Zapowiedź – MATCHDAY #2

Przed nami drugi dzień meczowy w sezonie Jesień’21. W środę, w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta zadebiutują CTO Volley oraz Wilki Północy. Obie wspomniane drużyny rozegrają po dwa spotkania. Najciekawszym wydarzeniem tej serii gier zdaje się być pojedynek pomiędzy Nielotami a Prometheusem. Zapraszamy na zapowiedź drugiego dnia meczowego!

CTO Volley – Dziki Wejherowo

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Debiutującej w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta drużynie CTO Volley przyjdzie zmierzyć się z drużyną Dzików Wejherowo, dla której obecny sezon jest premierowy na drugim szczeblu rozgrywek. Co tu dużo mówić – CTO Volley ma obecnie taką pakę, że byliby faworytem do wygrania nie tylko drugiej ligi, ale również pierwszej. Być może nie wszyscy zdają sobie z tego faktu sprawę, ale CTO jest obecnym mistrzem PALPS oraz zdobywcą Superpucharu Polski Amatorów 2020 r. Czy komukolwiek potrzeba więcej rekomendacji? Uważamy, że ‘Pomarańczowi’ są w stanie w obecnym sezonie nie tylko wygrać drugą ligę, ale mogą powtórzyć sukces EviRentu, który dwa sezony temu wygrał zaplecze elity, nie tracąc przy tym choćby punktu. Z drugiej strony trzeba obiektywnie przyznać, że zadanie CTO będzie zdecydowanie bardziej wymagające, bowiem w tej samej lidze mają bardzo silne drużyny, których swego czasu brakowało w drugiej lidze. Dość jednak tych komplementów. Jest takie powiedzenie – ‘gwiazdy to są na niebie’. CTO będziemy chwalić, ale niech na początek wygrają kilka spotkań. Pochwały ‘na już’ należą się drużynie Dzików Wejherowo, którzy w poniedziałkowy wieczór, w swoim debiucie w drugiej lidze ograli Allsix by Decathlon. Co ciekawe, początek meczu zwiastował, że to ich rywale będą cieszyć się ze zwycięstwa. Ostatecznie, mniej więcej w drugiej połowie meczu drużyna z Wejherowa pokazała charakter i tylko sobie znanym sposobem zdołała odwrócić losy rywalizacji. Gdyby w środowy wieczór graczom Filipa Stabulewskiego udało się urwać z CTO choćby punkt, byłaby to największa sensacja tej serii gier.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Wilki Północy – Chilli Amigos

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Mimo, że obie drużyny spotkają się ze sobą w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta po raz pierwszy, nie oznacza to, że zawodnicy obu drużyn nic o sobie nie wiedzą. Bardzo duża część graczy miała bowiem okazję rywalizować ze sobą w lidze rodziców. Dla Wilków mecz przeciwko Chilli Amigos będzie pierwszym oficjalnym meczem w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Wydaje się, że w przeciwieństwie do innych drużyn, które swego czasu zaczynały swoją historię w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, Wilki są w nieco lepszej sytuacji, która wynika z faktu, że czterech graczy występowało wcześniej w SL3 w drużynie AXIS. Jakby tego było mało, rywalizowali oni na drugim szczeblu rozgrywek, co potencjalnie daje im pewną przewagę psychologiczną nad kilkoma drużynami w ligowej stawce. Tak się jednak składa, że środowi rywale również zdobyli takie doświadczenie, co zaprocentowało w pierwszych meczach obecnego sezonu. Mecz z Wilkami będzie dla ‘Amigos’ już trzecim pojedynkiem w sezonie Jesień’21. Po dwóch poniedziałkowych meczach, gracze w czerwonych koszulkach mają na swoim koncie komplet sześciu oczek i potwierdzają to, że będą się liczyć w walce o medale. Oczywiście na te dywagacje jest jeszcze zbyt wcześnie, ale jeśli Chilli wygrają i środowe spotkanie to zyskają ogromną przewagę psychologiczną nad resztą ligowej stawki. O tym, czy tak się stanie, przekonamy się za kilka godzin.

