Zapowiedź – Baraże

Przed nami ostatni dzień meczowy w sezonie Wiosna’21. Poza trzema meczami gwiazd dojdzie również do pasjonujących spotkań barażowych. Wydaje się, że faworytami spotkań, podobnie jak to miało miejsce historycznie, będą drużyny znajdujące się w wyższych ligach. Gdyby stało się inaczej i mecze wygrałyby zespoły z niższej ligi, byłby to pierwszy taki przypadek w historii SL3. Zapraszamy na zapowiedź ostatniego dnia meczowego!

AVOCADO friends – Letni Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Historia lubi się powtarzać. AVOCADO friends, podobnie jak w poprzednim sezonie zajęło miejsce, które sprawia, że zagrają oni mecz barażowy, który wyłoni drużynę, która w sezonie Jesień’21 zagra w elicie. Przeczucie podpowiada nam, że ‘Weganie’, podobnie jak w poprzednim sezonie, będą faworytem spotkania. Mobilizacja w szeregach drużyny Arka Kozłowskiego jest wręcz nieprawdopodobna i jesteśmy przekonani, że za zwycięstwo w czwartkowy wieczór co niektórzy z graczy daliby sobie uciąć małego palca. W czwartkowy wieczór poza nabuzowaną drużyną, zobaczymy również… kibiców z bębnami, którzy będą zagrzewać do walki graczy w butelkowych trykotach. Nie ukrywamy, że sami od rana zastanawiamy się, jak potoczą się spotkania barażowe. Dość powszechną opinią jest ta, że różnica poziomów pomiędzy poszczególnymi ligami jest wręcz kolosalna. Nam wydaje się jednak, że różnica pomiędzy elitą a czubem drugiej ligi jest mniejsza niż mogłoby się wydawać, co potencjalnie zwiastuje nam ciekawy mecz. Kto wie, czy jako faworyta nie wskazalibyśmy ‘Letników’ gdyby nie fakt, że w końcówce sezonu wypadło dwóch graczy, którzy byli akurat powołani do meczu gwiazd. O ile na środku, w związku z ogromną konkurencją, Macieja Jakubowskiego da radę w jakiś sposób zastąpić, tak zastąpienie tak jakościowego rozgrywającego, jakim jest Marcin Jarosławski będzie wybitnie trudne.

Typ Redakcji: AVOCADO friends

Typ Eksperta (Maciej Kot): AVOCADO friends

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): AVOCADO friends

Oliwa Team – Team Looz

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Pisaliśmy o tym przy okazji meczu AVOCADO z Letnim Gdańskiem, ale się powtórzymy. Wydaje się, że różnica pomiędzy drugą a trzecią ligą jest obecnie większa niż pomiędzy pierwszą a drugą. Dość boleśnie przekonała się o tym drużyna Chilli Amigos, która w poprzednim sezonie awansowała, by na zapleczu elity, w trakcie całego sezonu ugrać zaledwie jedno oczko. To pozwala z kolei Oliwie patrzeć na mecz z optymizmem. W naszych oczach to Oliwa Team jest dość wyraźnym faworytem spotkania i przyznamy szczerze, że bardzo byśmy się zdziwili, gdyby przegrali oni czwartkowe starcie. W trakcie sezonu Oliwa zagrała trzynaście spotkań, w których zanotowała zaledwie trzy wygrane. Dodatkowo siedem ostatnich spotkań ‘Oliwiaków’ kończyło się porażką drużyny Dawida Karpińskiego co sprawia, że obecnie ekipa ma jedną z najgorszych serii, spośród wszystkich drużyn występujących w sezonie Wiosna’21. Żeby nie było tak ponuro, w ostatnim meczu z Letnim Gdańskiem Oliwa zaprezentowała się naprawdę obiecująco i wydaje się, że gdy w ten sam sposób zagrają z Looz to powinni się uporać z trzecioligowcem.  Skoro o nich mowa wspominaliśmy już, że trzecie miejsce jest sporego kalibru rozczarowaniem. Brak awansu z pewnością zostałby odebrany jako katastrofa. Obecny sezon można jeszcze uratować, ale aby tak się stało, Team Looz musi zagrać na 120% swoich możliwości.

Typ Redakcji: Oliwa Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Oliwa Team

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Oliwa Team

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.