Zapowiedź – MATCHDAY #29

Wyłączając dzień przeznaczony na baraże oraz mecz gwiazd, przed nami przedostatni dzień meczowy w sezonie Jesień’21. Jako, że sytuacja dotycząca mistrzostwa, awansów oraz spadków nie jest jeszcze rozstrzygnięta, czeka nas szalenie ciekawy wieczór. O ile sytuacja w pierwszej oraz drugiej lidze się nie wyjaśni, tak z całą pewnością poznamy mistrza w trzeciej lidze. Zapraszamy na zapowiedź!

Eko-Hurt – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz.: 19:00, boisko nr 1

O godzinie 19:00, do swego przedostatniego spotkania w sezonie Jesień’21 przystąpią drużyny Eko-Hurt oraz Trójmiejska Strefa Szkód. Obecnie obie ekipy wciąż mają realną szansę na to, aby rzutem na taśmę wskoczyć na podium rozgrywek. Z pewnością o zrealizowanie tego celu byłoby znacznie łatwiej, gdyby obie drużyny nie przegrały ubiegłotygodniowego spotkania z Szach-Matem. Przypomnijmy, że ‘Hurtownicy’ przegrali to spotkanie 0-3. Nieco lepiej poszło Trójmiejskiej Strefie Szkód, która przegrała 1-2. Takie wyniki sprawiły jednak, że ‘Szachiści’ na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu wypracowali sobie nad poniedziałkowymi rywalami sporą zaliczkę. Czy w poniedziałkowy wieczór ‘Hurtownikom’ lub TSS-owi uda się zniwelować tę stratę? Dużo zależy od tego, jaki wynik osiągnie Szach-Mat w konfrontacji z wiceliderem – Speednetem. Zanim jednak do tego dojdzie, Eko-Hurt po raz drugi w obecnym sezonie zmierzy się z TSS-em. Przypomnijmy, że w rundzie zasadniczej, górą byli gracze Eko-Hurt, którzy gładko wygrali 3-0. Trzeba jednak zauważyć, że do tamtego spotkania doszło 22 września czyli w momencie, kiedy ‘Trójmiejscy’ przeżywali prawdopodobnie największy kryzys od momentu dołączenia do Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Wobec faktu, że w ostatnim czasie ich forma jest zdecydowanie lepsza niż wówczas, a Eko-Hurtu wręcz przeciwnie, spodziewamy się, że to gracze w niebieskich barwach będą nieznacznym faworytem spotkania. Tak czy siak, obie drużyny powalczą w poniedziałek o pełną pulę. Podział punktów nie będzie bowiem satysfakcjonował żadnej ze stron.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Gonito Volley – Volley Kiełpino

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Dla jednych i dla drugich jest to najważniejszy mecz sezonu i nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. W końcówce sezonu sytuacja wygląda tak, że Gonito ma o dwa punkty więcej niż Volley Kiełpino, przy jednym spotkaniu rozegranym mniej. To może nie mieć żadnego znaczenia w momencie, w którym ‘Tygrysy’ wygrają spotkanie. Okazuje się bowiem, że dzięki zdecydowanie lepszemu bilansowi małych punktów, potencjalna wygrana Gonito sprawi, że ich najbliższy rywal – Volley Kiełpino zakończy sezon niżej w tabeli. Jeśli chodzi o drużynę Volley Kiełpino to w poniedziałkowej konfrontacji powinni oni sięgnąć po komplet oczek. Gdyby jednak to się graczom Fabiana Polita nie udało i wygraliby ‘tylko’ 2-1 to aby uniknąć bezpośredniego spadku musieliby w kolejnym meczu – z Prometheusem sięgnąć po co najmniej jedno oczko. To wszystko sprawia, że spotkanie pomiędzy Gonito a Volley Kiełpino będzie prawdopodobnie jednym z najciekawszych wydarzeń sezonu Jesień’21. Która z drużyn zwycięży? 21 czerwca, jeszcze w sezonie Wiosna’21, górą byli gracze Volley Kiełpino, którzy pewnie wygrali 3-0. Obecnie drużyna Fabiana Polita nie jest jednak tak mocna, jak była wówczas. Wydaje się, że pomimo niemałego kryzysu, który przeżywają obecnie gracze Gonito to właśnie oni będą faworytem spotkania. Gdyby udało się im wygrać za komplet punktów, zdołaliby oni uniknąć nawet spotkania barażowego. Jak widać, stawka meczu, do którego dojdzie o godzinie 19:00 jest ogromna.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Wilki Północy – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 19:00, boisko nr 2

