Zapowiedź – MATCHDAY #9

Na wtorkowy wieczór zaplanowaliśmy dziewięć spotkań. W pierwszej lidze o przełamanie złej serii powalczą drużyny Kraken Team oraz Sprężystokopytni. Na zapleczu, po dotkliwej porażce odniesionej z CTO Volley, swoje spotkanie rozegrają gracze BES-BLUM Nieloty. Jeśli chodzi o trzecią ligę to będziemy świadkami aż czterech spotkań. W dwóch z nich o kolejną wygraną za komplet punktów powalczą Zmieszani oraz ACTIVNI Gdańsk. Zapraszamy na zapowiedź dziewiątego dnia meczowego!

Hydra TSS Gdańsk – Volley Kiełpino

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Początek sezonu w wykonaniu Hydry był bliski ideału. Na dziewięć możliwych punktów, ekipa Sławka Kudyby sięgnęła po osiem oczek. Na rozkładzie bestii mamy ekipę Prometheus, BH Rent MiszMasz oraz Gonito Volley. We wtorkowy wieczór, bilans drużyny może okazać się  jeszcze bardziej imponujący. Gracze w złoto-czarnych strojach rywalizują bowiem z Volley Kiełpino oraz Oliwą Team i obojętnie, z której strony byśmy nie spojrzeli na naszą szklaną kulę wychodzi nam, że Hydra do swojego konta po dwóch najbliższych meczach powinna dopisać pięć-sześć oczek. Pierwszym rywalem Hydry we wtorkowy wieczór będzie drużyna Volley Kiełpino. Gracze Fabiana Polita wracają na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta po dwutygodniowej przerwie. Ostatnie spotkanie zawodnicy z Kiełpina rozegrali 6 września, kiedy to po przeciwnej stronie siatki stanęli gracze MPS Volley. Mimo, że podobnie jak przed wtorkowym meczem to rywale byli zdecydowanym faworytem spotkania, gracze Volley Kiełpino zdołali wygrać jednego seta i stać się sprawcami jednej z większych niespodzianek drugiego tygodnia rozgrywek. Mimo, że mecz rozegrany 6 września był naprawdę udany w ich wykonaniu to nie da się nie zauważyć, że Volley Kiełpino będzie miało trudno o powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu, w którym zajęli siódme miejsce. W trzech dotychczasowych spotkaniach, gracze Fabiana Polita zdobyli bowiem zaledwie dwa punkty i wydaje się mało prawdopodobne, aby ten stan rzeczy miał się zmienić już we wtorek.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Port Gdańsk – DNV S*M*A*S*H

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Przed ostatnim mecze Portu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta wskazywaliśmy, że Portowcy borykają się z pewnymi problemami, a ci wyszli na parkiet w meczu przeciwko Craftvenie i zdemolowali swojego rywala. Prawdziwy popis na zagrywce dał powracający po kontuzji ręki – Karol Polanowski. Gracz ten w trakcie spotkania z Craftveną zdobył aż dziesięć punktów z zagrywki, co jest wynikiem z kosmosu. Wynik ten nie jest również zbyt dobrym prognostykiem dla drużyny DNV, której największym problemem od dłuższego czasu zdaje się być przyjęcie. Od początku sezonu gracze Michała Białka pozwolili swoim rywalom na zdobywanie bardzo dużej liczby asów serwisowych. Było to odpowiednio 10 ze Zmieszanymi, 13 z Team Looz, 6 z PKO oraz 7 z Wilkami Północy. Sumując, wychodzi nam aż 36 punktów dla rywali w czterech spotkaniach. Statystyki, mimo że są niekorzystne dla graczy DNV to nie pokazują liczby zagrywek, po której DNV ratując sytuację, oddawało piłkę rywalom za darmo. Podsumowując, jeśli DNV chce poprawić dorobek punktowy z poprzedniego sezonu to powinno popracować w trakcie treningów nad tym elementem. Jeśli chodzi o ich rywali – Port Gdańsk to zagrają oni we wtorkowy wieczór dwa spotkania. Poza meczem z DNV o godzinie 20:00 zmierzą się również z ACTIVNYMI Gdańsk. Wydaje się, że ‘Portowcy’ nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż ten, w którym do meczu z ekipą Artura Kurkowskiego podejdą z kompletem punktów z DNV.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

