Zapowiedź – MATCHDAY #17

W środowy wieczór w hali Ergo Arena poza meczem Trefla Gdańsk dojdzie do kilku bardzo ciekawych spotkań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Dwa mecze rozegra drużyna ZCP Volley Gdańsk, które pokażą o jakie cele w obecnym sezonie będzie walczyła drużyna. Dodatkowo dwa spotkania rozegra również drugoligowa ekipa Letniego Gdańska. Zapraszamy na zapowiedź środowej serii gier!

ZCP Volley Gdańsk – Szach-Mat

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Dość niespodziewanie, w ostatnich spotkaniach obie drużyny musiały uznać wyższość swoich rywali. Przypomnijmy, że w odczuciu Redakcji oraz Ekspertów, ZCP Volley Gdańsk był faworytem spotkania z Eko-Hurtem. Szach-Mat z kolei z ostatnią ekipą w ligowej tabeli – drużyną Tufi Team. Typy typami a rzeczywistość swoje. Przypomnijmy, że mecz ZCP Volley Gdańsk z Eko-Hurtem zakończył się porażką tych pierwszych w stosunku 1-2. Co więcej w środkowym secie, gracze Przemysława Wawera zanotowali jedną z najwyższych porażek w secie, spośród wszystkich pierwszoligowych spotkań w obecnym sezonie. Obecny bilans srebrnych medalistów poprzedniego sezonu w drugiej lidze to dwa zwycięstwa oraz dwie porażki. Takie wyniki dają drużynie siódme miejsce. To co z pewnością jest istotne to fakt, że spośród wszystkich pierwszoligowców to właśnie ZCP Volley Gdańsk rozegrało najmniejszą liczbę spotkań. Nadrabiając ligowe zaległości, ekipa Przemka Wawera rozegra w środę dwa spotkania, po których ich cele na obecny sezon będą zdecydowanie konkretniejsze. Pierwszym rywalem ZCP będzie ekipa Szach-Mat. Trzeba to napisać wprost. ‘Szachiści’ zmagają się obecnie z największym kryzysem od kiedy w sezonie Wiosna’21 przystąpili do zmagań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu po sześciu meczach obecnego sezonu znajdują się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. O ile na początku ich gra oraz wyniki były całkiem niezłe, tak dyspozycja drużyny  w ostatnim czasie, pozostawiała wiele do życzenia. Czy w środowy wieczór, ‘Szachistom’ uda się zażegnać kryzys?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Team Spontan – Gonito Volley

