Zapowiedź – MATCHDAY #1

Po czterech miesiącach wracamy ze zmaganiami w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Siódmy już sezon zgromadził rekordową liczbę – 38 drużyn. W pierwszym tygodniu rozgrywek do zmagań przystąpi 31 z 38 ekip. W poniedziałkowy wieczór rozegranych zostanie 9 spotkań, w których zadebiutują dwie nowe drużyny w stawce – Swooshers oraz BEemka Volley. Zapraszamy na zapowiedź pierwszego dnia meczowego!

AVOCADO friends – Szach-Mat

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Inauguracyjnym spotkaniem nowego sezonu w pierwszej lidze będzie mecz pomiędzy drużynami znajdującymi się na ‘krzywej wznoszącej’. Nie da się ukryć, że zarówno AVOCADO jak i Szach-Mat są zdecydowanie lepszą wersją samych siebie, niż miało to miejsce chociażby w sezonie Wiosna’21. Gdyby obie drużyny miały zagrać przeciwko sobie samym z sezonu Wiosna’21 to z pewnością mecze pokończyłyby się szybkim 3-0 dla teraźniejszych ekip. Zostawmy jednak te rozważania. W poniedziałkowy wieczór naprzeciw siebie stanie siódma siła poprzedniego sezonu (AVOCADO) z brązowymi medalistami (Szach-Mat). Co więcej obie te drużyny były dosłownie o włos od tego aby rywalizację skończyć o jedna lokatę wyżej. Faworytem poniedziałkowego spotkania zdają się być ‘Szachiści’, którzy po sukcesie w poprzednim sezonie mają ochotę na jeszcze lepszy wynik. Jak do tej pory obie drużyny rywalizowały ze sobą tylko raz. W spotkaniu rozegranym 28 września 2021 r., 2-1 wygrała ekipa dowodzona przez Dawida Kołodzieja. Przed poniedziałkowym spotkaniem wydaje się, że podział punktów nie usatysfakcjonowałby żadnej ze stron. Tak się bowiem składa, że chcąc lub nie chcąc, obie drużyny zagrają w najsilniejszej pierwszej lidze SL3, którą kiedykolwiek mieliśmy okazję oglądać. Powiedzenie, że ‘liczyć będzie się każdy punkt’ lub, że ‘każdy może wygrać z każdym’ jest w przypadku pierwszej ligi uzasadnione jak nigdy wcześniej. W głowach brzęczą nam ostatnie słowa Mateusza Borka – ‘tu nie ma miękkiej gry’. Która z ekip wyjdzie z pierwszego starcia zwycięsko?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Dream Volley – Oliwa Team

