Zapowiedź – MATCHDAY #8

Przed nami ostatni dzień meczowy w trzecim tygodniu rozgrywek. Kolejne dwa spotkania rozegra ekipa CTO Volley, która zmierzy się z mającymi swoje problemy drużynami BES-BLUM Nieloty oraz Prometheus. Ponadto,  w elicie o przełamanie złej passy powalczą Sprężystokopytni oraz AVOCADO. Zapraszamy za zapowiedź piątkowej serii gier!

Sprężystokopytni & Kitku – AVOCADO friends

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Emocje, które towarzyszą w ostatnim czasie drużynom Sprężystokopytnych oraz AVOCADO, można przyrównać do prawdziwego rollercoastera. Ostatnie miesiące, w obu ekipach to skrajne uczucia. Z jednej strony wielka radość i lewitowanie nad ziemią. Z drugiej strony spore problemy. Piątkowy wieczór sprowadza się jednak do wspólnego mianownika, w którym obie ekipy przystąpią do spotkania w niezbyt ciekawych nastrojach. Jeśli chodzi o drużynę Sprężystokopytnych to po fantastycznym poprzednim sezonie, w którym ekipa Maćka Kota zajęła miejsce na podium przyszły tzw. ‘chude czasy’. Po odejściu kilku graczy, Sprężystokopytni zachowują się tak, jak po odejściu partnera życiowego. Wydaje się, że minie trochę czasu, zanim S&K stanie na nogi. Przypadek AVOCADO friends również jest dość ciekawy. Przypomnijmy, że drużyna w poprzednim sezonie przez długi czas zawodziła. Końcówka sezonu sprawiła jednak, że ‘Weganie’ utrzymali się w lidze. Na inaugurację obecnego sezonu, drużyna Arka Kozłowskiego wygrała z Krakenem i zagrała świetne spotkanie z EviRentem. Po nim przyszły jednak dwie porażki, w konsekwencji, których drużyna ‘Wegan’ spadła z pierwszego miejsca w tabeli na szóste. Gdyby w piątkowy wieczór, ekipa AVOCADO ponownie przegrała to morale drużyny spadłyby do bardzo niskiego poziomu. Z drugiej strony analogiczną sytuację mają ich przeciwnicy, a któraś z drużyn musi jednak przegrać. Podsumowując, naszym zdaniem, nieznacznie większe szanse na zwycięstwo mają gracze AVOCADO friends.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

CTO Volley – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Po dwóch tygodniach przerwy, do ligowych zmagań wraca wielki faworyt drugiej ligi – drużyna CTO Volley. Fakt, że drużyna ostatnie spotkanie w SL3 rozegrała 1 września nie oznacza, że ‘Oranje’ przez ten czas próżnowali. ‘Pomarańczowi’ w miniony weekend, podobnie jak drugoligowy MPS Volley czy pierwszoligowy Speednet wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju Mazury Cup i co więcej, wygrali wszystkie mecze, łącznie z finałowym bez straty choćby seta. Rozumiemy, że nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę z rangi wspomnianego turnieju, ale pokonanie w nim MPS czy pierwszoligowego Speednetu dość jasno obrazuje kierunek, w którym ‘Pomarańczowi’ zmierzają w sezonie Jesień’21. Do zakończenia ligi drużynie CTO pozostało jedenaście spotkań. Pierwszym przystankiem w kierunku mistrzostwa będzie drużyna BES-BLUM Nieloty. Nie jest tajemnicą, że obecnie ‘Pingwiny’ przeżywają pewnego rodzaju kryzys. Ba, moglibyśmy pokusić się nawet o stwierdzenie, że patrząc pod kątem psychologicznym, znaleźli się oni w najgorszym momencie od kiedy, przed sezonem Jesień’20, przystąpili do Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Starsi kibice, a przede wszystkim sami gracze Nielotów doskonale pamiętają, że nie zawsze było tak smutno. Były momenty również piękne jak ten, w którym po kapitalnym spotkaniu ‘Pingwiny’ pokonały w decydującym o trzecim miejscu spotkaniu drużynę Dream Volley. Radość po tamtym spotkaniu była jednym z obrazków, których nie zapomnimy przez długi czas. Czy graczom BES-BLUM przyjdzie jeszcze kiedykolwiek przeżyć je powtórnie?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

