Zapowiedź – MATCHDAY #18

Przed nami osiemnasty dzień meczowy, w którym kto wie, być może rozstrzygnie się kwestia mistrzowska w pierwszej lidze. Aby tak się stało Volley Gdańsk musiałby przegrać z Omidą 0-3, a EviRent VT wygrać dwa spotkania po 3-0! Emocji nie powinno zabraknąć również w drugiej lidze, gdzie hitem będzie spotkanie pomiędzy Team Spontan a Prometheus. Ponadto, we wtorkowy wieczór rozpoczną się zmagania w grupie B w trzeciej lidze. Zapraszamy na zapowiedź wtorkowej serii gier!

Port Gdańsk – DNV S*M*A*S*H

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Rywalizacja Portu Gdańsk z DNV S*M*A*S*H rozpocznie zmagania w grupie B w trzeciej lidze. O tym, że obecność ‘Portowców’ w grupie ‘B’ została uznana za jedną z największych sensacji obecnego sezonu, napisaliśmy niemal wszystko. Z drugiej strony, jak mogłoby być inaczej? Poprzednie dwa sezony drużyna Arkadiusza Sojko kończyła na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Obojętnie jak nie potoczyłaby się dla nich końcówka sezonu, maksymalnym miejscem, które drużyna może zająć w obecnym sezonie to szóste, choć patrząc na ich dyspozycję oraz zwyżkującą formę Wirtualnej Polski czy Niepokonanych PKO Bank Polski, nie będzie o to łatwo. Pierwszym krokiem w kierunku szóstego miejsca w trzeciej lidze będzie ten, teoretycznie najłatwiejszy. Rywalem ‘Portowców’ będzie drużyna DNV S*M*A*S*H, która obecnie wciąż czeka na premierowe zwycięstwo w sezonie Wiosna’21. Dyspozycja drużyny z ulicy Łużyckiej sprawia, że ekipa ta znajduje się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli. Mimo to, sytuacja ‘Białych’ nie jest bynajmniej tak zła. Będąca przed nimi ekipa Speednetu ma dokładnie tyle samo punktów, a o tym, że to właśnie DNV jest obecnie na szarym końcu, decyduje stosunek małych punktów. Dodatkowo, to co pozwala patrzeć graczom Michała Białka z optymizmem w przyszłość to zwyżkująca forma, jaką w ostatnim czasie złapała drużyna. O tym, że nie są to puste słowa przekonała się drużyna… Portu Gdańsk. Ostatni mecz w rundzie zasadniczej gracze DNV grali właśnie przeciwko ‘Portowcom’, z którymi udało im się urwać punkt. O tym, jak blisko było zwycięstwa niech świadczy fakt, że ekipa DNV była po tym spotkaniu niepocieszona. Kto wie, być może tym razem uda się ograć swoich rywali i tym samym zanotować pierwsze zwycięstwo w sezonie?

Typ Redakcji: Port Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Port Gdańsk

