Zapowiedź – MATCHDAY #9

Przed nami ostatni dzień meczowy w trzecim tygodniu rozgrywek. W środę o podtrzymanie kapitalnej serii powalczy trzecioligowa drużyna Activni Gdańsk. Ponadto, w drugiej lidze, w bezpośrednim pojedynku zmierzą się ostatnie niepokonane drużyny (BEemka Volley oraz BH Rent MiszMasz). Zapraszamy na zapowiedź środowej serii gier!

Volley Gdańsk – Merkury

Godz. 19:30, boisko nr 1

Obie drużyny w środowy wieczór staną do konfrontacji po porażce odniesioną z tą samą drużyną – CTO Volley. Tyle wspólnego. Styl, który obie drużyny zaprezentowały w spotkaniu był tak różny, że w naszych chorych głowach trudno znaleźć jakieś idiotyczne porównanie. Tego nie da się porównać z niczym. Dysproporcja w dyspozycji obu drużyn była tak ogromna, że szczerze obawiamy się, czy w środowy wieczór, dla Volleya nie będzie powtórki z wpierdolu rozrywki. Z drugiej strony, powtórzyć takie coś, choćby się starało to jednak się nie da. Jako Redakcja głęboko i szczerze wierzymy w to, że Volley Gdańsk zdoła się podnieść i zagrać dobre spotkanie z Merkurym. Co by nie mówić, ale wciąż mówimy o najbardziej doświadczonej drużynie w pierwszej lidze SL3. Ponadto, jest to wciąż ta sama drużyna, która niespełna miesiąc temu ograła Szach-Mat 2-1. W środę ‘żółto-czarni’ zmierzą się jednak nie z Szach-Matem, tylko z Merkurym. Po tym jak CTO straciło wczoraj punkt ze Speednetem, trzy punkty dla Merkurego są dziś ważne jak nigdy dotąd. Jeśli gracze Piotra Peplińskiego wygrają spotkanie z Volleyem za komplet punktów, to przy równej liczbie spotkań będą mieli tyle samo oczek co CTO. Jest to o tyle ważne, że wydaje się, że ligę zwycięży drużyna, która będzie potrafiła wygrywać takie spotkania za komplet punktów.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

ACTIVNI Gdańsk – Husaria Gdańsk

Godz. 19:30, boisko nr 3

Obie drużyny, do środowej potyczki podejdą w zupełnie innych nastrojach. Wszystko za sprawą wyników osiąganych przez obie ekipy na początku obecnego sezonu. Jeśli chodzi o ACTIVNYCH, to gracze Artura Kurkowskiego podejdą do meczu jako lider rozgrywek i jedyna drużyna w całej lidze, która nie przegrała ani jednego seta. Wpływ na taki wynik, mają trzy zwycięstwa odniesione na inaugurację. O ile wygrane ze Swooshersami i Speednetem 2 były dość oczywiste, tak wygrana z ‘Portowcami’ za komplet punktów może być dla ACTIVNYCH powodem do dumy. Pamiętajmy, że wciąż mówimy o ekipie Portu Gdańsk, która w obecnej edycji prezentuje o wiele wyższy poziom, niż miało to miejsce w poprzednim sezonie. Jeśli chodzi o Husarię, trudno nie pozbyć się wrażenia wielkiego zawodu. ‘Biało-czerwoni’ raptem kilka tygodni temu, na jeden z grup na facebooku pisali o tym, że mają ambicję na grę w PALPS. Cóż, przypominamy że w tej lidze występują zespoły, które grają również w pierwszej lidze SL3. Co by nie mówić, obecnie poziom trzeciej a pierwszej ligi, dzielą lata świetlne. Przed Husarią długa i wyboista droga do tego, by znaleźć się na poziomie, o którym wcześniej pisaliśmy. Wydaje się, że zanim do tego dojdzie, drużyna Husarii musi zacząć wygrywać starcia w trzeciej lidze. W środowy wieczór, to ACTIVNI są zdecydowanym faworytem spotkania. Jeśli, podopieczni Artura Kurkowskiego podejdą do spotkania zmobilizowani, to każdy inny wynik niż 3-0, będzie w naszych oczach ogromną niespodzianką.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

BEemka Volley – BH Rent MiszMasz

Godz. 19:30, boisko nr 2

O godzinie 19:30 na centralnym boisku zmierzą się ze sobą ostatnie dwie niepokonane drużyny drugoligowe. Jak do tej pory, BEemka Volley ograła kolejno Dzików Wejherowo, Team Looz oraz BES Boys BLUM. BH Rent Miszmasz z kolei na swoim ‘rozkładzie’ ma Gonito Volley, Oliwę Team oraz podobnie jak BEemka – BES Boys BLUM. Mimo takiej samej liczby wygranych, lepszą sytuacją w tabeli mogą pochwalić się gracze z branży motoryzacyjnej. To z kolei jest spowodowane tym, że w odróżnieniu od ‘Hotelarzy’, BEemka tylko raz dzieliła się punktami ze swoim rywalem. Jak będzie w środę? No właśnie. Na tego typu spotkaniach, bardzo często zarabiają bukmacherzy. Gdyby wyniki SL3 można było obstawiać u bukmachera i osoba nieznająca realiów w lidze spojrzała na sytuację obu drużyn w tabeli, mogłaby odnieść wrażenie, że w środę zmierzą się ze sobą drużyny o podobnym potencjale sportowym. Nie chcielibyśmy nikogo obrażać, ale wydaje nam się, że BH Rent przystąpi do spotkania w roli underdoga. W naszym odczuciu to BEemka jest dość wyraźnym faworytem. Przypominamy, że jest to drużyna naszpikowana graczami, którzy w poprzednim sezonie grali w pierwszej lidze. Dodatkowo jest to drużyna, która nie wyobraża sobie innego scenariusza niż awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Kolejnym przystankiem w drodze do wyznaczonego celu to ‘Hotel MiszMasz’. Czy ten okażę się dla BEemki szczęśliwy?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

