Zapowiedź – MATCHDAY #14

Przed nami czternasty dzień meczowy. Absolutnym hitem tej serii gier będzie pojedynek EviRentu ze Speednetem. Bardzo ciekawie zapowiadają się również dwa spotkania w trzeciej lidze, w których zmierzą się Chilli Amigos z Team Looz oraz Speednet 2 z Niepokonanymi PKO Bank Polski. Zapraszamy na zapowiedź czwartkowej serii gier!

Trójmiejska Strefa Szkód – BES-BLUM Kraken Team

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Mało brakowało, a w czwartkowy wieczór zmierzyłyby się ze sobą drużyny, które w obecnym sezonie, jak do tej pory nie odniosły w pierwszej lidze ani jednego zwycięstwa. Parszywą serię porażek z rzędu jako pierwsi przełamali jednak gracze Trójmiejskiej Strefy Szkód, którzy wygrali ze Sprężystokopytnymi & Kitku 2-1. Wygrana ta nie przyszła jednak drużynie łatwo. Przez długi czas wydawało się, że to ich rywale są bliżsi tego, by wygrać pierwszego seta, co jak się później okazało, dałoby im również wygraną w meczu. Od początku tamtego spotkania Trójmiejskiej Strefie Szkód nie szło, w efekcie czego rywale wypracowali sobie dość pokaźną zaliczkę. To, za co trzeba pochwalić drużynę Mateusza Woźniaka to fakt, że podnieśli się oni z wydawałoby się beznadziejnego położenia i ostatecznie wygrali zarówno seta, jak i mecz. Kto wie, czy wygrana ta nie będzie wreszcie punktem zwrotnym. Czwartkowy wieczór ma być wreszcie tym, w którym zobaczymy większość graczy stanowiących o sile drużyny. Najprawdopodobniej z problemami zdrowotnymi upora się wreszcie Piotr Watus, który umówmy się – znalazłby się w składzie każdej drużyny w lidze. Czy wobec tego ‘Tuffiki’ dołożą w czwartkowy wieczór drugie zwycięstwo w sezonie? Bardzo wiele na to wskazuje. W odróżnieniu od TSS-u problemy kadrowe w czwartkowy wieczór dotkną graczy BES-BLUM Kraken Team. Ekipa Ryszarda Nowaka chciała bowiem przełożyć spotkanie na inną godzinę. Niestety, po opublikowaniu terminarza jest to zadanie bardziej wymagające niż ogranie przykładowego EviRentu. Na taką zamianę musieliby się zgodzić wszyscy zawodnicy z… trzech drużyn. Science-fiction.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Oliwa Team – Team Spontan

Godz.: 19:30, boisko nr 1

O godzinie 19:30 zmierzą się ze sobą drużyny, które przegrały swoje wtorkowe spotkania. Mimo to, w zdecydowanie lepszych nastrojach do meczu podejdą gracze Team Spontan. Wszystko za sprawą tego, że ‘Oranje’ w meczu z jednym z głównych faworytów do awansu – drużyną ZCP Volley Gdańsk zaprezentowali się lepiej niż dobrze. Dzięki dobrej postawie wygrali oni jednego seta, a prawdę mówiąc – przy odrobinie szczęścia mogli wygrać również całe spotkanie. Podsumowując, gołym okiem widać, ze ‘Spontaniczni’ stają się mocniejsi z meczu na mecz. Potencjalnie – w meczu z Oliwą mogą zaprezentować już pełnię swoich możliwości. Biorąc pod uwagę rosnącą formę oraz to jak zaprezentowała się Oliwa w meczu z Dzikami, ‘Spontaniczni’ będą naszym zdaniem faworytem nadchodzącego spotkania. Informacja ta, bez wątpienia ucieszy graczy Oliwy. Ze wszystkich drużyn, które kiedykolwiek zagrały w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta wydaje się, że to właśnie ekipa z serca Gdańska najczęściej osiągała wyniki zupełnie inne od tych, które obstawiała Redakcja. Kiedy wydawało nam się, że przegrają (jak z Hydrą) – ci wygrywali. Kiedy z kolei wydawało się, że poradzą sobie z Dzikami to dla odmiany przegrywali. Uwierzcie nam, ze w historii występów podobnych przykładów było całe mnóstwo. Wracając do czwartkowego meczu liczymy na to, że będzie to emocjonujące spotkanie. Jak pokazuje historia, jest na to duża szansa. Wszystkie trzy starcia obu drużyn zawsze kończyły się podziałem punktów. Czy podobnie będzie i tym razem?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Letni Mental – Team Looz

