Zapowiedź – MATCHDAY #23

Wyłączając dzień zaplanowany na mecze barażowe oraz gwiazd, przed nami przedostatni dzień meczowy w sezonie Wiosna’21. Najciekawszym wydarzeniem powinno być starcie pomiędzy drugą a trzecią ekipą w drugiej lidze. Ponadto, dojdzie do dwóch arcyważnych spotkań drużyn walczących o utrzymanie w drugiej lidze. Zapraszamy na zapowiedź poniedziałkowej serii gier!

ACTIVNI Gdańsk – Range Soft VT

Godz.: 19:45, boisko nr 2

Przed obiema drużynami szalenie istotne spotkanie. Spotkanie, które być może zdecyduje o ‘być albo nie być’ w drugoligowych rozgrywkach. Obecnie ACTIVNI Gdańsk znajdują się tuż pod powierzchnią. Gdyby gracze Artura Kurkowskiego zakończyli sezon na trzynastym miejscu w tabeli to po dwóch sezonach spędzonych na drugoligowych parkietach, spadliby do trzeciej klasy rozgrywkowej. To rzecz jasna nie jest jeszcze przesądzone. Bardzo dobra forma, którą w ostatnim czasie zaprezentowali ACTIVNI pozwoliła na to, że w serca ACTIVNYCH wlała się ogromna dawka nadziei. Czy powtórka z poprzedniego sezonu, w którym przez długi czas wydawało się, że ACTIVNI mogą spaść z ligi, a następnie zanotowali kapitalną końcówkę ma szansę się powtórzyć? Dużo będzie zależało od formy, jaką w końcówce sezonu zaprezentują ich bezpośredni rywale w walce o utrzymanie. W przeciągu dwóch dni ACTIVNI zmierzą się z Range Softem oraz BH Rent MiszMasz czyli drużynami mającymi odpowiednio jeden oraz dwa punkty więcej. Co ciekawe, każda z wymienionych trzech drużyn w ostatnim czasie ma naprawdę solidną formę. Mimo, że Range Soft przegrał ostatnie spotkanie ze Spontanem to w naszych oczach było to prawdopodobnie jedno z najlepszych spotkań w sezonie Wiosna’21. Ponadto, dla obu drużyn będzie to drugie spotkanie w historii SL3. W sezonie Jesień’20, górą byli ACTIVNI, którzy wygrali 2-1. Obecnie, wydaje nam się,  że nieco większe szanse na wygranie spotkania mają ‘Rangersi’. O tym czy tak będzie, przekonamy się niebawem!

Typ Redakcji: Range Soft VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): Range Soft VT

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): ACTIVNI Gdańsk

Letni Gdańsk – Team Spontan

Godz.: 19:45, boisko nr 3

W ostatnim magazynie wspominaliśmy o tym, że tylko kataklizm mógłby sprawić, że Letni Gdańsk nie zajmie w lidze drugiego miejsca, co oznaczałoby bezpośredni awans do elity. Co mogłoby się wydarzyć, aby tak się stało? Na początek Letnicy musieliby przegrać ze Spontanem, a po chwili ‘poprawić’ z walczącą o utrzymanie Oliwą Team. Czy jest to możliwe? Tak Czy jest to prawdopodobne? Cóż, tu odpowiedź jest już przecząca. Mimo, że jesteśmy niemal przekonani o tym, że w poniedziałkowy wieczór będziemy świadkami wyrównanego pojedynku to jednak wydaje nam się, że to ‘Letnicy’ są faworytem spotkania i to oni po spotkaniu będą mieli więcej powodów do optymizmu. W ramach ciekawostki zdradzimy Wam, że przed napisaniem tej zapowiedzi mieliśmy okazję porozmawiać z kapitanem Spontana, który był przekonany, że to jego ekipa wygra do tego stopnia, że wyszedł on z propozycją małego zakładu. Jako, że Redakcja przekonania co do tego nie miała, zakładu nie przyjęliśmy. Dla obu drużyn poniedziałkowe spotkanie będzie już czwartym bezpośrednim pojedynkiem w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Do tej pory lepszym bilansem może pochwalić się Spontan, który wygrywał dwa razy. Jak będzie tym razem? Jeśli ‘Oranje’ nie chcą na finiszu stracić miejsca na podium to muszą w poniedziałek zdobyć punkty. Wydaje się bowiem mało prawdopodobne, aby czwarty w tabeli Prometheus zakończył mecz z Ogrodnikami bez zdobyczy punktowej. Stawka meczu sprawia, że z całą pewnością będziemy świadkami pasjonującego spotkania.