O godzinie 19:00 rozpocznie się ostatnie spotkanie w grupie ‘C’ w trzeciej lidze. Teoretycznie obie drużyny mogą w tabeli zamienić się jeszcze miejscami. Aby tak się stało, Niepokonani PKO Bank Polski musieliby wygrać mecz 3-0, a na dodatek różnica w małych punktach musiałaby być naprawdę duża. To z kolei sprawia, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Inna kwestia jest taka, że w naszym odczuciu to Wilki Północy będą faworytem poniedziałkowego starcia. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn, do którego doszło 21 września, górą byli gracze z Północy, którzy wygrali 2-1. Co ciekawe, była to pierwsza wygrana Wilków Północy w historii występów w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. W ostatnim czasie dało się usłyszeć, że Wilki przed kolejnym sezonem w SL3 zamierzają zmienić nazwę drużyny. Oznacza to, że poniedziałek będzie dla nich ostatnią okazją do tego, by wygrać i spiąć klamrą pewną historię drużyny. Do samego spotkania obie ekipy przystąpią po porażkach, które odniosły w poniedziałkowej rywalizacji z Portem Gdańsk. Co ciekawe obie drużyny kończyły spotkanie z takim samym wynikiem 1-2. Wiadomo, że mecz meczowi nierówny, ale w związku z tym liczymy na to, że w poniedziałkowy wieczór będziemy świadkami wyrównanego spotkania.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Prometheus – Volley Kiełpino

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Dla drużyny Volley Kiełpino, spotkanie z Prometheusem będzie drugim meczem w poniedziałkowy wieczór. Czy będzie również tym, które będzie decydował o tym, czy drużyna Fabiana Polita utrzyma się w lidze? Jest taka możliwość. Ten scenariusz szerzej opisaliśmy przy okazji zapowiedzi spotkania Volley Kiełpino z Gonito Volley. W wielkim skrócie – gdy Volley Kiełpino wygra z Gonito 2-1 to aby nie spaść bezpośrednio z ligi, w meczu z Prometheusem będą potrzebowali jednego punktu. To rzecz jasna nie będzie łatwym zadaniem. W ostatnim spotkaniu, drużyna Mykoli Pocheniuka niespodziewanie wygrała z Dzikami Wejherowo 3-0! Dzięki zwycięstwu, ‘Niebiescy’ przesunęli się w tabeli na ósme miejsce i istnieje realna szansa na to, że swoją sytuację jeszcze poprawią. Aby tak się stało, muszą oni ograć graczy z Kiełpina i zdobyć przy tym komplet punktów. Ciekawostką, o której mało kto wie, poza zainteresowanymi jest to, że w Żukowskiej Lidze Siatkówki barw Volley Kiełpino broni… kapitan Prometheusa – Mykola Pocheniuk. W tym miejscu chcielibyśmy uciąć wszelkie spekulacje, które potencjalnie mogłyby się pojawić. Jako Redakcja jesteśmy niemal przekonani, że Prometheus podejdzie do spotkania na 100% swoich możliwości i nie będzie tu mowy o ‘odpuszczaniu’. Inną kwestią pozostaje to, że w obecnym sezonie te możliwości są mniejsze niż miało to miejsce na wiosnę. Dużo w przypadku drużyny zza Buga zależy od tego, czy nie będą mieli problemów kadrowych.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Sprężystokopytni & Kitku – BES-BLUM Kraken Team

