Zapowiedź – MATCHDAY #26

Przed nami wtorkowa seria gier, w której z pewnością nie zabraknie emocji. W elicie dojdzie do dwóch pojedynków, które z całą pewnością będą miały wpływ na to, która z drużyn znajdzie się na podium. Ciekawie będzie również w okolicy strefy spadkowej w drugiej lidze. Zapraszamy na zapowiedź!

Eko-Hurt – Szach-Mat

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Obecny sezon w wykonaniu ‘Hurtowników’ to istne szaleństwo. Po świetnym początku sezonu, w którym drużyna przez pewien czas była jedyną niepokonaną w elicie ekipą, przyszedł gorszy okres. Eko-Hurt przegrał w nim cztery spotkania z rzędu i był dosłownie o włos od tego, aby na finiszu rundy zasadniczej wypaść do grupy spadkowej. Ostatecznie tak się nie stało i Eko-Hurt znalazł się w grupie mistrzowskiej. Co więcej, na inaugurację walki o medale drużyna Konrada Gawrewicza rozprawiła się ze Speednetem, dzięki czemu obecnie ma realną szansę na to, by znaleźć się na podium rozgrywek. Obecnie Eko-Hurt ma dokładnie tyle samo punktów co ich wtorkowy rywal – Szach-Mat. Jeśli chodzi o ‘Szachistów’ to są oni w lepszej sytuacji od Eko-Hurtu. Pierwszym argumentem przemawiającym za stawianą tezą jest to, że mają oni rozegrane o jedno spotkanie mniej. Drugim jest to, że mają oni nad rywalami pewną przewagę psychologiczną. Ta wynika z faktu, że w jedynym dotychczas rozegranym spotkaniu pomiędzy drużynami, które odbyło się 4 października to właśnie gracze Dawida Kołodzieja byli górą. Co ciekawe, spotkanie to rozpoczęło wcześniej wspomnianą, najdłuższą w historii Eko-Hurtu serię porażek z rzędu. Kto będzie górą tym razem? Trudno powiedzieć. To czego, jesteśmy pewni to fakt, że w spotkaniu nie zabraknie emocji oraz tego, że potencjalna wygrana jednej z drużyn przybliży ich do podium rozgrywek, co biorąc pod uwagę klasę wszystkich drużyn grających obecnie w pierwszej lidze, może robić wrażenie.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Craftvena – ACTIVNI Gdańsk

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Spotkanie Craftveny z ACTIVNYMI Gdańsk zainauguruje zmagania w grupie ‘B’ w trzeciej lidze. Sama obecność w drugiej grupie dostarcza obu drużynom zupełnie innych emocji. Podczas gdy Craftvena, biorąc pod uwagę nieudany początek sezonu może się z takiego wyniku cieszyć to  ACTIVNI z pewnością mogą czuć ogromny zawód. Zanim przejdziemy do drużyny ACTIVNYCH Gdańsk skupimy się na Craftvenie. Dzięki świetnej drugiej części sezonu ‘Rzemieślnicy’ rzutem na taśmę wskoczyli do grona drużyn, które między sobą powalczą o miejsca 4-6. Oznacza to, że drużyna Bartka Zakrzewskiego zajmie miejsce podobne do tego, jakie zajęła w poprzednim sezonie (5 miejsce). Trzeba sobie to powiedzieć wprost – szansy na wyrównanie tego wyniku mieć raczej nie będą. Wszystko za sprawą tego, że zarówno ich wtorkowi rywale – Activni, jak i Bombardierzy mają o sześć oczek więcej niż ‘Czarni’. Niezależnie od tego jesteśmy niemal przekonani, że Craftvena będzie chciała na koniec sezonu pokazać się z jak najlepszej strony. We wtorek będą mieli ku temu dobrą okazję, gdyż zmierzą się z drużyną, która przez dwa sezony występowała w drugiej lidze. O tym, że będzie to ciekawe spotkanie przekonaliśmy się już przy okazji pierwszego meczu obu drużyn, do którego doszło 23 września. Niespełna dwa miesiące temu wydawało się jeszcze, że Activni nie będą mieli problemu z tym, aby zakończyć sezon na podium. Stało się jednak inaczej i obecnie drużyna Artura Kurkowskiego musi postarać się o to, aby utrzymać czwarte miejsce.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Team Spontan – BH Rent MiszMasz

