Zapowiedź – MATCHDAY #20

Przed nami dwudziesty dzień meczowy w sezonie Jesień’21. Powoli wchodzimy w fazę o być albo nie być dla poszczególnych drużyn. W trzeciej lidze, przed dużą szansą na pierwszy punkt w sezonie stanie drużyna DNV S*M*A*S*H, która zagra z przedostatnim w tabeli Speednetem 2. Emocji z pewnością nie zabraknie również w drugiej lidze, w której dojdzie do kilku spotkań drużyn o podobnym potencjale sportowym. Zapraszamy na zapowiedź poniedziałkowej serii gier!

Speednet 2 – DNV S*M*A*S*H

Godz.: 19:00, boisko nr                 2

Jakby nie patrzeć, obie drużyny od dłuższego czasu w terminarzu rozgrywek wypatrują właśnie bezpośredniego meczu. Wszystko za sprawą tego, że wyniki obu ekip są obecnie dalekie od oczekiwań i potencjalna wygrana mogłaby w sposób zdecydowany poprawić ich morale. W nieco lepszej sytuacji są gracze Speednetu, którzy w obecnym sezonie odnieśli jedno zwycięstwo, kiedy ich przeciwnikiem byli gracze Letniego Mentala. DNV S*M*A*S*H z kolei wciąż czeka nie tylko na pierwsze zwycięstwo w sezonie, ale również na pierwszy punkt. Obecnie drużyna DNV ma na swoim koncie 24 porażki z rzędu. Do dwóch porażek we wspomnianej serii doszło w meczu ze Speednetem 2, choć trzeba przyznać, że te spotkania były bardzo wyrównane i przy odrobinie szczęścia to DNV mogłoby wygrać. Co ciekawe, Speednet 2 przed meczem może być spokojny o jedną rzecz. Chodzi właśnie o najdłuższą serię porażek z rzędu w historii SL3. Do niedawna ta, należała właśnie do ‘Programistów’, których licznik zatrzymał się na 23, ale w ostatnim czasie pod tym kątem pobiła ich drużyna DNV. Która z drużyn w poniedziałkowy wieczór wygra spotkanie? Nieco większe szanse dajemy Speednetowi. Jesteśmy niemal przekonani, że o ile trener drużyny – Marek Ogonowski mógł przełknąć porażki ze Zmieszanymi czy Team Looz, tak porażka z DNV sprawiłaby, że za karę gracze w różowych koszulkach musieliby robić pompki przez całą noc, czego z pewnością będą chcieli uniknąć.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Volley Kiełpino – Dziki Wejherowo

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Gdyby ktoś przed sezonem zapytał nas o wynik meczu Volley Kiełpino z Dzikami Wejherowo, bez wahania odpowiedzielibyśmy, że wygra Volley Kiełpino. Przypomnijmy, że drużyna Fabiana Polita kończyła poprzedni sezon na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Wynik ten był o tyle satysfakcjonujący, że odbył się w sezonie, w którym mówiło się o najbardziej wyrównanej lidze, która stała na wysokim poziomie sportowym. Mimo to, w poprzednim sezonie graczy z Kiełpina zdarzało nam się krytykować. Robiliśmy to dlatego, że w naszym odczuciu tamta drużyna miała potencjał na to, by zająć jeszcze wyższą lokatę. Mówimy o tym w czasie przeszłym, bowiem już przed sezonem wiedzieliśmy, że o powtórzenie tego wyniku nie będzie prosto. Z drużyny Volley Kiełpino odeszło bowiem kilku graczy, którzy stanowili o jej sile. Mimo tego, przed startem sądziliśmy, że drużyna Volley-a nie będzie miała większych problemów z tym, by ograć świeżo upieczonego drugoligowca. Czasy się jednak zmieniły. Na półmetku sezonu Volley Kiełpino znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli i jeśli przegrają spotkanie z Dzikami to ich sytuacja będzie już bardzo nieciekawa. Promyk nadziei na lepsze jutro drużyna uzyskała po meczu z CTO Volley. Mimo, że rywale wygrali spotkanie 3-0 to uważamy, że był to najlepszy mecz Volley Kiełpino w obecnym sezonie. Czy w meczu z Dzikami to się potwierdzi? Z pewnością nie będzie o to łatwo. Dziki w obecnym sezonie prezentują się bardzo dobrze i jesteśmy przekonani, że nie powinni oni mieć większego problemu z utrzymaniem. Cóż, narracja ta może zmienić się po poniedziałkowym meczu.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Gonito Volley – BH Rent MiszMasz

