Zapowiedź – MATCHDAY #22

Przed nami dzień, w którym być może poznamy mistrza pierwszej oraz trzeciej ligi. Bardzo prawdopodobnym scenariuszem wydaje się ten, w którym kropkę nad ‘i’ w meczu przeciwko Craftvenie postawią Dziki Wejherowo. Aby EviRent (bez grania) został trzecim w historii mistrzem SL3, Volley Gdańsk musiałby przegrać mecz z drużyną Bez Odbioru. Zapraszamy na zapowiedź czwartkowej serii gier!

Dziki Wejherowo – Craftvena

Godz.: 19:00, boisko nr

Obecnie wszystko w rękach racicach Dzików. Gracze z Wejherowa są ‘panami sytuacji’. Jeśli zwyciężą w czwartkowym spotkaniu to wygrają trzecią ligę w sezonie Wiosna’21. Do niedawna, w wyścigu o mistrzowską koronę nie byli stawiani w roli faworytów. Sytuacja ta zmieniła się w przeciągu kilku ostatnich dni, w których Dziki ograły Allsix by Decathlon w stosunku 2-1. Dodatkowo, ten sam Decathlon ograł ekipę Team Looz 3-0, przez co ci ostatni praktycznie wypisali się z walki o mistrzowski tytuł. Czwartkowy pojedynek przeciwko Craftvenie będzie zatem jednym z najważniejszych spotkań w przygodzie Dzików w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Uważamy, że obecnie tylko kataklizm mógłby sprawić, że ekipa z Wejherowa mogłaby nie wygrać. W czwartek, po przeciwnej stronie siatki staną zawodnicy Craftveny, którzy nie wygrali co prawda w grupie mistrzowskiej meczu, ale zdobywali po punkcie zarówno w spotkaniach z Team Looz, jak i Allsix by Decathlon. Gdyby stało się inaczej i Craftvena przegrałaby dwa wspomniane wcześniej mecze w stosunku 0-3 to finisz trzeciej ligi byłby jeszcze bardziej pasjonujący. Gracze w czarnych koszulkach, pokazali całej ligowej stawce, czym jest sportowa ambicja. Mimo iż nie mieli oni szans na podium rozgrywek to do obu wspomnianych spotkań podeszli na 100%. Jesteśmy przekonani, że nie inaczej będzie i w czwartkowy wieczór. Czy to pozwoli ‘Rzemieślnikom’ na sprawienie niespodzianki i wygranie meczu?

Typ Redakcji: Dziki Wejherowo

Typ Eksperta (Maciej Kot): Dziki Wejherowo

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Dziki Wejherowo

Team Spontan – BH Rent MiszMasz

Godz.:19:00, boisko nr

Kolejny mecz z gatunku tych, w którym obie drużyny muszą zdobyć punkty. Podobnie, jak miało to miejsce przy okazji wtorkowego spotkania, walczący o podium rozgrywek Team Spontan zmierzy się z drużyną, która walczy o utrzymanie w drugiej lidze. O tym, jak trudne bywają pojedynki z drużynami walczącymi o życie, Spontan miał okazję się już przekonać. Czy w czwartkowy wieczór czeka ich podobne wyzwanie? Dla drużyny Piotra Raczyńskiego pojedynek z MiszMaszem będzie przedostatnim  w edycji Wiosna’21. W obecnym sezonie ‘Spontaniczni’ mogą pochwalić się drugą, obok Letników, liczbą zwycięstw. ‘Pomarańczowi’ aż ośmiokrotnie kończyli spotkanie jako zwycięzcy. To, czego może obecnie żałować drużyna to fakt, że aż w pięciu z ośmiu spotkań nie udało się im wygrać za komplet punktów. To nie jest zresztą nowością, bowiem mimo, iż skład personalny ‘Spontanicznych’ przez sezonu był wielokrotnie przemeblowywany to ze wszystkich drużyn grających kiedykolwiek w SL3 właśnie ‘Oranje’ niemal najczęściej dzielili się punktami z rywalami. Czy podobnie może być w meczu z MiszMaszem? Cóż, nos podpowiada nam, że jest to najbardziej realny scenariusz. Wydaje nam się, że o ile MiszMaszowi będzie niezwykle trudno ograć swojego rywala, tak jeden set jest absolutnie w ich zasięgu. Obecnie drużyna Tomasza Walaskowskiego ma zaledwie jeden punkt nad kreską i najbliższe dwa mecze zdecydują o ‘być lub nie być’ Hotelarzy. Przed nimi wieczór prawdy, w którym będą grali z faworyzowaną ekipą pod ogromną presją. Sami jesteśmy ciekawi, jak sobie z nią poradzą.

