Zapowiedź – MATCHDAY #14

Przed nami czternasty dzień meczowy w sezonie Wiosna’22. W środowy wieczór dojdzie do trzech spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie w trzeciej lidze, w której rękawice skrzyżują Volley Kiełpino oraz Tiger Team. Zapraszamy na zapowiedź!

Volley Kiełpino – Tiger Team

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Z meczem pomiędzy Volley Kiełpino a Tiger Team było trochę zamieszania. Te wynikało z faktu, że Redakcja układając terminarz, żyła już świętami i tym ile mazurka będzie w stanie zjeść. Efektem bujania w obłokach było to, że na środowy wieczór przygotowaliśmy dwa mecze na godzinę 19:30 oraz cztery na 20:30. Finalnie drużyny Volley Kiełpino oraz Tiger Team pozwoliły Redakcji na uniknięcie blamażu i zgodziły się na to, aby przesunąć mecz na godzinę 19:30. Dla drużyny Tiger Team środowe spotkanie będzie drugim meczem w obecnym tygodniu rozgrywkowym. Przypomnijmy, że we wtorkowy wieczór, bez większych problemów ograli oni ekipę DNV. To na co warto zwrócić obecnie uwagę to fakt, że wszystko wskazuje na to, że w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, z tak wymagającym rywalem jak Volley Kiełpino, Tiger jeszcze nie grał. Dotychczas, na Tygrysim rozkładzie jazdy mieliśmy: dziewiątą, dziesiątą, jedenastą, dwunastą oraz czternastą drużynę w ligowej tabeli. Środowy rywal – drużyna Volley Kiełpino znajduje się na szóstym miejscu. Trzeba przyznać, że te dla drużyny z Kiełpina powodem do dumy nie jest. Obecnie Volley Kiełpino ma ogromne problemy z ustabilizowaniem formy. Świetne mecze, jak ten z Chilli Amigos przeplatają beznadziejnymi, jak ten z Craftveną. Jak będzie z ich dyspozycją w środowy wieczór? Nos podpowiada nam, że mecz będzie wyrównany i zakończy się podziałem punktów.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Avocado friends – Speednet

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Gdyby ubiegłotygodniowe spotkanie Speednetu z Volley Gdańsk było rozgrywane w poniedziałek, to tuż po zakończonym meczu mielibyśmy dobry pretekst do tego, by pisać o przesuniętym ‘lanym poniedziałku’. Przypomnijmy, że w spotkaniu rozegranym 13 kwietnia, Speednet musiał uznać wyższość ‘żółto-czarnych’. Co gorsze, styl w którym przegrał Speednet pozostawiał wiele do życzenia. Porażka nie była bowiem po heroicznej walce punkt za punkt. Było wręcz odwrotnie i pisząc całkiem poważnie, w meczu nie było ani chwili w której wydawało się, że to srebrni medaliści poprzedniego sezonu wygrają spotkanie, czy choćby seta. Porażka 0-3 przyniosła rzecz jasna konsekwencję. Z topu tabeli, drużyna Marka Ogonowskiego spadła na siódme miejsce i co gorsze, od ostatniego miejsca dzielą ich zaledwie dwa oczka. Z drugiej strony, obecnie nie ma jeszcze powodów do paniki. Może się okazać, że Speednet wygra najbliższe spotkanie, a wtedy ich sytuacja będzie zupełnie inna. Przy naszych rozważaniach trzeba zwrócić uwagę również na fakt, że obecnie Speednet ma rozegranych o minimum jedno spotkanie mniej niż cztery drużyny w lidze. Podobną sytuację w tabeli mają również gracze AVOCADO friends. ‘Weganie’ w czterech dotychczasowych spotkaniach zgromadzili cztery oczka i zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Ostatnie spotkanie ‘Weganie’ rozegrali 6 kwietnia, kiedy grali przeciwko ZCP Volley Gdańsk. We wspomnianym spotkaniu, drużyna Arkadiusza Kozłowskiego zdobyła jeden punkt. Wydaje się, że podobny wynik w środowy wieczór nic by im nie dawał ani satysfakcjonował.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

