Zapowiedź – MATCHDAY #18

Zanim ligowcy rozpalą majówkowego grilla, w czwartkowy wieczór staną do walki o kolejne punkty w sezonie Wiosna’22. Bardzo ciekawie będzie w trzeciej lidze, gdzie będący w dobrej dyspozycji Port Gdańsk sprawdzi formę trzeciej i pierwszej drużyny w ligowej stawce. Na brak emocji nie powinniśmy narzekać również w starciu drużyn AVOCADO friends oraz Tufi Team. Zapraszamy na zapowiedź!

AVOCADO friends – Tufi Team

Godz.: 19:15, boisko nr 3

Dla obu drużyn, czwartkowe spotkanie może się okazać jednym z najważniejszych w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Wszystko za sprawą tego, że obie drużyny znajdują się odpowiednio na ostatnim oraz przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Jeśli chodzi o ostatnią drużynę w ligowej tabeli – AVOCADO friends, to w sezonie Wiosna’22 rozegrali oni sześć spotkań, w których odnieśli jedno zwycięstwo oraz aż pięciokrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali. Dodatkowo, spośród wszystkich pierwszoligowych drużyn, to właśnie ‘Weganie’ mają na swoim koncie najmniejszą liczbę wygranych spotkań. Z drugiej strony warto zauważyć, że spośród ich dziewięciu ligowych rywali, aż cztery drużyny mają na swoim koncie o jedno spotkanie rozegrane więcej. To absolutne szaleństwo, ale jeśli ‘Weganie’ sięgną dziś po komplet punktów to będą mieli szansę na to, by wskoczyć nawet na szóste miejsce w lidze i mieć taki sam dorobek punktowy, jak piąta ekipa w stawce – Eko-Hurt. Na ‘drodze do szczęścia’ AVOCADO stoi drużyna Tufi Team. Tak się składa, że oni również potrzebują punktów jak tlenu. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach, Tufi Team zdobyło siedem oczek. Na taki bilans składają się dwa zwycięstwa oraz pięć porażek. Na tym etapie rozgrywek jest już niemal przesądzone, że graczom Mateusza Woźniaka nie uda się wskoczyć do grupy mistrzowskiej. Mimo to, Tufi musi szukać punktów, aby uniknąć w obecnym sezonie najgorszego możliwego scenariusza. Która z drużyn wygra czwartkowe starcie?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Port Gdańsk – Wolves Volley

Godz.: 19:15, boisko nr 2

Czwartkowy wieczór, w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta zapowiada się wybornie. Bardzo ciekawie będzie w trzeciej lidze, w której dwa arcyważne spotkania w kontekście celów na bieżący sezon rozegra drużyna ‘Portowców’. Ekipa Portu Gdańsk na początek podejmie drużynę Wolves Volley, która obecnie znajduje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Tuż po spotkaniu z ‘Watahą’, drużyna Arkadiusza Sojko zagra z kolei z obecnym liderem – drużyną Flota Active Team. Czy drużynę z doków będzie w obu tych spotkaniach stać na wygrane? Obecny sezon w wykonaniu ‘Portowców’ póki co jest bardzo dobry. Drużyna Arkadiusza Sojko w sześciu rozegranych dotychczas spotkaniach wygrała czterokrotnie oraz dwa razy musiała uznać wyższość swoich rywali. Chcąc realnie myśleć o podium rozgrywek, ‘Portowcy’ nie mają w czwartek wyjścia i muszą postarać się o dwa zwycięstwa. Zadanie to będzie wyjątkowo trudne. Jeśli chodzi o spotkanie z ‘Watahą’ to należy przypomnieć o tym, że drużyna Macieja Tarulewicza została w ostatnim czasie wybrana drużyną tygodnia. Tytuł, drużynie Wilków przypadł po ich kapitalnym meczu z drużyną ACTIVNYCH Gdańsk. Przypomnijmy, że do spotkania z ‘Wilkami’, drużyna ACTIVNYCH mogła poszczycić się najlepszym bilansem spośród wszystkich – 38 drużyn w ligowej stawce. Skoro Wolves Volley potrafiło ograć ówczesnego lidera i drużynę, która w sezonie Wiosna’22 nie straciła seta, to w meczu z ‘Portowcami’ również będą faworytem.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Dream Volley – BES Boys BLUM

