Zapowiedź – MATCHDAY #19

W pierwszej kolejce po majówce ruszamy ‘na pełnej’. Absolutnym hitem środowej serii gier będą derby Volley Gdańsk. Smaczku samej rywalizacji dodaje fakt, że obie drużyny nie mają jeszcze zapewnionej grupy mistrzowskiej. Ponadto, na zwycięską ścieżkę postarają się wrócić gracze CTO Volley, którzy rozegrają dwa spotkania. Zapraszamy na zapowiedź!

Speednet 2 – Chilli Amigos

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Do środowego spotkania ze Speednetem 2, drużyna Chilli Amigos przystąpi po ubiegłotygodniowej porażce z aktualnym liderem rozgrywek – Flotą Active Team. Porażka sprawiła, że Chilli Amigos spadło na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Obecnie do lidera rozgrywek, ‘Papryczki’ tracą już dziewięć punktów. Mimo że ‘Amigos’ mają o jedno rozegrane spotkanie mniej niż Flota to jednak trudno sobie wyobrazić, że najbardziej utytułowana drużyna trzeciej ligi w historii, mogłaby na koniec sezonu cieszyć się ze złotych medali. Wydaje się, że w pozostałych sześciu spotkaniach w sezonie Wiosna’22, drużyna Grzegorza Walukiewicza musi powalczyć o to, aby znaleźć się na podium. Umówmy się, że i ten cel nie będzie łatwy do realizacji. W odróżnieniu od poprzednich sezonów, poziom trzecioligowych rozgrywek wydaje się dużo wyższy. Obecnie w walce o podium liczy się aż siedem drużyn. To co działa na korzyść ‘Amigos’ to fakt, że mają oni na koncie już trzy spotkania z drużynami z TOP7. W środowy wieczór, dla odmiany zmierzą się oni z trzynastą siłą obecnego sezonu – drużyną Speednet 2. Podopieczni Marka Ogonowskiego przystąpią do spotkania po zaciętym meczu, w którym musieli uznać wyższość przeciwników. Mimo to trzeba przyznać, że w meczu z DNV, ‘Programiści’ zaprezentowali się z dobrej strony. Ponadto z informacji, które udało nam się uzyskać, w wewnętrznej gierce – Speednet 2 zaprezentował ostatnio bardzo wysoką dyspozycję. Nie oznacza to oczywiście, że będą faworytem spotkania z ‘Amigos’. Pozwala to z kolei sądzić, że Speednet 2 zaprezentuje się w meczu z Chilli z dobrej strony i ‘tanio skóry nie sprzeda’.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Volley Kiełpino – Swooshers

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Do bezpośredniej rywalizacji, obie drużyny przystąpią po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. O ile przerwa graczy z Kiełpina była planowana, tak w poprzednim tygodniu rozgrywek, swoje dwa kolejne mecze miała rozegrać drużyna Swooshers. Z uwagi na fakt, że Nike Poland miało w czwartek 28 kwietnia organizowaną imprezę służbową, Swooshersi zdołali znaleźć dla siebie zastępstwo. Nadrabiając ligowe zaległości – ostatnia drużyna w trzeciej lidze, rozegra w obecnym tygodniu dwa spotkania. W środę rywalem ‘biało-czarnych’ będzie drużyna Volley Kiełpino. W czwartek zmierzą się oni  z kolejnym kandydatem do podium rozgrywek – drużyną Wolves Volley. Dzięki temu w ośmiu rozegranych spotkaniach w sezonie Wiosna’22, będą mieli rozegrane aż sześć spotkań z drużynami z TOP7. Jest już niemal pewne, że to właśnie pomiędzy siedmioma drużynami rozegra się w obecnym sezonie walka o poszczególne kolory medali. Do wspomnianej grupy należy również drużyna Fabiana Polita – Volley Kiełpino. Gracze w granatowych strojach rozegrali w obecnym sezonie sześć spotkań, z których wygrali zaledwie trzy. Czemu zaledwie? Ponieważ potencjał ex-drugoligowca jest zdecydowanie większy niż wskazują na to wyniki. Przypomnijmy, że Volley Kiełpino kiedy gra z drużynami z górnej partii tabeli to wygrywa (z Chilli Amigos 3-0 oraz z Tiger Team 3-0). Schody zaczynają się w meczach w których są oni zdecydowanym faworytem (1-2 z PKO oraz 1-2 z Craftveną). Czy w związku z tym, Swooshers stać na sensację, którą bez wątpienia byłby choć jeden punkt?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

