Zapowiedź – MATCHDAY #5

Przed nami piąty dzień meczowy. We wtorkowy wieczór do zmagań ligowych dołączają dwie z trzech drużyn, które w obecnym sezonie jeszcze nie grały (Speednet 2 oraz ACTIVNI Gdańsk).  Prawdziwą gratką dla kibiców amatorskiej siatkówki będą trzy spotkania pierwszoligowe, do których dojdzie o godzinie 21:30. Zapraszamy na zapowiedź wtorkowej serii gier!

Dream Volley – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Czy można sobie wyobrazić lepszy początek sezonu niż ten, który zanotowała drużyna Dream Volley? Cóż, z pewnością byłoby to bardzo trudne. Od pewnego czasu wraz z Panią Agnieszką, Redakcja przyznaje w magazynach tytuł drużyny tygodnia. Za pierwszy tydzień rozgrywek tytuł ten mógł zostać przyznany właśnie ‘Marzycielom’. Komplet sześciu możliwych punktów w dwóch meczach nie mógł przejść bowiem bez echa. Dream Volley na inaugurację sezonu Wiosna’22 ograł Oliwę Team oraz Zmieszanych. Świetna forma drużyny Mateusza Dobrzyńskiego nie sięga jednak wyłącznie dwóch wspomnianych wydarzeń. Aż 14 z 17 ostatnich spotkań Dream Volley kończyło ‘z tarczą’. Co więcej wszystkie wspomniane wygrane kończyły się zwycięstwem ‘Marzycieli’ za komplet punktów. Mimo, że wtorkowy pojedynek zdaje się być trudniejszym wyzwaniem niż spotkania z Oliwą czy Zmieszanymi to nie zmienia to postaci rzeczy, że to Dream będzie dość wyraźnym faworytem konfrontacji. Dla obu drużyn będzie to już czwarty pojedynek w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Dotychczas lepszym bilansem może pochwalić się drużyna ‘Pingwinów’, która wygrała 2 z 3 spotkań. Ostatni pojedynek obu drużyn datowany na 12 października 2021 r., zakończył się jednak zwycięstwem ‘Marzycieli’ w stosunku 3-0. Wydaje się, że o ile w pierwszych spotkaniach obu drużyn to Nieloty były w lepszej formie tak w ostatnim czasie siły w mieście zaczęły się zmieniać i gdy to BES BLUM wygra nadchodzące spotkanie to będziemy zdziwieni.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

ACTIVNI Gdańsk – Swooshers

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Jedną z ostatnich drużyn, która rozpocznie zmagania w sezonie Wiosna’22 będzie ekipa ACTIVNYCH Gdańsk. ‘Zarząd’ drużyny w osobach Artura Kurkowskiego oraz Marcina Nowickiego po poprzednim sezonie, w którym ACTIVNI zajęli zaledwie czwarte miejsce uznał, że potrzebna jest pilna i gruntowna przebudowa drużyny. Pomiędzy sezonami z ekipy ACTIVNYCH odeszło kilku zawodników, natomiast co dla zasady, trzon drużyny miał być oparty na kilku filarach. Jednym z nich miał być atakujący – Jarosław Szmigielski, który na kilkanaście dni przed rozpoczęciem ligi przeszedł jednak do drużyny Tiger Team. To z kolei w pewien sposób przyczyniło się do tego, że ACTIVNI Gdańsk stali się najaktywniejszym graczem na rynku transferowym spośród wszystkich – 38 drużyn w ligowej stawce. Do drużyny dołączyło kilku zawodników, którzy w przeszłości z powodzeniem rywalizowali w 1 oraz 2 lidze. Umówmy się, że nazwiska takie jak Patryk Okulewicz, Mikołaj Kohnke czy Robert Skwiercz to uznane w światku siatkarskim ‘marki’. Gdy dorzucimy do tego kilku debiutantów w SL3 to co tu więcej mówić – mamy bardzo mocnego kandydata w wyścigu po złote medale. Pierwszym rywalem ‘Goliata’ będzie drużyna Swooshers. Dla drużyny Nike Poland będzie to trzecie spotkanie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Dotychczasowe dwa spotkania kończyły się porażkami 0-3. Przed wtorkowym spotkaniem trzeba powiedzieć sobie wprost. Jakakolwiek zdobycz punktowa w meczu z ACTIVNYMI byłaby uznana za jedną z największych sensacji w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Z drugiej strony uważamy, że Swooshers w takich meczach będzie zbierało cenne doświadczenie, które prędzej czy później zaprocentuje.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Zmieszani – Team Spontan