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Dla drużyny Team Looz będzie to jeden z najważniejszych dni w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Drużyna w czarnych strojach stoczy w czwartek dwa pojedynki. Jeśli odniesie zwycięstwo za komplet punktów z drużyną Letni Mental (a wszystko na to wskazuje) to przy równej liczbie rozegranych spotkań zrównają się oni punktami zarówno z Chilli Amigos, jak i Activnymi Gdańsk. Co więcej, tuż po meczu z ‘Mentalistami’ zmierzą się oni w hitowym starciu trzecioligowym z Chilli Amigos. Co w związku z tym? Po czwartkowych spotkaniach ich sfera mentalna znajdzie się albo w niebie, albo w piekle. Albo rybki, albo pipki. Przechodząc już stricte do spotkania z ‘Mentalistami’ to trzeba sobie to powiedzieć wprost. Brak kompletu punktów będzie przez ‘Czarnych’ uznany za prawdziwą katastrofę. Z drugiej strony, Team Looz wielokrotnie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta udowodnił, że ‘niemożliwe nie istnieje’. Dopóki nie zabrzmi końcowy gwizdek sędziego, gracze Team Looz nie mogą być niczego pewni. Jeśli jednak zagrają oni na miarę swojego potencjału to wynik 3-0 zdaje się być obowiązkiem. Co ciekawe, mimo że sumarycznie obie drużyny w ramach SL3 rozegrały już 74 spotkania to dziś spotkają się po raz pierwszy. Czy Letni Mental będzie w stanie zaskoczyć swoich rywali i pokusić się o zdobycz punktową? Z pewnością byłoby to zaskoczenie.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Chilli Amigos – Team Looz

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Co tu dużo mówić. Jeśli Chilli Amigos potwornie męczyło się z Bombardierami, by po chwili dostać po łbie od Craftveny to co będzie w czwartkowy wieczór, kiedy ich rywalem będzie drużyna powszechnie uważana za dużo lepszą od wymienionej dwójki? Cóż, jeśli ktokolwiek spytałby nas dwa tygodnie temu o wskazanie faworyta spotkania w meczu Chilli Amigos – Team Looz, bez wahania wskazalibyśmy na tych pierwszych. Dwa tygodnie to jednak zdecydowanie wystarczająco długi czas, by zweryfikować nasze wyobrażenia o sile ‘Amigos’. Ponadto, co równie istotne – Team Looz w ostatnim czasie prezentował się naprawdę dobrze. Po graczach w czarnych koszulkach widać, że mały dołek, w którym znaleźli się na początku sezonu to już przeszłość. Ostatnie dwa spotkania to pewne zwycięstwa z Wilkami Północy i… Craftveną. Trudno porównywać mecz do meczu, ale jakaś podpowiedź to jest. Podczas gdy Chilli przegrało z Craftveną, Team Looz wygrał z nimi spotkanie 3-0, pozwalając swoim rywalom na zdobycie uwaga: 5!, 12 oraz 9 punktów. Przepaść. Różnica klas i poziomu obu drużyn aż biła po oczach. Wracając jednak do najbliższego spotkania, będzie to dopiero drugi pojedynek pomiędzy drużynami w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Co ciekawe, po raz pierwszy drużyny zmierzyły się ze sobą 2 września 2020 r. Wtedy górą byli ‘Amigos’, choć trzeba zauważyć, że był to dopiero drugi mecz Team Looz w lidze. Ponadto, co chyba ważniejsze, Team Looz był w tym czasie o wiele słabszą drużyną niż jest obecnie. Gdyby dzisiejszy Team Looz miał zagrać z ówczesnym to prawdopodobnie skończyłoby się jak we wspomnianym chwilę wcześniej meczu z Craftveną. Tak czy siak, w czwartkowy wieczór liczymy na kapitalne widowisko. Jakby nie patrzeć, będzie to pierwszy mecz pomiędzy drużynami wymienianymi jako faworyci do awansu.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot):2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Niepokonani PKO Bank Polski – Speednet 2