ZCP Volley Gdańsk – Volley Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Kto wie czy bezpośrednie starcie nie jest najważniejszym meczem sezonu dla graczy obu drużyn. Po raz pierwszy w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta dojdzie bowiem do prawdziwych derbów. Jak do tego doszło? Po udanym sezonie Wiosna’21, w którym Volley Gdańsk zdobyło srebrne medale Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, ekipa ‘żółto-czarnych’ stanęła przed wielkim wyzwaniem. Wynikało ono z faktu, że z czasem, rodzina trzykrotnych mistrzów SL3 w pewnym momencie zrobiła się…zbyt liczna. W pewnym momencie na treningi Volleya zaczęło przychodzić ponad dwudziestu chłopa. To z kolei sprawiło, że aby wszyscy zainteresowani mogli pograć, kierownictwo Volleya podjęło decyzję o podzieleniu drużyny na dwie osobne ekipy. W taki oto sposób, w sezonie Jesień’21 w SL3 widzieliśmy Volley Gdańsk oraz ZCP Volley Gdańsk, które startowało od drugiej ligi. Po sezonie spędzonym na zapleczu elity, ZCP awansowało do pierwszej ligi i w środę po raz pierwszy zmierzy się w bratobójczym pojedynku. Co ciekawe, przed sezonem wiele osób twierdziło, że to w drużynie ZCP drzemie większy potencjał. Jak to się ma do rzeczywistości na ostatniej prostej rundy zasadniczej? Cóż, jest zupełnie odwrotnie. Po sześciu rozegranych spotkaniach to Volley Gdańsk znajduje się na trzecim miejscu w tabeli i jest już o włos od tego by znaleźć się w grupie mistrzowskiej. ZCP Volley zajmuję z kolei ósme miejsce w lidze i do swoich Braci tracą trzy oczka. To z kolei sprawia, że ich potencjalna wygrana za komplet punktów sprawi, że obie ekipy będą miały dokładnie tyle samo punktów, co tylko podkręca atmosferę około meczową. Jak zapewniają gracze obu drużyn, w meczu będzie się działo. Mamy nadzieje, że dostaniemy taki hit jakiego się spodziewamy.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Speednet – Szach-Mat

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Wystarczy szybki rzut oka na tabelę z obecnego oraz poprzedniego sezonu, aby dojść do wniosku, że poziom pierwszej ligi w obecnym sezonie poszybował w górę. Przypomnijmy, że w edycji Jesień’21 obie drużyny do ostatniej kolejki walczyły o srebrne medale. Te, za sprawą lepszego stosunku małych punktów przypadło drużynie ‘Programistów’. Szach-Mat musiał z kolei zadowolić się ‘zaledwie’ trzecią lokatą. Od tego czasu zmieniło się bardzo dużo. Mimo że obecnie obie drużyny w teorii wciąż mają na to szansę, to w praktyce już tak kolorowo nie jest. Obecnie lepszą sytuacją w tabeli może pochwalić się drużyna Speednetu, która w sześciu dotychczasowych spotkaniach, wygrywała trzykrotnie. Trzeba przy tym zauważyć, że w ostatnim czasie ich forma pozostawiała wiele do życzenia (0-3 z Volleyem oraz 1-2 z MPS-em). Mimo to, potencjalna wygrana z ‘Szachistami’ może być dla Speednetu krokiem milowym w kierunku grupy mistrzowskiej. Czy tak się stanie? Obecny sezon w przypadku ‘Szachistów’ to prawdziwa sinusoida sportowych emocji, w którym udane mecze były przeplatane tymi słabymi a niekiedy bardzo słabymi. Kiedy wydawało się, że Szach-Mat ma obecnie ogromny kryzys, z którego nie da się szybko wygrzebać, gracze w czarnych strojach wygrali spotkanie z ZCP Volley Gdańsk co na nowo wlało nadzieję w serca brązowych medalistów ubiegłego sezonu. Jak będzie tym razem? Z pewnością obie drużyny zrobią wszystko aby sięgnąć po komplet punktów. Ewentualny podział punktów, nie będzie satysfakcjonował żadnej ze stron.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