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Przypadek obu drużyn jest dość ciekawy. Trudno bowiem znaleźć drużyny, którym forma faluje podobnie jak ma to miejsce w przypadku Dream Volley oraz Oliwy Team. Świetny sezon przeplatany tym gorszym. Jak będzie tym razem skoro na jesień było naprawdę dobrze? Cóż, obie drużyny życzą sobie tego aby było jeszcze lepiej. W magazynie, który pojawił się w sobotni wieczór wspomnieliśmy, że naszym zdaniem Dream Volley jest w końcu gotowy na to by awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Do tej pory kończyło się na czwartym, szóstym oraz ponownie czwartym miejscu. Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że w ostatnim sezonie na zapleczu elity znalazły się trzy ekipy, które prezentowały poziom pierwszoligowego topu. Obecnie kiedy drużyny te już awansowały, ‘Marzyciele’ zdają się być pierwsi w kolejce. Czy tak będzie okaże się za jakiś czas. Pierwszym ich rywalem będzie ekipa Oliwy, która zna smak pierwszoligowej rywalizacji. Po spadku z elity przyszły jednak ‘chude lata’ w których Oliwa zajmowała dwunaste oraz dziewiąte miejsce. Ostatni sezon jednak pokazał, że w ekipie z jednych z najstarszych gdańskich dzielnic drzemie spory potencjał. Mówiąc bardziej precyzyjnie – bagatelizowanie Oliwy to sportowe samobójstwo. Co ciekawe – obie ekipy kolejny sezon rozpoczynają dokładnie z tą drużyną, z którą kończyły zmagania w sezonie Jesień’21. 17 listopada górą byli ‘Marzyciele’, którzy wygrali 3-0. Jak będzie teraz?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Swooshers – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Spotkanie pomiędzy Swooshers a Niepokonanymi PKO Bank Polski będzie meczem otwierającym rywalizację w trzeciej lidze. Będzie to również spotkanie drużyn, które przystąpią do niego z zupełnie innym nastawieniem. Dla ‘Bankowców’ sezon Wiosna’22 będzie już czwartym sezonem w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Dotychczas drużyna Joanny Drewczyńskiej rozegrała 39 spotkań, z których wygrała 14, a 25 schodziła z parkietu uznawszy wcześniej wyższość swoich rywali. Mecz ze ‘Swooshersami’ będzie dla ekipy z sektora bankowego jubileuszowym – 40 pojedynkiem w SL3. Będzie to również doskonała okazja do tego by udanie zainaugurować rywalizację w nowym sezonie. Przypomnijmy, że na inaugurację ekipa PKO zawsze przegrywała mecze 0-3 (w debiucie z Chilli Amigos, na Wiosnę’21 z Craftveną oraz Jesień’21 z Portem). Czy i tym razem może być podobnie? Obecnie na zadane pytanie bardzo trudno nam odpowiedzieć. Ekipa Swooshers bowiem to drużyna składająca się trzynaściorga graczy. Co ciekawe żaden z zawodników wpisanych w składzie nie ma na swoim koncie debiutu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. To z kolei sprawia, że z całą pewnością graczom z logiem ‘Nike’ na trykotach będzie towarzyszył stres. Biorąc pod uwagę szczątkową wiedzę na temat potencjału drużyny oraz faktu, że pod względem doświadczenia ‘Bankowcy’ biją swoich rywali na głowę, sądzimy że to Niepokonani PKO Bank Polski wygrają spotkanie. Tak czy siak – po pierwszym meczu o ‘Swooshersach’ będziemy wiedzieli zdecydowanie więcej.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Dream Team – Zmieszani

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Zapowiedź meczu Dream Team – Zmieszani rozpoczniemy od tego, że pożyczymy furkę od nieco szalonego doktora Emmeta Browna i przeniesiemy się w czasie. Jest końcówka sezonu Jesień’20 w drugiej lidze. Ekipa Merkury zapewniła sobie właśnie mistrzostwo drugiej ligi a tym samym awans do elity. Zmieszani wygrywają ostatni mecz z ekipą Mental Block. Na rozkładzie w sezonie – ACTIVNI, Gonito, Volleyball Rebels oraz DNV. Finalnie ekipa Edyty Woźny zajmuje wysoką – siódmą pozycję po czym podejmują decyzję o tym, że zagrają w kolejnym sezonie w trzeciej lidze. Szok, niedowierzanie. Od tamtej pory minęło kupę czasu. Pandemia wygasa, świat stoi na skraju trzeciej wojny światowej a Zmieszani jak gdyby nigdy nic – wracają na salony. Dla ekipy Edyty Woźny będzie to drugi mecz przeciwko Dream Volley w historii występów w SL3. Spotkanie rozegrane 17 września 2020 r., wygrała ekipa ‘Marzycieli’. Czy tym razem będzie podobnie? Już w poprzednim sezonie wydawało się, że Dream Volley jest w stanie zrobić kolejny krok do przodu i powalczyć o awans. Ostatecznie sztuka ta się nie udała, ale w obecnym sezonie i realiach wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji założonych celów. Aby tak się stało, ekipa Mateusza Dobrzyńskiego postara się na inaugurację wygrać, zdobywając przy tym komplet punktów. Plan ten nie będzie bynajmniej łatwy. Spośród 38 ekip w całej ligowej stawce to właśnie drużyna Zmieszanych zagrała bodajże największą liczbę przedsezonowych sparingów. Czy te przełożą się na dyspozycję w poniedziałkowym starciu?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Volley Kiełpino – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Nie ma się co oszukiwać. Z drużynami, które spadają do niższej klasy rozgrywkowej bywa różnie. Trudno bowiem wykrzesać w sobie wolę walki i gry kiedy nie idzie. Kiedy po raz kolejny przyjeżdżasz na salę i zdajesz sobie sprawę, że i tym razem najprawdopodobniej przegrasz. Na tym tle zdecydowanie wyróżnia się ekipa Volley Kiełpino, która w końcówce poprzedniego sezonu pokazała charakter i mimo spadku zachowała się jak trzeba. Obecnie ekipa Fabiana Polita będzie próbowała się odbudować w niższej klasie rozgrywkowej. Owszem, obecnie drużyna spoza Trójmiasta nadal jest jednym z faworytów do wygrania trzeciej ligi, ale należy pamiętać o tym, że tu przecież nikt im punktów za darmo nie odda. Pierwszym rywalem Volley Kiełpino będzie drużyna Niepokonanych PKO Bank Polski, dla której będzie to drugie spotkanie w poniedziałkowy wieczór. Co ciekawe w poniedziałek ‘Bankowcy’ stoczą dwa pojedynki z drużynami, z którymi nigdy wcześniej nie miały okazji grać. Jak zakończy się ta podróż w nieznane? O ile w pierwszym meczu wskazaliśmy Niepokonanych jako faworyta potyczki ze Swooshers, tak w meczu przeciwko Volley Kiełpino to rywale zdają się mieć więcej argumentów do tego by wygrać. Jesteśmy niemal przekonani, że jedynym wynikiem, który usatysfakcjonuje graczy z Kiełpina będzie komplet punktów. Czy tak się stanie?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