Typ Redakcji: 1-2

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Speednet 2 – ACTIVNI Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Dla drużyny ‘Programistów’ mecz z ACTIVNYMI będzie drugim pojedynkiem w sezonie Jesień’21. Cóż, Redakcja przy ustalaniu terminarza zbytnio Speednetu nie rozpieszcza, bowiem początek sezonu to możliwość sprawdzenia się z drużynami, które chwilę temu występowały na zapleczu elity. Dyspozycja, jaką zaprezentowali w poniedziałkowy wieczór gracze Speednetu pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Szczególnie dobrze drużyna Marka Ogonowskiego zaprezentowała się w trzecim secie, w którym mieli realną szansę na to, aby urwać jeden punkt faworyzowanym rywalom. Ostatecznie to przeciwnicy cieszyli się z kompletu punktów. Tak się składa, że środowi rywale Speednetu – ACTIVNI Gdańsk to drużyna, która przykłada ogromną wagę do przygotowania się do spotkania oraz rozpracowania rywali. Jesteśmy przekonani, że ACTIVNI spróbują wystrzec się błędów Chilli Amigos i będą próbowali zachować koncentrację przez całe spotkanie. Oczywistością jest to, że ACTIVNI do tej pory lepiej finiszowali niż rozpoczynali sezon. Czy tym razem będzie podobnie i w środowy wieczór będziemy świadkami niespodzianki? Wydaje się to mało prawdopodobne. ACTIVNI zdają się być jednym z największych faworytów do wygrania trzeciej ligi. W przerwie pomiędzy sezonami udało się utrzymać większość graczy, którzy stanowili o sile drużyny. Dodatkowo, do ekipy Artura Kurkowskiego doszedł nowy środkowy – Mateusz Wiśniewski, którego pamiętamy z występów w drugoligowym DNV S*M*A*S*H. Stara prawda mówi, że sezon wygrywa się z teoretycznie słabszymi rywalami. Potknięcie już na początku rozgrywek może skomplikować ACTIVNYM mocarne plany.

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

CTO Volley – Oliwa Team

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Z racji faktu, że większość graczy CTO mieszka poza Trójmiastem, planem ‘Pomarańczowych’ jest rozgrywanie dwóch spotkań jednego wieczora. Po pierwszym pojedynku, w którym CTO zmierzy się z Dzikami Wejherowo, gracze w pomarańczowych trykotach skrzyżują rękawice z Oliwą Team. Trzeba powiedzieć sobie wprost – każdy inny wynik niż 3-0 dla nowej drużyny w ligowej stawce będzie prawdziwą sensacją. Na taki stan rzeczy wpływ, poza samymi umiejętnościami graczy CTO ma fakt, że Oliwa Team przystąpi do meczu po najgorszym sezonie w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. W poprzedniej edycji, ówczesny spadkowicz z pierwszej ligi wygrał zaledwie trzy spotkania, co sprawiło, że finalnie drużyna musiała mierzyć się w meczu barażowym. Jako, że różnica pomiędzy poszczególnymi ligami jest dość wyraźna to drużyna Dawida Karpińskiego nie miała najmniejszych problemów z ograniem aspirujących do drugiej ligi graczy Team Looz. Kto wie, być może ta wygrana sprawi, że drużyna w nadchodzącym sezonie nawiąże do swojego najlepszego okresu w SL3? Niewątpliwą przewagą ‘Oliwiaków’ jest fakt, że gracze tej drużyny znają się jak ‘łyse konie’. Podczas, gdy inne drużyny musza się ‘docierać’, Oliwa nie ma podobnych problemów. Czas wykorzystać owe zgranie oraz doświadczenie i przekuć to na wyniki. O punkty w pierwszym tygodniu będzie jednak bardzo trudno. Poza CTO Volley, gracze Oliwy mają jeszcze mecz z kolejnym faworytem do awansu –  MPS Volley. Jakakolwiek zdobycz punktowa w tych spotkaniach byłaby czymś naprawdę wielkim.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