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Przysłowiowe ‘5 minut temu’ wydawało się, że sytuacja w grupie spadkowej jest już mniej więcej jasna i klarowna. Sytuacja ta zmieniła się w Dzień Niepodległości,  w który Sprężystokopytni & Kitku przegrali spotkanie z AVOCADO friends i co gorsze, nie zdobyli przy tym nawet punktu. To, wobec wygranej Epo-Project z BES-BLUM Kraken Team w stosunku 3-0 oznaczało, że Sprężystokopytni & Kitku nie nacieszyli się zbyt długo z ósmego miejsca w lidze i po jednym dniu ponownie spadli na dziewiątą lokatę. Ta, jak powszechnie wiadomo sprawia, że drużyna, która na koniec sezonu się tam znajdzie, spadnie bezpośrednio do drugiej ligi. Jako, że w poniedziałkowy wieczór swoje ostatnie mecze w sezonie Jesień’21 stoczą zarówno Sprężystokopytni, jak i Epo-Project to już za kilka godzin rozstrzygnie się, która z ekip spadnie z ligi, a która zagra w barażach. Obecnie gorszą sytuację w tabeli mają Sprężystokopytni, którzy tracą do Epo jeden punkt. Ale czy ich sytuacja aby na pewno jest gorsza? Wydaje się, że w porównaniu do graczy z Żukowa to ‘Niebiescy’ mają teoretycznie łatwiejszego rywala. Bes-Blum Kraken Team w obecnym sezonie nie wygrał ani razu i jest mało prawdopodobne, aby miało się to zmienić w poniedziałkowy wieczór. Z drugiej strony, drużyna Ryszarda Nowaka w obecnym sezonie ‘kradła’ punkty już trzem rywalom. Czy gracze Ryszarda Nowaka pomogą swoim przyjaciołom z Epo-Project utrzymać im się w lidze?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Epo-Project – AVOCADO friends

Godz.: 20:00, boisko nr 2

O godzinie 20:00, na sąsiednich boiskach (1 oraz 2) dojdzie do dwóch spotkań, które zadecydują o tym, która z drużyn (Epo-Project lub Sprężystokopytni & Kitku) spadnie do drugiej ligi, a która zagra w meczu barażowym o utrzymanie. Szerzej całą sytuację opisaliśmy przy okazji zapowiedzi Sprężystokopytnych & Kitku z Bes-Blum Kraken Team. Jako Redakcja zastanawiamy się obecnie nad tym, która z dwóch drużyn ma lepszą sytuację. Zestawiamy ze sobą argumenty za oraz przeciw obu drużyn i do cholery… sami nie wiemy. Dużo w tym wszystkim będzie zależało od podejścia oraz dyspozycji rywali zagrożonych ekip. Trzeba zauważyć to, że los obu drużyn – BES-BLUM Kraken Team oraz AVOCADO friends jest już przesądzony. Ci pierwsi, po trzech sezonach spędzonych w elicie się z nią żegnają. Ci drudzy – AVOCADO friends mają już zapewnione utrzymanie, co biorąc pod uwagę ostatnie sezony taką oczywistością nie było. Czy obie drużyny znajdą w sobie pokłady mobilizacji, by postawić się swoim przeciwnikom? Gdyby ‘Weganie’ walczyli obecnie o utrzymanie to nie mielibyśmy wątpliwości co do tego, która z drużyn byłaby faworytem. Jako, że są już pewni utrzymania to stawiamy, że spotkanie w stosunku 2-1 wygra Epo-Project. Czy taki wynik da Epo utrzymanie? Cóż, może się okazać, że o utrzymaniu będą decydować… małe punkty.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Chilli Amigos – Zmieszani

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Nie będziemy się bawili we wstępy. Jeśli Zmieszani wygrają za komplet punktów to zostaną Mistrzem trzeciej ligi w sezonie Jesień’21. Cel, mimo że tak blisko, jest równocześnie tak daleko. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, ze grając pod tak wielką presją, pod jaką będą grali Zmieszani, nietrudno o wpadkę. Owszem są faworytem i to murowanym. Pytaniem, które od wielu lat nurtuje Panią Agnieszkę i zmieniają się tylko bohaterowie tych rozważań to to, czy Zmieszani nie obsrają w poniedziałkowy wieczór zbroi? Co ciekawe, drużyna Edyty Woźny miała rozegrać mecz z Chilli już w ubiegły poniedziałek. Na skutek prośby Team Looz, która została zaaprobowana przez ‘Amigos’ to Team Looz zagrał ze Zmieszanymi i finalnie wygrał spotkanie 2-1. Mimo, że jedna z najbardziej doświadczonych ekip z całej ligowej stawki przegrała spotkanie to punkt zdobyty w konfrontacji z Looz sprawia, że obecnie wszystko w ich rękach. Zastanawiamy się, jak do poniedziałkowej potyczki podejdą ‘Papryczki’. W głowie wciąż mamy ubiegłotygodniowe spotkanie Chilli z Team Looz, kiedy to nie zaprezentowali nadzwyczajnej woli walki. Przez długie fragmenty tamtego spotkania wyglądali tak, jakby trzecie miejsce w lidze ich w zupełności satysfakcjonowało. Czy wobec tego, że ich sytuacja po poniedziałkowym spotkaniu nie ulegnie żadnej zmianie zdołają się zmobilizować i zagrać dobry mecz? Czy witający się już z gąską Zmieszani wykoleją się przed samą metą? Z pewnością będzie to niezwykle ciekawe spotkanie.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

