Zapowiedź – MATCHDAY #5

We wtorek będziemy świadkami sześciu spotkań. Najciekawszymi wydarzeniami zdają się być mecze drużyn o podobnym potencjale. W pierwszej lidze dojdzie do pojedynku AVOCADO friends z Epo-Project. Z kolei w drugiej, za sprawą bezpośredniego pojedynku, na pierwszą wygraną w sezonie mogą liczyć gracze Oliwy lub Gonito. Zapraszamy na zapowiedź piątego dnia meczowego!

AVOCADO friends – Epo-Project

Godz.: 19:30, boisko nr 2

AVOCADO friends, po początku obecnego sezonu ma prawo mieć powody do optymizmu. Na inaugurację, w bardzo dobrym stylu pokonali powracających do SL3 graczy BES-BLUM Kraken Team. W swoim drugim spotkaniu przegrali co prawda z obecnym mistrzem SL3 – EviRentem, ale dyspozycja, którą zaprezentowali pozwoliła im na urwanie punktu faworyzowanym przeciwnikiem. Co ważniejsze, pomogła również ‘Weganom’ w odzyskania pewności siebie. Pamiętamy bowiem doskonale poprzedni sezon, w którym drużyna Arkadiusza Kozłowskiego przegrywała mecz za meczem, co z pewnością nie wpływało zbyt dobrze na morale drużyny. Z tego miejsca należą się AVOCADO pochwały. Jesteśmy niemal przekonani, że kilka ligowych drużyn po takiej serii by się już nie podniosło. Kolejnym rywalem ‘Wegan’ w sezonie Jesień’21 będzie drużyna Epo-Project. W historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta obie ekipy rywalizowały ze sobą dwukrotnie. Na chwilę obecną stan rywalizacji wynosi 1-1. Która z drużyn będzie zatem faworytem wtorkowej potyczki? Wydaje się, że nieco więcej argumentów będzie miała drużyna Epo-Project. Gracze Epo w dwóch dotychczasowych spotkaniach wygrali ze Speednetem oraz zanotowali porażkę z Eko-Hurtem. Dyspozycja, którą zaprezentowali w tych meczach pozwala sądzić, że drużynę Epo stać we wtorek na wygraną. Z drugiej strony, wydaje się, że pojedynek będzie bardzo wyrównany i o wygranej zadecydują ‘detale’.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

BES-BLUM Nieloty – BH Rent MiszMasz

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Wtorkowym meczem przeciwko Nielotom, drużyna BH Rent MiszMasz zainauguruje sezon Jesień’21. Sami zastanawiamy się, jak będzie wyglądał sezon w wykonaniu ‘Hotelarzy’. W przerwie pomiędzy sezonami z drużyny odeszło kilku graczy. Najpoważniejszym osłabieniem zdaje się być transfer Karola Fidyka do MPS Volley. Z drugiej strony, do drużyny doszło kilka nowych osób. We wtorek szansę na debiut w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta będzie miało aż trzech graczy (Michał Balcerak, Kamil Gąsiorowski oraz Łukasz Różański). Czy gracze ci wprowadzą do drużyny nieco spokoju, który sprawi, że ekipie w czarnych strojach do końcówki sezonu nie będzie groziło widmo spadku? Tego dowiemy się z czasem. Dużo zależy od początku sezonu. Mimo, że w edycji Wiosna’21 to Nieloty były górą, absolutnie nie możemy wykluczyć scenariusza, w którym tym razem to MiszMasz mógłby pokusić się o wygraną. Już w meczu rozegranym 1 czerwca drużyna ‘Pingwinów’ miała potężne problemy, aby wygrać ze swoimi przeciwnikami. Gdy obecnie dołożymy do tego problemy, z którymi zmaga się w ostatnim czasie drużyna Nielotów to każdy wynik jest tu możliwy. Ewentualna druga wygrana z rzędu sprawiłaby, że drużyna Mateusza Bone zapomniałaby o koszmarnym początku ligi. Ma to oczywiście dwa końce. Potencjalna porażka z niżej notowanym rywalem mogłaby sprawić, że sytuacja Nielotów stałaby się z gatunku tych – nie do pozazdroszczenia.