ZCP Volley Gdańsk – Volley Kiełpino

Godz.: 20:00, boisko nr 2

W środowy wieczór, do pierwszego meczu w sezonie Jesień’21 przystąpią drużyny ZCP Volley Gdańsk oraz Volley Kiełpino. Dla tych pierwszych mecz przeciwko graczom z Kiełpina będzie pierwszym meczem w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Oczywiście wyłącznie na papierze, bo kiedy spojrzymy na skład drużyny ZCP to znajdziemy tam większość graczy, którzy doskonale znają smak rywalizacji na parkietach SL3. Nie ukrywamy, że przed sezonem dość długo czekaliśmy na to, aż ZCP poda swój skład. W drużynie trwały bowiem narady, z których zrodziła się chęć wygrania drugiej ligi i dołączenia do elity. W efekcie takich rozmów w drużynie ZCP zobaczymy wielu kilkukrotnych mistrzów Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, ba to właśnie większość tych gości śrubowała niesamowity rekord 49 zwycięstw z rzędu, których prawdopodobnie nikt nigdy nie pobije. O tym, jak poważnie traktują drugoligowe rozgrywki gracze ZCP niech świadczy fakt, że wystąpi w niej dwukrotny zdobywca statuetki MVP pierwszej ligi – Przemysław Wawer. To oczywiście nie wszystko, bo w składzie aż roi się od gwiazd. Jakby tego było mało, w drużynie znajdziemy kilku debiutantów, którzy z pewnością jeszcze podniosą jakość drużyny. Czy drużyna Volley Kiełpino, która w przerwie pomiędzy sezonami przeszła prawdziwą rewolucje zdoła sprawić niespodziankę? O to może być bardzo ciężko. Abstrahując od poziomu rywali, do Epo-Project odeszło kilku graczy pierwszego składu. Owszem, drużyna zanotowała również transfery ‘in’, ale otwartym pytaniem pozostaje to, czy tak duża rewolucja nie okaże się przeszkodą w osiągnięciu satysfakcjonującego wyniku.

Typ Redakcji: 3-0

Typ Eksperta (Maciej Kot): 3-0

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Wilki Północy – ACTIVNI Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Czy można sobie wyobrazić bardziej wymagający terminarz niż ten, który Redakcja zafundowała Wilkom w pierwszym dniu meczowym? Zarówno Chilli Amigos, jak i ACTIVNI Gdańsk z pewnością będą się liczyły przy podziale medali za obecny sezon. Pojawiły się głosy, że niewykluczone, że Wilki będą chciały dołączyć do grona drużyn, mających ochotę na podium. O tym, czy drużynę będzie na to stać, będziemy wiedzieli dziś po godzinie 22:00. Co ciekawe, dla obu drużyn, mecz o godzinie 20:00 będzie drugim pojedynkiem w środowy wieczór. Potencjalne dwie wygrane sprawiłyby, że po inauguracyjnych spotkaniach jedna z ekip znalazłaby się w bardzo komfortowej sytuacji. Zdaje się bowiem, że chcąc wygrać ligę margines błędu będzie bardzo mały. Ponadto, wspólnym mianownikiem obu drużyn jest fakt, że obie mają niemal najwęższe kadry z całej, trzecioligowej stawki. Podejście to ma swoje dwa oblicza. To pozytywne sprawia, że poszczególni zawodnicy są ze sobą bardzo zgrani, przez co łatwiej osiągać im korzystne wyniki. Z drugiej strony, niesie to ze sobą ogromne zagrożenie. Kiedy wypada jeden czy dwóch graczy to rodzi się ogromny problem, ponieważ trudno jest wtedy skompletować meczową szóstkę czy siódemkę. Przez wspomnianą sytuację, ACTIVNI Gdańsk w poprzednich sezonach często grali bez libero. Jak będzie to wyglądało w obecnym sezonie?

Typ Redakcji: 0-3

Typ Eksperta (Maciej Kot): 0-3

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

AVOCADO friends – BES-BLUM Kraken Team

Godz.: 21:00, boisko nr 2

W środowy wieczór obie drużyny wracają do rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Na swój powrót drużyna AVOCADO friends musiała czekać zaledwie 34 dni. Tyle bowiem zespół Arkadiusza Kozłowskiego dzieli od meczu barażowego, w którym ‘Weganie’ pokonali, aspirujących do gry w pierwszej lidze zawodników Letniego Gdańska. Jeśli chodzi o ich środowych rywali – drużynę BES-BLUM Kraken Team rozbrat z ligowymi zmaganiami trwał zdecydowanie dłużej. Ostatnie spotkanie, Kraken rozegrał bowiem 11 listopada, kiedy to musiał uznać wyższość Trójmiejskiej Strefy Szkód. Następnie drużyna Ryszarda Nowaka ‘odpuściła’ grę w SL3. Ze składu liczącego obecnie 9 graczy tylko Robert Skwiercz występował w poprzednim sezonie w drużynie Ogrodników. Zastanawiamy się, czy zawodnicy Krakena mieli okazję przez ten czas do wspólnych treningów. W innym przypadku, po takiej przerwie dostrzegamy potencjalne problemy. W ostatnim czasie poziom ligi dość mocno wzrósł i po roku przerwy, graczom Ryszarda Nowaka może być na początku trudno się zaadaptować. Dla obu drużyn środowe spotkanie będzie drugim bezpośrednim spotkaniem w historii SL3. Przypomnijmy, że obie drużyny rywalizowały ze sobą 14 września w sezonie Wiosna’20. Rok temu lepsi okazali się gracze Kraken, którzy wygrali spotkanie 2-1. Jak będzie tym razem? Delikatnym faworytem w naszym przekonaniu są gracze AVOCADO, którzy byli w regularnej grze oraz treningach. Dodatkowo, w przerwie pomiędzy sezonami ‘Weganie’ się wzmocnili i w obecnym sezonie postarają się uniknąć nerwowej końcówki sezonu.