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Po dziesięciu kolejkach w sezonie Jesień’21, obie drużyny wciąż nie mogą być pewne utrzymania. W nieco lepszej sytuacji są obecnie gracze Team Spontan, którzy co prawda wygrali o jedno spotkanie mniej od swoich poniedziałkowych rywali, ale za sprawą punktów zdobywanych w przegranych spotkaniach, mają ich o dwa więcej. Z drugiej strony, jeśli spojrzymy na terminarz to w lepszej sytuacji zdają się być gracze BH Rent. W dziesięciu dotychczas rozegranych spotkaniach rywalizowali oni już z całą ligową czołówką. Team Spontan dla odmiany zagra jeszcze z ekipą CTO Volley, która w obecnym sezonie nie straciła choćby seta. Pisząc wprost – Team Spontan nie ma co liczyć w owym spotkaniu na jakikolwiek dorobek punktowy. To z kolei oznacza, że dwupunktowa przewaga, którą ‘Spontaniczni’ mają obecnie nad MiszMaszem na niewiele się zdaje. Niezależnie jednak od tego, jaki obecnie obie drużyny mają terminarz, wydaje się mało prawdopodobne, aby miały one większy problem z utrzymaniem. Wracając jednak do bezpośredniego spotkania to będzie to dopiero drugie starcie obu drużyn w historii rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. W jedynym dotychczas rozegranym meczu, do którego doszło 22 lipca, górą byli ‘Spontaniczni’, którzy wygrali 2-1. Wydaje się jednak, że ówczesny Spontan prezentował znacznie lepszą dyspozycję niż ma to miejsce obecnie. Czy w związku z powyższym, tym razem to MiszMasz zdoła wygrać mecz? Mimo wszystko, nieco większe szanse dajemy Spontanowi. Najbardziej prawdopodobnym wynikiem w naszym odczuciu będzie powtórka z poprzedniego sezonu.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Sprężystokopytni & Kitku – Volley Gdańsk

