Zapowiedź – MATCHDAY #2

Przed nami drugi dzień meczowy w sezonie Wiosna’22. We wtorkowy wieczór do boju ruszy kolejnych 10 drużyn. Ponadto swoje mecze rozegra siedem ekip, które z różnym skutkiem rywalizowały już  w poniedziałek. Bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania w drugiej lidze. Zapraszamy na zapowiedź wtorkowej serii gier!

Team Spontan – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Trudno zestawić ze sobą dwie drugoligowe drużyny, z których w przerwie pomiędzy sezonami odeszłoby tylu graczy. Dawid Kopczyk, Szymon Łącki, Mateusz Wilczewski, Krzysztof Podlaski, Bartłomiej Płotka z Nielotów oraz Mateusz Skwarzec, Dawid Gadula, Piotr Skowroński, Karol Dymitrov, Michał Szpak, Michał Świerczyński oraz Izabela Narwojsz. 12 osób. Kosmos. Co by nie mówić, ale z graczy tych spokojnie można byłoby stworzyć całkiem solidną ekipę. O ile do tego momentu można było dostrzegać analogie tak jeśli chodzi o nowych graczy obie drużyny obrały inną ścieżkę. Do Nielotów póki co nie dołączył żaden gracz. Inaczej sytuacja wygląda w Spontanie, którego szeregi zasiliło czterech nowych graczy. Co ciekawe gracze ci mają naprawdę ‘głośne nazwiska’ co pozwala sądzić, że Spontan ma solidne argumenty aby w drugiej lidze namieszać. Jak do tej pory jedna z pięciu drużyn występujących w SL3 od samego początku zajmowała odpowiednio: czwarte, czwarte, trzecie, ósme, drugie oraz ostatnio ósme miejsce w ligowej tabeli. W skrócie – poniżej jakiegoś poziomu nie schodzili. Jak będzie teraz? Któż może być lepszym wyznacznikiem jakości jak nie BES-BLUM Nieloty? Kto wie, być może właśnie w tym sezonie uda im się nawiązać do świetnego sezonu Jesień’20 kiedy znaleźli się na najniższym stopniu podium. Ostatnio było już gorzej, ale kto wie. Być może to właśnie ‘wielkie wietrzenie magazynów’ pomoże drużynie w osiągnięciu lepszych wyników? Jakby nie patrzeć, wtorkowe spotkanie w naszym przekonaniu będzie bardzo ciekawym widowiskiem.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Bayer Gdańsk – Chilli Amigos

Godz.: 19:00, boisko nr 3

O godzinie 19:00 swoje drugie spotkanie w sezonie rozegra drużyna Chilli Amigos. W poniedziałkowy wieczór ‘Papryczki’ mierzyły się z Craftveną, z którą poradzili sobie nadspodziewanie dobrze. Owszem, jako Redakcja typowaliśmy ich wygraną 3-0 natomiast styl, w którym tego dokonali był imponujący. We wtorkowy wieczór, gracze Grzegorza Walukiewicza zmierzą się z debiutującą w rozgrywkach ekipą Bayer Gdańsk. Co wiemy o drużynie ‘Aptekarzy’? Niezbyt wiele. Warto natomiast wziąć pod uwagę kilka czynników. Z przedsezonowej rozmowy z kapitanem drużyny Bayer można było wyciągnąć kilka wniosków. Pierwsza sprawa jest taka, że dwóch zawodników ekipy Bayer występowała w drugiej lidze. Inną kwestią jest to, że przeglądając skład graczy z siedziby w gdańskiej Oliwie można dostrzec, że ekipa ta może pochwalić się najlepszymi warunkami fizycznymi spośród wszystkich drużyn w trzeciej lidze. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę to fakt, że jak przekazał kapitan Bayer ‘jest to drużyna składająca się z samych wysportowanych gości’. Cóż, przyznamy Wam szczerze, że nie możemy się doczekać jak teoria będzie wyglądała w praktyce. Ciężko wyobrazić sobie lepszy wyznacznik trzecioligowej drużyny niż Chilli Amigos. Jeśli Bayer wygra debiutanckie spotkanie w lidze, będzie to jasny i czytelny sygnał dla reszty stawki, że w mieście pojawił się nowy gracz.  