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

Eko-Hurt – Epo-Project

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Po poniedziałkowej wygranej ze Speednetem, Epo-Project przystępuje do drugiego spotkania w sezonie Jesień’21. Nie ukrywamy, że poniedziałkowa wygrana odbiła się echem wśród graczy, biorących udział w SL3. Wszystko za sprawą kapitalnej formy ‘Różowych’, którą gracze Marka Ogonowskiego zaprezentowali w końcówce poprzedniego sezonu. Wracając do Epo – nie ma co wyprzedzać faktów, ale pierwszy mecz pokazał, że w kupie siła i skrzyknięcie ‘starej gwardii’ do jednej kupy sprawia, że poszczególni zawodnicy są w stanie pokazać pełną gamę swoich umiejętności. Czy środowe spotkanie z Eko-Hurt to potwierdzi? Przypomnijmy, że mecz ten dla graczy z Żukowa jest szczególny. Wszystko za sprawą tego, że podopieczni Konrada Gawrewicza są jedną z nielicznych drużyn, z którą Epo w swojej historii nie wygrało. Najbliżej tego było 7 lipca, kiedy to mecz zakończył się podziałem punktów, ze wskazaniem na ówczesną Omidę. Kiedy pokonać swojego rywala jeśli nie w najbliższym meczu? Przypomnijmy, że dla Eko-Hurt poprzedni sezon okazał się istnym koszmarem. Drużyna z samego topu spadła finalnie na szóste miejsce. W przerwie pomiędzy sezonami ekipa nie próżnowała i dokonała prawdziwej rewolucji w składzie. Czy to pozwoli ‘Hurtownikom’ wrócić na szczyt? Dużo będzie zależało od pierwszego meczu. Potencjalna wygrana z drużyną z Żukowa pozwoli Eko na odzyskanie zagubionej pewności siebie. Czy tak będzie?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 1-2

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 3-0

BES-BLUM Nieloty – Prometheus

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Od ostatniego pojedynku obu drużyn minęło zaledwie 41 dni. Przypomnijmy, że pojedynek, do którego doszło 22 lipca był hitem drugoligowych zmagań. Na finiszu rozgrywek Wiosna’21 obie drużyny wciąż liczyły się w walce o podium. Ostatecznie, żadnej z drużyn się to nie udało. W przypadku drużyny Prometheus zadecydowało właśnie przegrane spotkanie z Nielotami. Jak widać gracze z Ukrainy mają poważne rachunki do wyrównania. W przerwie pomiędzy sezonami drużyna wzmocniła swoje szeregi. Do zespołu dołączył jeden z najlepszych atakujących poprzedniego sezonu – Igor Kazello. Wydaje się, że w stosunku do poprzedniego meczu obu drużyn, Prometheus będzie miał większy wachlarz możliwości, bowiem w końcówce poprzedniego sezonu drużyna Mykoli Pocheniuka borykała się ze sporymi problemami kadrowymi. Jeśli chodzi o ich przeciwników – podobnego problemu nie zaobserwowaliśmy. Ba, frekwencja oraz zaangażowanie w drużynie jest godne pochwały. Dla Nielotów będzie to trzeci sezon w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. To, co rzuca się w oczy to bez wątpienia fakt, że drużyna od samego początku występuje w niemal identycznym składzie. Czy ten sezon będzie dla ekipy Mateusza Bone wreszcie przełomowy? Z pewnością o awans do elity będzie jeszcze trudniej. Nie dlatego, że Nielotów na to nie stać. W drugiej lidze w obecnym sezonie znajduje się kilka mocarnych drużyn, które potencjalny brak awansu odebrałyby jako katastrofę. Paradoksalnie uważamy, że Nielotom w takich spotkaniach z potężnymi rywalami idzie lepiej niż z tymi teoretycznie słabszymi. Nie musimy chyba przypominać, która z drużyn jako jedyna pokonała w poprzednim sezonie poprzedniego mistrza drugiej ligi – drużynę Szach-Mat?

Typ Redakcji: 2-1

Typ Eksperta (Maciej Kot): 2-1

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): 0-3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.