Zapowiedź – MATCHDAY #24

Przed nami wtorkowa seria gier. Dziś ostatecznie rozstrzygną się miejsca w trzeciej lidze, po którym dokonamy podziału na cztery grupy. To właśnie w trzeciej lidze dojdzie do dwóch arcyważnych spotkań, w których Chilli Amigos zmierzą się z ACTIVNYMI oraz Zmieszanymi. Ponadto, pasjonująco zapowiada się pojedynek na szczycie drugiej ligi, w którym Dream Volley zmierzy się z ZCP Volley Gdańsk.

Dream Volley – ZCP Volley Gdańsk

Godz.: 19:15, boisko nr 3

Po dziesiątym zwycięstwie z rzędu drużyna ZCP Volley Gdańsk przystąpi do kolejnego,  wymagającego zadania. Rywalem ‘żółto-czarnych’ we wtorkowy wieczór będzie drużyna Dream Volley, która w obecnym sezonie może pochwalić się imponującym bilansem ośmiu zwycięstw, przy zaledwie jednej porażce. Owszem, w bezpośrednim pojedynku to nadal drużyna Przemysława Wawera będzie dość wyraźnym faworytem, ale z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że we wtorkowy wieczór będą oni mieli potężne problemy kadrowe, wynikające z absencji przyjmujących.  Problem jest na tyle duży, że ZCP próbowało w niedzielę przełożyć wtorkowe spotkanie. Jako, że jest to niemal niemożliwe to przewidujemy, że gracze Przemysława Wawera mogą mieć potencjalnie problemy. Z drugiej strony, po dziesięciu wygranych spotkaniach, w których aż osiem było za komplet punktów, ‘żółto-czarni’ mają jakiś margines błędu. Gdyby jednak, pomimo swych problemów wygrali wtorkowy mecz to mogliby otwierać szampany. Wygrana oznaczałaby, że niemal na pewno awansowaliby oni do pierwszej ligi. Podobny plan na zakończenie obecnego sezonu mają gracze Dream Volley. Poniedziałkowe wyniki w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta sprawiają, że podium dla drużyny Mateusza Dobrzyńskiego jest na wyciągnięcie ręki. Poza meczem z ZCP, ‘Marzyciele’ zmierzą się jeszcze z Hydrą, MPS-em oraz Oliwą. Jakby nie patrzeć, najbliższa przyszłość będzie najważniejszym momentem od kiedy Dream Volley przystąpił do ligi. Czy w trzecim sezonie uda im się wreszcie awansować?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

BES-BLUM Nieloty – Oliwa Team

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Wydaje się, że wtorkowe spotkanie może być ‘ostatnim gwizdkiem’ dla drużyny BES-BLUM Nieloty. Kibicom, zawodnikom, czy samej Redakcji Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wciąż trudno uwierzyć w to, jak w obecnym sezonie potoczyły się losy drużyny, która nie tak dawno walczyła o awans do elity. Powiedzieć, że obecna sytuacja Nielotów jest nieciekawa to nic nie powiedzieć. Drużyna Mateusza Bone w ośmiu spotkaniach obecnego sezonu zdobyła zaledwie pięć punktów. Jeśli spojrzymy na dwa poprzednie sezony to pięć oczek Nieloty miały po drugiej oraz czwartej kolejce. Obecnie, wszystko wskazuje na to, że ‘Pingwiny’ będą walczyć o utrzymanie. Z pewnością pocieszeniem dla brązowych medalistów sezonu Jesień’20 jest to, że spośród wszystkich drużyn walczących o utrzymanie mają oni rozegranych najmniej spotkań. To rzecz jasna może nie mieć znaczenia już po wtorkowym meczu. Nieloty w swoim dziewiątym spotkaniu zmierzą się z będącą w bardzo dobrej dyspozycji Oliwą Team. Gracze Dawida Karpińskiego wygrali w obecnym sezonie sześć z dziesięciu spotkań. Porównując obecny sezon do Wiosny’21, możemy mówić o ogromnym progresie. Czy aktualna dyspozycja obu drużyn sprawi, że ‘Oliwiacy’ wygrają kolejny mecz? Jeśli by się tak stało to sytuacja Nielotów zrobiłaby się niemal dramatyczna. Czy grająca z nożem na gardle ekipa ‘Pingwinów’ zdoła przełamać złą passę i wygrać spotkanie?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Craftvena – DNV S*M*A*S*H