ZCP Volley Gdańsk – AVOCADO friends

Godz. 20:30, boisko nr 2

Po ubiegłotygodniowej porażce ze Speednetem, drużyna ZCP w środowy wieczór rozegra swoje trzecie spotkanie w sezonie Wiosna’22. Mimo, że będzie to pierwszy mecz obu drużyn w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, to obie ekipy znają się doskonale. Wszystko za sprawą tego, że AVOCADO w poprzednich sezonach mierzyło się z Volley Gdańsk, którego barw broniło kilku zawodników występujących obecnie w ZCP. Jakby tego było mało, sporo zawodników obu drużyn studiuje razem na AWF. To właśnie gracze obu drużyn stanowią trzon reprezentacji uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski. Co ciekawe, trenerem wspomnianej drużyny jest…Wojciech Grzyb. Wracając do samego meczu, wydaje się że faworytem będzie ZCP Volley Gdańsk. Wicemistrz poprzedniego sezonu, pomimo porażki w ubiegłym tygodniu ma ambitny cel, jakim jest medal w sezonie Wiosna’22. Kolejny krok w realizacji tego celu nie będzie łatwy. Nie trzeba być wybitnym ekspertem, aby zauważyć że obecna forma ‘Wegan’, w porównaniu do tego co pamiętamy z przeszłości to niebo a ziemia. Wydaje się, że obecnie jednym z większych problemów graczy Arkadiusza Kozłowskiego są…problemy kadrowe. W ostatnim meczu zabrakło między innymi świetnie dysponowanego debiutanta – Samuela Wróbla. W trakcie meczu z Merkurym zabrakło również, uznawanego za jednego z lepszych libero w lidze – Dawida Kulara. Z pewnością gracze ci, pomogliby w środę w zdobyczy punktowej.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Prometheus – Letni Gdańsk

Godz. 20:30, boisko nr 3

Kto wie, być może ubiegłotygodniowa porażka Letniego Gdańska z Oliwą Team była tylko wpadką? Co by nie mówić, po zwycięstwie ‘Letników’ w inauguracyjnym spotkaniu z Team Looz byliśmy niemal pewni, że Letni Gdańsk ‘zmiecie z planszy’ swoich rywali. Cóż, stało się dokładnie odwrotnie. Niby Letni walczył, niby się starał, ale koniec końców to oni a nie rywale dostali w cymbał. W całej tej sytuacji, Letni Gdańsk przypomina klasowego osiłka, przed którym pozostałe dzieciaki robiły w gacie. W pewnym momencie, klasowe chucherko postanowiło powiedzieć sprawdzam i po dotkliwym spoliczkowaniu osiłka ten stracił swoją reputację. Po słabym meczu z Oliwą, pozostałe drużyny w ligowej stawce wiedzą, że w ‘Letników’ trzeba wjechać ‘na pełnej’. Gdyby dwa tygodnie temu, ktoś spytał nas, która z drużyn ma większe szansę na zwycięstwo – wskazalibyśmy na drużynę Michała Mysłka. Obecnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to Prometheus ma większe szansę na zwycięstwo. Odnosimy wrażenie, że po niezbyt udanym początku sezonu, drużyna Mykoli Pocheniuka prezentuje się lepiej z meczu na mecz. Wygrana z Hydrą Volleyball Team oraz Nielotami sprawia, że do graczy z Ukrainy należy podchodzić z respektem. Jeśli bowiem w dalszej części będą prezentować się tak jak w ostatnich dwóch meczach to są oni w stanie wygrać z każdym.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Hydra Volleyball Team – Oliwa Team

Nie mają ostatnio swoich ‘5 minut’ gracze Hydry Volleyball Team. Po tym, jak w poprzednim sezonie, drużyna Sławomira Kudyby zajęła piąte miejsce, wydawało się czymś naturalnym, że w obecnym sezonie będzie tylko lepiej. Owszem, wiedzieliśmy że Hydra jest w trakcie przebudowy. Ponadto, w ostatnich czasie drużyna miała problemy z dostępnością hali treningowej. To było o tyle ważne ponieważ niedawno ‘Bestia’ rozpoczęła treningi z jednym z najlepszych zawodników plażowych w Polsce – Piotrem Ilewiczem. W międzyczasie wyniki osiągane w lidze również nie napawały optymizmem. Hydra w trzech rozegranych spotkaniach wygrała zaledwie raz. Kto wie czy wpływ na wyniki nie miało ‘zmęczenie materiału’. Przypomnijmy, że gracze w złotych strojach są jedną z najbardziej ‘przetyranych’ drużyn w SL3. Poza naszymi rozgrywkami, Hydra do niedawna występowała również w PALPS-ie. Dodatkowo, gracze Sławomira Kudyby wciąż występują w trzeciej lidze. Kiedy dołożymy do tego treningi to kalendarz staję się napięty jak baranie jaja. Kolejnym rywalem Hydry będzie Oliwa Team, która jest jedną wielką zagadką. Kiedy wydaje się, że dostaną po łbie – wygrywają. Kiedy wydaje się, że wygrają – zostają skarceni. Typy Redakcji miałyby niezły  % skuteczności gdyby nie gracze z serca Gdańska. Tydzień temu wydawało się, że Oliwa przegra z Letnim. Dziś wydaje się, że to Hydra Volleyball Team ma większe szansę na zwycięstwo. Czy i tym razem Oliwa zrobi z logiki kur…tyzanę?

Godz. 20:30, boisko nr 1

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.