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Są takie mecze, na które drużyny czekają miesiącami. Wydaje się, że dla obu ekip takim meczem jest bezpośrednie spotkanie. W historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, obie drużyny rywalizowały ze sobą już czterokrotnie. Dwa razy wygrali ‘Programiści’ i dwa ‘Bankowcy’. Jak będzie tym razem? Wydaje się, że większe szanse na zwycięstwo mają gracze dowodzeni przez Joannę Drewczyńską. W sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach w sezonie Jesień’21, ‘czarno-biali’ zgromadzili osiem oczek, na co złożyły się trzy zwycięstwa oraz trzy porażki. Ich najbliższy rywal pod tym kątem wypada zdecydowanie gorzej. ‘Programiści’ również rozegrali sześć spotkań, ale wygrali zaledwie raz. Nie ukrywamy, że co do takiego wyniku mamy mieszane uczucia. Z jednej strony, jakiś czas temu kiedy drużyna Piotra Grodzkiego wygrała z Letnim Mentalem wydawało się, że będą oni  w stanie pójść za ciosem i kolejne punkty będą tylko kwestią czasu. Cóż, o ile porażkę ze Zmieszanymi można było wkalkulować, tak brak punktów z Craftveną czy Bombardierami był jednak rozczarowaniem dla samych zawodników. Skoro nie udało się w ostatnich trzech spotkaniach może uda się dzisiaj? W lidze są tylko dwie drużyny, które przegrały ze Speednetem dwukrotnie. Poza ‘Bankowcami’ jest to również ekipa DNV. W związku z tym ‘Programiści’ staną dziś przed szansą ogrania jednej drużyny po raz trzeci. Gdyby tak się stało, Speednet 2 awansowałby w tabeli wszech czasów, w której sukcesywnie poprawia swoją pozycję. Plany na wieczór ma rzecz jasna ochotę zepsuć im drużyna PKO. Potencjalna wygrana pozwoli im na wskoczenie do górnej połówki tabeli. Jeśli tak się stanie to drużyna będzie miała szansę włączyć się do walki nawet o podium rozgrywek.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

DNV S*M*A*S*H – Letni Mental

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Spośród wszystkich drużyn trzecioligowych, zestawienie ze sobą akurat DNV oraz ‘Mentalistów’ sprawia, że na parkiecie zmierzą się jedyne drużyny z trzeciej ligi, które jak do tej pory w obecnym sezonie nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Żeby być całkowicie uczciwym, musimy napisać o tym, że ‘Mentaliści’ rozegrali jak do tej pory zaledwie trzy spotkania i pod tym kątem pozostałe drużyny w trzeciej lidze zdecydowanie ich przewyższają. Co ciekawe, obie drużyny w ramach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta rywalizowały już czterokrotnie i każde z tych czterech spotkań odbyło się w drugiej lidze. Tak się bowiem składa, że kiedy tylko obie drużyny występowały w SL3 to zawsze trafiały do tych samych lig. W czterech dotychczas rozegranych meczach mamy remis 2-2. Która z drużyn wygra tym razem? Wydaje się, że większe szanse na zwycięstwo mają ‘Mentaliści’, którzy patrząc na skład personalny mogliby spokojnie znajdować się w samym czubie ligowej tabeli i nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem. Wydaje się, że kiedy drużyna ustabilizuje formę to wreszcie pokaże potencjał, który w nich drzemie. W momencie pisania tej zapowiedzi, nie było to jeszcze oficjalne, ale ‘na mieście’ mówią, że do drużyny w najbliższym czasie dołączy kolejny gracz, którego w poprzednim sezonie mieliśmy okazję oglądać na drugoligowych parkietach. Wracając do meczu, mimo że Mental Block jest faworytem spotkania to jesteśmy niemal pewni, że DNV się niebawem przełamie i zacznie w końcu punktować. Już w dwóch ostatnich spotkaniach było naprawdę blisko tego, by zdobyć punkt. Czy dojdzie do tego już wieczorem?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Volley Kiełpino – Allsix by Decathlon

Godz.: 21:30, boisko nr 1

W zapowiedzi powyżej pisaliśmy o tym, że zestawienie ze sobą drużyn DNV oraz Letniego Mentala sprawia, że spotkają się jedyne trzecioligowe drużyny, które na swoim koncie nie mają ani jednego zwycięstwa. W drugiej lidze również mamy dwie drużyny, które jak do tej pory nie wygrały ani razu. Tak się składa, że obie te ekipy zagrają ze sobą w czwartkowy wieczór. Obecnie, w nieco lepszej sytuacji znajdują się gracze Volley Kiełpino, którzy nie dość, że na swoim koncie mają o jedno oczko więcej to na dodatek, do końca ligi mają do rozegrania o jedno spotkanie więcej niż gracze z ulicy Kartuskiej. Jakby nie patrzeć może się okazać, że czwartkowe spotkanie może być kluczowe w kontekście walki o utrzymanie. Jesteśmy niemal przekonani, że drużyna która przegra spotkanie będzie miała pod koniec sezonu kolosalne problemy z tym, by się utrzymać. O ile w przypadku beniaminka – drużyny Allsix jest to w jakiś sposób zrozumiałe, tak przypadek drużyny Volley Kiełpino może dziwić. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie drużyna Fabiana Polita w trzynastu spotkaniach zdobyła aż 19 punktów. Biorąc pod uwagę ich dorobek po pięciu spotkaniach obecnego sezonu (2 punkty) nie sposób nie mówić o rozczarowaniu. Gołym okiem widać, że powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu będzie zadaniem science-fiction. O ile porażki z Hydrą, MPS-em czy ZCP Volley Gdańsk można wytłumaczyć to wysoką porażkę z Dream Volley trudniej obronić. Wydaje się, że przed graczami z Kiełpina najłatwiejsze z dotychczasowych spotkań. Z drugiej strony, dokładnie to samo myślą sobie gracze Allsix.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

