Zapowiedź – MATCHDAY #12

Przed nami ostatni dzień meczowy w obecnym tygodniu. Środa upłynie pod kątem pierwszoligowej rywalizacji. O podtrzymanie kapitalnej formy powalczą gracze CTO Volley, którzy rozegrają dwa spotkania. W elicie bardzo ciekawie zapowiada się również konfrontacja brązowych medalistów poprzedniego sezonu (Szach-Mat) z obecnym mistrzem Siatkarskiej Ligi Trójmiasta (Merkury). Zapraszamy na zapowiedź środowej serii gier!

Wolves Volley – Speednet 2

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Patrząc tylko i wyłącznie na sam bilans zwycięstw i porażek, drużyna Wolves Volley może pochwalić się jednym z najbardziej imponujących wyników. Gracze Macieja Tarulewicza w obecnym sezonie, w czterech rozegranych spotkaniach schodzili z parkietu jako wygrani w trzech przypadkach. ‘Wataha’ w obecnym sezonie okazała się lepsza od Craftveny, Husarii oraz w ostatnim czasie – drużyny Bayer Gdańsk. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że Wolves Volley musiało uznać wyższość drużyny Floty Active Team, choć ze wszystkich drużyn w starciu z Flotą, to właśnie Wilki zaprezentowały się najlepiej. Czy w związku z tym mamy prawo się ich czepiać? Mimo wszystko tak. Uważamy, że ‘Wataha’ mogła a w zasadzie musiała wygrać spotkanie z Husarią za komplet punktów. Stało się jednak inaczej i na kolejny komplet punktów, po meczu z Craftveną, drużyna Wilków musi poczekać. Wydaje się, że doskonałą okazją do zrealizowania swoich celów będzie środowe spotkanie, w którym Wolves Volley podejmą ekipę ‘Programistów’. Obecny sezon w wykonaniu Speednetu 2, ujmijmy to delikatnie – do najlepszych nie należy. Na początku sezonu zastanawialiśmy się, jak poradzi sobie ekipa w różowych strojach bez Piotra Przywieczerskiego, który w dużym stopniu ‘trzymał przyjęcie’. Ponadto, w obecnym sezonie nie wystąpił również Mariusz Krausewicz, który był gwarantem określonej liczby punktów w meczu. Problemów ekipy Speednet 2 nie ograniczają się wyłącznie do kwestii kadrowych. Miejmy nadzieje, że Speednet 2 wygrzebie się z dołka i w obecnym sezonie pokaże jeszcze dobrą siatkówkę.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Husaria Gdańsk – Tiger Team

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Po niezłym początku w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, wydawało się, że ekipa Husarii zacznie za chwilę zdobywać sporą liczbę punktów. Niestety dla nich te, wraz z kolejnymi meczami nie nadchodziły. Fakty są obecnie takie, że Husaria od początku sezonu przegrała cztery mecze i ani razu nie zdołała ograć swojego rywala. Tak jak wspominaliśmy, najlepsze mecze, gracze w biało-czerwonych barwach rozegrali na początku sezonu, kiedy mierzyli się z Portem Gdańsk oraz Wolves Volley. To właśnie przeciwko tej drugiej drużynie, gracze Grzegorza Żyły-Stawarskiego zdobyli premierowy punkt w historii rozgrywek. W kolejnych spotkaniach Husaria przegrywała po 0-3 z DNV oraz ACTIVNYMI Gdańsk. O ile porażkę z obecnym liderem rozgrywek – ACTIVNYMI można spokojnie ‘obronić’, tak porażka 0-3 z drużyną, która w poprzednim sezonie zajęła ostatnie miejsce w trzeciej lidze, powodem do optymizmu nie jest. Niestety dla Husarii, o pierwszą wygraną w sezonie, w środowy wieczór będzie piekielnie trudno. Rywalem Husarii będzie bowiem ekipa Tiger Team, która w trzech dotychczasowych spotkaniach, wygrała dwa mecze. Co ciekawe w przypadku Tiger Team, mimo iż drużyna rozpoczynała sezon stosunkowo późno, to na początku ligi miała w składzie…zaledwie sześciu graczy. Z czasem do drużyny zaczęli dołączać nowi zawodnicy i obecnie kadra drużyny liczy jedenastu zawodników. W środowy wieczór, okazję do debiutu będzie miał nowy zawodnik – Jan Lefanczyk. Jeśli gracz ten prezentuje poziom zbliżony do dwóch zawodników (Dawid Staszyński oraz Wojciech Paszylk), którzy debiutowali tydzień temu, to wydaje się, że Tiger Team o wynik rywalizacji, może być spokojny.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Tufi Team – CTO Volley