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Port Gdańsk

Omida Team – Volley Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 2

O godzinie 19:00 w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta dojdzie do meczu pierwszoligowego, w którym obecny Mistrz Siatkarskiej Ligi Trójmiasta zmierzy się z trzykrotnymi złotymi mistrzami – drużyną Volley Gdańsk. Przez długi czas wydawało się, że kwestie mistrzostw będą rozgrywać się właśnie pomiędzy tymi ekipami. W międzyczasie, w lidze pojawił się zespół EviRent, który to jest obecnie głównym faworytem do mistrzowskiego tytułu. O ile Volley Gdańsk próbuje chociaż nawiązać walkę, tak Omida Team znalazła się w największym kryzysie od początku swojej przygody z SL3. Jak inaczej wytłumaczyć to, że z dziesięciu spotkań ‘Logistycy’ wygrali zaledwie cztery? Dodatkowo, do meczu z Volley Gdańsk drużyna Konrada Gawrewicza podejdzie po upokarzającej porażce, w której rywalem była drużyna AVOCADO, która na parkiecie jak do tej pory w sezonie Wiosna’21 nie wygrała ani razu. Jedyne zwycięstwo zawdzięczała temu, że Trójmiejska Strefa Szkód nie stawiła się o wyznaczonej godzinie do przeprowadzenia meczu. Czy można w ogóle wyobrazić sobie bardziej paskudny scenariusz? Jeśli chodzi o ich rywali – Volley Gdańsk to drużyna Przemka Wawera ma we wtorkowy wieczór możliwość przedłużenia swoich mistrzowskich aspiracji. Aby tak się stało, ‘żółto-czarni’ muszą wygrać wtorkowe spotkanie. Mecz z Omidą będzie już szóstym pojedynkiem obu drużyn. Jak do tej pory, zdecydowanie lepszym bilansem mogą pochwalić się gracze VG, którzy wygrali cztery spotkania i ponieśli jedną porażkę. Należy przy tym zauważyć, że każde spotkanie kończyło się jednak podziałem punktów. Taki wynik, biorąc pod uwagę problemy swoich rywali, nie zostałby odebrany przez Volley jako sukces.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Volley Gdańsk

BES-BLUM Nieloty – Ogrodnicy

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Do spotkania rozgrywanego o godzinie 19:00, drużyna Nielotów przystąpi po pewnym zwycięstwie 3-0, którą odniosła w poniedziałkowy wieczór. Wygrana ta sprawiła, że drużyna Mateusza Bone awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli i wciąż ma realną szansę na poprawienie tej lokaty, która dawałaby im bezpośredni awans do elity. Z drugiej strony, należy pamiętać o tym, że ‘Pingwiny’ mają rozegrane o jedno spotkanie więcej od Spontana oraz Prometheusa, które to są tuż za ich plecami. Niewątpliwym atutem Nielotów jest to, że dwie wspomniane drużyny zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku, a to oznacza, że minimum jedna ze stron straci w nim punkty. Wracając do meczu, na początku obecnego sezonu wydawało się, że obydwie drużyny będą pretendowały do tego, by bić się ze sobą o wygranie ligi. Sezon pokazał jednak, że obie ekipy rozczarowały i o ile ‘Nieloty’ się w porę odkręciły i wciąż mają szansę na dobry wynik, tak ich rywale – Ogrodnicy znajdują się obecnie na 11 miejscu w ligowej tabeli, a to z kolei oznacza, że do samego końca będą musieli drżeć o to, czy się w ogóle utrzymają. Gracze Andrzeja Pipki mają dokładnie tyle samo punktów, co drużyna znajdująca się obecnie na 12 miejscu, które oznacza mecz barażowy o utrzymanie w drugiej lidze. Z drugiej strony, będąc uczciwym należy zauważyć, że do piątego miejsca w ligowej tabeli tracą zaledwie trzy oczka. Sytuacja ta dobitnie pokazuje, jak wyrównana w obecnym sezonie jest druga liga. Kto wygra wtorkowy mecz? Wydaje nam się, że faworytem będą Nieloty.

