Zapowiedź – MATCHDAY #15

Przed nami szósty tydzień rozgrywek. W poniedziałkowy wieczór będziemy świadkami dziewięciu spotkań. W elicie dojdzie do nieco wyblakłego hitu – meczu EviRentu z Volley Gdańsk. Ciekawie powinno być w trzeciej lidze, w której dojdzie do czterech spotkań. Zapraszamy na zapowiedź piętnastego dnia meczowego!

Trójmiejska Strefa Szkód – AVOCADO friends

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Pierwszym spotkaniem z elity w poniedziałkowy wieczór będzie rywalizacja pomiędzy Trójmiejską Strefą Szkód a AVOCADO friends. W ostatnim czasie, Trójmiejska Strefa Szkód odetchnęła nieco z ulgą. Początek sezonu w ich wykonaniu był najgorszym okresem, od kiedy drużyna w 2019 r. przystąpiła do zmagań ligowych. Jako, że każda, nawet najgorsza seria ma kiedyś swój kres to TSS przełamał się w meczu rozegranym 27 września, kiedy ich rywalem była drużyna Sprężystokopytnych. Mimo, że w meczu nie było łatwo i drużyna miała potężne problemy to jednak wyszli oni z pojedynku zwycięską ręką. Po meczu z S&K przyszło spotkanie z czerwoną latarnią ligi – BES-BLUM Kraken Team, które drużyna Mateusza Woźniaka również wygrała, tym razem za komplet oczek. Mimo udanego poprzedniego tygodnia, wydaje się, że wciąż nie możemy mówić o dobrej formie ‘Tuffików’. Nawet jeśli drużyna wygrywała to styl wciąż jest daleki od tego, co pamiętamy z poprzednich sezonów. Czy graczom TSS uda się wygrać trzecie spotkanie z rzędu? Zadanie to nie będzie łatwe. AVOCADO friends w odróżnieniu do poprzedniego sezonu nie jest już ‘chłopcem do bicia’.  Po sześciu rozegranych spotkaniach obecnego sezonu, ‘Weganie’ mają na swoim koncie osiem oczek. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie po sześciu meczach tych punktów mieli zaledwie trzy. Nie oznacza to jednak, że o utrzymanie mogą być spokojni. Przypominamy, że w obecnym sezonie, w stosunku do poprzedniego, spada jedna drużyna więcej.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Bombardierzy – Port Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Po dobrych występach w poprzednim tygodniu, na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wracają Bombardierzy. Przypomnijmy, że do spotkania z ‘Portowcami’ drużyna Dawida Piankowskiego przystąpi po zdobyciu kompletu oczek w meczu z Wilkami Północy. Dodatkowo, mikstowy skład zdobył jedno oczko w meczu z ACTIVNYMI Gdańsk, którzy przez wielu ligowców uznawani są za głównego faworyta do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W poniedziałkowy wieczór powinniśmy zobaczyć Bombardierów w kompletnym składzie, co z kolei sprawia, że to ich wskazujemy jako faworyta spotkania z Portem Gdańsk. Za takim typem przemawia fakt, że tak jak wspominaliśmy – gra drużyny może się podobać. Ponadto, to co chyba jest największą siłą drużyny to doskonała atmosfera panująca w zespole. Pod tym kątem Bombardierzy są absolutnym ewenementem, nie tylko na skalę trzeciej ligi. Z ich pierwszymi rywalami w poniedziałkowy wieczór – Portem Gdańsk, drużyna Bombardierów mierzyła się w historii SL3 dwukrotnie. Do tej pory, lepiej wiodło się ‘Portowcom’, którzy wygrali oba spotkania. Obecnie wydaje się, że nieco więcej argumentów będą mieli Bombardierzy. Przypomnijmy, że ze składu drużyny z doków po koszmarnej kontuzji wypadł Karol Polanowski. Dodatkowo, ekipa Arkadiusza Sojko dysponuje niemal najwęższą kadrą w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Jeśli z ekipy wypada jeden czy dwóch graczy to rodzi się spora wyrwa, którą trudno jest załatać. Czy mimo pewnych problemów, ‘Portowcom’ uda się po raz kolejny ograć Bombardierów?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Chilli Amigos – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Nie ukrywamy, że w ostatnim czasie ‘ulało nam się’ na drużynę Chilli Amigos. Z drugiej strony, szczerze powiedziawszy nie mamy w związku z tym większych wyrzutów sumienia. Uważamy, że krytyka która spadła w ostatnim czasie na ‘Papryczki’ była w pełni zasłużona. Jak inaczej bowiem zareagować na to, że ‘Amigos’ w trzech ostatnich spotkaniach (z Bombardierami, Craftveną oraz Team Looz) stracił sumarycznie pięć punktów? To nie pozostało rzecz jasna bez konsekwencji. Tak się składa, że jeden z ich największych rywali w wyścigu o mistrzowski tytuł – Zmieszani, wygrywali w tym czasie wszystko, zdobywając przy tym komplet oczek. Oznacza to, że na sześć kolejek do końca ‘Amigos’ tracą do lidera pięć oczek. Co gorsze – jeśli drużyna się szybko ‘nie ogarnie’ to po poniedziałkowym spotkaniu z ‘Bankowcami’ sytuacja ta może być jeszcze gorsza. Prawdę mówiąc, scenariusz, w którym Niepokonani zdobędą w poniedziałkowy wieczór punkty nie wydaje nam się absurdalny. Obecnie drużyna PKO zajmuje wysokie – piąte miejsce w ligowej stawce. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy tej drużyny nie mają ambicji by tę sytuację zmienić. Czy PKO BP będzie w stanie namieszać w trzecioligowym ładzie, który w obecnym sezonie zapanował? Z pewnością byłoby to coś. W poniedziałkowy wieczór przedstawiciele największego polskiego banku będą mieli doskonałą okazję do tego, by udowodnić, że zasługują na miejsce przy stole, wraz z innymi największymi graczami tej ligi. Czy ją wykorzystają?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Bombardierzy – Craftvena

