Zapowiedź – MATCHDAY #11

Przed nami ostatni dzień meczowy w obecnym tygodniu rozgrywek. Hitem czwartkowej serii gier będzie pojedynek pierwszoligowy pomiędzy Szach-Matem a Speednetem. Ponadto, o kolejny mecz bez porażki powalczą EviRent, MPS Volley, a także ACTIVNI Gdańsk. Zapraszamy na zapowiedź!

EviRent VT – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Biorąc pod uwagę końcówkę poprzedniego sezonu, w którym Trójmiejska Strefa Szkód przegrała spotkanie ze Speednetem, bilans porażek z rzędu wynosi aż cztery i jest to sytuacja bezprecedensowa. Jak do tej pory, po trzech porażkach z rzędu TSS zdołał jednak wygrać. Cóż, nie mamy dla ‘Tufików’ dobrej informacji. W obecnej dyspozycji wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby Trójmiejska Strefa Szkód mogła ograć w czwartkowy wieczór drużynę EviRent. Jeśli drużyna Mateusza Woźniaka przegra dziś kolejne spotkanie to z całą pewnością będziemy mogli mówić o głębokim kryzysie, który dotknął drużynę. Nie ma co jednak wyprzedzać pewnych zdarzeń. I bez meczu z EviRentem, TSS zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Jakby nie patrzeć, ich sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana i jeśli szybko się nic nie zmieni, TSS może mieć poważne problemy z utrzymaniem co do niedawna wydawało się jednym wielkim absurdem. Podobnych problemów nie mają z kolei graczem EviRent, którzy wygrywają mecz za meczem. W obecnym sezonie, drużyna Radosława Koniecznego uporała się z Szach-Matem, AVOCADO oraz Krakenem. Nie ma się co oszukiwać, to EviRent jest głównym faworytem w wyścigu o mistrzowski tytuł. Nie oznacza to jednak, że wygrane przychodzą ‘Niebieskim’ tak łatwo, jak miało to miejsce w przeszłości. W ostatnim czasie drużyna stosunkowo często pozwalała przeciwnikom na wygrywanie setów. Jak będzie w czwartkowy wieczór?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Craftvena – Speednet 2

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Do zmagań ligowych po tygodniu przerwy wraca ekipa Craftveny. Nie będziemy zbytnio czarować – w ostatnim czasie gracze Bartka Zakrzewskiego bardzo rozczarowali. Przy okazji naszego ostatniego magazynu Pani Agnieszka zauważyła, że na jeden świetny sezon w ich wykonaniu, przypada kolejny słaby. Z racji tego, że Wiosnę’21 ‘Rzemieślnicy’ zagrali świetnie nie zwiastuje to nic dobrego w obecnym sezonie. ‘Rycerze Wiosny’ zajmują obecnie przedostatnie miejsce w ligowej stawce. Na taki stan rzeczy złożyły się dotkliwe porażki odniesione w spotkaniach z Portem, Zmieszanymi oraz Team Looz. Nie ma się co jednak oszukiwać. Okazję do rehabilitacji za początek sezonu, drużyna Craftveny będzie miała we wtorek doskonałą. Ich rywalem będą bowiem gracze Speednet 2, którzy znajdują się w tabeli tuż nad Craftveną. Dodatkowo, ‘Programiści’ przystąpią do spotkania bez swoich dwóch podstawowych graczy – Piotra Przywieczerskiego oraz Piotra Grodzkiego. Dodatkowo, ‘Programiści’ podejdą do spotkania po porażce odniesionej w meczu z Bombardierami. Co ciekawe, nie sama porażka w tym wszystkim jest najgorsza. W ostatnim czasie w drużynie dostrzegliśmy coś, czego w poprzednich sezonach nie zaobserwowaliśmy – nerwy. Z jednej strony wynika to z faktu, że Speednet jest obecnie drużyną, która jest w stanie powalczyć z innymi przeciwnikami. Tam, gdzie pojawia się szansa na punkty, tam pojawiają się nerwy i niesnaski. Z drugiej strony, nie da się nie zauważyć, że ‘Programiści’ nie zarażają przeciwników pozytywną energią tak, jak robili to do niedawna. Mimo tych  problemów to właśnie ‘Programiści’ będą naszym zdaniem nieznacznym faworytem spotkania.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