ZCP Volley Gdańsk – Hydra TSS Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Po jedenastu spotkaniach ZCP Volley Gdańsk stało się niemal jasne, że drużyna Przemysława Wawera awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej. W ostatnim czasie, drużyny będące niżej w tabeli mimo wciąż dużych matematycznych szans, zaczęły mówić o walce o trzecie miejsce. Z czego to wynika? Cóż, jest chyba jasne, że z siły czy to CTO czy ZCP. Dość powiedzieć, że dwie wymienione przed chwilą drużyny są jedynymi ekipami w sezonie Jesień’21, które jak do tej pory nie przegrały. Patrząc jednak na tabelę to ZCP zajmuje drugie miejsce, a to za sprawą tego, że w trzech meczach ich rywale zdołali urwać im po punkcie. Sztuki tej dokonały drużyny: Team Spontan, MPS Volley czy ostatnio Dream Volley. Czy uda się to również Hydrze? Cóż, wydaje nam się, że jest to mało prawdopodobne. Obecnie ‘Bestia’ nie walczy już o wyższe miejsce. Ponadto, nie mogą oni również spaść niżej. Sezon Jesień’21 kończą na piątym miejscu, co biorąc pod uwagę przedsezonowe założenia można uznać za porażkę. Takie, a nie inne wyniki sprawiły, że w drużynie wyraźnie siadło morale, co widzimy choćby po frekwencji w ostatnich spotkaniach. Czy mimo tego, Hydra zdoła w poniedziałek pokusić się o niespodziankę? Jeśli ZCP chce wygrać ligę to najbliższe spotkanie muszą wygrać i to najlepiej za komplet punktów.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Speednet – Szach-Mat

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Wydaje się mało prawdopodobnym scenariuszem, że obu drużyn, które po godzinie 21:00 staną do walki na boisku nr 3, mogłoby zabraknąć w ostatecznym rozrachunku na podium. Obecna sytuacja w tabeli wygląda tak, że Szach-Mat zajmuję drugą lokatę. Tuż za nimi, z jednopunktową stratą plasuje się Speednet. W przypadku ‘Różowych’ możemy mówić o pewnego rodzaju rozczarowaniu. Wszystko za sprawą tego, że gracze Speednetu w trakcie sezonu pokazali, że są w stanie powalczyć nawet o tytuł mistrzowski. Kiedy okazało się, że sztuka ta się nie uda, można było wysnuć wniosek, że w sumie drugie miejsce też będzie ok. Tymczasem, w ostatnim tygodniu wyprzedzili ich gracze Szach-Matu, co oznacza, że Speednet zajmuje obecnie trzecie miejsce. Z tego miejsca mogą oni się co prawda wspiąć wyżej, ale równie dobrze mogą na finiszu rozgrywek spaść jeszcze niżej, co biorąc pod uwagę to, o czym pisaliśmy wcześniej, można by uznać za katastrofę. Co by nie mówić. Punkty w meczu z Szach-Matem będą im potrzebne jak tlen. Złą wiadomością dla ‘Programistów’ jest to, że w podobnej sytuacji są ‘Szachiści’. Jeśli drużyna Dawida Kołodzieja wygra ze Speednetem i zdobędzie przy tym komplet punktów to kto wie, być może uda im się nawet wygrać ligę. To jednak mało prawdopodobny scenariusz, gdyż poza wygraną ze Speednetem i EviRentem ci ostatni musieliby przegrać również z Eko-Hurtem. Niezależnie od tego Szach-Mat, podobnie jak Speednet, może za chwilę znaleźć się zarówno w niebie lub piekle.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.