Typ Redakcji: Team Spontan

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Spontan

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Team Spontan

AVOCADO friends – Tufi Team

Godz.: 19:00, boisko nr

Po wtorkowej wiktorii odniesionej w meczu z Omidą Team, przed drużyną Tufi Team otworzyła się szansa wskoczenia na finiszu rozgrywek ‘na pudło’. Scenariusz, w którym ‘Tuffiki’ zakończyłyby sezon na podium nie jest wcale taki nierealny. Wszystko, co musi się wydarzyć to wygrane za komplet punktów z ‘Weganami’ oraz Speednetem oraz porażki drużyny Bez Odbioru z ekipami Volley Gdańsk oraz Omidą Team. O ile Tufi Team będzie faworytem dwóch najbliższych spotkań, o tyle większym problemem może się okazać forma Bez Odbioru, która jest naprawdę solidną ekipą. Póki co, nie ma co patrzeć na innych i jedyne, na czym muszą się skupić gracze Mateusza Woźniaka to najbliższy pojedynek. Srebrni medaliści poprzedniego sezonu zmierzą się w nim z AVOCADO friends, które z dziesięcioma oczkami na koncie, znajduje się na siódmej lokacie. Na dwie kolejki przed końcem wszystko wskazuje na to, że ‘Wegan’, podobnie, jak to miało miejsce na finiszu sezonu Jesień’20 zobaczymy w meczu barażowym, w którym to siódmej sile pierwszej ligi przyjdzie zmierzyć się z trzecią ekipą w drugiej lidze. Trudno wyobrazić sobie, że rzutem na taśmę ‘Przyjaciół’ miałaby wyprzedzić Trójmiejska Strefa Szkód. To samo dotyczy potencjalnego ataku na szóste miejsce, okupowane przez Speednet. Oba te scenariusze wydają się mało prawdopodobne, ale kto wie. Mawia się, że ‘niemożliwe nie istnieje’. Niezależnie od tego jak to zabrzmi – w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, zostało to już wielokrotnie udowodnione.

Typ Redakcji: Tufi Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Tufi Team

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Tufi Team

Zmieszani – Craftvena

Godz.: 20:00, boisko nr

Dla obu drużyn starcie, do którego dojdzie o godzinie 20:00 będzie ostatnim spotkaniem w sezonie Wiosna’21. Obie ekipy będą drużynami numer sześć oraz siedem, które zakończyły już sezon. Wspólnych mianowników jest jednak więcej. Paradoksalnie, to nie Dziki Wejherowo, Decathlon czy Team Looz rozdawały karty w trzeciej lidze. O tym, która ekipa ostatecznie wygra trzecioligowe zmagania, w dużym stopniu decydowali właśnie czwartkowi rywale, którzy zdobywali punkty przeciwko faworyzowanym ekipom, co w finalnym rozrachunku miało niebagatelne znaczenie dla układu tabeli. Co ciekawe, na finiszu ligi obie drużyny mogą się jeszcze zamienić miejscami. Patrząc czysto teoretycznie, obie ekipy w ligowej tabeli dzieli pięć oczek. Gdyby Craftvena wygrała za komplet punktów oba czwartkowe spotkania to wskoczyłaby na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Dodatkowo, całkowicie wywróciłaby względny ład, który zapanował w ścisłej czołówce ligi i sprawiła, że mecz Dzików z Team Looz byłby jednym z najciekawszych wydarzeń, do którego doszło w historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Nie ma co jednak gdybać. Która z ekip będzie faworytem czwartkowego spotkania? Wydaje nam się, że nieco większe szansę ma drużyna Zmieszanych i sytuacji nie zmienia tu nawet fakt, że to Craftvena wygrała spotkanie w sezonie zasadniczym. Z drugiej strony, gdyby okazało się, że to ‘Rzemieślnicy’ wygrają spotkanie to w ogóle by nas to nie zdziwiło. Przyznamy Wam szczerze, że w naszej ocenie, w grupie mistrzowskiej zaprezentowali się lepiej niż sądziliśmy przed pierwszym meczem.

