Zapowiedź – MATCHDAY #4

Przed nami czwarty dzień meczowy. W poniedziałek na parkietach SL3 pierwsze mecze w sezonie zanotują aż cztery drużyny. Najciekawszym wydarzeniem wieczoru zdaje się być pojedynek pomiędzy Volley Gdańsk a Szach-Matem. Zapraszamy na zapowiedź.

DNV S*M*A*S*H – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 19:30, boisko nr 3

Drużyna Niepokonanych PKO Bank Polski jako pierwsza spośród całej ligowej stawki w poniedziałkowy wieczór, będzie miała rozegrane aż cztery mecze. Pierwszym rywalem ‘Bankowców’ będzie drużyna DNV S*M*A*S*H, która po dwóch rozegranych spotkaniach wciąż czeka na premierowy punkt w sezonie Jesień’21. Dość wyraźnym faworytem poniedziałkowego starcia zdają się być gracze PKO, którzy w ostatnim czasie złapali kapitalną formę. Ta, pozwoliła im ograć jednego z głównych faworytów do awansu – drużynę Team Looz, co w ocenie Redakcji było jednym z większych zaskoczeń pierwszego tygodnia rozgrywek. Mecz z DNV S*M*A*S*H będzie już trzecim bezpośrednim starciem obu drużyn w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Przypomnijmy, że obie ekipy zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w poprzednim sezonie. Zarówno w rundzie zasadniczej, jak i w grupie B, 3-0 zwyciężała drużyna Joanny Drewczyńskiej. Komplet punktów zdaje się być najbardziej prawdopodobnym scenariuszem również przed poniedziałkową potyczką. Z drugiej strony, gra drużyny DNV w ostatnim czasie zdaje się poprawiać. Do zespołu dołączyło kilku graczy, którzy wzmocnili rywalizację w drużynie. Dodatkowo, w najbliższym czasie, drużyna z Gdyni zaczyna wspólne treningi, co potencjalnie poprawi grę oraz wyniki. Nie ma co ukrywać – ekipie w białych trykotach przydałaby się wygrana, by gracze się nie zniechęcali. Obecnie licznik porażek z rzędu wynosi już 18.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

MPS Volley – Volley Kiełpino

Godz.: 19:30, boisko nr 1

Poniedziałkowe zmagania rozpoczną się meczami rozgrywanymi o godzinie 19:30. Jednym z nich będzie pojedynek MPS Volley z Volley Kiełpino. Obie drużyny przystąpią do spotkania w zupełnie odmiennych nastrojach. MPS Volley w swoim debiucie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, bez najmniejszego problemu ograł Oliwę Team. Volley Kiełpino z kolei rozpoczęło sezon od dwóch porażek z ZCP Volley Gdańsk oraz BES-BLUM Nieloty. Nie porażki są w tym wszystkim najgorsze, ale styl, w którym gracze z Kiełpina tego ‘dokonali’. Nie będziemy się rzecz jasna nad graczami Fabiana Polita zbytnio pastwić, bowiem poprzednie spotkania były z gatunku tych, po których odechciewa się grać. Co gorsze, poniedziałkowy mecz zdaje się być kolejnym zadaniem z gatunku science-fiction. To miłośnicy piłki siatkowej są zdecydowanym faworytem spotkania i jakakolwiek zdobycz punktowa przez graczy z Kiełpina, z całą pewnością obiłaby się szerokim echem wśród graczy oraz kibiców SL3. Nie lubimy wyprzedzać pewnych zdarzeń, ale potencjalnie trzecia przegrana z rzędu w obecnym sezonie byłaby powodem do uzasadnionego niepokoju. Z drugiej strony, gracze z Kiełpina po spotkaniu z MPS-em będą mieli za sobą już mecze dwiema drużynami, które uznawane są za ligowy top. Na koniec słówko o MPS-ie. Drużyna Jakuba Nowaka musi mieć na uwadze to, że żadnego meczu nie da się wygrać na stojąco. Przypominamy tylko, że Goliat również kiedyś przegrał z Dawidem.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Volley Gdańsk – Szach-Mat

