Zapowiedź – MATCHDAY #16

Przed nami szesnasty dzień meczowy w sezonie Wiosna’22. We wtorkowy wieczór będziemy świadkami sześciu spotkań, w którym najciekawszym zdaje się pojedynek w pierwszej lidze pomiędzy walczącymi o grupę mistrzowską drużynami MPS-u oraz Speednetu. Na trzecioligowych parkietach dojdzie z kolei do prawdziwego hitu, w którym zmierzą się drużyny Chilli Amigos oraz Floty Active Team. Zapraszamy na zapowiedź!

Husaria Gdańsk – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Po trzech porażkach z rzędu, w ostatnim tygodniu, przełamała się w końcu drużyna Niepokonanych PKO Bank Polski. Zadanie to, jak się okazuje nie było bynajmniej łatwe. W typach Redakcji oraz Ekspertów to Bayer Gdańsk był faworytem spotkania. Mimo to, Niepokonani PKO Bank Polski po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu wygrali z ‘Aptekarzami’, dzięki czemu do meczu z Husarią Gdańsk przystąpią w zdecydowanie lepszych nastrojach. Co więcej, wiele wskazuje na to, że ‘Bankowcy’ staną we wtorkowy wieczór przed ogromną szansą na odniesienie czwartego zwycięstwa w sezonie Wiosna’22. Tak się bowiem składa, że to właśnie drużyna Tomasza Remera będzie dość wyraźnym faworytem starcia. ‘Bankowców’ przestrzegamy jednak przed zbagatelizowaniem rywala. Mimo, że Husaria Gdańsk w obecnym sezonie nie zdołała jeszcze wygrać spotkania, to w meczach z faworyzowaną ekipą Wolves Volley czy Tiger Team zaprezentowali się bardzo dobrze. To właśnie po wyżej wymienionych spotkaniach uznaliśmy, że pierwsza wygrana w sezonie Wiosna’22 jest tylko kwestią czasu. Aby tak się jednak stało, Husaria Gdańsk musi w trybie pilnym poprawić kilka elementów siatkarskiego rzemiosła. W ostatnim meczu z Flotą Active Team, drużyna w biało-czerwonych barwach straciła aż 16 punktów po asach serwisowych rywali. Co więcej – liczba zagrywek, które nie były asami, ale uniemożliwiły Husarii wyprowadzenie skutecznej akcji była równie okazała. Niestety, ale w taki sposób, meczu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta wygrać nie można. Czy ekipa Grzegorza Żyły-Stawarskiego po meczu z Flotą wyciągnie odpowiednie wnioski? Ich rywale do najlepiej zagrywających w lidze nie należą. Spośród 14 trzecioligowych ekip, mniejszą liczbę asów serwisowych niż PKO ma bowiem raptem pięć drużyn. Czy w związku z tym, Husaria może liczyć we wtorek na punkty?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

DNV – Speednet 2

Godz.: 20:00, boisko nr 2

W poprzednich sezonach, spotkania DNV oraz Speednetu 2, anonsowaliśmy jako najważniejsze spotkanie w sezonie dla obu drużyn. Wszystko za sprawą tego, że zarówno w sezonie Wiosna’21 jak i Jesień’21 obie ekipy, kończyły jako sąsiedzi w tabeli. Wydaje się, że czasy się zmieniły. Obecnie w ligowej tabeli, obie drużyny dzieli siedem punktów. Wspominaliśmy o tym wielokrotnie, ale drużyna DNV obecnie jest już całkiem inną ekipą niż miało to miejsce w poprzednich edycjach. O tym, że nie są to puste słowa świadczy to, że drużyna z ulicy Łużyckiej wygrała w obecnym sezonie już dwa spotkania (ze Swooshersami oraz Husarią Gdańsk). Ponadto, co równie ważne – w większości przegranych spotkań prezentowali się naprawdę dobrze. Taki a nie inny obraz drużyny w obecnym sezonie sprawia, że w naszych oczach będą oni zdecydowanym faworytem konfrontacji z ‘Programistami’. Dla obu drużyn będzie to szóste bezpośrednie spotkanie w ramach zmagań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Dotychczas lepszym bilansem może pochwalić się ekipa ‘Programistów’, która wygrała trzy spotkania. Skąd zatem nasze predykcje na nadchodzące spotkanie? Obecny sezon w wykonaniu Speednetu nie należy do najbardziej udanych. W pięciu dotychczasowych spotkaniach, podopieczni Marka Ogonowskiego nie zdobyli ani jednego punktu. Na usprawiedliwienie ‘Programistów’ można napisać to, że z pięciu dotychczasowych porażek, drużyna Speednetu aż czterokrotnie rywalizowała z drużynami znajdującymi się w górnej części tabeli. Jak ‘Różowi’ poradzą sobie w konfrontacji z jedenastą siłą obecnego sezonu?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Chilli Amigos – Flota Active Team