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Obecny sezon w wykonaniu Craftveny to istny roller-coaster sportowych emocji. Nie ma się co oszukiwać. Początek zmagań w sezonie Jesień’21 był bardzo rozczarowujący. ‘Rzemieślnicy’ przegrali w nim trzy spotkania z rzędu, nie zdobywając przy tym ani jednego punktu. Co gorsza, styl w którym dochodziło do wspomnianych porażek był delikatnie mówiąc – rozczarowujący. Sytuacja ‘Rzemieślników’ zmieniła się od momentu ich czwartego spotkania w sezonie, w którym rywalem była ekipa Speednetu. Po gładkim zwycięstwie 3-0 przyszła porażka z ACTIVNYMI, ale jeden punkt zdobyty w rywalizacji z jednym z faworytów do awansu mógł zrobić wrażenie. O tym, że nie był to przypadek, dobitnie pokazał ostatni mecz Craftveny, w którym drużyna Bartka Zakrzewskiego niespodziewanie ograła Chilli Amigos. Przed poniedziałkowym dniem meczowym zastanawiamy się, które oblicze Craftveny zobaczymy. Wartym odnotowania jest fakt, że w historii 46 występów w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, Craftvena w poniedziałek grała zaledwie pięć razy. ‘Czarni’ najczęściej grywali we wtorek oraz czwartek. Czy poniedziałek okaże się dla nich szczęśliwy? O wygraną nie będzie na pewno łatwo. Obie drużyny znajdują się obecnie w dobrej dyspozycji i wskazanie faworyta w tym meczu jest parszywym zadaniem. Ostatnim meczem kiedy mieliśmy podobne dylematy był mecz… Bombardierów z Wilkami, które ci pierwsi gładko wygrali w stosunku 3-0. Czy dziś będzie podobnie?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Eko-Hurt – Sprężystokopytni & Kitku