MPS Volley – Dziki Wejherowo

Godz.: 19:30, boisko nr 2

W piątkowy wieczór, po 11 dniach przerwy, na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wraca drużyna MPS Volley. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku CTO, o czym wspominaliśmy, MPS w tym czasie nie próżnował. Gracze Jakuba Nowaka wzięli bowiem udział w turnieju Mazury Cup, w którym zajęli finalnie drugie miejsce, ulegając w finale drużynie CTO. Dla ekipy MPS-u turniej miał również nieciekawe konsekwencje, bowiem obecnie drużyna zmaga się z różnego rodzaju problemami kadrowymi wynikającymi z kontuzji lub absencji poszczególnych zawodników. Mecz z Dzikami będzie dla ‘Białych’ trzecim spotkaniem w sezonie Jesień’21. Poprzednie dwa zakończyły się co prawda zwycięstwami Miłośników Piłki Siatkowej, ale na pięknym wizerunku graczy w białych trykotach pojawia się rysa, związana z przegraną jednego seta z zawodnikami z Kiełpina. Z drugiej strony, stracony punkt na tak wczesnym etapie sezonu może podziałać na drużynę bardzo mobilizująco i gracze MPS nie będą podchodzić do spotkania na ‘wyjebce’. Jeśli chodzi o ich piątkowych rywali – drużynę Dzików to gracze z Wejherowa, jako jedyna ekipa w ligowej stawce będą mieli na rozkładzie trzech faworytów do awansu. Mowa tu o CTO, ZCP oraz MPS. W dwóch pierwszych spotkaniach, Dziki zaprezentowały się naprawdę dobrze. O tym, czy podobnie będzie w piątkowy wieczór, przekonamy się niebawem.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Speednet – BES-BLUM Kraken Team

Godz.: 20:30, boisko nr 2

W ostatnim czasie w obozie ‘Programistów’ działo się naprawdę sporo. Drużyna Marka Ogonowskiego wzięła udział w turnieju Mazury Cup, gdzie zajęła wysokie trzecie miejsce. Co ciekawe, w półfinale, Speednet odpadł z inną drużyną z SL3 – CTO Volley, która jak się później okazało, wygrała cały turniej. Dyspozycja ‘Programistów’ w całym turnieju była jednak na tyle dobra, że pozwala to patrzeć w przyszłość z optymizmem. Nie ma co ukrywać, że szalenie ambitnym celem Speednetu w obecnym sezonie jest wygranie całej ligi. Jeśli planu tego nie uda się zrealizować to wydaje się, że miejsce poza podium gracze w ‘Różowych’ trykotach odebraliby jako sportową porażkę. Jako Redakcja uważamy, że zrealizowanie planu Speednetu jest zadaniem bardzo ambitnym, ale nie szalonym. Tak, jak wielokrotnie wspominaliśmy, poprzedni sezon pokazał, że gracze Marka Ogonowskiego są w stanie wygrać z każdym. Z pewnością, w realizacji założonego scenariusza nie pomaga fakt, że na inaugurację drużyna Speednetu przegrała z Epo-Project. Przypominamy jednak, że Speednet rozkręca się z czasem. Trzecim rywalem ‘Programistów’ będzie ekipa BES-BLUM Kraken Team, która po rocznej przerwie w ligowych zmaganiach wciąż nie może otrząsnąć się po powrocie na parkiety SL3. Drużyna Ryszarda Nowaka przegrała dotychczasowe trzy spotkania, nie zdobywając przy tym choćby jednego oczka. Jako, że z ligi spadają bezpośrednio dwie drużyny, a trzecia gra w barażu, sytuacja ta sprawia, że Kraken może czuć się obecnie równie komfortowo, co osoba z dziurami w skarpecie na domówce.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