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Wszystko było już gotowe. Zapowiedź meczu, typy Redakcji, odpowiednie nastawienie drużyny Chilli Amigos. W poniedziałkowy wieczór nastąpił jednak twist, po którym okazało się, że rywalem Chilli Amigos zamiast Tiger Team będzie Flota Active Team. To z kolei sprawia, że kto wie, być może na tak wczesnym etapie rozgrywek rozegrany zostanie mecz, który zadecyduje o tym, która z drużyn wygra zmagania w trzeciej klasie rozgrywkowej. O godzinie 20:00, trzecia drużyna w ligowej stawce zmierzy się bowiem z liderem trzeciej ligi. Po sześciu spotkaniach w obecnym sezonie, obie drużyny dzielą obecnie aż cztery punkty. Oznacza to, że niezależnie od wtorkowego wyniku, obie drużyny nie zamienią się miejscami. Sezon Wiosna’22 w przypadku Chilli Amigos to pięć zwycięstw oraz jedna porażka. Szczególnie gorzką pigułką dla graczy Grzegorza Walukiewicza było spotkanie z Volley Kiełpino, w którym ‘Papryczki’ nie zdobyły ani jednego punktu. Prawdę mówiąc dyspozycja w meczu z Volley Kiełpino nie jest zbyt dobrym prognostykiem przed meczem z Flotą Active Team. Na podstawie tamtego spotkania można wyciągnąć wniosek, że Chilli niezbyt dobrze radzi sobie z drużynami z czołówki tabeli. Czy podobnie będzie z Flotą? Wydaje się, że lider rozgrywek jest o wiele bardziej wymagającym rywalem niż Volley Kiełpino. Obecnie drużyna Karoliny Kirszensztein jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Czy we wtorkowy wieczór się to zmieni? Z całą pewnością liczymy na absolutny trzecioligowy hit.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Oliwa Team – BES Boys BLUM

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Nikt w ostatnim czasie tak pięknie nie przegrywał jak Oliwa Team. Nigdy jako Redakcja nie chwaliliśmy żadnej z drużyn z takim bilansem, jak robimy to w przypadku Oliwy Team. Wobec Redakcji w ostatnim czasie mogły paść oskarżenia o ‘łagodniejsze pióro’ w stosunku do Oliwy niż innych ekip. To wynikało z faktu, że ‘Oliwiacy’ mimo porażek naprawdę spisywali się bardzo dobrze. Przypomnijmy, że te były ponoszone z drużynami, które wówczas były zdecydowanym faworytem. Przed Oliwą inne zadanie niż w ostatnich spotkaniach. Tym razem to oni, a nie rywale będą faworytem spotkania. Potencjalna przegrana z jedenastą w tabeli ekipą BES Boys BLUM sprawi, że z całą pewnością nie będziemy ich chwalić. Jeśli chodzi o samo spotkanie, to na pierwszy rzut oka zapowiada się ono na wyrównaną partię. Na parkiecie zmierzą się bowiem dziesiąta z jedenastą drużyną w tabeli. Co więcej, obie ekipy przy równej liczbie punktów dzielą zaledwie dwa oczka. Tyle suche fakty. Rzeczywistość w naszych oczach wygląda jednak inaczej. Możemy się oczywiście mylić, ale na chwilę obecną wydaje nam się, że większym potencjałem dysponują gracze Oliwy. Mimo identycznego stosunku wygranych oraz porażek wydaje się, że Oliwa Team od swoich rywali miała nieco trudniejszy terminarz i prezentowała nieco wyższy poziom. W naszym odczuciu, nadchodzące spotkanie po podziale punktów wygra Oliwa.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Eko-Hurt – AVOCADO friends