BH Rent MiszMasz – Gonito Volley

Godz.: 20:00, boisko nr 3

W końcówce sezonu Jesień’21, drużyny BH Rent MiszMasz oraz Gonito Volley zaciekle rywalizowały o to, aby za wszelką cenę uniknąć dwunastego miejsca, co w konsekwencji oznaczało grę w barażach. Finalnie w nich musiała zagrać ekipa ‘Hotelarzy’, która ostatecznie wygrała spotkanie z Chilli Amigos i zagwarantowała sobie utrzymanie w lidze. Niezależnie od tego zarówno MiszMasz jak i Gonito w obecnym sezonie chciałyby uniknąć podobnego scenariusza i zerwać z łatką drużyny, która będzie bić się do samego końca o utrzymanie. Gdy spojrzymy na dorobek punktowy obu ekip z poprzedniego sezonu (po 12 punktów), dość oczywistym staje się to jak istotny będzie pierwszy mecz z ekipą o podobnym potencjale sportowym. Dla obu drużyn poniedziałkowa konfrontacja będzie trzecim bezpośrednim starciem obu drużyn. Dotychczas obie drużyny wygrywały po jednym meczu. Poniedziałkowe spotkanie będzie zatem meczem drużyn, które wiele o sobie wiedzą. Ze wszystkich drugoligowych ekip to właśnie w MiszMaszu oraz Gonito podczas zimowej przerwy niezbyt dużo się działo. Pisząc te słowa mamy na myśli ruchy transferowe. Podczas gdy przykładowy Team Spontan czy Hydra Volleyball Team zamontowały w swoich siedzibach obrotowe drzwi, tak transfery naszych poniedziałkowych rywali można zliczyć na palcach jeden ręki. Sumarycznie.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Chilli Amigos – Craftvena

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Najbardziej utytułowana drużyna w trzeciej lidze – Chilli Amigos w pierwszej kolejce podejmować będzie Craftvenę. Co ciekawe, dla obu drużyn będzie to piąty sezon w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Obie ekipy swoją przygodę zaczynały 19 maja 2020 r., kiedy to ‘Amigos’ ograli Speednet 2 natomiast ‘Rzemieślnicy’ – Wirtualną Polskę. Sumarycznie obie ekipy rozegrały po 53 spotkania. W tabeli wszechczasów ‘Amigos’ zgromadzili na swoim koncie o dwa oczka więcej od ekipy Bartka Zakrzewskiego. Wynik ten jest imponujący jeszcze bardziej, kiedy weźmiemy pod uwagę to, że Chilli Amigos ‘poczuło zapach drugoligowej szatni’. Kończąc powoli te nostalgiczne dywagacje dodamy, że obie ekipy rywalizowały ze sobą czterokrotnie. Bilans po tych spotkaniach to 2-2. Jak będzie tym razem? Wydaje się, że faworytem konfrontacji będzie ekipa Chilli Amigos. Co ciekawe, w ostatnim czasie do ‘Papryczek’ dołączył również ekspert Siatkarskiej Ligi Trójmiasta – Maciek Kot. Przypomnijmy, że gracz ten ma olbrzymie doświadczenie w SL3 grając w pierwszo oraz drugoligowych ekipach. Co ciekawe, w ekipie ‘Papryczek’ gracz ten ma występować na…rozegraniu. Gracz ten jest tylko przykładem na to, że poziom trzeciej ligi się stale podnosi i wydaje się, że obecnie będzie najwyższy w historii, co tylko może pozytywnie wpłynąć na wszystkie drużyny. Jest bowiem takie powiedzenie, że ‘przypływ podnosi wszystkie łodzie’. Niech zatem tak będzie już od poniedziałkowego wieczoru!