Typ Redakcji:2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Oliwa Team – Gonito Volley

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Bezpośrednie spotkanie, do którego dojdzie o godzinie 19:30 będzie doskonałą okazją do poprawienia sobie humorów przed kolejnymi spotkaniami w sezonie Jesień’21. Przypomnijmy, że obie drużyny zamykają obecnie ligową stawkę. W ramach usprawiedliwienia napiszemy, że porażki które drużyny zanotowały były w pewien sposób wkalkulowane. Oliwa Team mierzyła się bowiem z CTO oraz MPS-em, natomiast Gonito z ZCP Volley. Wymienione trzy drużyny uznawane są za ekipy, które między sobą rozdzielą miejsca na podium. W związku z tym, nie można było oczekiwać od jedenastej oraz dwunastej drużyny poprzedniego sezonów cudów. Wracając na chwilkę do ostatniego sezonu historia obu drużyn zdaje się być naprawdę ciekawa. Przy równej liczbie punktów, o tym, że to Oliwa zagrała w barażu zadecydowały… dwa małe punkty. Tak, jak jednak wspominaliśmy wcześniej, w meczu barażowym ‘Oliwiacy’ byli o klasę lepszą drużyną i zasłużenie wygrali, dzięki czemu we wtorkowy wieczór zobaczymy ich w meczu z Gonito. Nieznacznym faworytem spotkania zdają się gracze Wojciecha Strychalskiego, którzy wygrali poprzednie bezpośrednie starcie 3-0. Mecz rozegrany 1 lipca był bardzo wyrównany i stał na naprawdę wysokim, drugoligowym poziomie. Dość powiedzieć, że jeden z setów zakończył się wynikiem 29-27! Przed wtorkowym meczem jest to bardzo dobrym prognostykiem. Nie ukrywamy, że liczymy na równie ciekawe starcie!

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

EviRent VT – BES-BLUM Kraken Team

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Dla obu drużyn mecz, do którego dojdzie o godzinie 20:30 będzie już trzecim pojedynkiem w sezonie Jesień’21. Póki co, zdecydowanie więcej powodów do optymizmu mają gracze EviRentu, którzy zgodnie z oczekiwaniami wygrali swoje dwa pierwsze mecze. Kraken z kolei przegrał na inaugurację dwa spotkania i obecnie zamykają ligową stawkę. Nie to jednak jest w tym wszystkim najdziwniejsze. Dość zaskakujące jest to, że BES-BLUM nie zdobył jak do tej pory choćby jednego punktu. Biorąc pod uwagę to, że w poprzednich sezonach drużyna zajmowała dwukrotnie piąte miejsce oraz jedno szóste, dzięki czemu spokojnie utrzymywali się w lidze jest to co najmniej niezrozumiałe. Co gorsze – na horyzoncie nie widać nadziei na poprawę. Trzeba sobie to powiedzieć wprost. Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności – choćby jeden punkt przeciwko drużynie EviRent będzie prawdziwą sensacją. Sytuacji nie zmienia tu fakt, że obecnie z kontuzją pleców zmaga się MVP poprzedniego sezonu – rozgrywający Piotr Pepliński. Jako, że w drużynie nie ma drugiego rozgrywającego jest wielce prawdopodobne, że w zamian za niego na sypie zobaczymy… Radosława Koniecznego.  Swoje problemy mają również gracze Krakena, którzy w poniedziałek, aby poskładać drużynę do kupy musieli się nagłówkować. Z informacji, które do nas dotarły wynika jednak, że we wtorkowy wieczór Kraken wystąpi w swoim optymalnym zestawieniu. Czy dzięki temu zdołają oni nawiązać walkę z obecnym mistrzem SL3?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Craftvena – Zmieszani