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Po dwóch tygodniach przerwy, do rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wracają ‘Hurtownicy’. Aby nadrobić ligowe zaległości, drużyna Konrada Gawrewicza rozegra w poniedziałkowy wieczór aż dwa spotkania. Pierwszym ich rywalem będzie drużyna Sprężystokopytnych & Kitku. Po tym meczu, Eko-Hurt zmierzy się z Szach-Matem. Jeśli chodzi o pierwsze spotkanie to dojdzie tu do ciekawej sytuacji. Eko-Hurt w obecnym sezonie nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania. Ich rywale z kolei ani razu meczu nie wygrali. Czy w poniedziałkowy wieczór karta może się w końcu odwrócić? Cóż, nie możemy wykluczyć takiego scenariusza, aczkolwiek jest on mało prawdopodobny. Wszystko za sprawą tego, że ‘Hurtownicy’ w obecnym sezonie prezentują się bardzo dobrze. Dość powiedzieć, że są oni jedyną niepokonaną drużyną w pierwszej lidze. Co więcej, biorąc pod uwagę wszystkie ekipy występujące w SL3, znajdują się oni w elitarnym gronie pięciu drużyn bez porażki na koncie. Taki, a nie inny początek sezonu w wykonaniu drużyny w białych strojach sprawił, że niemal wszyscy widzą w tej drużynie poważnego kandydata do podium, a kto wie czy nie całego mistrzostwa. O tym, czy drużyna jest na to gotowa, szczątkową informację dostaniemy już w poniedziałkowy wieczór. Paradoksalnie mecz przeciwko Sprężystokopytnym może okazać się trudną przeprawą. Wszystko za sprawą tego, że ‘Niebiescy’ walczą obecnie o życie i jeśli nie zaczną szybko wygrywać to za chwilę mogą spaść z pierwszej ligi.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Port Gdańsk – Wilki Północy

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Po tym, jak w piątek 17 września drużyna Wilków musiała radzić sobie bez swojego kapitana, ‘Fioletowi’ nie wyciągnęli wniosków. Wszystko za sprawą tego, że po raz kolejny, po opublikowaniu terminarza chcieli oni przełożyć swój mecz. Niestety, kiedy terminarz ‘wisi’ już na stronie jest to niemal niewykonalne. W związku z tym, w poniedziałkowy wieczór w szeregach graczy z Północy, zabraknie prawdopodobnie Sebastiana Wilmy oraz Macieja Tarulewicza. W związku z wąską kadrą i chęcią uniknięcia walkowera – w drużynie Wilków trwają obecnie poszukiwania graczy, którzy mogliby wspomóc drużynę w kryzysowym momencie. Jako Redakcja, zastanawiamy się, czy takie roszady na kilka godzin przed meczem mają w ogóle prawo się udać. Jakby nie patrzeć sprawi to, że możemy zapomnieć o jakimkolwiek elemencie zgrania. Kiedy weźmiemy pod uwagę to, że ich rywale – Port Gdańsk rozegrali w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta 73 spotkania to mamy prawdziwą przepaść jeśli chodzi o doświadczenie. Niestety dla Wilków, nie tylko to sprawia, że to rywale a nie oni będą faworytem spotkania. Przypomnijmy, że obecny sezon w wykonaniu Wilków jest rozczarowujący. Drużyna z Północy wygrała zaledwie dwa z siedmiu spotkań w ramach rozgrywek w sezonie Jesień’21. Nieco lepiej wiedzie się ‘Portowcom’, którzy wygrali trzy z sześciu spotkań.  Jako, że w poniedziałek grają oni dwa spotkania to mogą swój bilans albo zdecydowanie poprawić, albo pogorszyć.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Eko-Hurt – Szach-Mat

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Wszystko wskazuje na to, że drugi rywal ‘Hurtowników’ w poniedziałkowy wieczór będzie o wiele bardziej wymagający aniżeli pierwszy. Szach-Mat przystąpi do spotkania z dorobkiem dwunastu punktów, które dają im trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na taki bilans złożyły się cztery zwycięstwa oraz dwie porażki. Mimo, że w teorii wszystko wygląda naprawdę dobrze to jesteśmy niemal przekonani, ze taki wynik nie satysfakcjonuje graczy w czarnych koszulkach. W trzech ostatnich spotkaniach, na dziewięć możliwych punktów ‘Szachiści’ zdobyli pięć. Z pewnością porażka ze Speednetem czy straty punktów w meczach z Epo oraz AVOCADO nie są dla Szach-Matu powodem do optymizmu. Mimo, że wciąż mówimy o drużynie, która raptem kilka miesięcy temu grała w drugiej lidze to po początku obecnego sezonu wydawało się, że ‘Czarni’ powalczą nawet o mistrzowski tytuł. Owszem, nie jest przesądzone, że tak się nie stanie, ale mały spadek formy w ostatnim czasie dało się dostrzec. Jesteśmy ciekawi, jak Szach-Mat będzie w obecnej sytuacji wyglądał na tle tak dobrze dysponowanego rywala, jakim jest drużyna Eko-Hurt. To, co może okazać się pewnym mankamentem ‘Hurtowników’ to wspomniana wcześniej, dwutygodniowa przerwa. Często bywa tak, że takie przerwy wybijają drużynę z dobrego rytmu. Czy tak będzie i tym razem? Trudno powiedzieć. To czego jesteśmy niemal pewni to fakt, że będzie to wyrównane spotkanie, które będzie stało na wysokim poziomie. Obyśmy się nie rozczarowali!