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Swooshers – DNV

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Dla nowej drużyny w ligowej stawce – ekipie Swooshers spotkanie z DNV będzie drugim spotkaniem w sezonie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Debiut przypadł na poniedziałkowy wieczór, kiedy ekipa Nike Gdańsk musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 0-3. W meczu z ‘Bankowcami’, ekipa Swooshers miała swoje momenty. Gdyby przez cały mecz wyglądała tak dobrze, jak miało to miejsce w drugim secie to kto wie, może udałoby im się zdobyć choć jedno oczko. Biorąc pod uwagę wyniki oraz tabele z poprzedniego sezonu wszystko wskazuje na to, że we wtorkowy wieczór rywal ekipy Swooshers będzie nieco mniej wymagający. Przypomnijmy, że drużyna DNV zajęła w ostatnim sezonie ostatnie miejsce i z kim zdobyć punkty jeśli nie z ‘czerwoną latarnią’ poprzedniego sezonu? Wydaje się, że faworytem spotkania będzie jednak ekipa DNV, dla której będzie to jubileuszowy – osiemdziesiąty mecz w ramach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Pod tym względem ekipa z Gdyni jest jedną z pięciu najbardziej doświadczonych drużyn w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Owszem, skład który obecnie występuję nie grał od zawsze, ale jednak część zawodników jak Vitalii Lukashenko czy Radosław Tyczyński pamiętają spotkania w inauguracyjnym sezonie SL3. Na korzyść graczy DNV poza doświadczeniem przemawia również fakt, że do drużyny po dłuższej przerwie wracają dwaj gracze, którzy z pewnością podniosą jakość drużyny (Michał Orlik oraz Stanisław Paszkowski). Która z drużyn będzie miała we wtorkowy wieczór więcej powodów do optymizmu?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Szach-Mat – Volley Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Nie opadł jeszcze kurz po poniedziałkowym starciu Szach-Matu z AVOCADO friends a gracze w czarnych strojach we wtorek zagrają swoje drugie spotkanie w obecnym sezonie. Gracze Dawida Kołodzieja podejdą do spotkania z umiarkowanym optymizmem. Niby wygrali wczorajsze starcie, ale jednak dwa punkty, zamiast kompletu oczek to nie był ich szczyt marzeń. Kolejnym rywalem ‘Szachistów’ będzie ekipa Volley Gdańsk. ‘Żółto-czarni’ przystąpią do spotkania po niezbyt udanym sezonie Jesień’21. Najbardziej utytułowana drużyna w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta zajęła wówczas szóste miejsce. Co ciekawe przez dłuższy moment sezonu istniało realne zagrożenie na to, że drużyna może walczyć o utrzymanie. Finalnie, dzięki pięciu wygranych w sześciu ostatnich spotkaniach Volley Gdańsk zapewnił sobie spokojne utrzymanie. Z drugiej strony czy trzykrotny Mistrz SL3 może zadowolić się szóstym miejscem? No jasne, że nie. Z pewnością gracze Dariusza Kuny chcieliby aby ten wynik w obecnym sezonie poprawić. Z pewnością w realizacji tego celu nie pomógł drużynie fakt, że przed sezonem Jesień’21 drużyna podzieliła się na dwa osobne zespoły. Jaki to będzie sezon dla ‘żółto-czarnych’? Dużo zależy od wtorkowego starcia. Jak do tej pory obie ekipy rywalizowały ze sobą zaledwie raz. W meczu rozegranym 6 września 2021 r., po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu, 3-0 wygrała ekipa Szach-Mat. W naszych oczach ponownie to ‘Szachiści’ mają większe szanse na zwycięstwo.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Team Spontan – Prometheus