Godz.: 19:15, boisko nr 1

Po dość nieoczekiwanym zwycięstwie, drużyna BES Boys BLUM przystąpi do swojego ósmego spotkania w sezonie Wiosna’22. W dotychczasowych siedmiu spotkaniach, gracze Ryszarda Nowaka zwyciężali dwukrotnie. Ponadto w pięciu przypadkach silniejsi okazali się rywale. Dzięki takiemu bilansowi, ‘Chłopcy’ plasują się obecnie na jedenastym miejscu w tabeli i wciąż nie mogą być pewni utrzymania w drugiej lidze. Całej sytuacji z pewnością nie pomaga fakt, że w czwartkowy wieczór ‘Chłopcy’ zmierzą się z drużyną Dream Volley. Marzyciele do najbliższego spotkania podejdą jako wicelider rozgrywek. Drużyna Mateusza Dobrzyńskiego w sześciu dotychczasowych spotkaniach wygrywała pięciokrotnie. Co więcej, aż czterokrotnie kończyli oni mecze zdobywając przy tym komplet punktów. O tym jak często ‘Marzyciele’ sięgają po komplet oczek wspominaliśmy już wielokrotnie. W ostatnich dwudziestu spotkaniach, sztuka ta udała im się aż piętnastokrotnie. Dzięki temu, są oni na najlepszej drodze by w swoim czwartym sezonie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta zrealizować cel, jakim jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Kiedy jeśli nie teraz? Zobaczymy czy grając pod wielką presją, drużyna Mateusza Dobrzyńskiego będzie osiągała równie dobre wyniki. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie, w awans Dream Volley nie wierzył w zasadzie nikt. Wszystko za sprawą tego, że była to najsilniej obsadzona druga liga w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Wówczas Dream Volley grając bez większej presji zaprezentował się bardzo dobrze, finalnie zajmując miejsce tuż za podium. Czy obecnie, grając ‘pod prądem’ zrealizują oni cel, jakim jest awans do elity? Na początek muszą postawić pierwszy krok, którym będzie pokonanie czwartkowych rywali.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Port Gdańsk – Flota Active Team

Godz.: 20:15, boisko nr 2

Po kapitalnym spotkaniu z Chilli Amigos, drużyna Flota Active Team przystępuje do kolejnego spotkania w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Po spotkaniu z ‘Papryczkami’, bilans Floty wynosi imponujące siedem zwycięstw oraz zero porażek. Rywalem jednej z dwóch niepokonanych drużyn w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, w środowy wieczór będzie ekipa ‘Portowców’. Zanim przejdziemy do kilku słów o tym co dzieje się w ekipie z doków – słówko o Flocie. Po wspomnianym spotkaniu z ‘Amigos’ napisaliśmy, że są oni już na autostradzie do drugiej ligi. Przypomnijmy, że awans do wyższej klasy rozgrywkowej otrzymają drużyny z pierwszego oraz drugiego miejsca w tabeli. Obecnie trudno sobie wyobrazić scenariusz, w którym Flota wypadłaby z miejsca premiowanego awansem. Wydaje się, że ambicją drużyny nie jest sam awans, gdyż ten uznawany jest jako coś oczywistego. Planem drużyny jest wygranie trzeciej ligi przy jednoczesnym wygraniu wszystkich spotkań. O tym jak mocno czuje się ekipa Karoliny Kirszensztein pokazała sytuacja sprzed kilku dni, w którym Flota została poproszona przez drużynę Tiger Team o to aby ci ich zastąpili. ‘Niebiescy’ przyjęli wówczas propozycję gry z trzecią drużyną w tabeli bez żadnej kalkulacji i dyskusji o tym, że może lepiej by mecze z najgroźniejszymi rywalami odbyły się na koniec sezonu, kiedy Flota będzie miała przyklepany awans. Doskonała sytuacja lidera rozgrywek nie sprawia, że w meczu z Portem czeka ich spacerek. W ostatnim czasie do szeregów ‘Portowców’ dołączył Denis Gostomczyk, który wyrasta na jedną z najjaśniejszych postaci w trzeciej lidze. Jako, że w ekipie ‘Portowców’ jest również kilku innych graczy, którzy z powodzeniem mogą grać na fortepianie zamiast go nosić to w czwartkowy wieczór możemy być świadkami ciekawszego spotkania niż miało to miejsce we wtorkowy wieczór, kiedy lider rozgrywek podejmował drużynę Chilli Amigos.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Bayer Gdańsk – Husaria Gdańsk