Typ Redakcji: Zmieszani

Typ Eksperta (Maciej Kot): Zmieszani

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Zmieszani

Prometheus – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 20:00, boisko nr

Ależ nam się kroi meczycho. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie, ale Prometheus po dość niemrawym początku w ostatnim czasie imponuje formą. Każda osoba, która wystąpiła w drugiej lidze w sezonie Wiosna’21 doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wymagającą ligą stało się zaplecze elity. Aby wygrać, dosłownie w każdym spotkaniu trzeba się niezwykle napocić. Odrzucając dwie skrajności – drużynę Szach-Mat oraz Chilli Amigos tworzy nam się zbiór drużyn, w którym każda jest w stanie ograć przeciwników. Jeszcze nigdy w żadnej lidze nie mieliśmy tylu chybionych typów. Czemu o tym piszemy? Ano po to, aby wskazać, jak wielkim osiągnięciem jest wygrana siedmiu zwycięstw z rzędu ekipy Prometheus. Taka forma nie mogła zostać niezauważona. Dziś, każda drużyna podchodząc do meczu z Prometheusem ma świadomość, z jak silną ekipą przyjdzie im się zmierzyć. Nie inaczej będzie w czwartkowy wieczór. Jeszcze kilka tygodni temu, wskazując jako faworyta drużynę Nielotów, nie zadrżałaby nam ręka. Obecnie jest inaczej i wydaje nam się, że spotkanie wygrają gracze z Ukrainy. Nieloty może i owszem, są dobrą drużyną, jednak bardzo często ich dyspozycja danego dnia pozostawia wiele do życzenia. Jeśli w przyszłości gracze BES-BLUM zdołają ustabilizować sferę mentalną to wrócą do gry. Kto wie, może nastąpi to już w czwartkowy wieczór? Gdyby to BES-BLUM wygrał spotkanie za komplet punktów to wskoczyliby przed Prometheus w ligowej tabeli. Oj, będzie jeszcze ciekawie.

Typ Redakcji: Prometheus

Typ Eksperta (Maciej Kot): Prometheus

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Prometheus

Letni Gdańsk – BL Volley

Godz.: 21:00, boisko nr

Po czternastu dniach przerwy, na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wraca ekipa Letniego Gdańska. To właśnie ‘Granatowi’ zdają się być faworytem w wyścigu o drugie miejsce w ligowej tabeli, które premiowałoby ekipę awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie ekipa Michała Mysłka znajduje się na czwartym miejscu, jednak nad pozostałymi drużynami walczącymi o podium ma tę przewagę, że mają oni do rozegrania o jedno spotkanie więcej. Dodatkowo, w końcówce sezonu zmierzą się z drużynami będącymi na dwunastym oraz dziesiątym miejscu w ligowej tabeli. O ile w tych meczach ‘Letnicy’ w teorii powinni sobie poradzić, tak w ostatnim meczu, o być albo nie być, zmierzą się z drużyną Team Spontan i jesteśmy niemal przekonani, że będzie to najważniejszy mecz w historii występów w SL3. Nie uprzedzając jednak – aby tak się stało, ‘Letnicy’ muszą poradzić sobie z ekipą BL Volley, która ma obecnie nóż na gardle. ‘Czerwono-niebiescy’ na dwa mecze przed końcem sezonu znajdują się na dwunastym miejscu w tabeli i gdyby sezon zakończył się w ten sposób to zmierzyliby się oni w meczu barażowym. To rzecz jasna nie jest przesądzone. Równie dobrze mogą uniknąć takiego scenariusza. Niestety dla nich, mogą na finiszu spaść na 13 miejsce w ligowej tabeli, co oznaczałoby bezpośredni spadek. Jesteśmy przekonani, że czwartkowe spotkanie będzie obfitowało w ogromne emocje.