Typ Redakcji: BES-BLUM Nieloty

Typ Eksperta (Maciej Kot): BES-BLUM Nieloty

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): BES-BLUM Nieloty

Speednet 2 – Port Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Drugim rywalem ‘Portowców’ we wtorkowy wieczór będzie drużyna Speednet 2. Obie drużyny rozpoczynały sezon Wiosna’21 właśnie bezpośrednim pojedynkiem. 31 maja 2021 r. spotkanie w stosunku 3-0 wygrali gracze w granatowych trykotach. Nie chcemy się zbytnio powtarzać, ale w tamtym spotkaniu najlepszym graczem meczu został wybrany Karol Polanowski, którego w meczu ze Speednetem 2 na pewno nie zobaczymy. Wszystko za sprawą kontuzji dłoni, której ten jeden z najlepszych graczy w trzeciej lidze się nabawił. Wracając do majowego spotkania, Speednet 2 zaprezentował się w nim naprawdę przyzwoicie. W trzecim secie był bliski tego, aby zdobyć jedno oczko. Ostatecznie, sztuka ta się nie udała i to ‘Portowcy’ zdobyli komplet oczek. Co ciekawe, w pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach, za każdym razem padał wynik 3-0 dla drużyny Arkadiusza Sojko. Nos podpowiada nam, że każda seria ma kiedyś swój koniec i drużynie Speednetu uda się we wtorkowy wieczór zgarnąć choćby punkt. Ten bez wątpienia by się ‘Różowym’ przydał. Obecnie na koncie ‘Programistów’ mamy trzy oczka i aby powtórzyć wynik osiągnięty w poprzednim sezonie, ‘Różowi’ musza się sprężyć. W sezonie Jesień’20 było to aż osiem punktów. Z drugiej strony, Speednet tamten sezon kończył na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Obecnie za ich plecami jest drużyna DNV S*M*A*S*H, która zdaje się, że złapała w ostatnim czasie wiatr w żagle i bez wątpienia ma ambicje do tego, aby Speednet na ostatniej prostej wyprzedzić. Jak widać, o mobilizację w zespole ‘Różowych’ można być spokojnym. Czy graczom w ‘Różowych’ trykotach uda się przerwać koszmarną passę ze spotkań z Portem?

Typ Redakcji: Port Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Port Gdańsk

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Port Gdańsk

Volley Kiełpino – Dream Volley

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Volley Kiełpino do meczu z Dream Volley przystąpi po poniedziałkowym, dość zaskakującym zwycięstwie odniesionym nad drużyną Oliwa Team. Zwycięstwo to, było o tyle niespodziewane, że gracze Fabiana Polita wystąpili w nim w zaledwie pięciu graczy, a mimo tego, nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali, którzy w poprzednim sezonie rywalizowali w pierwszej lidze. Wygrana ta sprawiła, że obecnie drużyna z Kiełpina znajduje się na ósmym miejscu w ligowej tabeli i na chwilę mogą odetchnąć. Gdyby gracze Fabiana Polita przegrali poniedziałkowe spotkanie to zajmowaliby najprawdopodobniej miejsce, które sprawia, że drużyna grałaby w meczu barażowym. Obecnie ‘Granatowi’ mają nad zagrożoną strefą zaledwie jeden punkt przewagi. Z drugiej strony, tracą oni do czwartego miejsca zaledwie trzy punkty. Jak widać drugoligowa tabela jest w obecnym sezonie wybitnie ciasna i wszystkie drużyny, które znajdują się obecnie poza podium nie mogą czuć się bezpiecznie. Nie inaczej sytuacja wygląda w drużynie Dream Volley, którą od miejsca barażowego o utrzymanie w drugiej lidze dzielą zaledwie dwa punkty przewagi. To z kolei sprawia, że do wtorkowego spotkania żadnej ze stron nie trzeba specjalnie mobilizować. Mimo pewnych problemów w drużynie Dream Volley to właśnie graczy Mateusza Dobrzyńskiego wskazujemy jako faworytów tego spotkania. Inną kwestią pozostaje to, że zawodnicy z Kiełpina lubią, kiedy jako faworytów wskazujemy ich przeciwników i w obecnym sezonie już nie jeden raz udowodnili, że nasze typy często są nic nie warte. Jak będzie tym razem?