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Przez długi czas nie było wiadomo co będzie z drużyną Prometheus. Wszystko za sprawą tego, że drużyna przeżywa obecnie ogromny problem. Na początku przyszły problemy kadrowe, których początek miał miejsce jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu. W międzyczasie pojawił się pomysł połączenia sił ekipy Prometheus oraz Volley Kiełpino. Ostatecznie pomysł ten upadł i drużyna Mykoli Pocheniuka postanowiła zagrać w nadchodzącym sezonie. Kiedy zapadła ta decyzja, po kilku dniach za naszą wschodnią granicą wybuchła wojna. Jako, że skład Prometheusa składa się głównie z graczy z Ukrainy to nie trzeba tłumaczyć, że w głowach graczy pojawiły się kolejne wątpliwości. Finalnie, z ogromnymi problemami, ale gracze Prometheus postanowili zagrać aby choć na chwilę oczyścić swoje umysły. Pierwszym rywalem drużyny Prometheus będzie ekipa ‘Spontanicznych’. Jak dotychczas obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Raz 2-1 wygrał Spontan, raz Prometheus. Jak będzie tym razem? Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw wydaje nam się, że górą będzie ekipa ‘Spontanicznych’. Co ciekawe obie te drużyny, ze wszystkich ekip w lidze podały swój skład jako ostatnie. O ile w przypadku Prometheusa jest to zrozumiałe, tak w przypadku Spontana wydaje nam się, że gracze nie chcieli odkryć kart. Kiedy już to zrobili dowiedzieliśmy się, że drużyna ma potencjał na to by stać się czarnym koniem rozgrywek. We wtorek rozegrają oni dwa spotkania, po których będziemy w tej kwestii zdecydowanie mądrzejsi.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

BEemka Volley – Team Looz

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Dla obu drużyn wtorkowe spotkanie będzie meczem numer 2 w sezonie Wiosna’22. Obie drużyny rywalizowały już pierwszego dnia rozgrywek kiedy to BEemka, nie bez problemów pokonała Dzików Wejherowo. Team Looz z kolei w swoim debiutanckim spotkaniu w drugiej lidze, przegrało z Letnim Gdańskiem 0-3. W meczu debiutantów rzucało się w oczy to, że mając dwukrotnie rywala na deskach, ekipa Team Looz nie dała rady zadać ostatecznego ciosu. Niestety, ale takie błędy w drugiej lidze już ‘nie przechodzą’ o czym Team Looz się w poniedziałkowy wieczór boleśnie przekonał. Niestety dla ekipy w czarnych trykotach nie mamy dobrych wieści. We wtorek zmierzą  się oni z drużyną, która na papierze zdaje się być jeszcze mocniejsza niż Letni Gdańsk. Z drugiej strony na całą sytuację można spojrzeć tak, że BEemce punkty wczoraj zabrali Dziki Wejherowo, z którymi Team Looz stosunkowo niedawno mierzył się w trzeciej lidze. Co ciekawe, w dwóch rozegranych spotkaniach to właśnie Team Looz wychodził obronną ręką i wygrywał mecze. Owszem, od tego czasu minęło kilka miesięcy i całe to rozważania można potłuc o kant dupy, ale jakimś punktem zaczepienia to jest. Jeśli chodzi o BEemke, to jesteśmy niemal przekonani, że we wtorkowy wieczór będą chcieli sięgnąć po komplet punktów. Potencjalna kolejna strata punktów, już na początku obecnego sezonu może nieść za sobą przykre konsekwencje.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Tufi Team – ZCP Volley Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Choć czysto teoretycznie, spotkanie pomiędzy Tufi Team a ZCP Volley Gdańsk będzie pierwszym starciem obu drużyn w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta to obie drużyny znają się świetnie. Przypomnijmy, że trzon drużyny ZCP stanowią gracze, którzy występowali w ekipie Volley Gdańsk, która to z kolei rywalizowała z ‘Tuffikami’ wielokrotnie czy to w SL3 czy na Pogórzu. Wracając do meczu, gdyby ktoś zapytał nas kilka dni temu, która z ekip będzie faworytem, bez wahania wskazalibyśmy ekipę ZCP. Owszem, obecnie również dajemy większą szansę beniaminkowi, ale pod uwagę bierzemy to, że tuż przed rozpoczęciem sezonu rękę złamał absolutny lider drużyny ZCP – Przemysław Wawer. Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że w drużynie występuje więcej graczy, że w końcówce poprzedniego sezonu kiedy wspomniany gracz wypadł to ZCP sobie świetnie radziło, ale jednak wciąż mówimy o graczu, który miały pewny pierwszy plac w każdej drużynie w SL3. Przechodząc płynnie do Tufi Team. Tu również mamy spore straty. W obecnym sezonie w drużynie nie wystąpi między innymi środkowy – Łukasz Arciszewski, który był regularnie powoływany na mecze gwiazd i był ogromną wartością dodaną swojej ekipy. Trzeba wziąć pod uwagę, że czy to kontuzje, czy sprawy osobiste były są i będą i są nieodzownym elementem tego sportu. Która z drużyn lepiej rozpocznie wiosenne zmagania?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Craftvena – Wolves Volley