CTO Volley – Prometheus

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Drugim rywalem drużyny CTO Volley w piątkowy wieczór będzie drużyna dowodzona przez Mykolę Pocheniuka – Prometheus. Dla ‘Niebieskich’ mecz przeciwko CTO Volley będzie już piątym spotkaniem w sezonie Jesień’21. Jak do tej pory, drużyna odniosła jedno zwycięstwo oraz zanotowała aż trzy porażki. Biorąc pod uwagę to, że w poprzednim sezonie Prometheus w trakcie trzynastu spotkań przegrał cztery razy, przez co finalnie zajął wysokie czwarte miejsce, wynik z obecnego sezonu można uznać za rozczarowanie. Rozumiemy, że w dotychczasowych spotkaniach drużyna rywalizowała z faworyzowanymi ZCP Volley czy Hydrą TSS Gdańsk, ale porażki z BH Rent MiszMasz nie jesteśmy w stanie ‘obronić’. Gdy dołożymy do tego pewne problemy kadrowe, z którymi boryka się w ostatnim czasie ekipa z Ukrainy to wychodzi nam na to, że powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu będzie niezwykle trudnym zadaniem. W roli strażaka, gaszącego pożar z obsadą środka, w ostatnim czasie do drużyny dołączył Michał Jasnoch. Dodatkowo, drużyna sięgnęła po byłego gracza Range Soft – Antona Kheruvimova. Mimo to, gracze Prometheus dość nieoczekiwanie przegrali spotkanie z MiszMaszem. Czy wobec tego, przed piątkowym wieczorem mogą oni liczyć na cud i punkty w rywalizacji z CTO? Szansa na to jest naprawdę mała, ale skoro inny z faworytów – MPS mógł zgubić punkty z Volley Kiełpino to kto wie?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Zmieszani – Wilki Północy

Godz.: 20:30, boisko nr 3

Środowy wieczór sprawił, że obie drużyny przystąpią do piątkowego starcia w świetnych nastrojach. Ekipa Zmieszanych w dobrym stylu wygrała spotkanie z Bombardierami, dzięki czemu, po trzech spotkaniach są liderem trzeciej ligi z kompletem punktów na koncie. Pisaliśmy o tym przy okazji zapowiedzi środowego spotkania, ale się powtórzymy. Pamiętamy bowiem doskonały początek sezonu Zmieszanych w poprzednim sezonie. Jesteśmy przekonani, że ekipa Edyty Woźny wyciągnęła z tamtej lekcji odpowiednie wnioski i tym razem zrobią wszystko, aby uniknąć podobnego scenariusza. Czwartym rywalem ekipy Edyty Woźny będzie drużyna Wilków Północy. Mimo, że obie drużyny w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta spotkają się po raz pierwszy, nie oznacza to, że poszczególni gracze się nie znają. Wspomniana kapitan oraz Darek Suchwałko z Wilków występowali bowiem w jednej drużynie w Lidze Rodziców. Z pewnością gracze ci zrobią wszystko, aby pomóc swoim ekipom w rozpracowaniu najbliższych rywali. Potencjalnie, możemy być świadkami ciekawego meczu. Wilki Północy po nieudanym początku sezonu, w środowy wieczór odnieśli dwa zwycięstwa. O ile wynik meczu z drużyną DNV nie był dla nikogo zaskoczeniem, tak wygrana z Niepokonanymi PKO Bank Polski sprawia, że Zmieszani muszą podejść do najbliższego rywala ze stosownym szacunkiem. Czy ekipę Wilków, w piątkowy wieczór będzie stać na sprawienie niespodzianki i ogranie swojego rywala?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.