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Ostatni dzień meczowy w wykonaniu drużyny Team Spontan, dla graczy tej drużyny zakończył się wielkim rozczarowaniem. Przypomnimy, że 19 kwietnia ‘Spontaniczni’ rozegrali dwa spotkania. Rywalami drużyny Piotra Raczyńskiego były wówczas Oliwa Team oraz BEemka Volley. W meczach tych, na sześć możliwych punktów, Team Spontan zainkasował zaledwie trzy oczka. Na taki dorobek złożyła się wygrana z Oliwą (2-1) oraz porażka z BEemką Volley (1-2). Niezbyt imponujący dorobek punktowy sprawił, że Team Spontan zamiast wskoczyć na fotel lidera, spadł na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Co gorsze, we wspomnianych spotkaniach ‘Nuggetsi’ nie zaprezentowali zbyt dobrego stylu. W przegranych setach byli zaledwie tłem dla swoich rywali. Przed srebrnymi medalistami sezonu Wiosna’21 niemal wymarzona okazja do rehabilitacji. W środowy wieczór, Team Spontan zmierzy się bowiem z jedną z dwóch drużyn w drugiej lidze, które do tej pory nie zdołały wygrać ani jednego spotkania. Mimo skrajnie niekorzystnego bilansu spotkań, sytuacja Gonito w ligowej tabeli nie jest jeszcze beznadziejna. Na obecną chwilę, gracze Wojciecha Strychalskiego zajmują dwunastą lokatę, która jak wiemy nie oznacza bezpośredniego spadku. Ponadto warto zaznaczyć, że niemal cała liga ma o co najmniej jedno rozegrane spotkanie więcej od ‘Tygrysów’. Póki co to tyle jeśli chodzi o pozytywy. Obawiamy się, że w środowy wieczór ponownie będzie im bardzo trudno o pierwszą wygraną w sezonie.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Zmieszani – Letni Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Spośród czternastu drugoligowych drużyn, tylko trzy mają rozegrane zaledwie pięć spotkań. Dwie z trzech ekip zmierzą się w środę w bezpośrednim starciu. Mowa tu rzecz jasna o ekipie Zmieszanych oraz Letniego Gdańska. Obecnie wymienione drużyny znajdują się na kolejno – trzynastym oraz dziesiątym miejscu w ligowej tabeli. Wynik ten rzecz jasna mógłby być lepszy, gdyby obie drużyny miały rozegraną taką samą liczbę spotkań jak reszta ligowej stawki, ale czy na pewno? No właśnie. Co by nie mówić, w kwestię tę można powątpiewać. Drużyna Zmieszanych w pięciu rozegranych spotkaniach wygrała zaledwie raz. Ponadto w czterech kolejnych spotkaniach, drużyna Edyty Woźny musiała uznać wyższość swoich rywali i co gorsze, za każdym razem kończyło się na 0-3. To z kolei sprawia, że sytuacja Zmieszanych staję się powoli nieciekawa. Nieco lepiej sytuacja wygląda w przypadku Letniego Gdańska. Drużyna Michała Mysłka wygrała dwa spośród pięciu spotkań. Należy przy tym zauważyć, że wygrane nastąpiły w spotkaniach w których ‘Letnicy’ rywalizowali z dołem tabeli. Na rozkładzie brązowych medalistów sezonu Wiosna’21 jest bowiem ostatnia drużyna w lidze – Team Looz oraz jedenasta w tabeli – ekipa BES Boys BLUM. Czy w związku z tym można wysnuć wniosek, że Letni Gdańsk w środowy wieczór upora się również z  przedostatnią drużyną w tabeli? Z pewnością będą oni faworytem, ale fakty są takie, że chcąc się utrzymać, Zmieszani muszą zacząć w końcu punktować. W oczach Redakcji dość prawdopodobnym scenariuszem jest ten, w którym po podziale punktów, mecz wygra Letni Gdańsk.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

BH Rent MiszMasz – Letni Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Obecny sezon w wykonaniu drużyny BH Rent MiszMasz patrząc wyłącznie na stosunek wygranych i porażek jest bardzo dobry. Niestety, mimo aż czterech zwycięstw w sześciu spotkaniach, ‘Hotelarze’ mają na swoim koncie ‘zaledwie’ dziesięć oczek. Wszystko za sprawą tego, że jeśli wygrywali to najczęściej 2-1. Tak było w spotkaniach z BES Boys BLUM, Oliwą oraz ostatnią z Hydrą. Mimo to nie ma co na siłę szukać powodów do narzekania. Po sześciu spotkaniach obecnego sezonu, MiszMasz ma o zaledwie dwa oczka mniej niż przez cały sezon Jesień’21. To z kolei oznacza, że o ile w przypadku ‘Hotelarzy’ nie nastąpi jakaś spektakularna katastrofa to unikną oni nerwówki, którą w poprzedniej edycji zafundowali swoim kibicom, kiedy musieli w barażu walczyć o utrzymanie. Nos podpowiada nam, że kolejne punkty, drużyna Tomka Walaskowskiego dopisze już w środowy wieczór. W naszych oczach to gracze w czarnych strojach będą faworytem spotkania. Czy zdołają oni wywalczyć drugi komplet punktów w obecnym sezonie? Wydaje się, że bardziej prawdopodobnym wynikiem będzie podział punktów. W ‘Letnikach’ mimo pewnych problemów w obecnym sezonie wciąż drzemie spory potencjał. Dodatkowo przed środową serią gier, skład Letniego Gdańska uzupełnili uznani ligowcy (Grzegorz Zawłocki oraz Aleksander Bochan), którzy w obecnym sezonie nie mieli okazji zaprezentować swoich umiejętności. Czy gracze ci pomogą Letniemu w osiągnięciu lepszych wyników?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Volley Gdańsk – Tufi Team