Godz.: 20:30, boisko nr 1

To już niemal pewne. Volley Gdańsk nie powinien mieć najmniejszych problemów z tym, aby się utrzymać. W zasadzie nie wiemy, co musiałoby się wydarzyć, aby scenariusz, w którym ‘żółto-czarni’ mogliby się znaleźć na miejscu barażowym mógł się ziścić. Obecnie ekipa Dariusza Kuny – Volley Gdańsk ma aż pięć punktów przewagi nad miejscem barażowym. Co więcej, ich obecna dyspozycja może robić wrażenie. Trzy ostatnie spotkania Volleya kończyły się pewnymi zwycięstwami za komplet punktów. Obecnie to, czego może żałować drużyna multimedalistów Siatkarskiej Ligi Trójmiasta to fakt, że zabrakło dla nich miejsca w grupie mistrzowskiej. Wydaje się, że w obecnej dyspozycji ‘żółto-czarni’ mogliby na spokojnie powalczyć o podium rozgrywek. Jak to się jednak mówi, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Obecnie drużyna musi w spokoju dograć obecny sezon i wyciągnąć wnioski przed kolejnym, aby podobna historia się już nie powtórzyła. Zupełnie inne zmartwienia mają ich wtorkowi rywale – drużyna Sprężystokopytnych & Kitku. ‘Niebiescy’ znajdują się obecnie na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. To, jak powszechnie wiadomo jest miejscem spadkowym. Do miejsca barażowego drużyna Sprężystokopytnych traci obecnie trzy punkty (przy jednym spotkaniu rozegranym mniej). Oznacza to, że nadal wszystko w ich rękach kopytach. Jeśli jednak ekipa chce się utrzymać w pierwszej lidze to musi czym prędzej zacząć punktować.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Gonito Volley – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Ileż razy w obecnym sezonie przerabialiśmy ten scenariusz? Za każdym kolejnym razem, kiedy gra Gonito zastanawiamy się, czy to właściwy moment, aby drużyna się wreszcie odkuła. Podobnie myśleliśmy przed poniedziałkowym starciem ‘Tygrysów’ z Dzikami Wejherowo. Plan na poniedziałkowe spotkanie był taki, że drużyna Gonito wygrywa i ucieka ze ‘strefy śmierci’. Tyle, jeśli chodzi o teorię.  W praktyce Gonito przegrało dziewiąte spotkanie w obecnym sezonie i aktualnie znajdują się tuż nad miejscem barażowym. Trudno jednak szukać powodów do optymizmu, ponieważ ich najbliżsi rywale – BES-BLUM Nieloty, którzy w tabeli są o jedno oczko niżej, mają do rozegrania o dwa spotkania więcej. Ponadto wydaje się, że Nieloty są obecnie w lepszej dyspozycji niż Gonito. Drużyna Mateusza Bone przystąpi do spotkania po imponującej wygranej z Oliwą Team, do której doszło 26 października. Wynik 3-0 jest tym bardziej imponujący, kiedy zobaczymy, jak w obecnym sezonie radziła sobie Oliwa. Pamiętajmy, że drużyna Dawida Karpińskiego wygrała między innymi z Gonito Volley. Zbierając to wszystko do kupy wychodzi na to, że Nieloty przed wtorkowym spotkaniem wyrastają w naszych oczach na faworyta spotkania. Z drugiej strony, nie musi to wcale oznaczać, że los Gonito byłby przesądzony. Dość powszechną opinią w obecnym sezonie jest to, że drugoligowiec, który zagra w meczu barażowym, nie powinien mieć większych problemów z ograniem drużyny z trzeciej ligi. Nie wyprzedzajmy jednak pewnych zdarzeń.  To, co jest pewne to fakt, że końcówka sezonu w drugiej lidze będzie pasjonująca.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Szach-Mat – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Drugim rywalem ‘Szachistów’ we wtorkowy wieczór będzie Trójmiejska Strefa Szkód. Dla drużyny Dawida Kołodzieja granie dwóch spotkań jednego dnia nie będzie nowością. Przypomnijmy, że jeszcze na zapleczu elity, drużyna Szach-Matu grała po dwa spotkania z rzędu. Tak było chociażby 10 czy 17 czerwca. Co ciekawe, Szach-Mat kończył oba wspomniane dni meczowe z pięciopunktowym dorobkiem. Wydaje się, że powtórzenie tego we wtorkowy wieczór byłoby wynikiem, który by ich w pełni usatysfakcjonował. Co więcej, wynik ten sprawiałby, że Szach-Mat niemal na pewno znalazłby się na podium rozgrywek. Jest jednak oczywiste, że założenie to będzie niezwykle trudne do wykonania. Trójmiejska Strefa Szkód przystąpi bowiem do spotkania po poniedziałkowym meczu, w którym przegrali z EviRentem 1-2, natomiast zaprezentowali bardzo dobrą siatkówkę. Kto wie, czy punkt zdobyty z EviRentem nie sprawi, że dla TSS-u znajdzie się miejsce na podium pierwszej ligi. Obecnie w grupie mistrzowskiej mamy bowiem sytuację, w której aż trzy drużyny mają szesnaście punktów na swoim koncie. Spośród trzech ekip, pomiędzy którymi rozegra się najprawdopodobniej walka o brązowy medal to Szach-Mat ma obecnie najlepszą sytuację, gdyż do rozegrania pozostały im aż cztery spotkania. Kto wie, gdyby dziś wieczorem sięgnęli po dwie wygrane to w najgorszym wypadku zrównaliby się punktami z drugim Speednetem. Niezależnie od tego, jak potoczą się dzisiejsze spotkania, emocji w pierwszej lidze nie zabraknie.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.