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Po serii spotkań z rywalami z samego topu, obie drużyny mogą wreszcie przystąpić do rywalizacji z ekipami o podobnym potencjale sportowym. Po ośmiu rozegranych spotkaniach drużyny Gonito oraz BH Rent MiszMasz sąsiadują ze sobą tabeli. W nieco lepszej sytuacji znajdują się obecnie gracze BH Rent MiszMasz, którzy na swoim koncie zgromadzili o dwa oczka więcej od rywali. W związku z tym, poniedziałkowe spotkanie można określić jako jedno z tych, o których zwykło się mówić ‘mecz za sześć punktów’. Jeśli bowiem mecz za komplet punktów wygra drużyna ‘Hotelarzy’, trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym na koniec sezonu obie ekipy mogłyby się jeszcze zamienić miejscami w tabeli. Oznacza to, że potencjalna wygrana przez drużynę Tomka Walaskowskiego dałaby im ogromny komfort psychiczny w kontekście utrzymania. O wygraną nie będzie rzecz jasna łatwo. Identyczny cel na poniedziałkowy mecz mają bowiem ich przeciwnicy – Gonito Volley. Drużyna Wojciecha Strychalskiego rozegrała w obecnym sezonie osiem spotkań, w których zdołała wygrać zaledwie raz. Co ciekawe, siedem porażek, które zanotowała drużyna odbyły się w meczach z zespołami z miejsc: pierwszego, drugiego, trzeciego, czwartego, piątego, szóstego oraz siódmego. Kiedy drużyna rywalizowała z dziewiątym Spontanem to wygrała. Czy w związku z tym można przypuszczać, że nadejdą wreszcie lepsze dni dla ‘Tygrysów’? Z pewnością właśnie taki plan mają graczce w biało-pomarańczowych barwach.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Wilki Północy – Craftvena

Godz. 20:00, boisko nr 1

Craftvena się nie zatrzymuje. Nie będziemy już pisać o tym, jak drużyna Bartka Zakrzewskiego prezentowała się na początku sezonu, bo wspominaliśmy o tym już wielokrotnie. Napiszemy jedynie tyle, że gdyby gracze w czarnych koszulkach prezentowali się od początku tak, jak obecnie to prawdopodobnie nie mieliby oni większych problemów z powtórzeniem wyniku z poprzedniego sezonu. Przypomnijmy, że ‘Rzemieślnicy’ kończyli poprzednią edycję na wysokim – piątym miejscu w ligowej tabeli. Obecnie drużyna wciąż ma na to szansę, ale trzeba napisać wprost – na piąte miejsce, chrapkę ma niejedna ekipa. Czemu zaledwie piąte? Obecnie wydaje się, że cztery pierwsze drużyny odjechały już na tyle daleko, że ‘peleton’ ich już nie dogoni. Wracając do poniedziałkowego starcia będzie to pierwszy pojedynek obu drużyn w ramach rozgrywek w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Wydaje się, że będzie to wyrównane spotkanie, ale mimo wszystko – więcej szans na zwycięstwo dajemy Craftvenie. O tym, jak w ostatnich sezonach ewoluował poziom w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta mieli okazję przekonać się poszczególni gracze Wilków Północy. W ich szeregach znajdujemy bowiem kilku zawodników, którzy występowali w poprzednich sezonach w drużynie AXIS, która występowała w drugiej lidze. Mimo ligowego doświadczenia, Wilki wygrały zaledwie trzy z ośmiu spotkań w obecnym sezonie. Mimo dość nieciekawego bilansu w ostatnim meczu, kiedy rywalem Wilków była ekipa ‘Portowców’ znaleźliśmy kilka punktów, które mogą sprawić, że Wilki powalczą z Craftveną. Czy tak będzie?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Oliwa Team – BH Rent MiszMasz