Godz.: 20:15, boisko nr 3

Po wtorkowej porażce drużyny Husarii Gdańsk, ekipa Grzegorza Żyły-Stawarskiego przystępuje do ósmego spotkania w sezonie Wiosna’22. Niestety dla Husarii, ‘siódemka’ nie okazała się szczęśliwa. ‘Bankowcy’ w spotkaniu z Husarią mieli kontrolę od samego początku do niemal końca i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. Husaria Gdańsk, nieco lepiej zaprezentowała się w ostatnim secie, w którym ‘ugrała’ siedemnaście oczek. Czy w czwartkowy wieczór, graczom w biało-czerwonych barwach uda się przerwać niekorzystną passę? Patrząc na tabelę w sezonie Wiosna’22 jest na to szansa. Rywalem dwunastej drużyny w tabeli w czwartkowy wieczór, będzie bowiem ekipa znajdująca się na dziesiątym miejscu. Mimo, że obie drużyny niemal sąsiadują ze sobą w tabeli to jednak nie możemy wyzbyć się wrażenia, że to Bayer Gdańsk jest o wiele mocniejszą ekipą. W przypadku ‘Aptekarzy’ należy zwrócić uwagę na fakt, że ci rywalizowali już ze wszystkimi drużynami z miejsc 1-5. Mimo niekorzystnego terminarza, ekipa Mateusza Grudnia zdołała w obecnym sezonie zdobyć osiem oczek. Wiele wskazuje na to, że rywalizując z drużynami z dolnej partii tabeli, ekipa ‘Aptekarzy’ zacznie wreszcie punktować i wyraźnie poprawi swoją sytuację. Oczywiście nawet jeśli by się tak stało to gracze z Oliwy nie zrealizują w obecnym sezonie swoich ambicji, które sięgały nawet awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Mimo to, z obecnego sezonu Bayer Gdańsk może wyciągnąć wnioski na przyszłość. W naszym mniemaniu posiadają oni bardzo duży potencjał i kwestią czasu jest to, kiedy go ‘uwolnią’.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Team Looz – Hydra Volleyball Team

Godz.: 20:15, boisko nr 1

Mimo, że na pierwszy rzut oka może wydawać się, że będzie to zwykły, drugoligowy pojedynek to mecz dla obu drużyn będzie miał bardzo duże znaczenie. W przypadku Hydry, spotkanie z ostatnią drużyną w ligowej tabeli – Team Looz będzie jedną z ostatnich szans na załapanie się do grupy drużyn, które pomiędzy sobą rozdzielą medale. Po sześciu rozegranych spotkaniach, Hydra ma na swoim koncie 11 oczek, co wynikiem zbyt imponującym nie jest. W obecnym sezonie ‘Bestia’ aż trzykrotnie musiała uznać wyższość swoich rywali, przez co istnieje duże prawdopodobieństwo, że pociąg do podium rozgrywek im najzwyczajniej w świecie – odjedzie. Mimo dość niekorzystnego początku, przed graczami w złotych strojach w czwartkowy wieczór pojawiła się szansa na doskoczenie do ścisłej czołówki. Potencjalna wygrana za komplet punktów sprawi, że ‘Bestia’ wciąż będzie w grze. Z pewnością, zdecydowanie inny plan na czwartkowy wieczór ma ekipa Team Looz. Wspominaliśmy o tym kilkukrotnie, ale w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta mieliśmy kilka dowodów na to, jaka dysproporcja panuje pomiędzy drużynami z drugiej a trzeciej ligi. Dość wyraźnym dowodem na te słowa jest dyspozycja drużyny od początku obecnego sezonu. Przypomnijmy, że Team Looz w sześciu dotychczasowych spotkaniach zdobył…zaledwie jeden punkt. O ile na początku sezonu, słabsze wyniki można było argumentować brakami kadrowymi, tak obecnie sytuacja się zmieniła. Czy w najbliższym czasie zmieni się również sytuacja w tabeli?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

BEemka Volley – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 21:15, boisko nr 3

Obie drużyny, przystąpią do czwartkowego spotkania tuż przed dłuższą przerwą, którą będą mieli w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Wszystko za sprawą próśb kapitanów, którą otrzymaliśmy kilkanaście dni temu. W związku z faktem, że BEemka oraz Nieloty swoje kolejne spotkania w SL3 rozegrają mniej więcej w połowie maja, ostatni okres w wykonaniu drużyn był bardziej intensywny. Trzeba przyznać, że obie ekipy, grając kilka spotkań na przestrzeni kilku dni wypadły bardzo dobrze. Jeśli chodzi o Nielotów, to drużyna Mateusza Bone podejdzie do spotkania po trzech zwycięstwach z rzędu. We wspomnianym okresie, Nieloty okazali się lepsi od BH Rent MiszMasz, Team Looz oraz ostatnio – Letniego Gdańska. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji, drużyna ‘Pingwinów’ zaliczyła konkretny awans w ligowej tabeli. Po wymienionych meczach znaleźli się oni na czwartej lokacie ze stratą pięciu punktów do lidera rozgrywek. Miejsce, w którym obecnie znajduje się drużyna zdaje się być tym, z którego za chwilę można zaatakować podium rozgrywek. O to nie będzie jednak łatwo gdyż na drodze Nielotów, w najbliższym spotkaniu będzie lider rozgrywek – Beemka Volley. Gracze Daniela Podgórskiego udowadniają, że przedsezonowe głosy mówiące o tym, że to właśnie oni są dość wyraźnym faworytem do wygrania ligi, nie były tylko pustymi sloganami. BEemka w obecnym sezonie wygrała wszystkie siedem spotkań i obecnie pozostaje jedną z dwóch niepokonanych drużyn, spośród wszystkich 38 ekip, biorących udział w sezonie Wiosna’22. Czy w czwartkowy wieczór uda im się podtrzymać kapitalną serię? O to nie będzie bynajmniej łatwo, bo kto jak kto, ale Nieloty bardzo często świetnie radzą sobie z faworyzowanymi przeciwnikami. Tak było chociażby w spotkaniu z Dream Volley rozegranym 29 marca. Czy w czwartkowy wieczór będzie podobnie?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Oliwa Team – Prometheus