MPS Volley – Merkury

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Z pewnością nie tak miał wyglądać wczorajszy wieczór w wykonaniu drużyny MPS Volley. Przypomnijmy, że Miłośnicy Piłki Siatkowej musieli we wtorek uznać wyższość drużyny Volley Gdańsk. Taki a nie inny wynik sprawił, że MPS spadł w tabeli na czwarte miejsce. Co gorsze, przed nimi kolejny bardzo trudny mecz, w którym to rywale będą faworytem. Potencjalna kolejna przegrana sprawi, że bardzo mocno skomplikuje się kwestia grupy mistrzowskiej. Przewaga nad drużynami, które są w tabeli niżej nie jest przecież zbyt duża a co gorsze, drużyny te w większości mają do rozegrania co najmniej jedno spotkanie więcej. Powagę sytuacji dostrzegają również gracze MPS, którzy na swoim fanpage’u pisali o tym, że przed nimi bardzo ważny moment sezonu. Czy po wtorkowej porażce uda im się podnieść i pokonać dwukrotnego mistrza Siatkarskiej Ligi Trójmiasta? To zależy od tego jaką dyspozycję zaprezentują w środowy wieczór gracze obu ekip. Jeśli chodzi o ekipę Merkurego to doskonale pamiętamy, że w obecnym sezonie bywało z tym różnie. Porażka z CTO Volley a następnie Volley Gdańsk, by w kolejnym meczu, jak gdyby nigdy nic, wygranli z Szach-Matem za komplet punktów. Jako że w ostatnim meczu Merkury zagrał jak na mistrza przystało, zastanawiamy się czy zdołają oni podtrzymać swoją dyspozycję w kolejnym spotkaniu.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Speednet 2 – Port Gdańsk

Godz.: 20:30, boisko nr 3

W środowy wieczór, w ekipie Speednetu dojdzie do nietypowej sytuacji. W związku faktem, że trójmiejska firma zajmująca się programowaniem, od kilku sezonów wystawia dwie drużyny, jako Redakcja układamy terminarz w ten sposób, aby ich mecze były ‘jeden po drugim’. Zazwyczaj było tak, że najpierw do boju stawali gracze trzecioligowi, a dopiero po nich – srebrni medaliści poprzedniego sezonu w pierwszej lidze. W środowy wieczór będzie inaczej. Najpierw swoje spotkanie rozegra ‘Jedynka’ a następnie Speednet 2. Z takiego rozwiązania cieszyli się gracze, trzecioligowej drużyny, którzy będą mogli podpatrzeć swoich bardziej doświadczonych kolegów. Dla Speednetu 2, mecz z Portem Gdańsk będzie piątym spotkaniem w sezonie Wiosna’22. Dotychczas ‘Programiści’ nie mieli zbyt dużo powodów do optymizmu. W czterech rozegranych spotkaniach w sezonie Wiosna’22, ekipa Speednetu nie zdobyła ani jednego punktu. Dodatkowo w środowy wieczór zagrają oni z ekipą, która nigdy im nie ‘leżała’. Dla obu drużyn środowe starcie będzie już ósmym spotkaniem w SL3. Dotychczasowy bilans? 7-0 dla ‘Portowców’. Co gorsze, Speednet z Portem, w siedmiu spotkaniach wygrał zaledwie jednego seta. Czy w środowy wieczór mogą ten bilans poprawić? Z pewnością będzie o to piekielnie trudno. Obecnie ‘Portowcy’ mają bardzo wysoką formę. Kto wie, czy obecna ekipa z doków nie jest najsilniejszą wersją Portu od momentu kiedy dołączyli do Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Jeśli wygrają i tym razem, drużyna Arkadiusza Sojko dołączy do ligowej czołówki.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

