Zapowiedź – MATCHDAY #13

Przed nami wtorkowa seria gier, w której o kolejną wygraną za komplet punktów powalczy drużyna ZCP Volley Gdańsk. Ciekawie powinno być również w trakcie meczu Oliwy z Dzikami. W pierwszej lidze niepokonany w obecnym sezonie EviRent podejmie Epo-Project. Zapraszamy na zapowiedź.

Chilli Amigos – Craftvena

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Od ostatniego spotkania Craftveny nie minął nawet tydzień, a drużyna Bartka Zakrzewskiego rozegra kolejny wymagający mecz. Rywalem ‘Rzemieślników’ będzie zespół Chilli Amigos, który ma ambicje sięgające mistrzowskiego tytułu. Przypomnijmy, że w historii dotychczasowych występów sztuka ta ‘Amigos’ się nigdy nie udała. W trzeciej lidze drużyna Grzegorza Walukiewicza zajmowała dotychczas trzecie oraz drugie miejsce. Nie trzeba być geniuszem żeby domyślić się, czego brakuje ‘Amigos’ do pełni szczęścia. O zrealizowanie tego celu nie będzie bynajmniej łatwo. Porównując bowiem obecny sezon do sezonu Wiosna’20 czy Jesień’20 nie sposób nie zauważyć, że mimo iż w obecnej trzeciej lidze brak zdecydowanego lidera (jak miało to miejsce w wymienionych sezonach) to obecna liga jest dużo bardziej wyrównana. W związku z tym nie mogą dziwić niespodzianki, których co chwilę jesteśmy świadkami. W poprzednim tygodniu Chilli Amigos dość niespodziewanie straciło punkt z Bombardierami. Inny z faworytów – ACTIVNI Gdańsk w meczu z… Craftveną. Czy w związku z tym we wtorek możemy liczyć na emocjonujące spotkanie? Z pewnością dla Chilli będzie to bardzo istotny mecz, nie tylko z uwagi na tabelę. Gdy wygrają oni z ‘Rzemieślnikami’ to w korespondencyjnym pojedynku z ACTIVNYMI zyskają przewagę psychologiczną. Nie ma co jednak wyprzedzać pewnych zdarzeń. W poprzednim tygodniu ACTIVNI też mieli zniszczyć Craftvenę. Jak było każdy pamięta. Widać, że po ogromnym dołku, w który wpadła drużyna w czarnych trykotach przyszedł moment, w którym drużyna może wreszcie odetchnąć. Kto wie, być może po spotkaniu z Chilli, humory ‘Rzemieślników będą jeszcze lepsze?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

EviRent – Epo-Project

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Jeszcze w poniedziałek, drużyna EviRent chciała przełożyć spotkanie z Epo-Project. Wszystko za sprawą tego, że duża część graczy wystąpi tego wieczoru w Palpsie. Przypomnijmy, że drużyna EviRent w swoim składzie ma bowiem graczy, którzy w innej lidze nie stanowią jednej drużyny, a grają naprzeciw siebie. Jako, ze ekipa Radka Koniecznego nie znalazła na wtorek zastępstwa to zmierzą się oni z Epo-Project osłabieni. Z drugiej strony, czy to będzie miało jakiekolwiek znaczenie? W obecnym czy poprzednim sezonie EviRent wielokrotnie borykał się z problemami kadrowymi, a jednak nie przeszkadzało im to wygrać ligi, odnosząc przy okazji dwanaście zwycięstw w trzynastu spotkaniach. Obecny sezon zaczął się dla ‘Niebieskich’ równie dobrze. EviRent wygrał na inaugurację cztery spotkania i dość pewnym krokiem zmierza w kierunku obrony mistrzostwa. Wydaje się, że obecnie zaszkodzić im mogą tylko oni sami. Gdyby drużyna wygrała jednak dzisiejsze spotkanie i dołożyła również zwycięstwo w arcyważnym spotkaniu ze Speednetem to na półmetku, do mistrzostwa mieliby rozłożony czerwony dywan. Aby tak się stało, EviRent musi jednak na początku pokonać Epo-Project. W obecnym sezonie ‘Duma Żukowa’ rozegrała pięć spotkań, w których wygrała trzy mecze. Dodatkowo, są oni jedyną drużyną, która wygrała w obecnym sezonie spotkanie ze Speednetem. Skoro udało się z liderem to może uda się również z mistrzem? Z pewnością byłaby to ogromna niespodzianka.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Szach-Mat – AVOCADO friends