ZCP Volley Gdańsk – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Po tym, co wydarzyło się w piątkowy wieczór, gracze BES-BLUM Nieloty marzyli o tym, by wrócić na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta w celu jak najszybszego zmazania plamy. Z drugiej strony – fatalną wiadomością jest, że to ich rywal – ZCP Volley Gdańsk będzie zdecydowanym faworytem wtorkowego starcia. Jeśli Nieloty zaprezentują się w podobny sposób jak w piątkowy wieczór to mecz może mieć podobny scenariusz. Z drugiej strony, wydaje się, że drużyna Mateusza Bone musiałaby się naprawdę napocić, aby zagrać równie słabo i jest to mało prawdopodobne. Nie ukrywamy, że tak po ludzku szkoda nam Nielotów. Zostawmy już mecz z CTO, ale spójrzmy na problem nieco szerzej. W czterech dotychczasowych spotkaniach w sezonie Jesień’21 ‘Pingwiny’ zwyciężyły tylko raz. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu, ale napiszemy raz jeszcze. Machnęlibyśmy ręką, gdybyśmy wiedzieli, że Nieloty nie potrafią grać. Tak jednak nie jest. Widzieliśmy bardzo dobrą grę drużyny tyle razy, że jesteśmy pewni, że w końcu zaczną grać na miarę możliwości. Czy nastąpi to już we wtorek? Od początku obecnego sezonu, podobnych problemów nie mają gracze ZCP Volley Gdańsk. Drużyna Przemka Wawera rozegrała do tej pory cztery spotkania, w których zdobyła komplet oczek. Dołożenie trzech kolejnych oczek we wtorek, w obecnych realiach wydaje się obowiązkiem. O tym czy tak będzie, przekonamy się już niebawem.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Volley Gdańsk – BES-BLUM Kraken Team

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Jesteśmy po trzech pełnych tygodniach rozgrywek. Spośród wszystkich 36 drużyn biorących udział w sezonie Jesień’21, cztery ekipy wciąż czekają na pierwsze punkty. Biorąc pod uwagę fakt, że wśród tych ekip znajduje się również Team Spontan, który nie rozegrał ani jednego spotkania, liczba ta jest jeszcze mniejsza. Czemu o tym piszemy? Ponieważ wśród nich znajduje się BES-BLUM Kraken Team. Przed sezonem spodziewaliśmy się, że dłuższa przerwa z ligowymi zmaganiami może odbić się graczom Ryszarda Nowaka czkawką. Jakby tego było mało, z drużyny BES-BLUM do Epo-Project przeszło dwóch bardzo wartościowych graczy – Rafał Grzenkowicz oraz Karol Richert. Sumując to wszystko do kupy wiedzieliśmy, że Krakenowi będzie trudno, ale pisząc całkiem serio – w życiu nie przypuszczalibyśmy, że po czterech spotkaniach drużyna będzie miała na swoim koncie zerowy dorobek punktowy. Czy zmieni się to w najbliższy wtorek? Cóż, pisząc dyplomatycznie jest na to szansa. Z historii SL3 pamiętamy, że Kraken potrafił zdobywać punkty z Volley Gdańsk. Jako, że przez lata spędzone w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta drużyny w niej grające zdążyły przywyknąć do tego, że Redakcja ma tyle wspólnego z dyplomacją, ile w obecnym sezonie ze zdobyczą punktową Kraken to jedziemy. Żelaznym faworytem tego spotkania będzie Volley Gdańsk. Pisząc całkiem serio – bardziej prawdopodobne od wygrania Krakena byłoby odnalezienie potwora z Loch-Ness.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot):3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Hydra TSS Gdańsk – Oliwa Team