MPS Volley – Allsix by Decathlon

Godz.: 20:35, boisko nr 1

O godzinie 20:35 do swojego czwartego spotkania w sezonie Jesień’21 przystąpią gracze MPS Volley oraz Allsix by Decathlon. Jak do tej pory, zdecydowanie lepiej wiodło się zawodnikom Jakuba Nowaka. Miłośnicy Piłki Siatkowej na początku obecnego sezonu okazali się zbyt mocni dla Oliwy, Volley Kiełpino oraz Dzików Wejherowo. Co ciekawe, sytuacja w MPS-ie nie jest jednak tak komfortowa, jak mogłoby się wydawać. Obecnie, gracze Jakuba Nowaka borykają się z poważnymi problemami kadrowymi, które sprawiają, że przed najbliższym spotkaniem nie mamy pewności, czy zbiorą się w komplecie. Podobna sytuacja miała miejsce również przy okazji poprzedniego spotkania – z Dzikami Wejherowo. Ostatecznie, drużyna MPS wystąpiła w komplecie. Czy podobnie będzie w czwartkowy wieczór? W ostatnim czasie, do drużyny dołączyło dwóch nowych graczy. Znany z występów w pierwszoligowym Eko-Hurcie – Bartosz Plasun oraz niemający na swoim koncie występów w SL3 – Łukasz Ilczuk. Niezależnie od tego, czy dwójkę nowych graczy zobaczymy w czwartek na parkiecie – to MPS będzie zdecydowanym faworytem pojedynku. Trudno oczekiwać od graczy z ulicy Kartuskiej, aby po trzech porażkach z rzędu wyszli przeciwko drużynie mającej mistrzowskie aspiracje i ich pokonali. Z drugiej strony, bardzo podobne myśli mieliśmy przy okazji meczu, mającej pierwszoligowe aspiracje – Hydry TSS Gdańsk z Oliwą. Mimo, że to gracze Sławka Kudyby byli wyraźnym faworytem meczu to przegrali z ‘underdogiem’. Czy podobny scenariusz w czwartkowy wieczór jest możliwy?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Team Spontan – Allsix by Decathlon

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Dość niespodziewanie, ba – sensacyjnie, w środowy wieczór drużyna Team Spontan przegrała z Gonito Volley. Co gorsze dla Spontana – była to porażka w stosunku 0-3. Wydaje się, że srebrni medaliści poprzedniego sezonu padli ofiarą spontanicznego podejścia. Czy o godzinie 20 da się wyjść na parkiet i wygrać mecz, kiedy do godziny 14 zawodnicy nie podali jeszcze kompletnego składu? Ponadto, mamy poważne podejrzenia, że nowi gracze ze ‘starymi’ Spontanicznymi spotkali się po raz pierwszy w hali Ergo Arena. Mimo to, w ekipie wystąpiło kilku starych wyjadaczy, a w związku z tym wynik 0-3 należy uznać za ogromną niespodziankę. Przypomnijmy, że w sezonie Wiosna’21 – Team Spontan nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem swoich rywali w stosunku 3-0. Jako, że do tego spotkania doszło równo trzy miesiące temu uznaliśmy, że bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest powtórka. Ostatecznie, kolekcjonerzy niezaplanowanych chwil na inaugurację rozczarowali. Okazję do rehabilitacji będą mieli wyborną. W czwartkowy wieczór zmierzą się bowiem z Allsix by Decathlon, który w trzech spotkaniach w obecnym sezonie nie zdołał wygrać ani razu. Kto wie, jeśli Spontan zagra podobnie jak w środowy wieczór to wygrana w meczu pozostaje kwestią otwartą. Pomóc w zwycięstwie drużynie z ulicy Kartuskiej mają dopisani gracze – Kamil Durnakowski oraz Bartłomiej Kmieć.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Szach-Mat – Speednet