CTO Volley – AVOCADO friends

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Po wygranej konfrontacji z Merkurym wszystko zdawało się układać idealnie dla graczy CTO Volley. ‘Pomarańczowi’ wygrali wówczas z dwukrotnym mistrzem Siatkarskiej Ligi Trójmiasta i wiele osób twierdziło, że jesteśmy właśnie świadkami ‘zmiany warty’. Po wspomnianym czasie wydarzyło się jednak kilka rzeczy, które sprawiły, że sprawy się nieco ‘zagmatwały’. Pierwszą z nich była strata punktu w meczu ze Tufi Team. Drugą, jeszcze tego samego dnia było to, że CTO Volley przegrało spotkanie z Eko-Hurtem, który do meczu z CTO nie miał na swoim koncie ani jednej wygranej. Trzecim, niekorzystnym dla CTO zdarzeniem było to, że ich największy rywal – drużyna Merkury zaczęła wygrać wszystkie kolejne mecze, zdobywając przy tym komplet punktów. Co to oznacza? Ano to, że obecnie Merkury jest w lepszym położeniu w tabeli. Gracze Piotra Peplińskiego mają nad drużyną z Malborka cztery punkty przewagi, przy jednym rozegranym spotkaniu więcej. To oznacza z kolei, że nawet jeśli ‘Pomarańczowi’ wygrają z AVOCADO za komplet punktów to i tak będą tracić jeden punkt do lidera. W tym miejscu zastanówmy się szerzej. Czy aby na pewno CTO, w meczu z ‘Weganami’ sięgnie po komplet oczek? Cóż, gdyby ktoś zapytał nas o to jeszcze tydzień temu z pewnością powiedzielibyśmy, że tak. Obecnie AVOCADO friends przystąpi do spotkania nie jako ostatnia drużyna w ligowej tabeli a jako drużyna, która wciąż ma szansę na grupę mistrzowską. Wszystko za sprawą ich ostatniej arcyważnej wygranej z Tufi Team, który dał im spory awans w ligowej tabeli. Czy AVOCADO stać na to, by sprawić w środę niespodziankę w meczu z mistrzem drugiej ligi w poprzednim sezonie?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Volley Kiełpino – DNV

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Czy Volley Kiełpino zerwie w końcu z łatką drużyny, która przegrywa w momencie kiedy jest wyraźnym faworytem? Cóż, odpowiedź na to pytanie poznamy już w środowy wieczór. Przypomnijmy, że poza samym spotkaniem z DNV, ekipa Fabiana Polita rozegra jeszcze jeden mecz – z ostatnią drużyną w tabeli (Swooshers). Jeśli gracze z Kiełpina marzą o podium rozgrywek to bez wątpienia, nadchodzące spotkania muszą wygrać za komplet punktów. Patrząc zdroworozsądkowo inny scenariusz niż sześć oczek w dwóch meczach będzie ogromną niespodzianką, żeby nie powiedzieć sensacją. Zadanie numer dwa, czyli spotkania z DNV zdaje się być o wiele trudniejszym wyzwaniem niż mecz ze Swooshersami. W obecnym sezonie drużyna DNV rozegrała siedem spotkań, z których trzy kończyły się zwycięstwem drużyny z ulicy Łużyckiej. Gracze w białych strojach pokonali Swooshers, Husarię Gdańsk oraz w ostatnim czasie Speednet 2. Drużyny te zajmują obecnie trzy ostatnie miejsca w ligowej tabeli. Gorzej graczom Michała Białka wiodło się w spotkaniach, w których podejmowali rywali z wyższych miejsc w tabeli. Tak było w spotkaniach z Bayer Gdańsk, Chilli Amigos czy Tiger Team. Każde z wymienionych spotkań, kończyło się porażką drużyny z ulicy Łużyckiej 0-3. Wiele wskazuje na to, że tym razem może być podobnie. Volley Kiełpino będzie z pewnością bardzo zdeterminowane by sięgnąć po komplet punktów. Jeśli się tak stanie, gracze w granatowych koszulkach wskoczą do ścisłej czołówki ligi.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

CTO Volley – MPS Volley

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Po rewelacyjnej serii 49 zwycięstw z rzędu, którą przez kilka sezonów śrubowała drużyna Volley Gdańsk wiele osób twierdziło, że żadna z drużyn już nigdy nie powtórzy tak kapitalnego wyniku. Poza tym, że jest cholernie trudno wygrywać wszystko co się da, z czasem do SL3 zaczęły dołączać coraz to mocniejsze drużyny. O dwóch z nich w kuluarach zaczęło się rozmawiać, że to właśnie oni mają szansę na pobicie kapitalnego rekordu. Jedną z nich była ekipa Merkury, której licznik ostatecznie zatrzymał się na 24 wygranych spotkaniach. Drugą drużyną, o której przebąkiwano odnośnie pobicia rekordu była ekipa CTO Volley. Finalnie, licznik ‘Pomarańczowych’ został wyzerowany w ostatnim meczu sezonu w drugiej lidze, w której CTO Volley mierzyło się z…MPS Volley. Przypomnijmy, że spotkanie do którego doszło 17 listopada 2021 r., 2-1 wygrali Miłośnicy Piłki Siatkowej, którzy przy okazji stali się pierwszą drużyną, która zdołała pokonać drużynę CTO. Przypomnijmy, że we wspomnianym spotkaniu to CTO było w oczach Redakcji dość wyraźnym faworytem meczu. Mimo to, potrzebująca punktów jak tlenu do życia drużyna Jakuba Nowaka zagrała jedno z najlepszych spotkań w SL3 i finalnie wygrała mecz. Obecnie, gracze MPS również potrzebują punktów. Mimo że ‘Niebiescy’ znajdują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli to wciąż nie mają zapewnionego miejsca w grupie mistrzowskiej. Problem w tym, że CTO również ‘musi’ to spotkanie wygrać. Poza samą sytuacją w tabeli dochodzi tu kwestia ambicjonalna. Z pewnością będą oni chcieli wziąć udany rewanż za wspomnianą wcześniej porażką z ubiegłego sezonu.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Zmieszani – BH Rent MiszMasz