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

BEemka Volley – Dziki Wejherowo

Godz.: 21:00, boisko nr 1

W poniedziałkowy wieczór w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta zadebiutują dwie nowe drużyny – Swooshers oraz BEemka Volley. W odróżnieniu od tych pierwszych, BEemka ma zdecydowanie większe doświadczenie w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Wszystko za sprawą tego, że aż siedmiu z jedenastu zgłoszonych graczy występowało wcześniej w innych drużynach. Ba, gracze ci występowali w pierwszej lidze. To z kolei sprawia, że o graczach z branży motoryzacyjnej mówi się w kontekście potencjalnego awansu. Owszem droga do tego bardzo daleka, ale potencjał BMW jest naprawdę konkretny. Na potwierdzenie tych słów zdradzimy Wam zakulisowego newsa. Kilka dni temu Redakcja ucięła sobie pogawędkę z kapitanem Dzików, który zasugerował, że w dwóch pierwszych kolejkach rywalizować będą oni z dwiema najsilniejszymi drużynami (BEemka oraz Hydra). Z drugiej strony wszyscy doskonale pamiętamy, że kto jak kto, ale Dziki nie klękają przed nikim. W poprzednim sezonie bardzo często chwaliliśmy ich za mecze z drużynami, które w obecnym sezonie będą walczyć o wygranie pierwszej ligi (CTO Volley oraz MPS). Czy wobec tego Dziki mają szansę powalczyć o korzystny wynik w poniedziałkowy wieczór? Jesteśmy przekonani, że tak. Drużyna z Wejherowa jest jedną z nielicznych drużyn w SL3, o której z całą pewnością można powiedzieć, że gra lepiej z meczu na mecz. Siódme miejsce w piekielnie mocnej drugiej lidze z sezonu Jesień’21 jest tego dowodem. Obecnie poziom drugiej ligi zdaje się nie być aż tak wysoki jak miało to miejsce na jesień. Czy można zatem pokusić się o predykcje, że Dziki skończą ligę w TOP6? Po pierwszym tygodniu rozgrywek będziemy wiedzieli zdecydowanie więcej.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Letni Gdańsk – Team Looz

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Po jednym sezonie przerwy na parkiet Siatkarskiej Ligi Trójmiasta powraca Letni Gdańsk. Losy drużyny poukładały się bowiem tak, że przed sezonem Jesień’21, ‘Letnicy’ nie dysponowali na tyle szeroką kadrą, aby móc rywalizować w lidze. Finalnie, kilku zawodników Letniego Gdańska połączyło siły z ekipą Mental Block w efekcie czego, w lidze wystąpiła drużyna o nazwie ‘Letni Mental’. To już jednak przeszłość i czas rozpocząć nowy rozdział. Pierwszym rywalem graczy w granatowych trykotach będzie ekipa Team Looz. Dla obu drużyn będzie to pierwsza okazja do konfrontacji. Wszystko za sprawą tego, że Team Looz dotychczas występował w trzeciej lidze i mecz z ‘Letnikami’ będzie ich debiutem w drugiej klasie rozgrywkowej. Przed meczem obu drużyn zastanawiamy się, która z ekip przeszła przez zimowy okres większe zmiany. W obu ekipach na ‘sypie’ zobaczymy zmiany. Do Letniego Gdańska dołączył Rafał Grzenkowicz, którego pamiętamy z występów w pierwszej lidze, natomiast w ekipie Team Looz Radosław Sadłowski. Przed tym ostatnim nie lada wyzwanie – zastąpić Daniela Bąbę, który przez wielu ligowców uważany był za niekwestionowanego lidera drużyny. Losy Team Looz ułożyły się bowiem w taki sposób, że gracz ten w przerwie zimowej przeszedł do Zmieszanych. Niezależnie jednak od tego zastanawiamy się jak w drugiej lidze będą prezentowali się gracze Team Looz. Jest bowiem dość oczywiste, że awansować do drugiej ligi jest zdecydowanie łatwiej aniżeli się w niej utrzymać, czego dowodem jest drużyna Chilli Amigos oraz Allsix by Decathlon.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.