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Do środowego spotkania, drużyny Volley Gdańsk oraz Tufi Team przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. W przypadku Volley Gdańsk, optymizm wynika z tego, że ‘żółto-czarni’ znajdują się obecnie w kapitalnej dyspozycji. W pięciu dotychczasowych spotkaniach, gracze Dariusza Kuny wygrali aż cztery spotkania i póki co są oni uznawani za rewelację obecnego sezonu. To z kolei wynika, że po ostatnim ‘chudym’ sezonie wydawało się, że czasy świetności Volleya w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, przynajmniej na jakiś czas minęły. Przypomnijmy, że przed poprzednim sezonem, w którym Volley zajął szóste miejsce, ‘żółto-czarni’ aż trzykrotnie wygrywali Siatkarską Ligę Trójmiasta. Ponadto raz zmagania kończyła na drugim oraz trzecim miejscu w ligowej tabeli. To z kolei sprawia, że do dziś Volley Gdańsk jest najbardziej utytułowaną drużyną w historii rozgrywek. Czy w obecnym sezonie ekipa VG zdobędzie kolejne medale? Wiemy, że na takie dywagację jest zbyt wcześniej, ale z pewnością wygrane z Szach-Matem, Merkurym, Speednetem czy ostatnio MPS pozwalają nam tak sądzić. Środowym rywalem trzykrotnych mistrzów SL3 będzie ekipa im doskonale znana. Z Tufi Team, Volley Gdańsk w historii SL3 grał aż siedmiokrotnie. W dotychczasowej konfrontacji zdecydowanie lepiej radziła sobie ekipa Volley Gdańsk, która wygrywała aż sześciokrotnie. W środowy wieczór również będą faworytami, choć jak zaznaczyliśmy na początku, Tufi Team przystąpi do spotkania w dobrych humorach. Wszystko za sprawą tego, że w ostatnim spotkaniu wygrali oni za komplet punktów z Szach-Matem, co z kolei przełożyło się na ich awans z dziesiątego na ósme miejsce w ligowej tabeli. Czy w środowy wieczór, gracze Mateusza Woźniaka będą mieli kolejne powody do optymizmu?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

ZCP Volley Gdańsk – Merkury

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu mogło się wydawać, że ZCP Volley Gdańsk będzie jedną z drużyn, która będzie w stanie włączyć się do walki o tytuł mistrzowski. Cóż, mimo że teoretycznie wciąż są na to szansę, to jednak takiego scenariusza nie zakładają nawet najwięksi sympatycy drużyny ZCP. Wszystko może się oczywiście zmienić, ale aby tak się stało, drużyna Przemysława Wawera musi wygrać dwa najbliższe spotkania. O ile w pierwszym środowym spotkaniu z drużyną Szach-Mat to ZCP jest faworytem, tak w spotkaniu z Merkurym, potencjalna wygrana ZCP byłaby sporego kalibru zaskoczeniem. Z drugiej strony niemal identyczną narrację zbudowaliśmy w zapowiedzi meczu Merkury kontra Volley Gdańsk. Skoro kolegom z ‘jedynki’ się udało, to czemu drużynie ZCP miałoby się nie udać? Jako że drużyny ZCP oraz Volley Gdańsk są w stałym kontakcie czy treningu jesteśmy niemal przekonani, że gracze Przemysława Wawera otrzymali od swoich kolegów odpowiednie wskazówki. Z drugiej strony to tylko teoria i kwestia tego, że to Merkury będzie dość wyraźnym faworytem nie ulega żadnej dyskusji. Drużyna Piotra Peplińskiego przystąpi do spotkania jako lider rozgrywek. Jest to o tyle ważne, że nie tak dawno, po dwóch porażkach z rzędu wydawało się, że Merkury będzie miał w obecnym sezonie problemy z obronieniem tytułu mistrzowskiego. Po dwóch zwycięstwach z rzędu za komplet punktów, sytuacja się diametralnie zmieniła.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.