Godz.: 19:30, boisko nr 2

Mecz Volley Gdańsk z Szach-Matem będzie absolutnym hitem poniedziałkowej serii gier. W spotkaniu zmierzą się bowiem drużyny, które przez wiele osób wskazywane są jako te, które w finalnym rozrachunku zobaczymy na podium rozgrywek. Historii drużyny Volley Gdańsk w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wciąż mówimy o drużynie, która trzykrotnie SL3 wygrywała. Dodatkowo wyśrubowali oni niesamowity rekord 49 zwycięstw z rzędu, który wydaje się być niemożliwy do pobicia. W tej beczce miodu jest również łyżka dziegciu. Volley Gdańsk w dwóch ostatnich sezonach zajmowało ‘tylko’ drugie miejsce. Czy ‘żółto-czarnych’ stać na to, aby odzyskać mistrzowski tytuł? Wspominaliśmy już o tym, ale przypomnijmy że zadanie to może zostać w pewien sposób utrudnione. W poprzednim sezonie, do meczu gwiazd zostało powołanych trzech graczy Volley. Obecnie, cała trójka występuje w drugoligowym ZCP. Otwartym pytaniem pozostaje to, czy Volley Gdańsk ma aż tak mocne dwa składy, by móc rywalizować o najwyższe cele w obu ligach? Nieco mądrzejsi będziemy w poniedziałek wieczorem, po meczu Volleya z Szach-Matem. Drużyna Dawida Kołodzieja rozpoczęła sezon w bardzo dobrym stylu. Na początek po bardzo dobrym meczu przegrała z obecnym mistrzem SL3 – EviRent, by dwa dni później, bez większego problemu ograć 3-0 Sprężystokopytnych. Co ciekawe, identycznym wynikiem Sprężystokopytnych ograł również Volley. To, czego jesteśmy pewni przed spotkaniem to to, że z pewnością będziemy świadkami świetnego widowiska.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

BES-BLUM Kraken Team – Eko-Hurt

Godz.: 20:30, boisko nr 1

Nie takiego powrotu na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta oczekiwali gracze BES-BLUM Kraken Team. Przypomnijmy, że po rocznej przerwie, na inaugurację sezonu Jesień’21 drużyna Ryszarda Nowaka przegrała z AVOCADO friends 0-3 i co chyba gorsze, w żadnym z setów nie stali nawet koło wygranej. Wydaje się, że poniedziałkowe zadanie – mecz przeciwko Eko-Hurt będzie jeszcze bardziej wymagające. ‘Hurtownicy’, podobnie jak BES-BLUM zagrali w obecnym sezonie jedno spotkanie, ale w odróżnieniu od graczy Ryszarda Nowaka, mogli oni cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. Dyspozycja, jaką zaprezentowali gracze Konrada Gawrewicza w drugim oraz trzecim secie pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem. Poniedziałkowe spotkanie będzie meczem numer pięć obu drużyn. Poprzednie spotkania trzykrotnie kończyły się zwycięstwem Eko-Hurt oraz jednym zwycięstwem BES-BLUM. Patrząc na to, jak zmieniały się na przestrzeni sezonów składu obu drużyn nie sposób nie dojść do wniosku, że rywalizację pomiędzy obiema drużynami lepiej pamiętają gracze BES-BLUM, których skład niemal się nie zmienił. Jeśli chodzi o Eko-Hurt to w przerwie pomiędzy sezonami mieliśmy w drużynie prawdziwą rewolucję. Co ciekawe, część zawodników występujących obecnie w drużynie poznała się… kilka minut przed meczem z Epo-Project. Wydaje się, że jeśli drużyna bez zgrania jest w stanie pokonać Epo-Project to z czasem będzie wyglądała tylko lepiej. Jak będzie w poniedziałkowy wieczór?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

ACTIVNI Gdańsk – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 20:30, boisko nr 3

