Zapowiedź – BARAŻE

Przed nami ostatni dzień meczowy w sezonie Jesień’21. W poniedziałkowy wieczór dojdzie do dwóch spotkań barażowych, po których nastąpi ceremonia zakończenia sezonu oraz tradycyjne już mecze gwiazd. Zapraszamy na zapowiedź spotkań barażowych!

Chilli Amigos – BH Rent MiszMasz

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Nie wszyscy pamiętają, ale obie drużyny w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta grały ze sobą… już trzykrotnie. Rywalizacja pomiędzy Chilli Amigos a BH Rent MiszMasz rozpoczęła się 7 września 2020 r. Wrześniowe spotkanie wygrali ‘Hotelarze’ w stosunku 2-1. Okazja do rewanżu przytrafiła się Chilli po dwóch miesiącach – 11 listopada 2020 r. Mimo, że w listopadowym spotkaniu ‘Amigos’ byli bardzo blisko wygranej drugiego oraz trzeciego seta to finalnie schodzili z parkietu z zerowym dorobkiem punktowym. Niezależnie jednak od wyniku, obu drużynom udało się awansować do drugiej ligi. W ostatnim pojedynku obu drużyn, ponownie lepszą drużyną okazała się ekipa Tomasza Walaskowskiego. W najbliższy poniedziałek obie drużyny będą miały okazję, by po raz czwarty skrzyżować rękawice. Podobnie jak w przypadku poprzednich spotkań, tym razem również to gracze w czarnych strojach są faworytem meczu. Trzeba podkreślić, że spośród wszystkich czterech spotkań pomiędzy drużynami to poniedziałkowe starcie będzie tym ważniejszym.  Wracając jednak do ekipy BH Rent. Przyznamy, że po początku sezonu wydawało nam się bardzo mało prawdopodobne, aby mieli oni problem z utrzymaniem. Mimo, że wygrali oni o dwa spotkania więcej od Gonito Volley, które znalazło się nad kreską to muszą grać w barażu. Mimo, że nie był to zły sezon w ich wykonaniu to po potencjalnej przegranej z Chilli Amigos narracja ta może się diametralnie zmienić. Czy będąc faworytem i grając pod wielką presją ‘Czarni’ zdołają ograć swojego rywala? Wydaje się, że to oni ‘muszą’. Chilli Amigos tylko ‘może’ i po ewentualnej przegranej nikt ich nie będzie grillował.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Sprężystokopytni & Kitku – MPS Volley

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Przyznamy, że nie moglibyśmy wyobrazić sobie bardziej interesującej pary meczu barażowego. Zestawienie ze sobą w barażu obojętnie jakich drużyn z pierwszej i drugiej ligi nie miałoby szans dorównać ciężarowi gatunkowemu poniedziałkowego starcia. Dla niewtajemniczonych, króciutkie wytłumaczenie. W sezonie Wiosna’21 trzech graczy ówczesnej drużyny Bez Odbioru przeszło do debiutującej w SL3 drużyny MPS Volley. Część z kolei została i dziś stanowią o sile Sprężystokopytnych & Kitku. W całej historii nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w kuluarach bardzo dużo mówiło się, że gracze nie rozstali się w sposób, który sprawiałby, że obecnie zapraszają się na kawusie. Jak to mówią, w każdej plotce jest ziarno prawdy i obojętnie jak bardzo nie zaprzeczaliby tego sami zainteresowani, osoby interesujące się ligowymi zmaganiami wiedzą swoje. Czy w przyszłym sezonie obie drużyny zamienią się miejscami? Po raz pierwszy w historii spotkań barażowych w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta mówi się o tym, że to drugoligowiec będzie dość wyraźnym faworytem starcia. Przypomnijmy, że jeszcze nigdy drużyna z niższej klasy rozgrywkowej nie wygrała spotkania barażowego. Czy zmieni się to już w poniedziałek? Droga prowadząca obie drużyny do poniedziałkowego starcia była pełna wzlotów i upadków. W ostatnim czasie obie ekipy mogły się podobać i śmiało można stwierdzić, że obie drużyny prezentowały pierwszoligowy poziom. Niezależnie od wyniku, dla jednej z drużyn, które zmierzą się o godzinie 19:00 w przyszłym sezonie zabraknie w elicie miejsca.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.