Godz.: 19:15, boisko nr 2

Wtorkowe spotkanie będzie ostatnim meczem w rundzie zasadniczej dla obu drużyn. O ile sytuacja drużyny DNV jest jasna i ekipa zagra w czwartej grupie, tak sytuacja Craftveny może ulec jeszcze zmianie. Obecnie, drużyna Bartka Zakrzewskiego balansuje pomiędzy drugą a trzecią grupą. O tym, w której z grup zagrają ‘Rzemieślnicy’ zadecyduje nie tylko bezpośrednie spotkanie z ekipą DNV S*M*A*S*H, ale również pozostałe spotkania, do których dojdzie na innych boiskach. Wydaje się, że Craftvena nie powinna mieć większych problemów z tym, by ograć ostatni zespół w ligowej stawce – DNV S*M*A*S*H. Gdy tak się stanie to oczy drużyny będą skierowane na boisko numer trzy. Tam zmierzą się ze sobą Port Gdańsk oraz Letni Mental. Z pewnością ‘Rzemieślnicy’ będą trzymali kciuki za tych drugich. Jeśli bowiem to Mental wygra spotkanie, Craftvena będzie miała szansę na to, by powtórzyć wynik z poprzedniej edycji, kiedy zajęli piąte miejsce. Należy pamiętać o tym, że jeszcze na początku sezonu wydawało się to nierealne. Zanim jednak drużyna skupi się na kibicowaniu ‘Mentalistom’, musi ograć DNV S*M*A*S*H. Ekipa z ulicy Łużyckiej walczy o to, by nie skończyć sezonu na ostatnim miejscu. Z pewnością, w realizacji celu drużynie pomogłaby jakakolwiek zdobycz punktowa we wtorkowy wieczór. 

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Port Gdańsk – Letni Mental

Godz.: 20:00, boisko nr 3

We wtorek, w dość nietypowy dla siebie dzień meczowy, Port Gdańsk zagra swoje ostatnie spotkanie w sezonie zasadniczym. Czas więc na pierwsze podsumowania. Jest sprawą oczywistą to, że dla drużyny ‘z doków’ obecny sezon nie jest tak udany, jak miało to miejsce w roku 2020. Przypomnijmy, że w obu sezonach (Wiosna’20 oraz Jesień’20) zajęła ona odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce. Problemy ‘Portowców’ rozpoczęły się w 2021 r. Na wiosnę drużyna Arkadiusza Sojko zajęła zaledwie siódme miejsce. Przed obecnym sezonem stało się jasne, że ‘Portowcy’ będą chcieli nawiązać do wyników z ubiegłego roku. Początek był bardzo obiecujący. Po czterech spotkaniach drużyna z doków miała na swoim koncie 9 punktów. Następnie przyszedł kluczowy mecz z ACTIVNYMI, w którym kontuzji nabawił się lider drużyny – Karol Polanowski. Od tego czasu drużynie Portu wiodło się już gorzej. Ekipa w granatowych koszulkach przegrała aż pięć z sześciu spotkań. Przed wtorkowym spotkaniem z Mentalem wydaje się, że to Port ma większe szanse na wygranie meczu, a w konsekwencji poprawę swoich nastrojów. Jeśli w obecnym sezonie mówimy o problemach Portu, to co, dzieje się w Letnim Mentalu należy pomnożyć razy dwa. We wtorkowy wieczór drużyna Katarzyny Wojewódzkiej zagra dwa spotkania. Jeśli uda im się wygrać choć jedno to morale zespołu ulegną wreszcie znacznej poprawie.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Niepokonani PKO Bank Polski – Bombardierzy