Godz.: 19:30, boisko nr 2

W środowy wieczór – złoty medalista drugiej ligi poprzedniego sezonu – drużyna CTO Volley podejmie dwie drużyny, które w poprzednim tygodniu rozegrały bezpośredni mecz. We wspomnianym meczu pomiędzy Eko-Hurtem a Tufi Team, lepszą ekipą okazała się ekipa ‘Tuffików’. Dzięki zwycięstwu, drużyna Mateusza Woźniaka choć na chwilę mogła odetchnąć pełną piersią. Było to o tyle istotne, że inauguracja obecnego sezonu nie była dla nich zbyt fortunna. Przypomnijmy, że w dwóch pierwszych kolejkach, ‘Tuffiki’ musiały uznać wyższość swoich rywali. Niestety dla Tufi, po ich wygranej z Eko-Hurtem, drużyna Mateusza Woźniaka przegrała po raz kolejny. Tym razem, lepsi od Tufi Team okazali się gracze MPS Volley. Przed srebrnymi medalistami sezonu Jesień’20 kolejne, arcytrudne zadanie. Około 19:30, Tufi Team zmierzy się bowiem z CTO Volley, które pozostaje jedyną drużyną w elicie, która na swoim koncie nie ma ani jednej porażki. Co więcej, w tym czasie ‘Pomarańczowy walec’ wygrywał z mistrzem oraz wicemistrzem poprzedniego sezonu. W związku z tym, trudno oczekiwać, że w środowy wieczór mogliby oni przegrać. Gdyby jednak tak się stało i drużyna z Malborka musiałaby uznać wyższość drużyny Tufi Team, byłaby to ogromna niespodzianka, a nawet sensacja. Na takie rozwiązanie, poza rzecz jasna samymi ‘Tuffikami’ liczą wszystkie drużyny marzące o podium rozgrywek. Wszystko za sprawą tego, że grając między sobą co rusz tracą oni punkty, a to z kolei sprawia, że ‘pomarańczowy pociąg’ ucieka im z peronu.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Eko-Hurt – CTO Volley

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Po ubiegłym tygodniu rozgrywek, Mistrz Siatkarskiej Ligi Trójmiasta w sezonie Jesień’20 – drużyna Eko-Hurt pozostaje jedyną drużyną w pierwszej lidze, która jak do tej pory nie wygrała ani jednego meczu. Mimo skrajnie niekorzystnego bilansu nie można powiedzieć, że drużyna Konrada Gawrewicza odstaje od reszty stawki. Przypomnijmy, że w każdym z trzech przegranych spotkań, ‘Hurtownicy’ zdobywali po jednym punkcie. Dodatkowo, w spotkaniach ze Speednetem oraz MPS-em gracze w białych strojach byli o włos od tego, aby cieszyć się ze zwycięstwa. O tym, że to ich rywale a nie Eko-Hurt cieszyli się ze zwycięstwa zadecydowała gra na przewagi, oraz kilka niewykorzystanych piłek meczowych. Niestety dla Eko-Hurt, o dopisanie w środowy wieczór zwycięstwa do ligowej tabeli nie będzie prosto. Podopieczni Konrada Gawrewicza zmierzą się bowiem z jedyną niepokonaną pierwszoligową drużyną w SL3. Dodatkowo, CTO przystąpi do środowej serii gier uskrzydlona arcyważnymi zwycięstwami z ubiegłego tygodnia, kiedy to ‘Pomarańczowa siła’ ograła obecnego mistrza SL3 – drużynę Merkury oraz wicemistrza – ekipę Speednet. Kiedy zsumujemy wszystkie ‘za’ i ‘przeciw’, trudno spodziewać się innego wyniku niż komplet punktów dla drużyny z Malborka. Z drugiej strony, poprzedni sezon pokazał, że z CTO można wygrać, co udowodniła ekipa MPS Volley. Czy Eko-Hurt stać będzie na sprawienie ogromnej niespodzianki?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Szach-Mat – Merkury