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Po wybornym początku sezonu, w którym Szach-Mat wygrał trzy z czterech spotkań, przyszła pora na rozczarowanie. Jak inaczej nazwać porażkę ze Speednetem, kiedy Redakcja oraz Eksperci stawiali właśnie na ‘Szachistów’. Wydaje nam się, że w naszych typach nie byliśmy odosobnieni. ‘Szachiści’ poza wygranymi prezentowali się naprawdę dobrze. Był to klasyczny przykład, kiedy w parze szła efektywność z efektownością. Porażka ze Speednetem, bez wątpienia była najgorszym występem drużyny Dawida Kołodzieja w obecnym sezonie. Z drugiej strony pamiętajmy, że w trakcie sezonu nie da się rozegrać wszystkich trzynastu spotkań ‘na pełnej’. Chcąc czy nie chcąc, słabszy mecz musi nadejść. Szach-Mat może mieć nadzieję, że najgorsze spotkanie już za nimi. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie, kiedy ‘Czarni’ występowali jeszcze w drugiej lidze, również przydarzył im się słabszy występ w meczu z Nielotami. Mimo tego potknięcia, drużyna nie miała problemów z tym, by zrealizować swój cel. Czy obecnie może być podobnie? Plany te z całą pewnością postara się pokrzyżować AVOCADO friends. ‘Weganie’ przystąpią do spotkania po wygranej odniesionej niespełna dwa tygodnie temu w meczu ze Sprężystokopytnymi. Przerwa w rozgrywkach SL3 nie sprawiła jednak, że AVOCADO zmarnowało ten czas. W ostatni weekend, drużyna wystąpiła w turnieju na Pogórzu, gdzie zaprezentowała się z dobrej strony. Czy niezła dyspozycja, w której ostatnio widzieliśmy ‘Wegan’ sprawi, że ekipa Arka Kozłowskiego pokusi się we wtorkowy wieczór o niespodziankę? Będzie o to bardzo trudno.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

ZCP Volley Gdańsk – Team Spontan

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Szóstym rywalem drużyny ZCP Volley Gdańsk w sezonie Jesień’21 będzie ekipa Piotra Raczyńskiego Team Spontan. Póki co drużynie ZCP Volley patrząc wyłącznie na wyniki idzie wybornie. Zespół Przemka Wawera w dotychczasowych spotkaniach sięgnął po komplet punktów. Nie oznacza to bynajmniej, że wszystkie wygrane odnieśli z przysłowiowym ‘palcem w dupie’. Kiedy przeanalizujemy wyniki poszczególnych setów to dostrzeżemy, że aż w trzech przypadkach było naprawdę gorąco i przy odrobinie szczęścia to rywale mogli cieszyć się ze zdobyczy punktowej. Tak było chociażby w spotkaniach z Prometheusem, Gonito czy ostatnio z Nielotami. To właśnie w ostatnim spotkaniu rywale byli bardzo blisko tego, aby wywalczyć co najmniej jeden punkt. Finalnie, skórę ‘żółto-czarnym’ uratował sędzia zawodów, który nie dostrzegł błędu, po którym powinien być przyznany punkt dla ich rywali.  Z drugiej strony, tyle się mówi o tym, że szczęście sprzyja lepszym, że chyba faktycznie coś w tym jest. We wtorkowy wieczór ZCP zmierzy się ze Spontanem, który zaliczył słodko-gorzki początek sezonu. Na inaugurację, ‘Pomarańczowi’ dość nieoczekiwanie przegrali w starciu z Gonito Volley, by na drugi dzień okazać się drużyną o klasę lepszą od Decathlonu. Niezależnie od tego, we wtorkowym spotkaniu to ZCP będzie dość wyraźnym faworytem. Z tego, co udało nam się dowiedzieć, w Spontanie we wtorkowy wieczór może zabraknąć kilku kluczowych graczy. W związku z tym o jakąkolwiek zdobycz punktową będzie im wybitnie trudno.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Dziki Wejherowo – Oliwa Team