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Ależ nam się w ostatnim czasie rozegrała drużyna Eko-Hurt. Do spotkania z ‘Weganami’, Eko-Hurt przystąpi po dwóch zwycięstwach z rzędu, w których na rozkładzie ‘Hurtowników’ znaleźli się odpowiednio CTO Volley oraz ZCP Volley Gdańsk. Wyniki te obiły się w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta szerokim echem. Eko-Hurt wśród ligowców ponownie wymieniane jest jako drużyna, która w sezonie Wiosna’22 może jeszcze namieszać. Oczywiście taki stan nie trwa od długiego czasu. Przypomnijmy, że drużyna Konrada Gawrewicza przegrała w swoich trzech pierwszych spotkaniach w sezonie Wiosna’22 i przez pewien moment pozostawali jedyną pierwszoligową ekipą, która na swoim koncie nie miała ani jednego zwycięstwa. We wtorkowym spotkaniu z ‘Weganami’, Eko-Hurt z całą pewnością powalczy o pierwszy komplet punktów w sezonie Wiosna’22. Ten w sposób zdecydowany poprawiłby sytuację drużyny Konrada Gawrewicza, która obecnie balansuje pomiędzy grupą mistrzowską a spadkową. Dodatkowo, co ważne – tego samego dnia, na równoległych boiskach swoje spotkania rozegrają MPS Volley oraz Speednet. Trzy wymienione drużyny w ligowej tabeli dzieli zaledwie jeden punkt. Co ciekawe, do tego grona może doskoczyć również drużyna AVOCADO friends. ‘Weganie’ do wtorkowego spotkania przystąpią po trzech porażkach z rzędu. Taki a nie inny wynik sprawił, że obecnie drużyna Arkadiusza Kozłowskiego znajduje się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Co by nie mówić, ale wynik ten dla samych ‘Wegan’ jest rozczarowujący. Po wygranej na początku sezonu z MPS, wydawało się, że w kolejnych spotkaniach wyniki będą lepsze. Niestety dla AVOCADO stało się inaczej. Czy we wtorek będą oni w stanie sprawić niespodziankę i ograć Eko-Hurt?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

MPS Volley – Speednet

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Dla obu drużyn, wtorkowe starcie będzie pierwszym bezpośrednim spotkaniem w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Nie oznacza to bynajmniej, że obie drużyny o sobie nic nie wiedzą. Niegdyś drużyny MPS oraz Speednetu (Intermarine) rywalizowały ze sobą w ramach rozgrywek PALPS. Od wspomnianych spotkań minęło jednak sporo czasu, w których zmieniło się bardzo dużo. Obecnie obie drużyny walczą o to, aby na zakończenie rundy zasadniczej znalazło się dla nich miejsce w grupie mistrzowskiej. Co by nie mówić, ale brak obu ekip w grupie pięciu drużyn walczących o medale byłby sporego kalibru rozczarowaniem. Przypomnijmy, że wciąż mówimy o drużynach, które przed rozpoczęciem sezonu były wymieniane jako te, które stać na to by spokojnie znaleźć się na podium, a kto wie – nawet wygrać ligowe zmagania. Realia są jednak takie, że Miłośnicy Piłki Siatkowej znajdują się na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Z tego nie ma się co za specjalnie cieszyć, bowiem aż cztery drużyny będących w zestawieniu niżej, mają o co najmniej jedno rozegrane spotkanie mniej. Za chwilę, przy równej liczbie rozegranych spotkań może się okazać, że MPS wypadnie z czołowej piątki. Jedną z drużyn, która ma od MPS-u mniejszą liczbę spotkań jest będąca na siódmym miejscu – drużyna Speednet. Na taki bilans składają się trzy zwycięstwa oraz dwie porażki. W pięciu wymienionych meczach, Speednet zdobył o jedno oczko mniej niż najbliżsi rywale. Wtorkowe spotkanie jest dla nich idealną okazją do przegonienia rywali. Czy tak się stanie? Bez wątpienia dla obu drużyn będzie to arcyważne spotkanie w kontekście całego sezonu. Która z drużyn będzie miała po nim więcej powodów do optymizmu?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.