Zapowiedź – MATCHDAY #11

Przed nami jedenasty dzień meczowy. We wtorek o podtrzymanie serii spotkań bez porażki powalczy ekipa Floty Active Team. Na drugim biegunie mamy ekipy Gonito Volley oraz Team Looz, które pozostają jedynymi drużynami bez zwycięstwa. Zapraszamy na zapowiedź wtorkowej serii gier!

Team Spontan – Team Looz

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Do pewnego momentu, sytuacja Team Spontan w obecnym sezonie wydawała się wyborna. Przypomnijmy, że ‘Spontaniczni’ na inaugurację sezonu Wiosna’22 ograli Nielotów, Prometheus oraz Zmieszanych. W czwartym meczu, drużyna Piotra Raczyńskiego podejmowała rywala z ‘ciężkiej kategorii wagowej’ – drużynę Dream Volley. Mimo, że w naszych oczach to Spontan był faworytem spotkania to finalnie – Dream Volley cieszyło się ze zwycięstwa. W tym nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie trzeci set w wykonaniu ‘Spontana’. Przypomnijmy, że we wspomnianym meczu, ‘kolekcjonerzy niezaplanowanych chwil’, przegrali jedną z partii 21-10 i była to najbardziej dotkliwa porażka tej drużyny w jednym secie od 11 listopada 2020 r., kiedy Spontan przegrał z Nielotami 9-21. Co ciekawe, od tego czasu ‘Spontaniczni’ rywalizowali z takimi potęgami w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta jak CTO Volley, ZCP Volley Gdańsk, MPS Volley czy Szach-Mat. Okazja do rehabilitacji i powrót na właściwe tory, przed Spontanem idealna. Srebrny medalista sezonu Wiosna’21 w drugiej lidze zmierzy się z ekipą Team Looz, dla której jest to pierwszy sezon w drugiej lidze. Jak do tej pory, gracze w czarnych strojach w drugiej klasie rozgrywkowej zagrali trzykrotnie. Niestety dla nich, wszystkie te pojedynki kończyły się porażkami. Mimo niekorzystnego bilansu, w grze Team Looz dostrzegliśmy w ostatnim czasie pozytywne sygnały. Skoro ‘czarne koszule’ są w stanie ugrać seta z Dzikami Wejherowo to czemu ze Spontanem miałoby być inaczej? Skoro udało się w poprzednim tygodniu to kto wie, może Team Looz stać na pójście za ciosem i pierwsze zwycięstwo w sezonie Wiosna’22?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Craftvena – Volley Kiełpino

Godz.: 19:30, boisko nr 3

We wtorkowy wieczór, ‘Rzemieślnicy’ rozegrają swoje drugie spotkanie w obecnym tygodniu rozgrywek. W poniedziałek, drużyna Bartka Zakrzewskiego mierzyła się z ekipą DNV, z którą wygrała 2-1. Mimo iż wciąż mówimy o wygranej to jednak wynik nie może do końca satysfakcjonować graczy w czarnych koszulkach. Przypomnijmy, że spotkania z DNV, do których dochodziło w poprzednich sezonach, Craftvena wygrywała za komplet punktów i właśnie na taki wynik liczyła w poniedziałkowy wieczór. Po dwóch wygranych setach, ‘Rzemieślnicy’ nie zdołali jednak postawić kropki nad ‘i’ przez co wygrali ‘zaledwie’ 2-1. We wtorek przed graczami w czarnych koszulkach o wiele trudniejsze zadanie. Craftvena podejmie bowiem ekipę Volley Kiełpino, które podejdzie do spotkania uskrzydlone ostatnim – imponującym zwycięstwem z Chilli Amigos. To właśnie zwycięstwo z ‘Papryczkami’ może być dla graczy Fabiana Polita punktem zwrotnym w obecnym sezonie. Przypomnijmy, że gracze z Kiełpina na początku sezonu ponieśli dwie nieoczekiwane porażki z Portem Gdańsk oraz Niepokonanymi PKO Bank Polski. Mecz z Chilli Amigos z całą pewnością pozwoli drużynie na uwierzenie we własne umiejętności. Umówmy się, jeśli gracze w granatowych trykotach są w stanie wygrać z wiceliderem to są w stanie wygrać z każdym. W naszym odczuciu, we wtorkowy wieczór Volley Kiełpino ma po swojej stronie wszystkie argumenty, aby cieszyć się z wygranej za komplet punktów.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