Godz.: 21:35, boisko nr 2

Po godzinie 21:30 w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta dojdzie do pojedynku wagi ciężkiej. W spotkaniu zmierzą się bowiem drużyny, które w czterech dotychczasowych spotkaniach sięgnęły po trzy zwycięstwa. Ponadto, drużyny zanotowały po jednej porażce. Szach-Mat przegrał w pierwszoligowym debiucie z EviRentem, natomiast Speednet w meczu z Epo-Project. Mimo, że obie drużyny dysponują obecnie identycznym stosunkiem wygranych do przegranych, wyżej w tabeli znajdują się gracze Szach-Mat. Wszystko za sprawą tego, że kiedy Speednet wygrywał to dzielił się punktami ze swoimi rywalami. Tak było zarówno w meczu z Trójmiejską Strefą Szkód, jak i wczorajszym pojedynku ze Sprężystokopytnymi. W Siatkarskiej Lidze Trójmiasta regulamin jest niestety bezlitosny i w finalnym rozrachunku liczy się to, ile dana drużyna wygrała setów. Jeśli Speednet chce poprawić swoją pozycję w stosunku do tego, co było na wiosnę to pojedynki takie jak ze Sprężystokopytnymi należy wygrywać za komplet punktów. Przed spotkaniem z ‘Szachistami’ scenariusz, w którym Speednet zdobywa komplet, w naszym przekonaniu jest dość mało prawdopodobny. Drużyna Dawida Kołodzieja jako beniaminek spisuje się więcej niż dobrze. Wydaje się, że gracze w czarnych strojach mieli od Speednetu nieco trudniejszych rywali. Ponadto, na tle tych samych rywali (Sprężystokopytni oraz Epo-Project) to Szach-Mat zaprezentował się lepiej. Zbierając to wszystko do kupy stawiamy na wynik 2-1 dla ‘Szachistów’.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Craftvena – ACTIVNI Gdańsk

Godz.: 21:35, boisko nr 3

W ostatnim czasie w drużynie ACTIVNYCH zapanował prawdziwy szpital. Kiedy wydawało się, że ACTIVNI pewnym krokiem zmierzają w kierunku powrotu do drugiej ligi, kontuzji nabawił się prawdziwy lider drużyny – Jarosław Szmigielski. Ponadto, na rozgrzewce przedmeczowej z Portem, podobny los spotkał kapitana drużyny Artura Kurkowskiego. Ktoś, kto uważnie śledzi poczynania poszczególnych drużyn w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta doskonale wie, że i bez tego ‘Banda Łysego’ miała często problem ze skompletowaniem sześciu-siedmiu graczy. Potencjalnie, problem ten może skomplikować plany o wygraniu trzeciej ligi. Słowa te potwierdził mecz z Portem Gdańsk, w którym ACTIVNI się niemiłosiernie męczyli. Kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby w końcówce meczu kontuzji nie nabawił się lider ‘Portowców’ – Karol Polanowski. Finalnie ACTIVNI wygrali spotkanie, ale zwycięstwo nie przyszło tak łatwo. Obecnie trudno nie odnieść wrażenia, że dla ACTIVNYCH trzecia liga nie jest takim spacerkiem, jak mogłoby się wydawać. Poza meczem z Portem, spadkowicz z drugiej ligi męczył się również z PKO Bankiem Polskim. Co będzie, gdy przyjdzie im się zmierzyć z innymi drużynami walczącymi o podium? W czwartkowy wieczór ACTIVNI zmierzą się jednak z Craftveną. Jeśli sami borykają się z pewnymi problemami to aby zrozumieć co dzieje się w obozie rywali, ACTIVNI musieliby to pomnożyć razy trzy.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.