Typ Redakcji: Dream Volley

Typ Eksperta (Maciej Kot): Dream Volley

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Dream Volley

Trójmiejska Strefa Szkód – EviRent VT

Godz.: 20:00, boisko nr 3

O godzinie 20:00, w bezpośrednim starciu zmierzą się drużyny będące na przeciwległych biegunach pierwszoligowej tabeli. Dla lidera obecnych rozgrywek – drużyny EviRent mecz z TSS-em będzie szansą na odniesienie 24 zwycięstwa z rzędu i patrząc na dyspozycję obu drużyn, tylko cud mógłby sprawić, że TSS wygrałby spotkanie. Z całą pewnością porażka EviRentu byłaby największą sensacją obecnego sezonu. Skąd ta pewność? Drużyna Radosława Koniecznego wygrywa spotkania nawet wtedy, kiedy grają w pięciu graczy. Tak było w starciu z obecnym mistrzem Siatkarskiej Ligi Trójmiasta – drużyną Omida Team. Z tego, co zdążyliśmy się zorientować, w odróżnieniu od ostatnich spotkań, wtorkowe mecze obędą się już bez problemów kadrowych, co z kolei sprawia, że sześć punktów jest bardzo realnym scenariuszem. Plan ten, rzecz jasna spróbują pokrzyżować gracze TSS-u, którzy we wtorek będą walczyć o życie. Po jedenastu meczach w sezonie Wiosna’21 ‘Niebiescy’ mają na swoim koncie zaledwie pięć oczek. To, co powinno bardziej martwić graczy Trójmiejskiej Strefy Szkód to fakt, że ich rywale nie dość, że mają rozegrane o jedno spotkanie mniej to na dodatek mają aż cztery punkty przewagi. Brak punktów we wtorkowy wieczór może być bardzo bolesny dla drużyny, która od pięciu sezonów występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy obecnie jesteśmy świadkami ostatnich spotkań w elicie ekipy TSS-u? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy w ciągu następnych kilkunastu dni.

Typ Redakcji: EviRent VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): EviRent VT

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): EviRent VT

Team Spontan – Prometheus

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Potencjalnie, spotkanie zaplanowane na godzinę 21:00 ma wszystko, by być hitem drugoligowych rozgrywek. W bezpośrednim spotkaniu zmierzą się ze sobą drużyny z samego czuba tabeli. W ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach nieco lepiej wiodło się drużynie Piotra Raczyńskiego – Team Spontan. ‘Pomarańczowi’ wygrali sześć spotkań oraz zanotowali dwie porażki. Ich rywale wygrali z kolei pięć spotkań oraz  trzykrotnie z parkietu schodzili jako pokonani. Mimo nieco gorszego stosunku zwycięstw i porażek, gracze Mykoli Pocheniuka tracą do swoich wtorkowych rywali zaledwie jedno oczko. Co ciekawe, cztery ostatnie spotkania  obu drużyn kończyły się zwycięstwami. Podobną serią w drugiej lidze mogą pochwalić się tylko gracze Szach-Mat, którzy pewnym krokiem zmierzają w kierunku mistrzowskiego tytułu i zdają się być poza zasięgiem innych drużyn. Wracając do wtorkowego spotkania wybór faworyta od dawna nie był tak trudnym zadaniem. Pisząc te słowa, nadal nie wiemy, którą z ekip wskażemy w wierszu Typ Redakcji. Zrozumcie nas dobrze. Obie ekipy mają po swoich stronach wiele argumentów, które przemawiają właśnie za nimi. Wiemy jak to brzmi, ale jesteśmy niemal przekonani, że o zwycięstwie zadecyduje ‘dyspozycja dnia’. Według nas, najbardziej prawdopodobny scenariusz to ten, w którym jedna z drużyn wygra po podziale punktów. Uważamy, że taki wynik dla drużyn, które chcą zająć miejsce na podium nie będzie szczytem marzeń i obie ekipy zrobią wszystko, by ograć swoich rywali, zdobywając przy tym komplet punktów.