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Po meczach z kosmitami, które od początku sezonu rozegrały obie drużyny, wreszcie pojedynek na planecie Ziemia. Przypomnijmy, że zarówno Dziki jak i Oliwa w obecnym sezonie mierzyły się już z CTO oraz MPS Volley, a ponadto Dziki z ZCP, a Oliwa z Hydrą. Szczególnie imponująco wypadli gracze z serca Gdańska w konfrontacji z mającą pierwszoligowe aspiracje Hydrą. Przypomnijmy, że w meczu rozegranym równy tydzień temu, Oliwa ograła Hydrę w stosunku 2-1, czym pokazała, że są oni w stanie nawiązać do swojego najlepszego okresu  w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, który przypadał w sezonie Wiosna’20. Wracając do ostatniego spotkania trzeba napisać o tym, że wygrana nie była absolutnie dziełem przypadku. Już od początku sezonu ‘Oliwiacy’ zdradzali symptomy powrotu do formy. Mecz z Hydrą był tego potwierdzeniem. Wydaje się, że przed wtorkowym spotkaniem to właśnie drużyna Dawida Karpińskiego będzie faworytem spotkania. Za Oliwą przemawia zdecydowanie większe doświadczenie, które powinno zaprocentować. Z drugiej strony, drużyna ta zdecydowanie nie lubi gdy na nich stawiamy. W historii bardzo często zdarzało się, że wyniki ich spotkań kończyły się odwrotnie do typów wskazanych przez Redakcję. Jak będzie tym razem? Z pewnością nie łatwo. Dziki w obecnym sezonie, mimo że najczęściej przegrywali to prawdę mówiąc nie zagrali ani razu słabego spotkania. O tym, że to rywale sięgali po zwycięstwa najczęściej decydowała klasa przeciwników oraz fakt, że Dziki występowali… w niekompletnym składzie. Przed wtorkowym spotkaniem jesteśmy niemal przekonani, że gracze z Wejherowa podejdą do meczu najbardziej serio z dotychczasowych spotkań w drugiej lidze. Czy takie podejście sprawi, że po raz drugi wygrają oni w obecnym sezonie mecz?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Gonito Volley – Prometheus

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Po jednym z najlepszych występów w historii drużyny Gonito Volley (uwzględniając występy BL), drużyna ‘Tygrysów’ rozegra kolejne spotkanie w ramach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Mimo, że Gonito odniosło tylko jedno zwycięstwo w czterech spotkaniach to plasują się w połowie stawki. Biorąc pod uwagę fakt, że górna część tabeli odjechała już bezpowrotnie, spotkanie z Prometheusem wyrasta nam na jedno z najciekawszych wydarzeń wtorkowej serii gier. Dla obu drużyn będzie to drugie bezpośrednie spotkanie. W sezonie Wiosna’21 górą byli gracze Mykoli Pocheniuka, którzy 19 lipca wygrali 3-0. Mimo, że przed tamtym spotkaniem Prometheus był zdecydowanym faworytem i wygrał 3-0 to wygrana ta zrodziła się w bólach. Dwa z trzech setów zakończyły się bowiem zaledwie dwupunktowym prowadzeniem graczy z Ukrainy. Przed najbliższym meczem wydaje się, że dystans, który niegdyś dzielił obie drużyny się nieco zmniejszył. Podczas gdy Prometheus obniżył nieco loty, Gonito Volley stało się lepszą drużyną. Czy to oznacza, że gracze Wojciecha Strychalskiego są dziś w stanie wygrać spotkanie? Mimo, że faworytem meczu w naszych oczach jest Prometheus to niczego nie przesądzamy. Przypominamy, że w meczu ze Spontanem również stawialiśmy na rywali ‘Tygrysów’, a jak było każdy pamięta. Z drugiej strony, Prometheus musi się wreszcie przebudzić.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.