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Wicelider tabeli wszechczasów – Team Spontan rozegra we wtorkowy wieczór spotkanie numer 83 w SL3. Co ciekawe – ich rywalem będzie…trzecia siła w historii zmagań Siatkarskiej Ligi Trójmiasta – drużyna Zmieszanych. Jeśli spojrzymy na to spotkanie wyłącznie poprzez rys historyczny to możemy dojść do wniosku, że będziemy świadkami hitu na jaki nie zasługujemy. Pisząc już całkiem serio, wtorkowe spotkanie będzie konfrontacją drużyn, które być może mają inne cele na obecny sezon. To co jest jednak pewne to fakt, że zmierzą się drużyny z bardzo bogatą historią w rozgrywkach SL3. W lepszych humorach do spotkania podejdzie drużyna ‘Spontanicznych’. W pierwszym tygodniu rozgrywek, drużyna Piotra Raczyńskiego wygrała z Nielotami oraz Prometheusem. Z pewnością dorobek punktowy po obu spotkaniach mógł być lepszy, ale z drugiej strony nie ma co narzekać. Cztery na sześć możliwych punktów to wynik, którego Spontanowi inne drużyny mogą pozazdrościć. Do listy tych drużyn można byłoby dorzucić Zmieszanych, dla których powrót na drugoligowe parkiety nie okazał się zbyt fortunny. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu Wiosna’22, drużyna Edyty Woźny musiała uznać wyższość Dream Volley. Trzeba przyznać, że inauguracja dla Zmieszanych przypadła z jedną z najbardziej wymagających drugoligowych ekip. W ostatnim czasie często przypominamy o kapitalnej formie ‘Marzycieli’. W skrócie – przegrać z Dream Volley to żaden wstyd. Mimo, że we wtorkowym starciu to rywale a nie Zmieszani są faworytem spotkania to wydaje się, że beniaminka stać na to, aby we wtorek poszukać pierwszej zdobyczy punktowej.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Activni Gdańsk – Speednet 2

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Szerzej sytuację w obozie ACTIVNYCH Gdańsk opisaliśmy przy okazji ich pierwszego spotkania we wtorkowy wieczór, kiedy rywalem drużyny będzie Swooshers. Drugim rywalem ACTIVNYCH będzie Speednet 2 i wydaje się, że dla drużyny Artura Kurkowskiego to właśnie pojedynek z ‘Programistami’ będzie bardziej wymagającym wyzwaniem. W tym miejscu musimy zrozumieć się dobrze. To, że Speednet 2 będzie prawdopodobnie bardziej wymagającym rywalem, nie oznacza bynajmniej, że ACTIVNI powinni mieć problem ze zdobyciem kompletu oczek. To ‘żółto-czarna’ siła jest zdecydowanym faworytem wtorkowej konfrontacji i każdy inny wynik niż sześć oczek w dwóch meczach byłby dla ACTIVNYCH katastrofą. Dla Speednetu 2, mecz z faworyzowaną ekipą będzie otwarciem szóstego sezonu ich występów w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. W dotychczasowych 67 spotkaniach, ‘Programiści’ wygrali 9 razy oraz 58 razy musieli uznać wyższość swoich rywali. Czy w obecnym sezonie Speednet 2 zdoła zdobyć więcej punktów niż miało to miejsce na jesieni? Przypomnijmy, że wówczas podopieczni Marka Ogonowskiego zgarnęli sześć oczek. W obecnym sezonie o pobicie tego wyniku może być stosunkowo trudno. Przypomnijmy, że formuła poprzedniego sezonu zakładała, że drużyny o zbliżonym potencjale sportowym spotykały się powtórnie w jednej z czterech grup. Obecny system – ‘każdy z każdym’ sprawia, że poprawienie poprzedniego wyniku może nie być łatwym zadaniem. Z drugiej strony, w sobotę na fanpage drużyny pojawiła się informacja, że ‘Programiści’ szykują na najbliższy mecz niespodziankę. Jako Redakcja, sami zastanawiamy się w jaki sposób wpłynie to na grę ‘Różowych’.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Flota Active Gdańsk – Craftvena