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Drugim tego dnia, a piątym rywalem Hydry TSS Gdańsk w sezonie Jesień’21 będzie Oliwa Team. Tak jak pisaliśmy przy okazji zapowiedzi pierwszego meczu Hydry we wtorkowy wieczór wydaje się, że będą oni zdecydowanym faworytem swoich spotkań i pięć punktów wydaje się być absolutnym planem minimum. Dla Oliwy Team, mecz przeciwko Hydrze będzie czwartym spotkaniem w obecnym sezonie. W trzech dotychczasowych gracze z ‘serca Gdańska’ przegrali z CTO Volley oraz MPS Volley, a następnie wzięli udany rewanż nad drużyną Gonito Volley za porażkę, którą odnieśli w sezonie Wiosna’21. Biorąc pod uwagę rangę rywali (CTO oraz MPS), dwa oczka w trzech spotkaniach nie są powodem do wstydu. Ba, pokusilibyśmy się nawet o stwierdzenie, że mamy przeczucie, że obecny sezon będzie dużo lepszy niż sezon Wiosna’21, który drużyna kończyła na dwunastym miejscu w tabeli. Dyspozycja Oliwy w obecna edycja jest tym lepsza, jeśli weźmiemy pod uwagę pewne problemy kadrowe, z którymi drużyna borykała się od początku sezonu. Z ekipy po dwóch sezonach do Prometheusa odszedł Michał Jasnoch. Ponadto, zespół od początku sezonu musiał radzić sobie bez etatowego rozgrywającego – Dawida Karpińskiego. Patrząc w perspektywie kolejnych meczów w sezonie Jesień’21, fakt że drużyna Oliwy będzie już po meczach z trzema kandydatami do awansu sprawia, że druga część sezonu może być tą, w której Oliwa zacznie punktować na miarę swojego potencjału, podczas gdy inne ekipy, z faworyzowanymi zespołami będą lawinowo tracić punkty.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot):3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Port Gdańsk – ACTIVNI Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Po 15 dniach przerwy, do zmagań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta wracają gracze ACTIVNI Gdańsk. Spadkowicz z drugiej ligi zanotował wyborny początek sezonu, potwierdzając to, że za wszelką cenę będą oni chcieli wrócić do drugiej ligi. W trzech dotychczas rozegranych spotkaniach ACTIVNI zdobyli komplet punktów, ogrywając kolejno Speednet 2, Wilków Północy oraz Niepokonanych PKO Bank Polski. Analizując przebieg dotychczasowych spotkań należy zauważyć, że największy problem ACTIVNYM stworzyli ‘Bankowcy’. Dwa z trzech setów kończyły się bowiem zwycięstwem ACTIVNYCH po grze na przewagi. Stara sportowa prawda mówi jednak, że szczęście sprzyja lepszym. Analizując sytuację w trzeciej lidze nie sposób nie zgodzić się z tym, o czym mówi się od dawna. Dość powszechną opinią w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta jest to, że różnica poziomów między drugą a trzecią ligą jest kolosalna. Obecnie komplet zwycięstw zaliczyły bowiem drużyny, które w poprzednim sezonie zajęły odpowiednio trzynaste oraz czternaste miejsce. Są takie ekipy, które wydają się zbyt mocne na trzecią ligę oraz zbyt słabe na drugą. Taką ekipą zdaje się być Chilli Amigos. Czy podobnie jest z ACTIVNYMI? Przypomnijmy, że drużyna Artura Kurkowskiego w drugiej lidze radziła sobie znacznie lepiej. Patrząc na liczbę punktów tam zdobytych można śmiało stwierdzić, że ACTIVNI będą głównym faworytem do wygrania ligi. Pewnym potwierdzeniem będzie rzecz jasna mecz z Portem, który w swojej historii zdobywał trzecie miejsce w trzeciej lidze. Mimo, że poprzedni sezon okazał się ogromnym rozczarowaniem wydaje się, że obecnie drużyna wraca powoli do formy. Czy to sprawia z kolei, że możemy się spodziewać ciekawego widowiska? Wszyscy na to liczymy!

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Zmieszani – Letni Mental

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Sytuacja w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta jest na tyle dynamiczna, że dwa tygodnie są w stanie całkowicie wywrócić nasze wyobrażenia o potencjale poszczególnych drużyn. Gdyby kilkanaście dni temu ktoś zapytał nas o to, jaką drużyną w obecnym sezonie będzie Letni Gdańsk, bez wahania odpowiedzielibyśmy – mocną. Cóż, zapewne będzie to przykre dla ‘Mentalistów’, ale dziś nasza wiedza jest już nieco większa. Jakby nie patrzeć, wynika z niej, że pomyliliśmy się szacując potencjał graczy w niebieskich trykotach. Na inaugurację mikstowy skład Letniego Mentala dostał po łbie od Speednetu 2, co wywołało niemałe poruszenie wśród ludzi znających realia Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Lepsza forma miała przyjść w meczu z ‘Bankowcami’. Jako, że ‘Mentaliści’ przegrali również z nimi to dotychczasową formę drużyny można określić zdaniem – chu*owo, ale jednakowo! Trzecim przeciwnikiem drużyny Letni Mental będzie zdecydowanie najmocniejszy z dotychczasowych rywali. Zmieszani od początku sezonu wygrali cztery spotkania, nie tracąc przy tym choćby seta. Wydaje się, że obecnie drużyna ma tyle argumentów, że kolejna wygrana 3-0 nie byłaby dla nikogo zaskoczeniem. Ba, z pewnością większą niespodzianką byłaby strata punktów przez Zmieszanych niż wynik 3-0. Z drugiej strony, mecze, w których jest się zdecydowanym faworytem bywają często meczami-pułapkami. Zdarza się, że drużyny często lekceważą swoich rywali bądź myślą, że mecz wygra się na stojąco. Aby sięgnąć po komplet oczek, Zmieszani muszą się sprężyć. Mimo, że przeciwnicy wciąż w obecnym sezonie nie wygrali to w swoich szeregach mają naprawdę wartościowych graczy.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot):3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Epo-Project – Sprężystokopytni & Kitku