Godz.: 20:30, boisko nr 3

O godzinie 20:30 swoje pierwsze spotkanie w sezonie Jesień’21 rozegrają gracze Bartka Zakrzewskiego – Craftvena. Dla ‘Czarnych’ będzie to już czwarty sezon w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Poprzednie edycje drużyna kończyła na czwartym, ósmym oraz piątym miejscu w ligowej tabeli. Mimo, że wynik z sezonu Wiosna’21 był teoretycznie gorszy od tego, który drużyna osiągnęła w inauguracyjnym sezonie – Wiosna’20 to jednak był on bardziej imponujący. Wszystko za sprawą tego, że w ostatnim sezonie w trzeciej lidze wystąpiły zdecydowanie mocniejsze drużyny aniżeli miało to miejsce w inauguracyjnym sezonie. W ostatniej edycji drużyna Craftveny skończyła ligę w grupie mistrzowskiej i w pewien sposób rozdawała tam karty. Przed rozpoczęciem grupy mistrzowskiej niemal wszystkie drużyny dopisywały sobie punkty za mecz z Craftveną. W rzeczywistości ‘Rzemieślnicy’ zdobyli punkt z każdym rywali. Czy po udanym sezonie drużynę stać na to, by postawić krok dalej? Na początku czeka ich bardzo trudne zadanie. Ich rywalem będą Zmieszani, którzy rozpoczęli sezon od pewnej wygranej 3-0. Co ciekawe, to właśnie meczem ze Zmieszanymi gracze Craftveny kończyli poprzedni sezon. Która z drużyn będzie faworytem wtorkowego starcia? Wydaje się, że nieznacznym jednak Zmieszani. Z drugiej strony, bezpośrednie mecze z poprzedniego sezonu pomiędzy ekipami (1-1, w setach 3-3) zwiastują, że będziemy świadkami wyrównanego pojedynku.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Dream Volley – Allsix by Decathlon

Godz.: 20:30, boisko nr 1

We wtorkowy wieczór pierwsze spotkanie w sezonie rozegra drużyna Mateusza Dobrzyńskiego – Dream Volley. Dla graczy w szarych koszulkach będzie to trzeci sezon w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Poprzednie dwa, drużyna kończyła na czwartym oraz szóstym miejscu. Za każdym razem Dream Volley przystępował do ligi jako ekips, która była jednym z faworytów do awansu. Mecze z drugoligowcami dość brutalnie zweryfikowały te plany. Z drugiej strony, takie a nie inne wyniki w poprzednich sezonach sprawiają, że od drużyny Dream Volley wreszcie odklejona zostanie łatka ‘drużyny do awansu’. Być może to właśnie przez wieczne pompowanie balonika zespołowi nie szło zgodnie z oczekiwaniami samych graczy. W przerwie pomiędzy sezonami z drużyny odszedł między innymi Roman Grzelak czy Kacper Wesołowski. Do drużyny dołączyło jednak kilku nowych graczy. Czy gracze ci pomogą w ograniu wtorkowego rywala? Po przeciwnej stronie siatki spotkają drużynę, która dopiero stawia pierwsze kroki w drugiej lidze. W ubiegłotygodniowym debiucie drużyna Allsix by Decathlon przegrała z Dzikami Wejherowo, choć przez długi czas wydawało się, że to właśnie oni kontrolują przebieg spotkania. Z uwagi na to, że obie drużyny występowały przez cały okres w innych ligach, mecz ten będzie pierwszym spotkaniem obu drużyn w rozgrywkach SL3. Mimo, że faworytem spotkania będą gracze Dream Volley to nie przekreślamy szans Allsix na korzystny wynik. O tym, że wszystko w SL3 jest możliwe, pokazał poniedziałkowy wieczór.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 2-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.