O godzinie 20:30 do swojego trzeciego meczu w sezonie Jesień’21 przystąpią ACTIVNI Gdańsk. W dotychczasowych dwóch spotkaniach, drużyna Artura Kurkowskiego sięgnęła po komplet punktów. Na inaugurację ACTIVNI wygrali gładko ze Speednetem 2, by po chwili, również 3-0 ograć debiutujących w lidze Wilków Północy. Trzecim rywalem drużyny Artura Kurkowskiego będzie ekipa Niepokonanych PKO Bank Polski. Mimo, że ACTIVNI są zdecydowanym faworytem poniedziałkowej rywalizacji to jednak muszą oni mieć świadomość, że ‘Bankowcy’ potrafią ograć zdecydowanego faworyta, podobnie jak miało to miejsce w meczu z Team Looz. Scenariusz, w którym ACTIVNI tracą w poniedziałkowy wieczór choć jeden punkt, nie jest przez spadkowicza z drugiej ligi brany pod uwagę. Nie ukrywamy, że dotychczasowe występy ACTIVNYCH w trzeciej lidze nam zaimponowały. Gołym okiem widać, że drużyna zareagowała na spadek w najlepszy możliwy sposób. Jeśli w dalszej części sezonu będzie to wyglądało podobnie to ACTIVNI wrócą do drugiej ligi szybciej niż mogłoby się wszystkim wydawać. Dodatkowo, w trakcie sezonu gracze ACTIVNYCH będą walczyć o statystyki indywidualne. W poprzednim sezonie, w którym drużyna przegrała większość spotkań, gracze ACTIVNYCH nie mieli możliwości włączenie się do walki o wyróżnienia indywidualne. Tym razem może się to zmienić.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Letni Mental – Speednet 2

Godz.: 20:30, boisko nr 2

Ciągnie wilka do lasu. Po rocznej przerwie, na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wraca Letni Mental (wcześniej Mental Block). Przypomnijmy, że ‘Mentaliści’ skończyli sezon Jesień’20 na jedenastym miejscu w drugiej lidze, które sprawiało, że drużyna utrzymała się w drugiej klasie rozgrywkowej. Po dłuższym rozbracie z ligowymi zmaganiami, mikstowy skład postanowił spróbować swoich sił w trzeciej lidze. Jako, że w szeregach ‘Mentalistów’ jest sporo graczy, którzy mają doświadczenie drugoligowe oraz fakt, że w przerwie pomiędzy sezonami do drużyny dołączyło kilku graczy Letniego Gdańska sprawia, że ‘Niebiescy’ stają się jednym z głównych faworytów do awansu. Przypomnijmy, że jeśli chodzi o Letni Gdańs, to drużyna w poprzednim sezonie do samego końca walczyła o awans do pierwszej ligi. O tym, że finalnie zabrakło tam dla nich miejsca zadecydował mecz barażowy, w którym Letni uległ w meczu z AVOCADO friends 1-2. Piszemy o tym, bowiem uznajemy, że brak podium byłby z pewnością sensacją. Z drugiej strony, przez kilkanaście miesięcy poznaliśmy graczy tej drużyny i wiemy, że dla nich wynik nie jest sprawą nadrzędną. Nawet gdyby ‘Niebiescy’ przegrali sto spotkań z rzędu to i tak nie byłoby tam zgrzytów, a drużynę dalej łączyłaby przyjaźń. Podobny brak ‘spinki’ jest rzadkim widokiem w rozgrywkach SL3. Pierwszą drużyną, która przychodzi nam na myśl jest poniedziałkowy rywal Mentala – drużyna Speednet 2.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

ZCP Volley Gdańsk – Gonito Volley

Godz.: 21:30, boisko nr 1

Do gry powracają gracze Gonito Volley. W drużynie Wojciecha Strychalskiego przez miesiąc przerwy zmieniło się bardzo dużo. W związku z pozyskaniem sponsora, drużyna zmieniła nazwę (wcześniej BL Volley). Ponadto, co nas bardzo smuci i wciąż w to nie wierzymy – zmieniły się również charakterystyczne stroje, którymi gracze Gonito nadawali kolorytu tej lidze. Mamy co prawda nadzieję na to, że gracze Gonito nas zaskoczą i znów dadzą nacieszyć oko. Znając ‘możliwości’ graczy ‘Tygrysków’ wszystko jest możliwe i będzie jeszcze lepiej. Pisząc już całkiem serio – ekipa GV rozpocznie sezon od bardzo wymagającego rywala. Na inaugurację zagrają bowiem z drużyną ZCP, która celuje w wygraną drugiej ligi. O tym, że taki jest cel drużyny, wiedzieliśmy zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego w sezonie Jesień’21. W dwóch pierwszych spotkaniach obecnego sezonu, gracze Przemysława Wawera udowodnili, że nie jest to tylko ‘papierowa zapowiedź’. Na rozkładzie ‘żółto-czarni’ mają już Volley Kiełpino oraz bardzo niebezpieczny Prometheus. Czy do listy pokonanych dopiszą po meczu również Gonito? Wydaje się, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Nie ma co bowiem ukrywać, że ZCP będzie odstawało poziomem od wielu drużyn. Było to widać w szczególności w pierwszym meczu, w którym rywale mieli potężne problemy z przyjęciem, co Volley bezwzględnie wykorzystywał. Jak będzie w poniedziałkowy wieczór?