BES-BLUM Nieloty – BH Rent MiszMasz

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Ostrzegamy – będzie ostro. Jak mogłoby być inaczej skoro Nieloty niemal za każdym razem zawodzą? Obecny sezon, dla ‘Pingwinów’ rozpoczął się koszmarnie. Cztery mecze i zaledwie jedna wygrana z pewnością chluby drużynie nie przynosi. To co z pewnością może boleć graczy Nielotów to fakt, że nie potrafią oni wygrywać spotkań kiedy są dość wyraźnym faworytem, tak jak tydzień temu w rywalizacji z BES Boys BLUM. Kiedy z kolei zdecydowanym faworytem są ich rywale – Nieloty jak gdyby nigdy nic wygrywają, tak jak w meczu z Dream Volley. Sami nie wiemy co o tym myśleć. Niby wciąż widzimy w tej drużynie potencjał, ale umówmy się – gdybyśmy byli kibicami Nielotów to zapewne potrzebowalibyśmy pomocy psychologicznej. Przechodząc do dzisiejszego starcia, Nieloty skrzyżują w nim rękawice z ‘Hotelarzami’. Bilans spotkań pomiędzy rywalami jest remisowy. Obie drużyny wygrały po jednym spotkaniu. Co więcej, remisowy jest również stosunek setów. Wydaje się, że wtorkowa konfrontacja również będzie dość wyrównana. Delikatnym faworytem spotkania w naszych oczach będzie ekipa ‘Hotelarzy’, dla której wtorek będzie ‘dniem próby’. BH Rent rozegra bowiem dwa spotkania, które dadzą nam odpowiedź o jakie cele będzie walczyła ekipa Tomasza Walaskowskiego w sezonie Wiosna’22. Jeśli chodzi o Nielotów, to we wtorek będą mieli okazję odmienić swoje losy w obecnym sezonie. Jeśli z kolei przegrają, to w ekipie może zacząć się mała drama.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Bayer Gdańsk – Flota Active Team

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Ależ pocisnęliśmy wieczorową porą, kiedy pisaliśmy podsumowanie drużynie Bayer. Czy mamy w związku z tym wyrzuty sumienia? Nawet gdyby tak było, to byśmy się do tego nie przyznali. Pisząc całkiem serio, ‘Aptekarze’ przystąpią do spotkania z bilansem 2 wygrane oraz 3 porażki. Wiemy, że przynudzamy, ale biorąc pod uwagę ambicję drużyny Mateusza Grudnia, wynik ten nie jest zbyt imponujący. Dodatkowo to co sprawia, że sytuacja ‘Aptekarzy’ może stać się jeszcze gorsza to fakt, że we wtorkowy wieczór zmierzą się z jedną z dwóch niepokonanych drużyn w trzeciej lidze – ekipą Floty Active Team. Obojętnie z której perspektywy byśmy nie spojrzeli, to gracze Floty są faworytem spotkania. Dotychczas ekipa Karoliny Kirszenstein ograła ‘Wilków’, Craftvenę oraz ‘Bankowców’ i na dziewięć możliwych oczek, zgarnęła osiem. Rzeczą dość oczywistą jest to, że prawdziwe sprawdziany, dopiero przed Flotą. Redakcja ustawia bowiem terminarz w taki sposób, że potencjalny podział drużyn na podium będzie jasny dopiero pod koniec sezonu. Czy znajdzie się na nim miejsce dla wtorkowych rywali? Cóż, do niedawna można było tak sądzić. Obecnie bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że w pierwszej trójce znajdzie się tylko Flota. Jeśli gracze w niebieskich koszulkach wygrają dzisiejsze spotkanie, to może być to ‘gwóźdz do BAYERanckiej trumny’