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Na półmetku drugoligowych rozgrywek wydaje się, że walka o utrzymanie rozegra się pomiędzy trzema, maksymalnie czteroma ekipami. Wśród ekip zagrożonych spadkiem do trzeciej ligi znajduje się drużyna Zmieszanych. W sześciu dotychczas rozegranych meczach, beniaminek drugiej ligi ma na swoim koncie trzy punkty. Na taką zdobycz składają się zwycięstwo 2-1 z Gonito Volley oraz jeden punkt urwany w przegranym meczu z Letnim Gdańskiem. Z pewnością to co działa na korzyść drużyny Edyty Woźny działa to, że mają oni do rozegrania o co najmniej jedno spotkanie więcej niż dwanaście drugoligowych ekip. Oznacza to z kolei, że przy równej liczbie rozegranych spotkań ich bilans punktowy może być poprawiony. Ponadto trzeba zauważyć również to, że Zmieszani w sześciu dotychczasowych spotkaniach rywalizowali z drużynami z pierwszego, drugiego, trzeciego oraz czwartego miejsca w ligowej tabeli. Można zatem powiedzieć, że najgorsze już za nimi. Jak poradzą sobie w spotkaniu z drużyną z środka stawki? Po świetnym początku sezonu w wykonaniu ‘Hotelarzy’ przyszła pewna zadyszka. Cztery ostatnie mecze ekipy BH Rent, aż trzykrotnie kończyły się porażką drużyny Tomasza Walaskowskiego. Szczególnie bolesna okazała się ta ostatnia, poniesiona z Letnim Gdańskiem. Co ciekawe, Zmieszani do środowej potyczki również przystąpią po porażce z ‘Letnikami’. Oba wspomniane spotkania kończyły się wynikami 1-2. Czy to oznacza, że w środę będziemy świadkami wyrównanego spotkania? Nos podpowiada nam, że w meczu dojdzie do podziału punktów. Faworytem w naszych oczach pozostaje jednak drużyna BH Rent MiszMasz, która prawdopodobnie już w środę przebije dorobek punktowy z poprzedniego sezonu.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Dziki Wejherowo – Letni Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Czy Dziki Wejherowo stać na to, by po drugim sezonie spędzonym w drugiej lidze awansować do elity? Cóż, odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka tygodni. Już teraz trzeba jednak podkreślić sytuację w której znaleźli się gracze z Wejherowa. Mimo że, gracze Filipa Stabulewskiego rozegrali w obecnym sezonie zaledwie sześć spotkań i pod tym kątem ustępują większości drugoligowych ekip to i tak znajdują się na wysokim – czwartym miejscu w tabeli. Jeśli jednak ‘Dziczyzna’ wygra dwa najbliższe pojedynki za komplet punktów, to przy równej liczbie rozegranych meczów będą mieli tyle punktów ile lider rozgrywek. Jeśli jesteśmy przy komplecie punktów, to właśnie taki wynik zdaje się być najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na środowy wieczór. Owszem, czasami Dzikom Wejherowo brak koncentracji w momencie, kiedy trzeba postawić przysłowiową kropkę nad ‘i’, ale wydaje się, że z poprzednich spotkań, Dziki wyciągnęły wnioski. Wygrana za komplet punktów jest naszym ‘typem Redakcji’. Sytuacji nie zmienia tu nawet fakt, że Letni Gdańsk przystąpi do spotkania po dwóch zwycięstwach z rzędu. Z całym szacunkiem, ale ani BH Rent MiszMasz, ani Zmieszani nie mają takiego potencjału sportowego jak drużyna Dzików. Skoro zahaczyliśmy o potencjał. Na półmetku rozgrywek nie możemy ukryć rozczarowania. Te wynika z faktu, że Letni Gdańsk ma problemy z wykorzystaniem drzemiących w drużynie możliwości. Uważamy, że z takim składem, wyniki ‘Letników’ powinny być zdecydowanie lepsze. Kto wie czy problem nie wynika z tego, że w odróżnieniu od najlepszych sezonów Letniego w SL3, tym razem drużyna ‘Granatowych’ nie trenuje.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.