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Nie mają ostatnio łatwego życia gracze Craftveny. Na inaugurację sezonu przegrali bowiem dwa spotkania. O ile w pierwszym, w którym przeciwnikiem była ekipa Chilli Amigos – Craftvena nie mogła powstrzymać przeciwników, tak w spotkaniu z Wolves Volley zwyczajnie zabrakło im szczęścia. Fakt jest jednak taki, że po dwóch rozegranych meczach na koncie Craftveny widnieje zero punktów. Sytuacja ta może utrzymać się również po wtorkowym spotkaniu. Rywalem ‘Rzemieślników’ będzie bowiem ekipa Floty Active Team, która po bardzo dobrym widowisku pokonała ekipę Wolves Volley 2-1. Gdybyśmy mieli określić jakość poszczególnych drużyn na podstawie ich postawy w meczu z tym samym rywalem (Wolves) to wychodzi na to, że faworytem wtorkowej potyczki będą podopieczni Karoliny Kirszensztein. Nie ukrywamy, że liczymy jednak na to, że wtorkowa konfrontacja będzie tak ciekawa jak wcześniej wspomniane potyczki z ‘Watahą’. Z samym spotkaniem Floty z Craftveną wiąże się jeszcze jedna historia. Craftvena kilka dni przed spotkaniem usilnie próbowała przełożyć godzinę spotkania na 19:30. Wszystko za sprawą tego, że we wtorkowy wieczór reprezentacja Polski w piłkę nożną zagra szalenie ważny mecz o awans na mistrzostwa świata. Przyznamy bez bicia, że podczas układania terminarza wypadło nam to z głowy. Kiedy się zorientowaliśmy było już za późno by to odkręcać.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Bayer Gdańsk – Tiger Team

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Nowe drużyny w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta – Bayer Gdańsk oraz Tiger Team mają już za sobą debiuty. Bayer Gdańsk jak do tej pory mierzył się dwukrotnie. Na ‘dzień dobry’ gracze Mateusza Grudnia musieli uznać wyższość Chilli Amigos. W kolejnym spotkaniu pokonali jednak drużynę DNV i dzięki czterem oczkom zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Tiger Team dla odmiany rywalizował w SL3 zaledwie raz. W poniedziałkowym spotkaniu z Niepokonanymi PKO Bank Polski, drużyna Mateusza Sokołowskiego sięgnęła po komplet oczek co pokazuje, że z całą pewnością, drużyna ‘Tygrysów’ będzie walczyć o podium rozgrywek. Przed wtorkowym spotkaniem obu drużyn mamy wrażenie, że będzie to bardzo wyrównana rywalizacja. O tym czy tak będzie może zadecydować…frekwencja w drużynie Bayer Gdańsk. W ekipie ‘Aptekarzy’ jest bowiem bardzo dużo graczy, którzy interesują się piłką nożną i w związku z wieczornym meczem Polaków ze Szwedami, wielu z nich może być nieobecnych. Co więcej – usilne starania drużyny Bayer Gdańsk o przełożenie meczu spełzły na niczym, bowiem żadna z zapytanych przez ‘Aptekarzy’ drużyn nie chciała się zamienić na godzinę rozgrywania spotkania. Jeśli jednak Bayer Gdańsk stawi się w komplecie na mecz to parafrazując Mariusza Pudzianowskiego – ‘tanio skóry nie sprzeda’. Wydaje się, że po kilku rozegranych spotkaniach ‘Aptekarze’ będą coraz mocniejsi. Czy obecnie są na tyle mocni by powstrzymać rozjuszone ‘Tygrysy’?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

ZCP Volley Gdańsk – Speednet

Godz.: 21:30, boisko nr 2

O godzinie 21:30, w bezpośrednim pojedynku zmierzą się ze sobą drużyny, które wygrały swoje spotkania na inaugurację. Przypomnijmy, że ZCP Volley Gdańsk wygrał z Tufi Team, natomiast Speednet z Eko-Hurtem. Dla obu drużyn będzie to pierwszy bezpośredni pojedynek w SL3. Owszem, część graczy ZCP miało okazję do rywalizacji ze Speednetem, ale odbywało się to ‘pod banderą’ Volley Gdańsk. Obecnie drużyna ZCP Volley Gdańsk mierzy się z dość poważnymi problemami kadrowo-organizacyjnymi. Kilka dni przed rozpoczęciem sezonu wydawało się, że ZCP Volley Gdańsk będzie w stanie włączyć się do walki o złote medale. Obecnie nadal mają na to szansę, ale trzeba podkreślić, że zadanie to będzie bardzo utrudnione. Ze składu z uwagi na kontuzję wypadli ostatnio Przemysław Wawer oraz Adrian Zajkowski. Jakby tego było mało, kilka dni temu kontuzji doznał Mikołaj Lange. Z całą pewnością trzech wymienionych graczy, gdyby nie kontuzje mieliby zagwarantowane miejsce w pierwszym składzie. W ramach ‘strażaków’ do drużyny w ostatnim czasie dołączyli: Michał Szawkowski oraz Marek Dębski. Zupełnie inaczej wygląda obecnie sytuacja w Speednecie gdzie gracze Marka Ogonowskiego również mają kłopot, ale bogactwa. Obecnie skład Speednetu liczy 16 graczy i jedynym zmartwieniem kapitana drużyny jest to, którzy gracze mają zagrać. Uważamy, że we wtorkowy wieczór będziemy świadkami kapitalnego spotkania. Zmierzą się bowiem drużyny o wyrównanym poziomie sportowym. W naszym odczuciu, nieznacznym faworytem będzie jednak Speednet.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Avocado Friends – Merkury

