Zapowiedź – MATCHDAY #7

W czwartkowy wieczór aż trzy drużyny rozegrają po dwa mecze (Hydra TSS Gdańsk, BH Rent MiszMasz oraz Craftvena). W elicie o kolejną wygraną powalczą gracze Eko-Hurt. Najciekawszym wydarzeniem zdaje się być pojedynek trzecioligowy pomiędzy Craftveną  a Portem Gdańsk. Historycznie, spotkania obu drużyn od zawsze budziły wiele emocji. Zapraszamy na zapowiedź czwartkowej serii gier!

Hydra TSS Gdańsk – BH Rent MiszMasz

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Początek obecnego sezonu w wykonaniu drużyny BH Rent MiszMasz jest wręcz wymarzony. Ekipa Tomasza Walaskowskiego, wbrew typom Redakcji na początku ograła BES-BLUM Nieloty, by w środowy wieczór rozprawić się z Prometheusem. Patrząc na poprzedni sezon,  w którym MiszMasz zajął dziesiąte miejsce, podczas gdy ich rywale na jesień – czwarte oraz piąte, wynik ten można uznać za bardzo dobry prognostyk na dalsze spotkania w sezonie. Co ciekawe, ‘Hotelarze’ rozegrają w obecnym tygodniu aż trzy spotkania, z czego do dwóch dojdzie w czwartkowy wieczór. Pierwszym dzisiejszym rywalem MiszMasz-u będzie mająca ambicje sięgające pierwszej ligi – ekipa Hydra TSS Gdańsk. Debiutująca w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta drużyna, na inaugurację wygrała z Prometheusem 2-1, czyli dokładnie takim samym wynikiem, jakim zakończyło się wczorajsze spotkanie ‘Hotelarzy’ z graczami z Ukrainy. Czy wobec tego wskazanie faworyta będzie parszywym zadaniem? Być może. Mimo wszystko, po raz trzeci z rzędu postawimy na przegraną BH Rent. Wydaje się, że nieco większe szanse na wygranie będą mieli gracze Hydry, którzy chcąc awansować do wyższej klasy rozgrywkowej, takie spotkania muszą po prostu wygrać. Co więcej, drużynie Sławomira Kudyby przydałby się komplet punktów. Wyłączając wpadkę MPS-u z Volley Kiełpino, pozostali faworyci, póki co wygrywają 3-0, co sprawia, że margines błędu jest naprawdę mały.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Eko-Hurt – AVOCADO friends

