Zapowiedź – MATCHDAY #3

Przed nami ostatni dzień meczowy w tym tygodniu. Środowy wieczór upłynie pod znakiem rywalizacji pierwszoligowej. O 21:30 na parkiet ruszą cztery ekipy z elity by powalczyć o pierwsze punkty w sezonie. W środę swoje pierwsze spotkania rozegrają również BES Boys BLUM oraz debiutująca w SL3 Flota Active Team. Zapraszamy na zapowiedź!

Flota Active Team – Wolves Volley

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Zmagania w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta rozpoczyna drużyna Flota Active Team. Podopieczni Karoliny Kirszenstein uznawani są za jednych z faworytów do wygrania zmagań w trzeciej lidze. W swoim składzie posiada bowiem graczy, którzy potrafią grać na poziomie dużo wyższym niż trzecia liga SL3. Z drugiej strony obecna sytuacja w trzeciej lidze jest taka, że w swoim składzie niemal każda z drużyn ma graczy, którzy występowali w drugiej a nawet pierwszej lidze. To co na plus w porównaniu do innych drużyn odróżnia Flotę to fakt, że drużyna jest w regularnym treningu. Dodatkowo ekipa korzysta czasami z możliwości wzięcia udziału w różnego rodzaju turniejach. O tym, że mamy do czynienia z poważną drużyną świadczy fakt, że kilka tygodni temu pierwszoligowe AVOCADO musiało się solidnie napocić, aby Flotę ograć w sparingu. Pierwszym rywalem Floty będzie drużyna Wolves Volley. Dla ‘Watahy’ będzie to drugie spotkanie w sezonie Wiosna’22. Ekipa Macieja Tarulewicza zainaugurowała ligę w najlepszy możliwy sposób – od wygrania za komplet punktów z Craftveną. Środowe starcie zdaje się być zdecydowanie bardziej wymagające. Aby Wolves Volley mogło myśleć o wygranej muszą zagrać dużo lepsze spotkanie niż miało to miejsce we wtorkowy wieczór. Mimo wygranej w ich poczynaniach widać było sporo nerwowości, która przekładała się na sporą liczbę błędów własnych. O tym czy im się to uda przekonamy się za kilka godzin.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Bayer Gdańsk – DNV

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Są takie mecze, w których można pochwalić przegraną drużynę. Tak było we wtorkowy wieczór. Mimo, że Bayer Gdańsk musiał uznać wyższość Chilli Amigos (1-2) to pozostawił po sobie dobre wrażenie. Wydaje się, że w momencie kiedy drużyna się ‘dotrze’ to będzie się liczyła w walce o medale. W środowy wieczór te słowa wypadałoby potwierdzić. ‘Aptekarze’ zmierzą się bowiem z ekipą DNV, która w ostatnim sezonie zajęła 12 miejsce w trzeciej lidze. Ekipę Bayer przestrzegamy jednak przed hurraoptymizmem. Ekipa Michała Białka wygrała bowiem wczorajsze spotkanie ze Swooshersami. Co więcej – dokonała tego w dobrym stylu a w trakcie meczu nie przypominała ‘chłopca do bicia’ z poprzedniego sezonu. Z całą pewnością na poprawę dyspozycji drużyny wpłynął powrót doświadczonego Michała Orlika, który w meczu z Nike Gdańsk zdobył jedenaście punktów i był najjaśniejszą postacią spotkania. Gdy dołożymy do tego lepszą postawę pozostałych graczy to jesteśmy niemal przekonani, że dorobek punktowy z poprzedniego sezonu (4) zostanie bardzo szybko pobity. Czy dojdzie do tego już w środowy wieczór? Wydaje się, że będzie o to bardzo trudno. To Bayer Gdańsk jest faworytem środowego starcia. Kto wie jak potoczyłoby się wtorkowe starcie z najbardziej utytułowaną drużyną trzeciej ligi gdyby nie eksperymentowanie z rozgrywającym. Z usłyszanych przez Redakcję informacji wynika,   że w meczu z DNV zadebiutować ma nominalny pierwszy ‘sypacz’ w drużynie. Czy przełoży się to na wynik?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Hydra Volleyball Team – Gonito Volley

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek sezonu środowi rywale z tej zapowiedzi. Na inaugurację drużyna Hydry została ‘pogoniona’ przez Dziki. Tygrysy z kolei został przepędzone przez ‘Hotelarzy’. W Internecie można znaleźć memy, w których dwie postacie się wzajemnie przytulają. Całość skwitowana jest ‘I know that feel Bro’. Cóż nie wiemy czy ktoś, kto to wymyślił nie miał na myśli właśnie obecnej sytuacji Hydry i Gonito. Z drugiej strony nie ma co dramatyzować. Faktem jest jednak to, że ekipa Sławomira Kudyby z pięciu ostatnich spotkań wygrała zaledwie jedno i miało to miejsce w końcówce poprzedniego sezonu. Niewiele lepiej wygląda bilans Gonito, którzy wygrali dwa z pięciu ostatnich spotkań. Z pewnością faworytem środowej potyczki będą gracze w złotych trykotach. Zastanawiające jest to w jakim zestawieniu wystąpią oni w środowym starciu. Przypomnijmy, że w trakcie wczorajszego meczu z Dzikami kontuzji nabawiło się dwóch przyjmujących (Daniel Gierszewski oraz Marcin Kukielski) i potencjalnie, jeśli szybko nie staną na nogi może stanowić to spory problem. Dla obu drużyn będzie to drugie spotkanie w SL3. W pierwszym spotkaniu obu drużyn do którego doszło 16 września 2022 r., Hydra wygrała zdobywając przy tym komplet oczek. Tak jak wspominaliśmy jednak jakiś czas temu, obecna Hydra jest obecnie drużyną z nowymi zawodnikami. To oznacza, że wynik i przebieg środowego starcia może być zupełnie inny.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

