Zapowiedź – MATCHDAY #6

Przed nami ostatni dzień meczowy w drugim tygodniu rozgrywek. Jako ostatnia do boju ruszy drużyna CTO Volley, która w środowy wieczór rozegra dwa spotkania. Emocji nie powinno zabraknąć również w drugoligowym pojedynku Nielotów z Prometheusem. Zapraszamy na zapowiedź środowej serii gier!

CTO Volley – Szach-Mat

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Ostatnią drużyną, która przystąpi do zmagań w sezonie Wiosna’22 będzie złoty medalista poprzedniego sezonu w drugiej lidze – CTO Volley. Fakt, że drużyna z Malborka zaczyna zmagania dopiero w środowy wieczór wynika z niezwykle napiętego harmonogramu, który ekipa miała w ostatnim czasie. W ciągu kilkunastu ostatnich dni CTO Volley nie miał powodów do narzekań. Najpierw ‘pomarańczowa siła’ zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski Amatorów rozgrywanego w Warszawie, by po kilku dniach przypieczętować zwycięstwo w rozgrywkach PALPS-u. Obecnie CTO Volley powalczy o to aby stać się czwartym (po Volley Gdańsk, Eko-Hurt i Merkurym) mistrzem Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Czy mają na to szansę? Cóż, wiele osób uważa, że będą oni głównym faworytem w wyścigu po mistrzowski tytuł. Pierwszą przeszkodą w realizacji założonego celu będzie brązowy medalista poprzedniego sezonu – drużyna Szach-Mat. Z racji tego, że dla CTO będzie to pierwszy sezon w elicie, to będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn w historii. Jeśli chodzi o ‘Szachistów’ będzie to ich trzecie starcie w obecnym sezonie. Jak do tej pory drużyna rywalizowała ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację drużyna Dawida Kołodzieja ograła AVOCADO friends. W drugim spotkaniu musieli z kolei uznać wyższość Volley Gdańsk. W zdobyciu punktów ekipie Szach-Mat ma pomóc nowy gracz na szachownicy – libero Kamil Wołk.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Husaria Gdańsk – Wolves Volley

Godz.: 20:30, boisko nr 1

‘Pierwsze śliwki – robaczywki’. Debiutująca w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta drużyna Husarii Gdańsk musiała w poniedziałkowy wieczór uznać wyższość ‘Portowców’. Mimo, że Husarze nie zdobyli w pierwszym spotkaniu punktów to zaprezentowali się oni na tyle przyzwoicie, że jesteśmy niemal przekonani, że w trakcie całego sezonu zdobędą ich kilkanaście. O tym, że przegrana z Portem nie była powodem do wstydu świadczy dyspozycja drużyny ‘z doków’ w poniedziałkowy wieczór. Poza wygraniem z Husarią, ‘Portowcy’ odprawili również Volley Kiełpino, które niespełna kilka miesięcy wcześniej występowało w drugiej lidze. Podsumowując – Husaria w meczu z Portem mogła się podobać i sami zastanawiamy się, jak wypadną w kolejnych spotkaniach. Jeśli chwalimy drużynę Grzegorza Stawarskiego-Żyły to co napisać o ekipie Wolves Volley? Trudno wyciągać jednoznaczne wnioski po dwóch spotkaniach, ale obecna ‘Wataha’ w porównaniu do tego co pamiętamy z poprzedniego sezonu to totalna przepaść. Nie mówimy tu wyłącznie o graczach, którzy wzmocnili rywalizację w drużynie. To byłoby zbyt banalne. Patrząc na Wilki, trzeba być ślepcem aby nie dostrzec ogromnego progresu całej drużyny. Często mówimy o drużynach, które na przestrzeni kilku sezonów poczyniły w SL3 taki postęp, że ręce same składają się do oklasków. Czy jedną z nich jest właśnie ‘Wataha’? Bez bicia piany, ale wydaje się, że w Watasze tkwi spooory potencjał.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

BES-BLUM Nieloty – Prometheus

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Po niezbyt udanej inauguracji sezonu przez drużynę Prometheus zastanawialiśmy się, jak drużyna Mykoli Pocheniuka będzie wyglądała w kolejnych spotkaniach. Wystarczyło, że kadra drużyny została zasilona przez Michała Jasnocha oraz debiutującego w rozgrywkach – Szymona Sawickiego a w poniedziałkowy wieczór zobaczyliśmy zdecydowanie inną ekipę. Wpływ na wygraną z Hydrą miał fakt, że w związku z pojawieniem się środkowych, pozostali zawodnicy mogli wystąpić wreszcie na swoich nominalnych pozycjach. Tak grająca drużyna Prometheus jak w poniedziałkowy wieczór z pewnością będzie bardzo groźnym rywalem dla wszystkich drużyn w ligowej stawce. Kolejnym rywalem Prometheusa  w sezonie Wiosna’22 będzie drużyna BES-BLUM Nieloty. ‘Pingwiny’ do tej pory rozegrały dwa spotkania. Po niezbyt udanej inauguracji, w której Nieloty musiały uznać wyższość Team Spontan przyszedł czas odkupienia. Ależ nam ‘Pingwiny’ w meczu z Dream Volley zaimponowały. We wtorek była to ta sama ekipa, która zdołała wywalczyć sobie brązowe medale w sezonie Jesień’20. Jeśli Nieloty, w dalszej części zdołają ustabilizować formę i grać na takim poziomie jak miało to miejsce we wtorek to obecny sezon może być dla nich bardzo udany. Biorąc pod uwagę rosnącą formę obu środowych rywali, spodziewamy się dobrego widowiska. Obyśmy się nie rozczarowali. Kto wygra mecz? Biorąc pod uwagę historyczne spotkania obu drużyn nieco więcej szans dajemy Prometheusowi. O tym czy gracze z Ukrainy wygrają w dużym stopniu zadecyduje to, w jakim składzie się pojawią.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

