Komunikat Organizatora

  1. W związku z pojawiającymi się od kilku sezonów kontrowersjami dotyczącymi zmian zawodników w trakcie spotkania, postanowiliśmy wysłać pytanie do kapitanów pierwszoligowych drużyn. Przedstawiciele drużyn jednogłośnie wyrazili chęć zmiany dotychczasowych zasad. Oznacza to, że od najbliższego dnia meczowego (tj. 28.03.2022 r.) w pierwszej lidze będą obowiązywały zmiany zgodnie z aktualnymi przepisami PZPS. W drugiej i trzeciej lidze kwestie zmian pozostają bez zmian.
  2. Zgodnie z tym o czym informowaliśmy pod koniec ubiegłego sezonu, wraz z początkiem rozgrywek Wiosna’22 obowiązuje kara za mecz oddany walkowerem. Za brak stawienia się na meczu, drużyna zobowiązana jest do wpłacenia 200 zł na wybrany cel charytatywny. W przypadku braku wpłaty, drużyna która oddała mecz walkowerem nie przystąpi do kolejnego spotkania. Ponadto żaden z zawodników, który był wpisany do składu na sezon Wiosna’22 nie zagra w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta do momentu przesłania potwierdzenia wpłaty. Wprowadzona zmiana jest koniecznością. Odstąpienie od kary będzie możliwe tylko w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach.

W poprzednim sezonie kilka walkowerów sprawiło, że w ostatecznym rozrachunku tabela była wypaczona. Ponadto, kilka z drużyn w związku z brakiem rywali rozegrało o jedno spotkanie mniej.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz szacunek dla rywali.

Zespół SL3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.