Typ Redakcji: Team Spontan

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Spontan

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Prometheus

Speednet – EviRent VT

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Jeśli wszystko we wtorkowy wieczór potoczy się po myśli graczy EviRentu to około godziny 22, drużyna ta może stać się trzecim mistrzem Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Aby tak się stało, EviRent musiałby wygrać dwa spotkania w stosunku 3-0, a na dodatek, Volley Gdańsk musiałby przegrać spotkanie z Omidą Team, do którego dojdzie o godzinie 19:00. Choć gracze EviRent mogą mieć zmrożone szampany to zdaje nam się, że na mistrzowski tytuł będą musieli poczekać co najmniej do przyszłego tygodnia. Patrząc bowiem na dyspozycję Omidy wydaje się mało prawdopodobnym scenariuszem, aby ‘żółto-czarni’ mieli przegrać spotkanie do zera. Tak czy siak, EviRent nie powinien się oglądać na inne drużyny tylko grać dalej swoje. Co ciekawe, w weekend na facebooku mieliśmy okazję dowiedzieć się, że atmosfera w drużynie jest bardzo nieciekawa. Mimo to, drużynie nie przeszkadza to w osiąganiu bardzo dobrych wyników i śrubowanie rekordu zwycięstw z rzędu. Kolejnym rywalem ‘Niebieskich’ będzie drużyna Speednetu, która w ostatnim czasie prezentuje się bardzo dobrze. Początek dobrej gry zaobserwowaliśmy… w pierwszym meczu obu drużyn, do którego doszło 18 czerwca. Od tamtego meczu ‘Programiści’ wygrali cztery z sześciu spotkań, w których pokonali między innymi wicelidera – Bez Odbioru, obecnego mistrza SL3 – Omidę Team oraz drużynę, która trzykrotnie wygrywała zmagania w SL3, a obecnie wciąż ma szansę na tryumf w lidze – Volley Gdańsk. Czy Speednet stać na to, aby stać się pierwszą drużyną w historii SL3, która pokona EviRent?

Typ Redakcji: EviRent VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): EviRent VT

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Speednet

Zmieszani – Allsix by Decathlon

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Patrząc na sprawę z czysto matematycznego punktu widzenia – Zmieszani wciąż mają szansę na mistrzostwo w trzeciej lidze. Patrząc realnie – szanse te zostały pogrzebane w poniedziałkowy wieczór. Inną kwestią pozostaje oczywiście to, że we wtorek to Allsix by Decathlon będzie dość wyraźnym faworytem spotkania. Przypomnijmy, że poprzednie starcie obu drużyn zakończyło się pewnym zwycięstwem 3-0 graczy z ulicy Kartuskiej. Skoro udało się wtedy, czemu tym razem miałoby być inaczej? O mobilizację w szeregach Allsix nie będzie trudno. Obecnie drużyna Aleksandra Bochana ma realną szansę na to, by wygrać trzecioligowe zmagania. W ramach ciekawostki podamy Wam, że w ostatnim magazynie ligowym, ekspert – Agnieszka Pasternak to właśnie graczy Allsix wskazała jako tych, którzy mają największą szansę na wygranie trzeciej ligi. Taki wybór, przez wiele kolejek obecnego sezonu nie był oczywisty. Na początku, do grona faworytów zaliczaliśmy bowiem Dziki Wejherowo oraz Zmieszanych. Z czasem dołączyli do nich gracze Team Looz oraz właśnie Allsix by Decathlon. Wydaje się, że kapitalne wyniki, które przyszły w ostatnim czasie, drużyna zawdzięcza zgraniu, uzupełnieniu składu o nowych graczy oraz kapitalnej atmosferze w drużynie, którą w ostatnim czasie oglądamy. Czy Zmieszani będą w stanie się tej sile przeciwstawić? Jakby nie patrzeć – drużyna Edyty Woźny wciąż ma bardzo dużą szansę na to, aby znaleźć się na podium rozgrywek. Aby tak się jednak stało, mikstowy skład Zmieszanych powinien wygrać wtorkowe starcie. O tym, czy tak się stanie, przekonamy się za kilka godzin.

Typ Redakcji: Allsix by Decathlon

Typ Eksperta (Maciej Kot): Allsix by Decathlon

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Allsix by Decathlon

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.