Typ Redakcji: Letni Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Spontan

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Letni Gdańsk

Oliwa Team – Szach-Mat

Godz.: 19:45, boisko nr 1

W ostatnim magazynie pochyliliśmy się nad spotkaniem Oliwy z Szach-Matem. Mówiliśmy tam między innymi o tym, że potencjalnie będzie to mecz – pułapka dla obu drużyn. Z jednej strony trudno o jakąś wybitną mobilizację w ekipie Szach-Matu, którzy zapewnili sobie tytuł mistrzowski w poprzednim tygodniu. Z drugiej strony, ewentualna porażka ‘Szachistów’ sprawi, że wśród pozostałych drużyn walczących o utrzymanie pojawiłyby się zarzuty o odpuszczaniu spotkań czy braku sportowej postawy. Jeśli chodzi o Oliwę to powoli ich sytuacja staje się dramatyczna. Drużyna Dawida Karpińskiego przegrała pięć ostatnich spotkań z rzędu, co sprawia, że znajdują się oni o zaledwie jedno oczko nad będącymi na miejscu barażowym graczami BL Volley. Sytuacji nie pomaga bez wątpienia to, że ostatnie dwa spotkania ‘Oliwiaków’ to mecze ze świeżo upieczonym mistrzem drugiej ligi oraz obecnym wiceliderem. Ewentualne dwie porażki, które co by nie mówić – są najbardziej prawdopodobnym scenariuszem mogą sprawić, że Oliwa Team stałaby się pierwszą w historii SL3 drużyną, która na przestrzeni dwóch sezonów spadła z pierwszej do trzeciej ligi. Na początku zapowiedzi wspomnieliśmy jednak o pułapkach obu drużyn. Mamy nadzieję, że w przypadku świetnego spotkania ‘Oliwiaków’ nikt graczom z Oliwy nie będzie umniejszał, wskazując na to, że ich rywale odpuścili mecz. Może się przecież okazać, że Oliwa wygra dzięki własnym umiejętnościom. W swojej historii w SL3 wielokrotnie udowadniali, że grać potrafią. Czas wrócić do dobrej formy, dzięki której uda się uratować i grać dalej w drugiej lidze.

Typ Redakcji: Szach-Mat

Typ Eksperta (Maciej Kot): Szach-Mat

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Szach-Mat

BES-BLUM Nieloty – Volley Kiełpino

Godz.: 20:45, boisko nr 1

O godzinie 20:45, kiedy obie drużyny przystąpią do rywalizacji, powinno być już wszystko wiadomo. Godzinę wcześniej zagrają bowiem Letni Gdańsk z Team Spontan. Jeśli mecz wygrają ci pierwsi, będzie to oznaczało, że Nieloty mają wciąż bardzo dużą szansę na to, że zakończą sezon na podium rozgrywek i kto wie, być może awansują do elity. Z drugiej strony, gdy mecz z ‘Letnikami’ wygrają gracze Team Spontan to nic więcej nie będzie miało znaczenia i brązowi medaliści z poprzedniego sezonu nie zdołają nawiązać do tego wyniku. Niezależnie od tego, jak potoczy się sytuacja jesteśmy przekonani, że obecny sezon dał dużo więcej Nielotom niż poprzedni, w którym znaleźli się na podium. Mamy tu na myśli przede wszystkim doświadczenie oraz umiejętność radzenia sobie w sytuacji, w której ‘nie idzie’ lub idzie, ale tylko w poszczególnych setach. Jesteśmy przekonani, że jeśli ‘Pingwiny’ wyciągną z tej lekcji odpowiednie wnioski to ich przyszłość w SL3 może być zdecydowanie lepsza. Wracając do meczu, jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że bezpośredni pojedynek pomiędzy obiema drużynami może mieć znaczenia dla obu ekip. W międzyczasie Nieloty straciły jednak punkty ze Spontanem, Ogrodnikami czy Prometheusem. Jeszcze gorzej wyglądali pod tym kątem gracze Volley Kiełpino, którzy niespodziewanie przegrali 0-3 z ACTIVNYMI Gdańsk oraz stracili jednego seta z Chilli Amigos. Gdyby te dwa spotkania wygrali po 3-0 to mieliby zaledwie jeden punkt straty do podium rozgrywek i mecz z Nielotami byłby najważniejszym spotkaniem, od kiedy drużyna przystąpiła do ligi.

Typ Redakcji: BES-BLUM Nieloty

Typ Eksperta (Maciej Kot): BES-BLUM Nieloty

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): BES-BLUM Nieloty

BL Volley – Range Soft VT

Godz.: 20:45, boisko nr 2

Jeśli wszystko pójdzie po myśli ‘Rangersów’, mecz z BL Volley może być dla nich bez znaczenia w kontekście utrzymania drużyny w drugiej lidze. Aby tak się stało i drużyna nie musiałaby się oglądać na inne ekipy, powinni wygrać spotkanie o godzinie 19:45 z ACTIVNYMI za komplet punktów. Czy jest to w ogóle możliwe? Jak najbardziej. Z pewnością na taki scenariusz liczą nie tylko gracze Range Soft, ale również zawodnicy BL Volley. Z jednej strony oznaczałoby to, że drużyna czyhająca za ich plecami nie zdobyła punktu, a w dodatku kto wie, być może ‘Rangersi’ podeszliby do meczu z BL rozluźnieni, co potencjalnie zwiększałoby szansę ‘niebiesko-czerwonych’ na odniesienie zwycięstwa. Zostawmy jednak te rozważania. Jesteśmy przekonani, że kto jak kto, ale BL Volley liczy przede wszystkim na siebie. Ponadto, czas przerwać wreszcie serię czterech porażek z rzędu. Czy im się to uda? Pomocy na tę odpowiedź nie możemy uzyskać posiłkując się poprzednim sezonem. Przypomnijmy, że w sezonie Jesień’20 do meczu nie doszło. Wszystko za sprawą potężnych problemów kadrowych, które zdziesiątkowały graczy BL Volley. Walkower ten miał niebagatelne znaczenie w kontekście układu tabeli dla obu ekip. Finalnie ‘Rangersi’ wyprzedzili drużynę Wojciecha Strychalskiego dwoma oczkami i utrzymali się w lidze. Końcówka obecnego sezonu przypomina ten poprzedni. Ponownie obie drużyny walczą o utrzymanie. Czy w przyszłym sezonie w drugiej lidze dojdzie do kolejnego spotkania obu drużyn? Wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku dni.

Typ Redakcji: Range Soft VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): Range Soft VT

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Range Soft VT

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.