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Hydra TSS Gdańsk – Prometheus

Godz.: 21:30, boisko nr 3

Poniedziałek będzie dniem debiutów. W rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta zadebiutuje między innymi Hydra TSS Gdańsk. W składzie drużyny znajduje się co prawda aż sześciu graczy, których pamiętamy z występów w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Co ciekawe, aż czterech z nich występowało w poprzednim sezonie w nieistniejącej już drużynie Range Soft VT. Biorąc pod uwagę zgłoszony skład, w drużynie znalazło się również miejsce dla czterech graczy, dla których będzie to pierwsze zetknięcie z ligą SL3. Fakt, że w poniedziałkowy wieczór Hydra rozegra w SL3 swoje pierwsze spotkanie nie oznacza jednak, że Prometheus może liczyć na brak zgrania przeciwników. Drużyna, w której kapitanem w obecnym sezonie będzie Sławomir Kudyba od dłuższego czasu ze sobą trenuje. Ponadto, ‘debiutanci’ występowali już wcześniej w PALPS-ie, rywalizując z drużynami, które występują również w SL3 (Volley, TSS, MPS oraz CTO). Ogranie w lidze, wspólne treningi czy mocny personalnie skład to mieszanka, która sprawia, że wielu ligowców uważa Hydrę za poważnego kandydata do walki o podium rozgrywek. Bardzo dobrym wyznacznikiem jakości drużyny będzie ekipa Prometheus, która na inaugurację rozgrywek wygrała z Nielotami oraz uległa z ZCP Volley Gdańsk. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w obu tych meczach zaprezentowała się bardzo dobrze i udowodniła, że nawet tak mocarne drużyny jak ZCP muszą się napocić, aby zdobyć komplet punktów. Kto wygra w poniedziałek? My stawiamy na bardzo wyrównane spotkanie i minimalną wygraną Hydry.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Trójmiejska Strefa Szkód – Speednet

Godz.: 21:30, boisko nr 2

Na początek kilka słów o tym, co wydarzyło się w SL3 od pierwszego sezonu (Wiosna’19). Wśród czternastu drużyn, które wystąpiły w pierwszej edycji znalazło się miejsce dla Trójmiejskiej Strefy Szkód, w której grało aż sześciu graczy, którzy wraz z rozpoczęciem drugiego sezonu, przystąpili do ligi pod nazwą Tufi Team. W trakcie kilku kolejnych sezonów Tufi Team aż pięciokrotnie rywalizowało z Trójmiejską Strefą Szkód. Po ostatnim sezonie, w którym Trójmiejska Strefa Szkód spadła z pierwszej ligi, drużyna ta postanowiła nie przystępować do obecnej edycji. Do sezonu przystąpili z kolei gracze Tufi Team, którzy na samym początku pozyskali sponsora – Trójmiejską Strefę Szkód i właśnie pod taką nazwą, na ‘własnej licencji’ będą grać w obecnym sezonie. Dla TSS mecz ze Speednetem będzie pierwszym w obecnym sezonie. Co ciekawe, rywalem będzie Speednet, który był ostatnim rywalem TSS-u w SL3. Przypomnijmy, że pod koniec poprzedniego sezonu Speednet wygrał spotkanie 3-0, dzięki czemu wskoczył na czwarte miejsce w ligowej tabeli, spychając na piąte graczy Mateusza Woźniaka. Przed poniedziałkowym starciem wydaje się, że nieznacznym faworytem spotkania będzie TSS. Wpływ na taki stan rzeczy ma nienajlepsza forma, którą zaprezentowali ‘Różowi’ w pierwszym spotkaniu sezonu, kiedy po przeciwnej stronie siatki stanęli gracze Epo-Project. Z drugiej strony, dla ‘Tuffików’ spotkanie ze Speednetem będzie pierwszym meczem po dłuższej przerwie, co może być potencjalnie pewnym problemem. O tym, czy tak będzie, przekonamy się niebawem.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 1-2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.