EviRent VT – Speednet

Godz.: 21:30, boisko nr 2

Spotkanie pomiędzy EviRentem a Speednetem będzie absolutnym hitem czwartkowej serii gier, a kto wie, czy nie całego sezonu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Wszystko za sprawą tego, że w ostatnim czasie to właśnie w Speednecie wielu ligowców upatrywało kandydata do zdetronizowania EviRentu. Skąd takie przekonanie? Przypomnijmy, że ‘Różowi’ są jedyną drużyną w historii SL3, która znalazła sposób na pokonanie zespołu Radosława Koniecznego. Ponadto, obecnie znajdują się oni na drugim miejscu w ligowej tabeli, mając dokładnie tyle samo punktów co ich czwartkowi rywale. Z pewnością na korzyść EviRentu działa to, że mają oni na swoim koncie o jedno rozegrane spotkanie mniej. Ewentualna porażka ze Speednetem nie będzie miała dla nich aż tak negatywnych konsekwencji jakie mogą być dla drużyny Marka Ogonowskiego. Gdyby spotkanie wygrali bowiem gracze EviRentu, to na półmetku rozgrywek Speednet traciłby do swoich przeciwników dość dużą liczbę punktów, a na dodatek mieliby o jedno spotkanie więcej na swoim koncie. Ranga spotkania sprawia, że wysoce prawdopodobne jest to, że w meczu zobaczymy wszystkich kluczowych graczy po obu stronach. To z kolei oznacza, że prawdopodobnie będziemy świadkami kapitalnego spotkania. Obyśmy po meczu nie musieli pisać o ‘małym deszczu’. Kto w naszych oczach będzie faworytem? Mimo wszystko EviRent. Z drugiej strony, jeszcze nigdy nie mieliśmy takich wątpliwości.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

BES-BLUM Nieloty – MPS Volley

Godz.: 21:30, boisko nr 3

Nie ma, że boli. Po spotkaniach z CTO i ZCP przyszedł czas na kolejnego – mocarnego rywala. W czwartkowy wieczór drużyna Nielotów zmierzy się bowiem z ekipą MPS Volley, dla której jedynym celem na obecny sezon jest bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. O MPS-ie jednak za chwilę. Podobnie mocarne plany jak Miłośnicy Piłki Siatkowej, swego czasu mieli gracze BES-BLUM Nieloty. Pisaliśmy o tym już wielokrotnie, ale poprzednie dwa sezony kończyły się trzecim oraz piątym miejscem. W przypadku edycji Wiosna’21 i piątego miejsca pisaliśmy o rozczarowaniu. Jak wobec tego nazwać obecny sezon? Po pięciu rozegranych spotkaniach, Nieloty mają na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo i aż cztery porażki. Taki bilans sprawia z kolei, że drużyna znajduje się na dwunastym miejscu. Co więcej, jeśli dziś przegra to z dużą dozą prawdopodobieństwa, w ligowej tabeli spadnie jeszcze niżej. Wszystko za sprawą tego, że bezpośrednie spotkanie, w którym ktoś musi wygrać zagrają drużyny z miejsc 13-14. Ok, żeby nie było zbyt ponuro, nie da się nie zauważyć, że forma Nielotów w meczu z ZCP była już naprawdę niezła. Czy wobec tego wystarczy to na drużynę MPS? Na całe nieszczęście dla BES-BLUM, forma MPS również poszła zdecydowanie w górę. Tak jak pisaliśmy, z meczu na mecz drużyna Jakuba Nowaka prezentuje się coraz lepiej. Wydaje się, że szczyt formy powinien przyjść na decydujące mecze w drugiej lidze.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.