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Ależ sobie skomplikowała sytuację drużyna Merkury. Na początek mały rys historyczny. Do rozpoczęcia poprzedniego tygodnia, w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, ekipa Piotra Peplińskiego wygrała 40 spotkań i zaledwie dwukrotnie schodzili z parkietu jako pokonani. Po ubiegłym tygodniu bilans ten wynosi 40 zwycięstw oraz…cztery porażki. Wszystko za sprawą dwóch porażek z rzędu, które Merkury musi wziąć obecnie na klatę. O ile porażka z CTO Volley po niezłej grze jest do przełknięcia, tak porażka z Volley Gdańsk, który przed tym spotkaniem miał swoje problemy jest poważnym problemem. Problem ten jest na tyle duży, że wśród społeczności SL3 zaczęły pojawiać się głosy, że na naszych oczach następuje ‘zmiana władzy’. Owszem, w środowy wieczór wszystko może jeszcze wrócić na właściwe tory, ale aby tak się stało Merkury powinien wygrać z Szach-Matem i to za komplet punktów. Cóż, trochę już meczów w SL3 jako Redakcja widzieliśmy i nos nam podpowiada, że w środowy wieczór o wygraną, drużynie Merkury nie będzie łatwo. Dla obu drużyn środowa potyczka będzie trzecim pojedynkiem w historii SL3. Dotychczas to Merkury dwukrotnie wygrywał spotkanie. Czy teraz karta może się odwrócić? Cóż, po poprzednim tygodniu już nic nas nie zdziwi. Owszem, w naszych oczach nadal to Merkury jest faworytem spotkania, ale gdy stanie się inaczej i to Szach-Mat wygra, nie będzie to dla nas ‘sensacja’. Ot, mała ligowa niespodzianka.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Volley Gdańsk – Speednet

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Volley Gdańsk, do środowego spotkania przeciwko drużynie Speednetu stanie jako sprawca największej niespodzianki minionego tygodnia rozgrywek. Właśnie w taki sposób trzeba określić ich wygraną w meczu z Merkurym, do której doszło w środę 6 kwietnia. Wygrana i świetna forma ‘żółto-czarnych’ była tym bardziej imponująca, kiedy weźmiemy pod uwagę ich poprzedni mecz, w którym Volley został rozbity przez CTO Volley. Ostatnia wygrana, co by nie mówić sprawia, że żadna z ligowych drużyn nie może pozwolić sobie na zlekceważenie trzykrotnych mistrzów Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. W obecnym sezonie, poza ograniem mistrza, ‘żółto-czarni’ ograli również brązowego medalistę poprzedniego sezonu – drużynę Szach-Mat. Tak czy siak, za ekipą Volley Gdańsk trzy piekielne trudne pojedynki, w których ‘żółto-czarni’ wygrali dwukrotnie. Jak poradzą sobie ze Speednetem? ‘Różowi’ po trzech rozegranych spotkaniach, mają identyczny bilans wygranych i przegranych. Wyższą, od Volleya pozycję w tabeli, podopieczni Marka Ogonowskiego zawdzięczają punkcikowi urwanemu obecnemu liderowi – drużynie CTO Volley. W meczu na szczycie, który rozstał rozegrany w ubiegłym tygodniu Speednet był o włos od tego, aby pokonać swojego rywala. Poza wspomnianym świetnym, aczkolwiek przegranym meczu, Speednet ograł również Eko-Hurt oraz…ZCP Volley Gdańsk. Jak poradzą sobie z ich kolegami z ‘Jedynki’? Wydaje się, że faworytem spotkania będzie srebrny medalista poprzedniego sezonu – Speednet. Jeśli jednak, Volley Gdańsk zagra równie dobre spotkanie co z Merkurym to wszystko jest możliwe.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.