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Drugim rywalem ‘Hotelarzy’ w poniedziałkowy wieczór będzie ekipa Oliwy Team. Gracze z serca Gdańska z całą pewnością ucieszą się z narracji, którą przyjmiemy w tej zapowiedzi. Wszystko za sprawą tego, że to MiszMasz w naszych oczach będzie faworytem starcia. Sytuacji nie zmienia tu nawet fakt, że to Oliwa jest wyżej w tabeli. Skąd wobec tego miałaby pojawić się radość w Oliwie? Ano dlatego, że uwielbiają oni grać, kiedy są stawiani w roli ‘underdoga’. Zostawmy jednak te rozważania. Obecny sezon w wykonaniu Oliwy jest bardzo udany. Po ośmiu rozegranych spotkaniach, drużyna Dawida Karpińskiego ma o dwie wygrane więcej niż miało to miejsce w całym poprzednim sezonie, w którym Oliwiacy rozegrali trzynaście spotkań. Składając to wszystko do kupy wydaje się, że Oliwa w obecnym sezonie jest w stanie wykręcić wynik co najmniej dwukrotnie lepszy niż miało to miejsce na wiosnę. Jeśli wygrają oni w poniedziałek to niemal na pewno zagwarantują sobie utrzymanie. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie już 16 punktów sprawiało, że można było spać spokojnie. Wydaje się, że w obecnym sezonie tych punktów wystarczy jeszcze mniej bowiem 4-5 drużyn ze szczytu tabeli nie ma większych problemów, aby ograć pozostałe ekipy w ligowej stawce. Czemu jednak, skoro tyle chwalimy Oliwę, stawiamy na ich rywali? Wydaje się, ze MiszMasz musi w końcu odpalić. Poza tym, w jedynym rozegranym do tej pory bezpośrednim spotkaniu to właśnie ‘Hotelarze’ byli górą. Wydaje nam się, że po poniedziałkowym spotkaniu bilans ten, może być jeszcze lepszy. Mimo to, uważamy że będzie to wyrównane spotkanie, które zakończy się podziałem punktów.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Speednet 2 – Port Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Pisaliśmy to już przy okazji poprzedniego spotkania obu drużyn. Trudno w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta zestawić ze sobą ekipy, które rywalizowałyby ze sobą tyle razy. Poniedziałkowy pojedynek będzie już siódmym spotkaniem w rozgrywkach. Trudno w to uwierzyć, ale Port Gdańsk wygrał do tej pory sześć spotkań i co gorsze dla Speednetu, bilans wygranych setów to 18-0 dla Portu! Obecnie wydaje się, że obie drużyny patrząc na poziom sportowy nigdy nie były tak blisko. Drogi Speednecie, czas wreszcie w rywalizacji z Portem zdobyć punkt. Jeśli nie teraz to kiedy? Owszem, nadal to drużyna z doków jest faworytem poniedziałkowego starcia, ale należy zauważyć, że obecna forma drużyny Arkadiusza Sojko jest daleka od optymalnej. Spotkanie ze Speednetem będzie dla ‘Portowców’ idealną okazją do tego, by przerwać koszmarną passę czterech porażek z rzędu. Ta rozpoczęła się w meczu, w którym rywalami Portu była ekipa Activnych Gdańsk. Przypomnijmy, że to właśnie pod koniec tamtego spotkania kontuzji nabawił się niekwestionowany lider tej drużyny – Karol Polanowski. W następnych meczach Port przegrywał kolejno: ze Zmieszanymi , Bombardierami czy Wilkami Północy. O ile porażkę ze Zmieszanymi można zrozumieć, tak przegrane z pozostałymi wymienionymi drużynami chluby drużynie nie przynoszą. Jesteśmy niemal przekonani, że w optymalnej dyspozycji ‘Portowcy’ zdołaliby te dwa spotkania wygrać. To już jednak historia. Jak będzie w poniedziałkowy wieczór?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

ZCP Volley Gdańsk – Oliwa Team

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Pierwotnie mecz pomiędzy ZCP Volley Gdańsk a Oliwą Team miał być rozgrywany we wtorkowy wieczór. Ostatecznie, obie drużyny zmierzą się jednak w poniedziałek. Dla Oliwy Team, mecz przeciwko wiceliderowi będzie drugim pojedynkiem w poniedziałkowy wieczór. Przypomnijmy, że godzinę wcześniej ekipa z serca Gdańska zmierzy się z MiszMaszem i to tamto spotkanie będzie w teorii łatwiejszym zadaniem. Nikt bowiem przy zdrowych zmysłach nie spodziewa się, że Oliwa mogłaby wygrać spotkanie z rozpędzoną ekipą ZCP Volley. Z drugiej strony, nie oznacza to jednak, że Oliwa powinna klęknąć przed drużyną Przemysława Wawera i oddać jej punkty za darmo. Jak pokazują mecze w obecnym sezonie, aby wygrać spotkanie za komplet punktów, wielokrotnie ZCP musiało się mocno sprężyć. Ponadto, skoro udało się Spontanowi to czemu Oliwie miałoby się nie udać? Dla drużyny Dawida Karpińskiego gra przeciw mocarnym drużynom nie będzie niczym nowym. Przypomnijmy, że w obecnym sezonie Oliwa rywalizowała już z CTO, MPS oraz Hydrą. Ponadto, przypominamy, że nie tak dawno Oliwa grała w pierwszej lidze, w której nie było mowy o łatwych rywalach. Biorąc to wszystko pod uwagę jesteśmy przekonani, że drużyna Dawida Karpińskiego nie spęka. Otwartym pytaniem pozostaje to, czy wystarczy im umiejętności, by sprawić niespodziankę i powalczyć o choćby jedno oczko. Z pewnością na taki scenariusz liczą pozostałe drużyny walczące o awans.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Speednet – Eko-Hurt