Godz.: 20:15, boisko nr 2

Pisaliśmy to już przy okazji poprzedniego spotkania, ale się powtórzymy. Bombardierzy znajdują się obecnie w swoim ‘primetime’. Jeszcze nigdy drużyna Dawida Piankowskiego nie grała tak dobrej siatkówki, jak ma to miejsce w obecnym sezonie. Bombardierzy wygrali sześć z dziesięciu spotkań, dzięki czemu znajdują się na wysokiej – piątej pozycji. Co więcej – po dzisiejszych meczach mogą oni jeszcze bardziej poprawić swoją sytuację. Wszystko za sprawą tego, że sami są dość wyraźnym faworytem do wygrania spotkania 3-0, a ACTIVNI Gdańsk, zajmujący obecnie czwartą lokatę, będą ‘underdogiem’ w rywalizacji z Chilli Amigos. Może się zatem okazać, że po wtorkowej serii gier Bombardierzy będą mieli tyle samo punktów, co czwarta drużyna w lidze. Wracając do samego meczu z ‘Bankowcami’ trzeba podkreślić, że wytypowanie faworyta spotkania wcale nie byłoby oczywistą rzeczą gdyby nie fakt, że obecnie gracze z sektora bankowego zmagają się z problemami kadrowymi. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie drużyna wystąpiła w zaledwie pięciu graczy. To, czego jesteśmy dziś pewni to fakt, że Niepokonani po raz kolejny będą musieli radzić sobie bez swojego lidera – Tomasza Remera, który w związku z kontuzją nie zagra do końca sezonu. Czy wobec tych problemów drużynie PKO uda się pokrzyżować plany Bombardierom? Z pewnością była by to sporego kalibru niespodzianka.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Chilli Amigos – ACTIVNI Gdańsk

Godz.: 20:15, boisko nr 1

Po dwutygodniowej przerwie drużyny Chilli Amigos oraz ACTIVNI Gdańsk wracają do zmagań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Obecnie sytuacja obu ekip ułożyła się w ten sposób, że zajmują one odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w trzeciej lidze. Jakby nie patrzeć, wynik ten można odbierać w kategorii rozczarowania. Po poprzednim sezonie spędzonym w drugiej klasie rozgrywkowej wydawało się, że obie drużyny nabrały odpowiedniego doświadczenia, które sprawi, że będą one głównymi faworytami do wygrania trzeciej ligi. Nie chcemy niczego przesądzać, ponieważ scenariusz ten nie jest póki co wykluczony, ale umówmy się – będzie o niego niezwykle trudno. Na chwilę obecną wydaje się, że pomiędzy Chilli a ACTIVNYMI rozegra się walka o trzecie miejsce, które pozwoli walczyć im o medale. W lepszej sytuacji są obecnie gracze Chilli, którzy mają o jedno rozegrane spotkanie mniej oraz równą liczbę punktów co ACTIVNI. Oznacza to, że wygrana Chilli w spotkaniu z ACTIVNYMI zapewni im miejsce na podium. Sytuacja drużyny Artura Kurkowskiego jest o wiele bardziej skomplikowana. Jeśli wygrają to muszą oni również liczyć na to, że Chilli potknie się w meczu ze Zmieszanymi. Nie ma co jednak zbytnio wybiegać w przyszłość. Najpierw ACTIVNI muszą skupić się na wykonaniu zadania, którą jest wygrana – najlepiej za komplet punktów. Biorąc pod uwagę ich ostatnią dyspozycję, będzie o to niezwykle trudno.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Wilki Północy – Letni Mental

Godz.: 21:15, boisko nr 3

Ależ nam się rozkręciła w ostatnim czasie drużyna Wilków Północy. Wataha przystąpi do spotkania z ‘Mentalistami’ po serii trzech zwycięstw z rzędu. Na ‘rozkładzie jazdy’ w ostatnim czasie były drużyny Port Gdańsk, Craftvena oraz Speednet 2. Jakby nie patrzeć, każda z trzech wymienionych drużyn pod kątem doświadczenia czy ogrania w lidze jest w zdecydowanie innym miejscu, niż ma to miejsce w przypadku Wilków. Mimo tego, Wilki nie miały większych problemów z tym, by te spotkania wygrać. Po nieudanym początku sezonu, gracze z Północy prezentują się znacznie lepiej i to oni będą dość wyraźnym faworytem w spotkaniu, w którym rywalem będzie Letni Mental. Dla Wilków będzie to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej. Jeśli wszystko potoczy się według ich planu to mają oni szansę na to, by wskoczyć do drugiej grupy, w której powalczą ze sobą drużyny z miejsc 4-6. Na drugą grupę szans nie ma już drużyna Letniego Mentala. Gracze Katarzyny Wojewódzkiej we wtorkowy wieczór mają szansę powalczyć o to, by na finiszu rundy zasadniczej wskoczyć do trzeciej grupy czyli drużyn, które powalczą o miejsca 7-9. Szczerze powiedziawszy, szansa na to nie jest jednak zbyt duża. Wszystko za sprawą tego, że nie dość, że Mental musiałby wygrać dwa spotkania, o co już będzie bardzo trudno to na dodatek inne wyniki musiałyby się ułożyć zgodnie z ich oczekiwaniami. Cóż, tych zmiennych jest chyba zbyt dużo.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Volley Kiełpino – Team Spontan