Godz.: 20:00, boisko nr 2

W czwartkowy wieczór zmierzą się ze sobą drużyny zajmujące obecnie czwarte oraz piąte miejsce w ligowej tabeli. W przypadku ‘Hurtowników’ na taki stan rzeczy złożyły się dwie wygrane. Pewna wygrana 3-0 z BES-BLUM Kraken Team oraz 2-1 z Epo-Project. To właśnie wygrana z graczami z Żukowa sprawia, że to Eko-Hurt w naszych oczach kreuje się na zdecydowanego faworyta nadchodzącego spotkania. Przypomnijmy, że to właśnie z Kaszubami ‘Weganie’ przegrali dość gładko 0-3. Jako, że nie ma co porównywać meczu do meczu, pogrzebmy nieco w historii. Czwartkowi rywale na przestrzeni dwóch sezonów grali ze sobą trzykrotnie. Dwa razy wygrywali gracze Eko-Hurt w stosunku 3-0. Ostatnie spotkanie, dość niespodziewanie zakończyło się jednak zwycięstwem ‘Wegan’ 2-1. Trzeba jednak przyznać, że w tym czasie ‘Hurtownicy’ przeżywali największy kryzys od początku ich przygody w SL3. Nowy sezon zdaje się być dla nich również nowym otwarciem. ‘Biali’ znów grają z polotem, do którego przyzwyczailiśmy się w trakcie sezonu Jesień’20. Potwierdzeniem dobrej dyspozycji Eko-Hurtu byłaby wygrana z AVOCADO. O to, paradoksalnie, nie będzie wcale łatwo. AVOCADO pomimo faktu, że przystąpi do spotkania po dwóch porażkach z rzędu to jednak ‘Weganie’ zanotowali o niebo lepszy początek niż miało to miejsce w poprzednim sezonie. Po inauguracyjnej wygranej z Krakenem za komplet punktów przyszła porażka 1-2 w meczu z mistrzem SL3 – EviRent. W meczu tym ‘Weganie’ zaprezentowali się jednak bardzo dobrze i byli niezwykle blisko tego, by je wygrać. Trzecim spotkaniem ‘Wegan’ była z kolei porażka z Epo-Project, w którym drużyna nie zaprezentowała się najlepiej. Przed czwartkowym wieczorem pojawia się zatem pytanie, które AVOCADO ujrzymy. Czy to z meczu z Krakenem i EviRentem czy może to z meczu z Epo-Project?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Craftvena – Port Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Po dwóch tygodniach przerwy, na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wraca zespół ‘Portowców’. Rzadko zdarza się, żeby któraś z drużyn cieszyła się z dłuższej pauzy w rozgrywkach. W przypadku drużyny Arkadiusza Sojko taka sytuacja miała jednak miejsce i było to związane z faktem, że dwa tygodnie to dość długi okres do tego, żeby wracający po kontuzjach gracze w granatowych trykotach poczuli się znacznie lepiej. Pierwszym rywalem drużyny z doków będzie ekipa Craftveny, a w związku z tym, możemy być niemal pewni, że będziemy świadkami bardzo ciekawego i wyrównanego spotkania. Wszystko za sprawą tego, że wszystkie dotychczasowe starcia obu drużyn były emocjonujące. Pierwszy mecz, do którego doszło 20 maja 2020 r. zakończył się wygraną Craftveny w stosunku 2-1. Nie inaczej było w meczu rewanżowym, do którego doszło 25 czerwca. Ostatnie dwa pojedynki kończyły się jednak zwycięstwami Portu (3-0 oraz 2-1). Jak będzie tym razem? Za cholerę nie wiemy! Początek sezonu nie był wymarzony dla obu drużyn. Port Gdańsk przegrał na inaugurację z Chilli Amigos, natomiast Craftvena musiała uznać wyższość Zmieszanych. Tak jak wspominaliśmy w ostatnim magazynie – od obecnego sezonu ‘Rzemieślnicy’ zaczęli grać na jednego rozgrywającego. Co ciekawe, swego czasu na podobną zamianę zdecydowali się ‘Portowcy’. Wydaje się, że taki krok jest naturalną koleją rzeczy i upłynie ‘trochę’ czasu zanim Craftvena zacznie zbierać tego plony. Czy nastąpi to już w czwartek?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot):1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Craftvena – Team Looz

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Po 24 godzinach od ostatniego meczu, drużyna Team Looz przystępuje do kolejnego spotkania w ramach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Środowy wieczór, dla graczy w czarnych strojach miał gorzko-słodki smak. Z jednej strony jest powiedzenie, że zwycięzców się nie sądzi, ale jednak kolejna strata punktów sprawia, że drugoligowy pociąg odjeżdża właśnie ze stacji. Z drugiej strony, w ostatnim czasie zaczęliśmy zastanawiać się, czy nie jest przypadkiem tak, że Team Looz najzwyczajniej w świecie nie gra takiej siatkówki, która pozwalałaby im myśleć o mistrzowskim tytule? Może nie jest tak, że drużyna jest w dołku, a po prostu gra na tyle, na ile potrafi? Skoro drużyna traciła punkty z PKO BP oraz Bombardierami to co będzie, kiedy przyjdzie im się zmierzyć z Chilli Amigos czy ACTIVNYMI Gdańsk? Zanim do tego dojdzie, drużyna Team Looz zmierzy się z Craftveną. Dla obu drużyn, czwartkowe spotkanie będzie piątym, bezpośrednim pojedynkiem w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Co ciekawe, próżno szukać drużyn, z którymi Craftvena rywalizowała w przeszłości i nie wygrała choć raz. Wyjątkiem jest właśnie ekipa Team Looz, z którą ‘Rzemieślnicy’ przegrywali aż czterokrotnie. Trzy z czterech pojedynków kończyły się wynikiem 2-1 dla Looz i w naszym przekonaniu, właśnie taki wynik jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Hydra TSS Gdańsk – Gonito Volley