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Gonito Volley – Prometheus

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Ależ nam się ulało w ostatnim czasie kiedy omawialiśmy spotkania Gonito Volley. Cóż, Redakcja była bezwzględna, ale umówmy się – Gonito Volley nie pozostawiało nam zbytniego wyboru. Trzeba być ślepcem, aby nie dostrzec, że forma Gonito Volley jest obecnie bardzo zła. Na inaugurację sezonu Wiosna’22, Gonito Volley zostało skarcone przez BH Rent MiszMasz, Hydrę Volleyball Team, Dziki Wejherowo oraz ostatnio Zmieszanych. Abstrahując od tego z kim ‘Pomarańczowym’ przyszło rywalizować – dwa punkty w czterech spotkaniach brzmi jak katastrofa. Co gorsze, wydaje się, że najbliższy rywal Gonito – drużyna Prometheus to również ‘zbyt wysokie progi, na tygrysie nogi’. Dla obu drużyn, wtorkowa potyczka będzie trzecim pojedynkiem w ramach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Dotychczas, dwukrotnie lepszą drużyną okazała się ekipa Mykoli Pocheniuka – Prometheus. Dla graczy z Ukrainy, mecz przeciwko Gonito będzie piątym pojedynkiem w sezonie Wiosna’22. Jak do tej pory Prometheus wygrał trzy spotkania oraz zanotował jedną porażkę. Mimo stosunkowo dobrego bilansu, gracze zza wschodniej granicy nie mogą mówić o pełni szczęścia. Wszystko za sprawą tego, że nawet jeśli wygrywali to musieli dzielić się punktami ze swoimi rywalami. Z całą pewnością, Prometheus powalczy we wtorek o pierwszy komplet punktów w sezonie. Biorąc pod uwagę ostatnią formę obu drużyn, taki scenariusz wydaje się być najbardziej prawdopodobnym.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Hydra Volleyball Team – BH Rent MiszMasz

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Do pewnego momentu myśleliśmy, że opowiastki o tym, że Hydrze po ścięciu odrastają kolejne głowy to tylko część MITologii. Po ostatnim czasie zaczynamy jednak wierzyć w to, że coś w tym jest. Jak inaczej wytłumaczyć to, że Hydra na początku obecnego sezonu przegrała z Dzikami oraz Prometheusem? Jak wytłumaczyć to, że stracili punkt z będącą w ogromnym kryzysie ekipą Gonito Volley? A jednak, Hydra Volleyball Team jak gdyby nigdy nic, w ostatnim tygodniu bez większych problemów poradziła sobie z Oliwą Team. Ba, w środowym spotkaniu Hydra Volleyball Team zagrała tak, że jako Redakcja na nowo uwierzyliśmy w to, że drużynę w złotych strojach stać na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Póki co przestrzegamy graczy Sławomira Kudyby przed podniecaniem się. Jeden mecz, tak naprawdę o niczym nie świadczy. Wydaje się, że we wtorkowy wieczór, Hydrę czeka bardziej wymagający rywal. Skąd taki wniosek? BH Rent MiszMasz w obecnym sezonie również ograł Oliwę Team. Co więcej – ‘Hotelarze’ w obecnym sezonie pokonali również BES Boys BLUM oraz Gonito Volley. ‘Hotelarze’ zostali zatrzymani dopiero w czwartym meczu sezonu, w którym musieli uznać wyższość lidera rozgrywek – Beemke Volley.  Świetna bilans może po chwili się jednak zmienić. Przypominamy, że w poprzednim sezonie, ekipa Tomka Walaskowskiego również wygrała 3 z 4 pierwszych spotkań, by później walczyć o utrzymanie. Wydaje się, że we wtorkowy wieczór to rywale, a nie BH Rent MiszMasz będą faworytami spotkania. Mimo to liczymy na wyrównane spotkania.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.