Godz.: 21:15, boisko nr 2

Bezpośrednie starcie pomiędzy Volley Kiełpino a Team Spontan może być jedną z ostatnich szans na poprawienie swojej nieciekawej sytuacji. Obecnie gorzej wiedzie się graczom z Kiełpina, którzy w dziewięciu rozegranych spotkaniach zdołali wygrać zaledwie raz. Na cztery kolejki przed końcem, drużyna Fabiana Polita ma zaledwie pięć oczek. Pocieszające dla nich może być to, że drużyny, z którymi Volley powalczy o utrzymanie, mają rozegrane o jedno spotkanie więcej. Wyjątkiem jest tutaj drużyna BES-BLUM Nieloty, która rozegrała o jedno spotkanie mniej. Tak czy inaczej, wtorkowy mecz będzie idealną okazją do zmniejszenia dystansu do swoich rywali. Tak się bowiem składa, że Team Spontan w obecnym sezonie również ma swoje problemy. Drużyna Piotra Raczyńskiego w dziewięciu spotkaniach wygrała zaledwie dwukrotnie. Z pewnością pozytywem w ich przypadku jest to, że nawet wtedy, kiedy przegrywali to zdobywali po punkcie. Tak było aż w czterech z siedmiu porażek. Punkty te sprawiają, że Team Spontan nie powinien mieć większych problemów z utrzymaniem. Z drugiej strony, jeśli we wtorkowy wieczór przegrają, w szeregach drużyny może zrobić się nerwowo. Należy pamiętać o tym, że ‘Spontaniczni’ do końca sezonu zagrają jeszcze z CTO Volley, gdzie o punkty będzie wybitnie trudno. Która z drużyn we wtorkowy wieczór będzie miała lepsze nastroje?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Chilli Amigos – Zmieszani

Godz.: 21:15, boisko nr 1

Po pierwszej porażce w sezonie nie ma czasu na rozpamiętywanie. Drużyna Zmieszanych musi jak najszybciej wyprzeć z pamięci przegraną z ekipą Team Looz i skupić się na nadchodzącym meczu, w którym rywalem będzie drużyna Grzegorza Walukiewicza – Chilli Amigos. Niestety dla Zmieszanych, często dzieje się tak, że nieszczęścia chodzą parami. Oznacza to, że potencjalnie mecz z Chilli może być kolejnym, w którym to rywale okażą się lepsi. Patrząc na zbliżony potencjał obu ekip jesteśmy przekonani, że będzie to kapitalne spotkanie. Kto będzie faworytem? Gdybyśmy na to pytanie mieli odpowiedzieć w niedzielę, nie wahalibyśmy się, wskazując Zmieszanych. Pisząc tę zapowiedź, a raczej podając typy – zadrżała nam ręka. Wydaje się, że w związku z przegraną Zmieszani mogą mieć we wtorkowy wieczór ciężary i to ‘Amigos’ są w naszych oczach nieznacznym faworytem spotkania. Analizując to, co dzieje się w tabeli, możemy zaobserwować bardzo ciekawą sytuację. Jeśli chodzi o Zmieszanych to wciąż są oni ‘panami sytuacji’. Jeśli wygrają z ‘Amigos’ za komplet punktów, przy równej liczbie spotkań co Team Looz, wrócą na fotel lidera. Jeśli jednak to Chilli wygra za komplet punktów i wcześniej zrobi to z ACTIVNYMI to drużyna Grzegorza Walukiewicza nie dość, że przeskoczy w tabeli Zmieszanych to zrówna się liczbą punktów z liderem rozgrywek Team Looz. Jedno jest pewne. Finisz rozgrywek trzecioligowych zapowiada się wyśmienicie.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.