BES Boys BLUM – BH Rent MiszMasz

Godz.: 21:30, boisko nr 3

Jako ostatnia spośród wszystkich drużyn w drugiej lidze rozgrywki w sezonie Wiosna’22 rozpocznie ekipa BES Boys BLUM. Co to za drużyna? Ekipa jest hybrydą drużyn BES BLUM Kraken Team oraz INTERMARINE Masters, którą pamiętamy z drugiego sezonu SL3, w którym gracze Krzysztofa Wyrzykowskiego zajęła piąte miejsce. Po udanym pierwszym sezonie drużyna INTERMARINE już nigdy nie wystąpiła w SL3 a poszczególni gracze, albo leczyli kontuzję, albo w SL3 nie grali a w najlepszym przypadku tak jak Krzysztof Górzny występowali w innych drużynach (Bombardierzy). Zupełnie inaczej sytuacja ma się z dwoma zawodnikami z ekipy Kraken (Ryszard Nowak oraz Arek Wasilewski). Gracze ci z krótką przerwą występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatecznie, w sezonie Jesień’21 zajęli oni dziesiąte miejsce w lidze co oznaczało spadek z elity. Tyle z historii. Ta nowa napisze się od dzisiejszego wieczoru. BES Boys BLUM w pierwszym spotkaniu rywalizować będzie z BH Rent MiszMasz, który w poprzednim sezonie zajął dwunastą lokatę. Wynik ten został odebrany w kategoriach sportowej porażki. Ten sezon ma być w założeniu zupełnie inny – lepszy. Pierwszy krok w tym kierunku ‘Hotelarze’ już wykonali. W poniedziałek po dobrym meczu z Gonito Volley zdobyli komplet punktów. Wydaje się jednak, że środowy rywal dysponuje większym potencjałem sportowym.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Speednet – Eko-Hurt

Godz.: 21:30, boisko nr 1

Po godzinie 21:30 na boisku numer 1 stawią się ‘starzy znajomi’. Tak się bowiem składa, że środowe spotkanie będzie już ósmym spotkaniem obu drużyn w historii. Jak do tej pory zdecydowanie lepszym bilansem może pochwalić się ekipa ‘Hurtowników’. Trzeba przy tym zauważyć, że ta nieco świeższa historia sprawia, że cztery ostatnie pojedynki sprawiają, że pomiędzy drużynami mamy remis 2-2. Był jednak okres w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, w którym Speednet nie był w stanie z Eko-Hurtem zrobić sztycha. To przypadało jednak na okres prime drużyny Eko-Hurt. Tak się składa, że był to jednocześnie dość nieciekawy okres ekipy ‘Programistów’. Obecnie Speednet przystępuje do spotkania jako wicemistrz Siatkarskiej Ligi Trójmiasta i faworyt do wygranej w meczu z Eko-Hurt. Po wyśrubowaniu wyniku z poprzedniego sezonu ekipa Marka Ogonowskiego ma ochotę na więcej. Czy są w stanie stać się czwartą po Volley Gdańsk, Eko-Hurt oraz Merkurym drużyną, która wygra zmagania w SL3? O realizacje tego celu będzie piekielnie trudno. Z drugiej strony posiadając w składzie 120 krotnego reprezentanta Polski – Wojtka Grzyba, można od drużyny wymagać dobrych wyników. Inną kwestia jest to czy gracza tego w rozgrywkach SL3 zobaczymy. Niezależnie od tego Speednet ma w swoich szeregach sporo jakościowych zawodników, którzy są w stanie zrobić kolejny krok w przód. Pierwszy sprawdzian już wieczorem.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Merkury – Tufi Team

Godz.: 21:30, boisko nr 2

Do zmagań w sezonie Wiosna’22 dołącza drużyna, która wygrała dwa ostatnie sezony w SL3. W przerwie pomiędzy sezonami w ekipie obecnego mistrza SL3 wydarzyło się sporo zmian. Pierwsza zmiana dotyczy nazwy drużyny. Od sezonu Wiosna’22 zamiast EviRentu mamy Merkury. Skład drużyny również się zmienił. W drużynie zabraknie byłego kapitana – Radosława Koniecznego. Nowym kapitanem będzie Piotr Pepliński. Do ekipy wrócili również gracze, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Merkurego – Arkariusz Kowalczyk oraz Mateusz Behrendt. Zmian jest rzecz jasna zdecydowanie więcej i nie sposób ich tu wszystkich wymienić. To co się nie zmienia to fakt, że drużyna z pewnością będzie walczyła o mistrzowski tytuł. Cel ten wydaje się zdecydowanie trudniejszy niż miało to miejsce w poprzednich sezonach. Na ‘mieście’ pojawili się nowi gracze jak CTO Volley, ZCP Gdańsk czy MPS Volley. W pierwszej lidze każdy może wygrać z każdym i z pewnością Mekrury będzie się musiał napocić aby obronić mistrzowski tytuł. Pierwszym przystankiem w realizacji celu będzie drużyna Tufi Team. Ekipa Mateusza Woźniaka zdążyła rozegrać swój pierwszy mecz w sezonie Wiosna’22. Inauguracja sezonu nie była jednak udana. ‘Tuffiki’ mimo bardzo dobrej gry w pierwszym oraz drugim secie musieli ostatecznie uznać wyższość rywali i z parkietu schodzili ‘na tarczy’. O punkty w środowy wieczór może być jeszcze trudniej.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.