Godz.: 21:15, boisko nr 2

Taryfa ulgowa dla drużyny Oliwy Team, skończyła się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego w spotkaniu z BES Boys BLUM. Do meczu z ‘Chłopcami’ w grze ‘Oliwiaków’, mimo porażek można było szukać pozytywów. Nawet jeśli Oliwa przegrywała, to bardzo często prezentowała się naprawdę dobrze. Nasza optyka zmieniła się po wspomnianym meczu Oliwy z BES Boys BLUM. Przypomnijmy, że wówczas Oliwa nie zaprezentowała się z dobrej strony i finalnie musiała uznać wyższość swoich rywali. Było to o tyle zaskakujące, że gracze Dawida Karpińskiego byli dość wyraźnym faworytem. Niestety dla Oliwy, po ostatniej porażce, bilans drużyny wynosi jedno zwycięstwo oraz sześć porażek. Oznacza to, że Oliwa już na półmetku rozgrywek wyrównała liczbę porażek z poprzedniego sezonu. Przypomnijmy, że w sezonie Jesień’21, w drugiej lidze znajdowały się takie tuzy jak CTO Volley, ZCP Volley Gdańsk czy MPS Volley. To z kolei oznacza, że można śmiało wyciągnąć wniosek, że obecny sezon nie jest dla nich tak udany jak poprzedni. Żeby być jednak uczciwym, musimy napisać, że w obecnym sezonie nie tylko Oliwa ma swoje problemy. Te mają również ich najbliżsi rywale – ekipa Prometheus. Gracze Mikoli Pocheniuka przystąpią do czwartkowego spotkania po ubiegłotygodniowej porażce 0-3 z drużyną Dream Volley. Po wspomnianym meczu, jako Redakcja pokusiliśmy się nawet o podsumowanie, że był to jeden z najsłabszych występów drużyny, od kiedy przystąpili oni do zmagań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Czy w czwartkowy wieczór uda im się zatrzeć nieco plamę po ostatnim występie?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

ACTIVNI Gdańsk – Craftvena

Godz.: 21:15, boisko nr 1

Od ostatniego spotkania drużyny Craftveny minęło trochę czasu. Przypomnijmy, że po raz ostatni w sezonie Wiosna’22, ‘Rzemieślników’ mogliśmy oglądać 12 kwietnia. Wówczas drużyna Bartka Zakrzewskiego dość niespodziewanie pokonała spadkowicza z drugiej ligi – drużynę Volley Kiełpino. Tamta wygrana potwierdziła, że w Craftvenie drzemie spory potencjał, ale drużyna jak mało kto, ma problemy z tym by swą formę ustabilizować. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć to, że w przeddzień wspomnianego spotkania z Volley Kiełpino, ‘Rzemieślnicy’ stracili seta z DNV, z którym w poprzednich sezonach nie mieli najmniejszego problemu? Tak czy inaczej, do meczu z ACTIVNYMI, gracze Craftveny przystąpią po serii trzech zwycięstw z rzędu. Co ciekawe, ostatnio równie długą serię gracze w czarnych strojach zanotowali w sezonie Wiosna’20. Przypomnijmy, że inauguracyjny sezon był najlepszym w wykonaniu ‘Rzemieślników’. To właśnie w tym sezonie zaliczyli oni osiem zwycięstw z rzędu, które sprawiły, że w debiutanckim sezonie znaleźli się oni na czwartym miejscu w tabeli. Wracając jednak do obecnej sytuacji, trudno wyobrazić sobie podobną serię w momencie kiedy na drodze Craftveny staje faworyzowana drużyna ACTIVNYCH. Gracze Artura Kurkowskiego z całą pewnością w czwartkowym meczu będą chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Po kapitalnym otwarciu sezonu, w którym drużyna ACTIVNYCH siała terror wśród trzecioligowców, przyszedł moment, w którym jedna z drużyn powiedziała: ‘sprawdzam’. Efektem tego była pierwsza porażka ACTIVNYCH w sezonie Wiosna’22. Czwartkowy wieczór pokaże czy był to jedynie wypadek przy pracy.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.