Typ Redakcji: Letni Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Letni Gdańsk

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Letni Gdańsk

Trójmiejska Strefa Szkód – Speednet

Godz.: 21:00, boisko nr

To już ostatnia szansa Trójmiejskiej Strefy Szkód na podtrzymanie swojej szansy na utrzymanie w pierwszej lidze. Aby na finiszu rozgrywek TSS wyprzedził AVOCADO friends, potrzebuje dwóch wygranych za komplet punktów. Pierwsze zadanie będzie niezwykle wymagające, bowiem rywalem TSS-u będzie Speednet, który w ostatnim czasie złapał kapitalną formę, w której ograli oni całą ligową czołówkę. Spośród siedmiu pierwszoligowych rywali, Speednet nie zdołał znaleźć sposobu na ogranie zaledwie dwóch. Jednym z nich była ekipa Tufi Team, natomiast drugim…Trójmiejska Strefa Szkód. W meczu rozgrywanym 2 czerwca to TSS cieszył się z wygranej spotkania 2-1. Od tamtego czasu, ‘Niebiescy’ zanotowali jednak dziesięć porażek i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że po pięciu sezonach kończy się ich owocna przygoda z najwyższą klasą rozgrywkową. Gdyby stało się jednak inaczej i TSS-owi udałoby się utrzymać to byłby to prawdopodobnie największy twist, z jakim mieliśmy do czynienia od początku Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Wynik zawodów w dużym stopniu zależy od tego, w jakim zestawieniu zobaczymy obie drużyny. Na przestrzeni całego sezonu różnie z tym bywało. Przypomnijmy, że TSS w trakcie sezonu był sprawcą jedynego jak do tej pory walkowera w pierwszej lidze. Speednet z kolei w ostatnim meczu z Omidą wystąpił w zaledwie czterech graczy. Mamy nadzieję, że w czwartkowy wieczór zobaczymy obie drużyny w komplecie, a o wygranej zadecyduje tylko i wyłącznie forma sportowa.

Typ Redakcji: Speednet

Typ Eksperta (Maciej Kot): Speednet

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Speednet

Bez Odbioru – Volley Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr

Po 14 dniach przerwy, drużyna Bez Odbioru wraca na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Okres przed dwutygodniową przerwą miał słodko-gorzki smak, w którym z jednej strony ‘Niebiescy’ ogrywali Tufi Team i byli o włos od tego, by pokonać EviRent, z drugiej zaś przegrali spotkanie ze Speednetem (co na tamten czas było niemałą sensacją) oraz tracili punkty z ostatnim w tabeli TSS-em. Obecnie, ekipa Bez Odbioru plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. W dwunastu meczach ‘Niebiescy’ wygrywali ośmiokrotnie. Czterokrotnie zaś z parkietu schodzili na tarczy. Taki wynik sprawił, że na dwie kolejki przed końcem sezonu, Bez Odbioru z trzypunktową zaliczką nad czwartą drużyną, zajmuje trzecie miejsce. W ich przypadku obecnie możliwe są aż trzy scenariusze. Najbardziej prawdopodobny to ten, w którym drużyna zakończy sezon na trzecim miejscu. Drugi – lepszy to ten, w którym ograją oni w czwartek Volley Gdańsk, którzy przegrają kolejne spotkanie z EviRentem. To na finiszu pozwoliłoby wskoczyć ‘Niebieskim’ na drugie miejsce. Z drugiej strony, gdy drużyna Maćka Kota przegra i z Volley-em i z Omidą, a Tufi Team wygra pozostałe dwa mecze to drużyny te zamienią się miejscami i rzutem na taśmę Tufi Team wskoczy na podium. Jeśli chodzi o Volley Gdańsk to sprawa wygląda następująco – w głowach ‘żółto-czarnych’ jest tylko jedna myśl – zdobyć w czwartkowy wieczór komplet punktów, by w przyszłym tygodniu ograć EviRent i odzyskać utracony, mistrzowski tytuł.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Bez Odbioru

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Volley Gdańsk

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.