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Allsix by Decathlon – Prometheus

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Około godziny 21:00, do ósmego spotkania w sezonie Jesień’21 przystąpi drużyna Allsix by Decathlon. Dotychczasowa przygoda ze zmaganiami drugoligowymi, w przypadku drużyny z ulicy Kartuskiej jest wręcz koszmarna. Drużyna Aleksandra Bochana przegrała wszystkie siedem spotkań w obecnym sezonie. Obecnie, z dwupunktowym dorobkiem znajdują się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli i trzeba sobie powiedzieć to wprost – jedną nogą są już w trzeciej lidze. Sytuacji drużyny z ulicy Kartuskiej bez wątpienia nie poprawia fakt, że w poniedziałkowy wieczór zmierzy się z ekipą Prometheus. Gracze Mykoli Pocheniuka przystąpią do spotkania z dwoma wygranymi oraz aż czteroma porażkami na koncie. Mimo, iż Prometheus przegrywał z ZCP, Hydrą, MiszMaszem czy CTO to w ostatnim czasie zdaje się, że zza chmur wyjrzało wreszcie słońce. W drugiej połowie meczu z Gonito Volley, drużyna Prometheus zaprezentowała doskonałą siatkówkę. Obecnie zastanawiamy się nad tym, czy gracze z Ukrainy zdołają wreszcie ustabilizować formę i grać na wysokim poziomie przez cały czas, a nie miewać tylko przebłyski. Niezależnie od tego, wydaje się, że Prometheus będzie zdecydowanym faworytem najbliższego spotkania. Potencjalna wygrana za komplet punktów sprawi, że Prometheus niemal na pewno znajdzie się w górnej części tabeli. Czy uda im się włączyć jeszcze o walkę o podium?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

EviRent VT – Volley Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Ależ nam się sytuacja w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta pozmieniała. Przypominamy, że w końcówce poprzedniego sezonu, mecz pomiędzy EviRentem a Volley Gdańsk decydował o tym, która z drużyn sięgnie po mistrzowski tytuł. Ostatecznie mecz, w stosunku 3-0 wygrała drużyna Radosława Koniecznego i stała się trzecim w historii mistrzem SL3. W obecnym sezonie trzeba sobie to powiedzieć wprost –  jest bardzo mało prawdopodobne, aby Volley Gdańsk był w stanie walczyć do ostatniej kolejki o mistrzowski tytuł. W pięciu dotychczasowych spotkaniach Volley Gdańsk wygrał zaledwie trzykrotnie, co do pewnego czasu było w ich wykonaniu nie do pomyślenia. Z drugiej strony, nie do pomyślenia było również to, aby EviRent przegrał spotkanie. Niestety dla nich, drużyna Radosława Koniecznego w minionym tygodniu musiała uznać wyższość Speednetu. Ponadto, w tym samym tygodniu dość nieoczekiwanie stracili również jeden punkt w meczu z Epo-Project. Obecnie nie da się zatem nie zauważyć, że wygrana w obecnym sezonie może być dla EviRentu o wiele bardziej wymagającym zadaniem, niż miało to miejsce na wiosnę. W poniedziałkowy wieczór przekonamy się, czy mówimy o chwilowej zadyszce czy być może o głębszym problemie. Niezależnie od tego, z jakimi problemami boryka się obecnie Volley Gdańsk, lekceważenie ich to bardzo zły pomysł.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.