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Obie drużyny przystąpią do meczu po porażkach, które odniosły w poprzednim tygodniu rozgrywek. Mimo to, w zdecydowanie lepszych nastrojach do spotkania podejdą gracze Epo-Project. Dla graczy z Żukowa mecz przeciwko Sprężystokopytnym będzie już piątym w sezonie Jesień’21. Do tej pory gracze Miłosza Szymczaka wygrali dwa spotkania oraz odnieśli dwie porażki. Po czterech spotkaniach ‘Duma Żukowa’ znajduje się na piątym miejscu w pierwszej lidze. Wydaje się, że okazję do poprawienia tego bilansu Epo-Project we wtorkowy wieczór będzie miało doskonałą. Ich rywalem będzie ekipa, z którą jak do tej pory nie mieli okazji nigdy wcześniej rywalizować. Sprężystokopytni, bo o nich mowa, wciąż czekają na pierwszą wygraną w sezonie Jesień’21. W trzech dotychczasowych spotkaniach, drużyna Macieja Kota przegrywała z Volley Gdańsk, Szach-Mat oraz AVOCADO friends. O ile porażki z Volleyem czy Szach-Matem można drużynie ‘wybaczyć’, tak porażka z AVOCADO friends chluby ‘Niebieskim’ nie przynosi. Przypomnijmy, że ‘Weganie’ w dwóch poprzednich sezonach mieli potężne problemy z utrzymaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rozumiemy, że Sprężystokopytni & Kitku rozegrali dopiero trzy spotkania, ale jeśli sytuacja szybko się nie odmieni to w obecnym sezonie właśnie oni będą jednym z najpoważniejszych kandydatów do spadku. Przed wtorkowym spotkaniem, sytuacji ‘Niebieskich’ nie poprawia z pewnością fakt, że to rywale będą zdecydowanym faworytem spotkania.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0 

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Wilki Północy – Team Looz

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Mimo, że na początku obecnego sezonu krytykowaliśmy Team Looz, dziś będzie inaczej. W poprzednim tygodniu ‘czarne koszule’ gładko rozprawiły się z drużyną Craftveny, dzięki czemu na twarze graczy wrócił wreszcie uśmiech. Po czterech rozegranych spotkaniach Team Looz znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, z trzema oczkami straty do liderującej drużyny Zmieszanych. Sytuacja ta może ulec zmianie, bowiem Team Looz stoczy mecz z Wilkami Północy i trzeba to powiedzieć wprost – będą dość wyraźnym faworytem spotkania. Nie ukrywamy, że jako Redakcja mamy spory ból głowy, musząc wytypować wynik spotkania. Na stole leżą dwie opcje. 2-1 lub 3-0 dla Team Looz. Gdybyśmy na to pytanie musieli odpowiedzieć tydzień temu, wskazalibyśmy na 3-0. Wilki w ostatnim czasie wygrały jednak z Niepokonanymi PKO Bank Polski, które chwilę wcześniej ograło… Team Looz. Rozumiemy, że mecz meczowi nierówny, ale pewne wnioski można z tych dwóch spotkań wyciągnąć. To, co wiemy na pewno to fakt, że trzecia liga w obecnym sezonie jest naprawdę wyrównana i każdy może wygrać z każdym. Żeby wygrać mecz trzeba się naprawdę spiąć. Wilki Północy, aby dołączyć do grona drużyn, które powalczą o podium rozgrywek, powinny wygrać najbliższy mecz. Jako, że jest to ich szóste spotkanie, potencjalna przegrana może sprawić, że na realizację własnych ambicji gracze z Północy będą musieli poczekać do wiosny.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.