Godz.: 21:30, boisko nr 3

Wiele osób zastanawiało się jak w obecnym sezonie będzie wyglądała drużyna Merkury. Dwukrotny mistrz Siatkarskiej Ligi Trójmiasta w przerwie pomiędzy sezonami zrobił bowiem sporo roszad kadrowych. Z drużyny odeszło kilku graczy, którzy wcześniej mieli duży wkład w tryumfy drużyny. Ponadto do Merkurego dołączyli gracze, którzy występowali występowali w drużynie w poprzednich sezonach. Jakby tego było mało, do drużyny dołączyli również nowi zawodnicy. Czy w związku z tymi perturbacjami Merkury miał problem z wygraniem pierwszego meczu w nowym sezonie? Skądże znowu. Mało tego, tuż po spotkaniu z Tufi Team można było odnieść wrażenie, że wygrana sprawiła im tyle problemów co przełączenie kanału w telewizorze. Po pierwszym meczu można zatem być przekonanym, że Merkury podobnie jak w poprzednim sezonie będzie piekielnie mocny. Kolejnym rywalem w kierunku trzeciego mistrzostwa SL3 będzie drużyna AVOCADO friends. ‘Weganie’ na inaugurację mierzyli się z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu – drużyną Szach-Mat. Po niezłym spotkaniu, musieli oni jednak uznać wyższość rywali. Kto wie jak potoczyłoby się tamto spotkanie gdyby AVOCADO zdołało grać cały mecz, tak jak miało to miejsce w pierwszym secie. Kolejnym meczem ‘Wegan’ było spotkanie z MPS-em, które AVOCADO wygrało. Co by nie mówić, ale wygrana z tak uznanym rywalem sprawi, że Merkury z pewnością podejdzie do spotkania w pełni zmobilizowanym. Czy wystarczy to do tego by wygrać zgarniając przy tym komplet punktów?

Typ Redakcji:  0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Eko-Hurt – MPS Volley

Godz.: 21:30, boisko nr 1

Po godzinie 21:30 swoje drugie spotkanie w sezonie rozegrają drużyny Eko-Hurt oraz MPS Volley. W pierwszych spotkaniach, obie drużyny solidarnie przegrywały ze swoimi rywalami 1-2. Wydaje się, że mimo wszystko lepsze wrażenie z pierwszego spotkania w sezonie Wiosna’22 zostawiła za sobą drużyna Eko-Hurt, która po dobrym meczu musiała uznać wyższość Speednetu. MPS z kolei przystąpi do spotkania po poniedziałkowej, dość zaskakującej porażce poniesionej w meczu z AVOCADO friends. Wtorkowa bezpośrednia rywalizacja będzie dla obu drużyn doskonałą okazją do poprawienia sobie humorów. Przegrani z kolei, już na początku sezonu znajdą się w niewygodnej sytuacji. Przypomnijmy, że wciąż mówimy o drużynie, która swego czasu wygrała zmagania w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta z ekipą, która ma ambicje aby tego dokonać. Która z drużyn wygra wtorkowe starcie? Gdyby ktoś zapytał nas o to w poniedziałek pewnie wskazalibyśmy na MPS. Obecnie już tacy pewni nie jesteśmy. Z informacji do których dotarliśmy, skład Miłośników Piłki Siatkowej we wtorkowym starciu ma być inny niż miało to miejsce podczas poniedziałkowej porażki. Czy potencjalna zmiana zmieni oblicze gry drużyny? Kto wie, może największym problemem MPS-u jest właśnie brak stabilizacji? Tak czy inaczej wtorkowa konfrontacja ma wszystko do tego by być świetnym widowiskiem. Co ciekawe – obie drużyny mierzyły się ostatnio w sparingu. Niestety Eko-Hurt był we wspomnianym spotkaniu zdekompletowany a w związku z tym MPS nie miał większych problemów by wygrać. We wtorkowy wieczór, gracze Konrada Gawrewicza będą jednak w komplecie.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.