Godz.: 21:00, boisko nr 2

O godzinie 21:00 na centralnym boisku dojdzie do spotkania drużyn, które w ostatnim czasie dość mocno popsuły sobie humory. W przypadku Speednetu, na taki stan rzeczy wpłynęło bez wątpienia to, że drużyna nie wykorzystała straty punktu EviRentu, który dzień wcześniej mierzył się ze Sprężystokopytnymi. Strata ta była dość zaskakująca i jednocześnie sprawiła, że gdyby Speednet wygrał swoje spotkanie z AVOCADO friends za komplet punktów to różnica pomiędzy liderem a wiceliderem wynosiłaby obecnie zaledwie jeden punkt. Tak się jednak nie stało, bowiem Weganie wygrali drugiego seta w meczu ze Speednetem, co pokazuje tylko, że aby wygrać ligę to należy zrobić wszystko, aby zdobywać komplet punktów w meczach, w których jest się zdecydowanym faworytem. Jeśli chodzi o nienajlepsze nastroje w przypadku Eko-Hurt to wpływ na taki stan rzeczy ma rzecz jasna fakt, że drużyna Konrada Gawrewicza w ostatnich trzech meczach, na dziewięć możliwych punktów zdobyła zaledwie trzy. Do niedawna wydawało się nierealne to, że ‘Hurtowników’ mogłoby zabraknąć w grupie mistrzowskiej. Obecnie scenariusz ten jest dość prawdopodobny. Mimo, że Eko-Hurt ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania w rundzie zasadniczej to w obu tych przypadkach to rywale będą faworytem pojedynku. Poza meczem ze Speednetem, Eko-Hurt zagra również z EviRentem. Jeśli gracze w białych koszulkach zamierzają zagrać w elitarnej piątce to muszą w następnych meczach zagrać zdecydowanie lepszą siatkówkę niż miało to miejsce ostatnio.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Team Looz – Port Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Drużyna Radosława Sadłowskiego – Team Looz jest obecnie w bardzo komfortowej sytuacji w kontekście awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Wszystko za sprawą tego, że zespół po dziewięciu spotkaniach znajduje się na drugim miejscu. Ponadto, co bardzo istotne, mają oni na swoim ‘rozkładzie’ zarówno trzecie Chilli Amigos oraz czwartą ekipę w stawce – ACTIVNYCH Gdańsk. Z pewnością, poza szalenie ważną przewagą punktową, ‘Czarni’ nad wymienionymi drużynami zyskali również przewagę psychologiczną. Do końca sezonu, obecnemu wiceliderowi zostały jeszcze cztery spotkania. Pierwszym przystankiem w drodze do drugiej ligi będzie mecz przeciwko ekipie Portu Gdańsk. Jesteśmy przekonani, że Team Looz będzie chciało uniknąć scenariusza z poprzedniego sezonu, w którym po nienajlepszej końcówce wylądowali finalnie na trzecim miejscu i przegrali baraż. Tym razem chcą to rozegrać inaczej i awansować bezpośrednio. Aby tak się stało, Looz powinien wygrać najbliższe spotkanie z Portem i zdobyć przy tym komplet punktów. O to nie będzie jednak tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Dla obu drużyn będzie to trzeci bezpośredni pojedynek. Bilans po dwóch spotkaniach to remis 1-1. Biorąc jednak pod uwagę obecną dyspozycję obu ekip w typie Redakcji stawiamy na 3-0 dla Looz. Czy Port Gdańsk, który przegrał ostatnie spotkanie z Wilkami Północy zdoła się podnieść i powalczyć z faworyzowanym rywalem? Na taki scenariusz poza drużyną z doków liczy cała ligowa czołówka.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.