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Poprzedni sezon, w którym Wilki zajęły ósme miejsce w trzeciej lidze nie jest absolutnie wynikiem na miarę oczekiwań samych graczy. Sytuację tę można poniekąd usprawiedliwiać tym, że był to debiutancki sezon drużyny w rozgrywkach SL3. Z czasem, w trakcie sezonu uwydatniły się w ekipie pewne problemy ‘kadrowo-organizacyjne’, które z pewnością odbiły się na dyspozycji drużyny. Obecny sezon ma być zdecydowanie inny. Ekipa Wilków przeszła mały rebranding, w czasie którego zmieniła logo oraz nazwę drużyny. Ponadto do watahy dołączyło kilku nowych graczy jak Mateusz Waroczyk czy Krzysztof Janikowski. Gracze ci, których pamiętamy z występów w nieistniejącej już drużynie Thunder Team z pewnością podniosą jakość drużyny. Czy we wtorkowy wieczór zobaczymy ‘nowe oblicze drużyny’? Z pewnością taki jest plan. Ten może się udać bowiem rywalem Watahy będzie ekipa Craftvena, która w poniedziałkowym spotkaniu z Chilli Amigos nie pokazała się z najlepszej strony. Obie drużyny rywalizowały ze sobą raz. W meczu rozegranym 18 października, w stosunku 2-1 wygrała ekipa Wilków. Mecz ten jednak był w miarę wyrównany i na podobne, niezłe widowisko liczymy również we wtorkowy wieczór. W przypadku drużyny Craftvena wierzymy, że po poniedziałkowym spotkaniu się szybko podniosą. Po każdej burzy przychodzi bowiem słońce.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Hydra Volleyball Team – Dziki Wejherowo

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Początkowo pierwszym rywalem Hydry Volleyball Team w sezonie Wiosna’22 miała być ekipa Gonito Volley. Tak się jednak złożyło, że jak to w przyrodzie – zwierzęta żyją ze sobą niekiedy w zgodzie, dzięki czemu często dochodzą do porozumienia. Ostatecznie mecz Hydry z Dzikami został przełożony na wtorek, natomiast Hydry z ‘Tygrysami’ na środę. Czy obecny sezon będzie dla Hydry tym, w którym drużyna uzyska awans do wyższej klasy rozgrywkowej? Cóż, o realizacje tego celu wcale nie musi być tak łatwo. Owszem, plan ten wydaje się bardziej realny niż w poprzednim sezonie, kiedy Hydra rywalizowała z CTO, MPS, czy ZCP, ale już poniedziałkowe spotkania pokazały, że plan awansu ma również kilka innych ekip. Czy Hydrze w realizacji tego planu pomoże prawdziwy huragan, który przeszedł w ekipie w przerwie zimowej? Hydra straciła w niej aż 9 głów. Do drużyny dołączyło z kolei kilku nowych graczy, więc siłą rzeczy trudno mówić tu o stabilizacji. Jeśli Dziki Wejherowo opierają swoją wiedzę na temat rywali na podstawie meczu, do którego doszło  13 października 2021 r., to we wtorkowy wieczór może ich czekać spora niespodzianka. Czy do takowej dojdzie również w przypadku wyniku konfrontacji? Po tym jak dobrą siatkówkę zaprezentowały Dziki chociażby we wczorajszym meczu , scenariusz w którym ograją oni Hydrę nie jest wykluczony. Owszem to nadal ekipa w złotych trykotach będzie faworytem, ale skoro sypnęło niespodziankami już pierwszego dnia to czemu drugiego miałoby być inaczej?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.