyn, która często miała wiele wspólnych mianowników. Przypomnijmy, że w drużynie Dream Volley występuje obecnie dwóch graczy, którzy swego czasu występowali w Letnim Gdańsku. Mowa tu o Jacku Kalwasie oraz Jakubie Ciesielskim. Z pewnością dla tej dwójki, poniedziałkowe spotkanie będzie meczem szczególnym. O mobilizację nie będzie również trudno w całej drużynie ‘Marzycieli’. Wszystko za sprawą tego, że drużyna Mateusza Dobrzyńskiego jest już o kilka kroków przed mistrzowskim tytułem. Poza tym, w meczu z ‘Letnikami’, ekipa Dream Volley ma swoim rywalom do udowodnienia kilka rzeczy. Dla obu drużyn będzie to bowiem czwarte spotkanie w ramach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Lepszym bilansem po trzech spotkaniach może pochwalić się ekipa Letniego Gdańska. Dla nowych graczy w SL3 może to być zaskoczeniem, ale pamiętamy doskonale czasy kiedy, to ‘Letnikom’ wiodło się lepiej. W ostatnim czasie wszystko się jednak zmieniło i mówiąc wprost – Dream Volley odjechał swoim rywalom. Wydaje się, że aby się rozwijać, drużyna ‘Marzycieli’ potrzebuje nowych wyzwań. Drugoligowe mecze przestają powoli nimi być. Uważamy, że nadszedł najwyższy czas zrobić krok do przodu. W poniedziałkowy wieczór, Dream musi udowodnić, że nie jesteśmy w błędzie.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Craftvena – Swooshers

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Po zdecydowanie najlepszym spotkaniu w sezonie, drużyna Swooshers przystępuje do kolejnego meczu w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu ekipa Nike Poland przegrała spotkanie z Bayer Gdańsk, aczkolwiek w jednym z setów byli bliscy tego, by zdobyć premierowy punkt w rozgrywkach. Ostatecznie, w końcówce seta Bayer zdołał odrobić straty i finalnie to ‘Aptekarze’ wygrali tę partię. Jeśli jednak, gracze w biało-czarnych barwach będą w kolejnych spotkaniach prezentować się tak jak we wspomnianym spotkaniu to uważamy, że w niedługim czasie są oni w stanie powalczyć o wspomniany wcześniej cel. Czy nastąpi to już w meczu z Craftveną? Patrząc na doświadczenie obu drużyn w rozgrywkach SL3 jest na to nikła szansa. Ponadto pamiętajmy, że wciąż mówimy o Craftvenie, która w obecnym sezonie wygrała cztery spotkania w tym jedno, z będącą na czwartym miejscu w tabeli ekipą Volley Kiełpino. Podsumowując – czysto teoretycznie jest na to bardzo nikła szansa. Z drugiej strony, z obozu ‘Rzemieślników’ dotarły do nas informację o sporych problemach kadrowych graczy w czarnych strojach. Z informacji, które usłyszeliśmy – Craftvena będzie musiała w poniedziałkowy wieczór radzić sobie bez kilku graczy stanowiących o trzonie drużyny. Czy to może sprawić, że w meczu dojdzie do niespodzianki?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Eko-Hurt – Szach-Mat

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Ubiegłotygodniowe spotkanie pomiędzy drużynami, niosło za sobą bardzo dużo konsekwencji. Przypomnijmy, że po porażce 0-3 Eko-Hurtu, drużyna Konrada Gawrewicza wylądowała ostatecznie w grupie spadkowej. Dla graczy w białych strojach było to o tyle rozczarowujące, że niemal wszyscy po świetnej grze drużyny na pewnym etapie sezonu, uważali że to oni zakwalifikują się do grupy mistrzowskiej. Stało się jednak inaczej i to w ogromnej mierze za sprawą właśnie ‘Szachistów’. Ci drudzy podchodzili do ubiegłotygodniowego spotkania, jako ostatnia drużyna w tabeli. Dzięki wygranej za komplet punktów, Szach-Mat awansował na dziewiątą lokatę. To co jednak jest w tym najważniejsze to fakt, że szansę na utrzymanie drużyny są obecnie bardzo duże. Sytuacja w grupie spadkowej wygląda bowiem tak, że między pierwszym a ostatnim miejscem jest zaledwie trzy punkty przewagi. Dodatkowo, aż trzy ekipy mają na swoim koncie jedenaście oczek. To z kolei sprawia, że sytuacja w grupie spadkowej będzie pasjonująca jak nigdy dotąd. Kto wygra poniedziałkowe starcie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytanie. Dla obu drużyn będzie to czwarty pojedynek w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Z kim jak z kim, ale to właśnie z ‘Hurtownikami’, ‘Szachistom’ grało się zazwyczaj świetnie. Trzy dotychczasowe pojedynki obu drużyn, za każdym razem kończyły się zwycięstwem Szach-Matu. Jak będzie teraz? Z pewnością, dla obu drużyn będzie to szalony mecz, w którym będzie aż kipiało od emocji.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.