CTO Volley – Volley Gdańsk

Godz.: 21:30, boisko nr 2

Z racji sporej odległości oraz formuły rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, ekipa CTO Volley upodobała sobie granie dwóch spotkań jednego dnia. Po meczu z Szach-Matem, ‘Oranje’ przystąpią do rywalizacji z najbardziej utytułowaną drużyna w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta – Volley Gdańsk. Analizując skład z poprzedniego sezonu, w drużynie CTO Volley możemy zaobserwować kilka zmian. Do drużyny dołączyli dobrze znani w SL3 – Grzegorz Dymiński oraz Damian Urbanowicz. Ponadto do drużyny zostali zgłoszeni gracze, którzy nie mieli wcześniej okazji do debiutu w rozgrywkach – Bartosz Sobstyl oraz Maciej Bąk. Żeby nie było jednak zbyt kolorowo to z drużyną pożegnał się Sławomir Zemlik (który notabene występował bardzo rzadko). Dodatkowo, kilka dni przed rozpoczęciem ligi poważnej kontuzji nabawił się kapitan drużyny – Andrzej Andrzejewski i jego występ w obecnym sezonie jest niemal wykluczony. Przechodząc do samego meczu – mimo, że w ramach rozgrywek SL3 będzie to pierwsze spotkanie to obie drużyny na trójmiejskich parkietach miały okazję się już spotykać. Od ostatniego starcia obu drużyn zmieniło się jednak bardzo wiele więc wyciąganie wniosków na podstawie historii mogłoby być mylące. W naszym odczuciu faworytem spotkania będzie drużyna CTO Volley, ale pierwszy mecz obecnego sezonu w wykonaniu Volley Gdańsk pokazał, że drużyna jest w stanie rywalizować na bardzo wysokim poziomie sportowym. Jeśli ‘żółto-czarni’ zagrają tak jak na inaugurację z Szach-Matem to potencjalnie, CTO może mieć ‘ciężary’ aby wygrać spotkanie.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Letni Gdańsk – Oliwa Team

Godz.: 21:30, boisko nr 1

Niezbyt dobrze rozpoczęła sezon drużyna Oliwy. O ile porażka na inaugurację z będącą w świetnej dyspozycji drużyną Dream Volley jest w jakimś stopniu zrozumiała, tak poniedziałkowa porażka z BH Rent MiszMasz sprawia, że na wizerunku Oliwy pojawiła się głęboka rysa. Patrząc na ostatni mecz ‘Oliwiaków’ przez długi fragment nic nie wskazywało na to, że Oliwa przegra spotkanie. Niestety dla drużyny Dawida Karpińskiego stało się inaczej i drużyna z ‘serca Gdańska’ przystąpi do spotkania z ‘Letnikami’ po dwóch porażkach z rzędu. Sama ta sytuacja jest jeszcze bardziej niekomfortowa w momencie gdy spojrzymy na najbliższych dwóch rywali Oliwy. Poza wspomnianymi wcześniej ‘Letnikami’ Oliwa zmierzy się z Hydrą Volleyball Team. W obu tych przypadkach to rywale Oliwy będą faworytami a co za tym idzie, za chwilę może się okazać, że bilans i sytuacja drużyny będzie alarmowa. Z ‘czystszą’ głową do środowego starcia podejdą gracze Letniego Gdańska. Na inaugurację drużyna Michała Mysłka w dobrym stylu pokonała drużynę Team Looz 3-0. Wydaje się, że w meczu z Oliwą, Letni ma wszystkie argumenty do tego by powtórzyć wynik. Gdyby się tak stało i Letni sięgnąłby po komplet punktów, ich sytuacja na początku sezonu byłaby wyborna. Co by nie mówić o graczach w granatowych strojach, w historii występów w SL3, drużyna wielokrotnie udowodniła, że potrafi być piekielnie mocna.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Speednet 2 – Volley Kiełpino

Godz.: 21:30, boisko nr 3

Jeśli nie teraz to kiedy? Jeśli nie z przedostatnią drużyną poprzedniego sezonu w trzeciej lidze to z kim? Napiszemy to wprost. Jeśli marząca o awansie drużyna – Volley Kiełpino nie wygra dzisiejszego spotkania to zaczniemy szczerze martwić się o ich kondycję psychiczną. Naszym zdaniem, na wszelki wypadek zawodnicy z Kiełpina powinni przed meczem wykonać telefon do najbliższych z prośbą, aby w środowy wieczór nie zostawiali ich samych. Czy opcja, w której to Speednet 2 wygra spotkanie jest przez nas brana pod uwagę? Cóż, należy pamiętać o tym, że to spadkowicz z drugiej ligi jest zdecydowanym faworytem spotkania. Z drugiej strony, dokładnie to samo myśleliśmy kiedy gracze Fabiana Polita mierzyli się z Niepokonanymi PKO Bank Polski oraz Portem Gdańsk. Potencjalna wygrana drużyny Volley Kiełpino pozwoli im odzyskać nieco wiary we własne umiejętności. Uwierzcie, że gdybyśmy wiedzieli, że Volley Kiełpino nie potrafi lepiej grać to byśmy ich nie cisnęli. Uważamy, że jest to drużyna, którą stać na to by wygrywać z każdym z trzecioligowych przeciwników. Nie oznacza to bynajmniej, że Speednet nie będzie w stanie powalczyć o punkty. We wtorek gracze Marka Ogonowskiego byli o włos od tego by urwać seta ACTIVNYM Gdańsk. Może uda się dziś?

Typ Redakcji:  1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.