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie powroty na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta gracze Gonito Volley. Poprzedni sezon w wykonaniu ‘Tygrysów’ był zdecydowanie lepszy niż ten, który drużyna rozegrała w swoim inauguracyjnym sezonie w SL3. Finalnie, ekipa Wojciecha Strychalskiego zakończyła sezon na jedenastym miejscu w ligowej tabeli, co zapewniło im utrzymanie na zapleczu elity. Przed obecną edycją wydawało się, że drużyna będzie w stanie zrobić kolejny krok do przodu i sprawić, że po raz pierwszy, nie będą musieli drżeć do samego końca o utrzymanie. No, to by było tyle jeśli chodzi o przedsezonowe założenia. Realia, nie okazały się dla Gonito zbyt optymistyczne. O ile porażkę z ZCP Volley Gdańsk w stosunku 0-3, ‘Tygrysy’ mogły w jakiś sposób wkalkulować, tak porażka z Oliwą Team, z którą w poprzednim sezonie wygrali 3-0 z pewnością zabolała. Jako, że na jedną dobrą wiadomość przekazujemy dziesięć złych to spieszymy z wytłumaczeniem, że o zwycięstwo w czwartkowy wieczór, graczom Gonito z pewnością nie będzie łatwiej. Gracze Hydry do spotkania przystąpią jako dość wyraźny faworyt. Często w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta zdarza się, że poszczególnym drużynom idzie najlepiej wtedy, kiedy grają na luzie. Stawianie Hydry w roli faworyta, który wręcz musi wygrać spotkanie potencjalnie może sprawić, że Hydra wyjdzie na mecz spięta. Jako, że Hydra musi a Gonito może, spodziewamy się, że mecz może nas pozytywnie zaskoczyć.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Allsix by Decathlon – BH Rent MiszMasz

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, wraca drużyna Allsix by Decathlon. Póki co, gracze Allsix mogą mówić o sporym rozczarowaniu. Na inaugurację, drużyna Aleksandra Bochana przegrała z Dzikami Wejherowo oraz Dream Volley. W trakcie tych meczów, ekipa z ulicy Kartuskiej zgromadziła na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Jako, że w co najmniej kilku setach, byli oni o włos od wygranej to jeden punkt z pewnością boli. Co gorsze, w przeciwieństwie do innych drużyn (chociażby Dzików Wejherowo), terminarz Allsix w obecnym sezonie nie był wcale najgorszy. W perspektywie Decathlonu mecze z CTO, Volley Gdańsk czy MPS gdzie wszystko wskazuje na to, że o punkty może być niezwykle trudno. Chcielibyśmy, abyście dobrze zrozumieli. Gołym okiem widać, że Decathlon na drugoligowych parkietach będzie sprawował się znacznie lepiej niż drużyna, która awansowała w poprzednim sezonie (Chilli Amigos). Nie oznacza to jednak, że gracze Aleksandra Bochana nie będą mieli w obecnym sezonie ‘ciężarów’ z utrzymaniem. Trzecim rywalem beniaminka będzie ekipa BH Rent MiszMasz, która jak wspominaliśmy przy okazji zapowiedzi z Hydrą w obecnym sezonie prezentuje się bardzo dobrze. Co ciekawe, obie drużyny rywalizowały ze sobą swego czasu w trzeciej lidze. Oba spotkania, w stosunku 3-0 wygrywali gracze BH Rent. Czy w czwartkowy wieczór będzie podobnie?

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.