ZCP Volley Gdańsk – Eko-Hurt

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Drużyna czwartego tygodnia rozgrywek – Eko-Hurt, podejdzie do środowego spotkania jako sprawca największej niespodzianki poprzedniego tygodnia rozgrywek. Przypomnijmy, że do spotkania z liderem rozgrywek – niepokonaną drużyną CTO Volley, drużyna Eko-Hurt podchodziła jako jedyna ekipa, która w sezonie Wiosna’22 nie wygrała ani jednego spotkania. Zestawiając ze sobą drużyny z takim stosunkiem zwycięstw oraz porażek, wskazanie faworyta spotkania do najtrudniejszych zadań nie należało. Mimo tego, że w ‘Hurtowników’ nie wierzył praktycznie nikt, gracze w białych strojach pokazali w tym spotkaniu charakter i ku zaskoczeniu wszystkich – wygrali spotkanie 2-1. Dzięki zwycięstwu, Eko-Hurt awansowało w tabeli na szóstą lokatę lecz mimo to ich sytuacja nie jest komfortowa. Taki sam dorobek punktowy mają aż trzy drużyny. Co więcej, od ostatniego miejsca w ligowej tabeli, ‘Hurtowników’ dzielą zaledwie dwa punkty. To oznacza, że w środowej rywalizacji punkty będą im potrzebne jak tlen. O to, niestety dla ‘Hurtowników’ nie będzie łatwo. Rywalem drużyny Konrada Gawrewicza będzie bowiem ekipa ZCP Volley Gdańsk. Srebrni medaliści drugiej ligi z poprzedniego sezonu, w sezonie Wiosna’22 rozegrali trzy spotkania, w których odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę. W ostatnim tygodniu ekipa ZCP pauzowała. Dodatkowo w środowy wieczór mogą oni mieć potencjalnie problemy kadrowe. Wszystko za sprawą tego, że tego samego dnia odbędzie się ostatni trening przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, w których czynny udział bierze kilku zawodników ZCP. Czy wyżej wymienione okoliczności zmienią w środowy wieczór układ sił?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Letni Gdańsk – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Po wczorajszej wygranej Nielotów z drużyną Team Looz, ekipa Mateusza Bone wskoczyła na bardzo wysokie – czwarte miejsce w ligowej tabeli. Owszem, za nimi jest co prawda kilka drużyn, które rozegrały mniejszą liczbę spotkań, ale fakty są takie, że krytykowana od początku obecnego sezonu ekipa ‘Pingwinów’ zaliczyła konkretny awans, przez co zupełnie zmieniła optykę Redakcji na ich dyspozycję. Co więcej, w środowy wieczór drużyna ‘Pingwinów’ stanie przed ogromną szansą, aby swoją pozycje jeszcze polepszyć. Wszystko za sprawą tego, że zagrają oni spotkanie z dziewiątą w tabeli, drużyną Letniego Gdańska. W obecnym sezonie ‘Letnicy’ rozegrali cztery spotkania z czego wygrali dwa mecze, oraz zanotowali dwie porażki. Biorąc pod uwagę, osiągnięcia z poprzednich sezonów oraz fakt, że w obecnym rywalizowali z czternastą, dziesiątą, siódmą oraz jedenastą drużyną w ligowej tabeli, wynik sześciu punktów nie jest zbyt imponujący. Niestety podobnie rzecz się ma kiedy spojrzymy na styl gry drużyny. Nie jest bowiem tak, że we wspomnianych meczach Letni imponował formą a punkty stracił przez swojego pecha. Wracając jednak do środowego starcia, będzie to trzecie spotkanie obu drużyn w ramach rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Trzeba przyznać, że z kim jak z kim, ale z Nielotami, ‘Letnicy’ radzili sobie doskonale. Oba poprzednie spotkania kończyły się bowiem zwycięstwami 3-0 drużyny Michała Mysłka. Jak będzie tym razem? Wydaje się, że przed Nielotami ogromna szansę na wzięcie rewanżu za poprzednie upokorzenia. W naszym odczuciu, to właśnie ‘Pingwiny’ będą faworytem spotkania.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.