Zapowiedź – MATCHDAY #10

Przed nami dziesiąty dzień meczowy w sezonie Wiosna’21. Najciekawszymi spotkaniami zdają się być pojedynki Spontana z drużyną Szach-Mat oraz Zmieszanych z Portem Gdańsk. Ciekawie powinno być również w pierwszej lidze, gdzie EviRent VT postara się o 21 wygraną z rzędu, a ich rywalem będzie drużyna Tufi Team. Zapraszamy na zapowiedź!

Team Spontan – Szach-Mat

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Potencjalnie spotkanie Team Spontan z Szach-Mat może być hitem wtorkowej serii gier. Obie drużyny zanotowały udany start w sezonie Wiosna’21. Spontaniczni wygrali dwa z trzech spotkań, w których rywale byli naprawdę wymagający. Przypomnijmy, że Oliwa Team to spadkowicz z pierwszej ligi. Volley Kiełpino oraz Ogrodnicy to z kolei drużyny, przez wielu uważane za potencjalnych kandydatów do podium rozgrywek. Mimo, że to Ogrodnicy wygrali 2-1, Spontan zaprezentował się w meczu bardzo solidnie i z pewnością nie było powodu do wstydu. Czwarty rywal ‘Nuggetsów’ wydaje się być jeszcze bardziej wymagający. Szach-Mat w sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach, aż w pięciu zwyciężał i tylko raz skapitulował. Stało się to w meczu z BES-BLUM Nieloty. Mimo tej przegranej ‘Szachiści’ nadal są jednymi z głównych faworytów do mistrzowskiego tronu. Do tego celu może ich z pewnością przybliżyć właśnie poniedziałkowe spotkanie. Po kilku meczach wydaje się bowiem, że Team Spontan stać na to, aby zająć miejsce co najmniej na podium rozgrywek. Jak wiadomo, mecz z bezpośrednim rywalem o ten sam cel sprawia, że przegrana jednej z ekip w pewien sposób komplikuje te plany. Delikatnym faworytem spotkania wydają się gracze Szach-Mat, co nie oznacza bynajmniej, że zawodnicy Przemysława Lewandowskiego grają w innej lidze. Kilka drużyn w trakcie sezonu dość poważnie postraszyło już ‘Szachistów’. Jeśli Spontan zaprezentuje we wtorek swoją najlepszą wersję to jesteśmy niemal przekonani, że Szach-Mat czeka bardzo trudny pojedynek.

Typ Redakcji: Szach-Mat

Typ Eksperta (Maciej Kot): Szach-Mat

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Szach-Mat

Team Looz – DNV S*M*A*S*H

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Punktualnie o godzinie 19:00 rozpocznie się spotkanie, w którym drużyna Team Looz podejmie ekipę DNV S*M*A*S*H. Zespół z ulicy Łużyckiej w Gdyni, pomimo że zgłosił do ligi aż trzynastu zawodników, miewa w ostatnim czasie pewne problemy kadrowe, które sprawiają, że na meczach pojawia się pięciu-sześciu zawodników. Z tego, co zdążyliśmy się dowiedzieć, drużyna DNV S*M*A*S*H rozważa uzupełnienie składu o kolejnych graczy, którzy z pewnością pomogliby drużynie załatać dziury i uniknąć ryzyka niepojawienia się kompletnego składu. Jeśli chodzi o wtorkowych przeciwników drużyny DNV – Team Looz to pomimo faktu, że ekipa posiada najwęższą kadrę spośród całej trzeciej ligi to jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby zawodnicy nie stawili się w komplecie. Obecnie drużyna Team Looz rozegrała w sezonie Wiosna’21 zaledwie trzy spotkania, co sprawia, że ze wszystkich ekip to właśnie Team Looz ma ich rozegranych najmniej. Aby nadgonić ligowe zaległości, Team Looz rozegra w obecnym tygodniu aż trzy spotkania, z czego do dwóch dojdzie już we wtorkowy wieczór. Ewentualna wygrana z drużyną DNV sprawi, że bilans po czterech meczach wynosiłby dwie wygrane i dwie porażki. Taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. Drużyna DNV wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie Wiosna’21. Czy we wtorkowy wieczór gracze z ulicy Łużyckiej są w stanie sprawić ogromną niespodziankę i wygrać mecz? O tym przekonamy się około godziny 20:00.

Typ Redakcji: Team Looz

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Looz

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Team Looz

Volley Kiełpino – Prometheus

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Drugim pojedynkiem Volley Kiełpino w obecnym tygodniu rozgrywek będzie mecz z ekipą Prometheus. O obecnej formie drużyny Volley Kiełpino powiedzieliśmy już niemal wszystko. W skrócie – kiedy zespół zepnie cztery litery to jest w stanie wygrać z każdym. Inna kwestia jest taka, że czasami gracze z Kiełpina nie potrafią się zmobilizować, w efekcie czego – zawodzą. W poniedziałkowy wieczór drużyna nie miała problemu ze sferą mentalną i pewnie pokonali drużynę BL Volley 3-0, co sprawia że po sześciu meczach mają na swoim koncie trzy zwycięstwa oraz trzy porażki. Ich wtorkowi rywale – drużyna Prometheus do tej pory rozegrała o jedno spotkanie mniej. Spośród pięciu dotychczas rozegranych, drużyna Mykoli Pocheniuka wygrała dwa i zanotowała trzy porażki. Przed bezpośrednim pojedynkiem wydaje się, że to Volley Kiełpino ma więcej argumentów do tego, aby wygrać mecz. Wydaje się, że starcie z Prometheusem będzie kluczowe dla dalszych losów drużyny Volley Kiełpino. Ewentualna przegrana na półmetku rozgrywek sprawiłaby, że marzenia o podium z całą pewnością by się oddaliły. Wygrana pozwoliłaby z kolei na utrzymanie kontaktu z drużynami z ligowego topu. Jeśli chodzi o ich przeciwników – Prometheus to nie chcemy deprecjonować potencjału drzemiącego w tej ekipie. Po kilku spotkaniach obecnego sezonu, wydaje się jednak, że włączenie się do walki o medale będzie wybitnie trudnym zadaniem.

Typ Redakcji: Volley Kiełpino

Typ Eksperta (Maciej Kot): Volley Kiełpino

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Volley Kiełpino

Niepokonani PKO Bank Polski – Wirtualna Polska

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Uwierzcie nam na słowo, że pisząc zapowiedzi przed spotkaniem obu drużyn w sezonie Jesień’20 nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, która z drużyn wygra spotkanie. Mecz rozegrany 5 października 2020 r., zgodnie z oczekiwaniami wygrali gracze w biało-czerwonych barwach. ‘Bankowcy’ w tamtym spotkaniu postraszyli ‘Wirtualnych’ w pierwszym secie. Z czasem to Wirtualna była drużyną bardziej dojrzałą, co przełożyło się na wygranie setów do 10 oraz 12. Co ciekawe, przed spotkaniem w sezonie Jesień’20 pisaliśmy, że mecz z PKO to ‘ostatnia szansa na poprawienie swojej sytuacji w tabeli’. Czas pokazał, że ‘Wirtualni’ tę szansę wykorzystali. Nie dość, że ograli ‘Bankowców’ 3-0 to po kilku dniach, z drużyną Team Looz zrobili dokładnie to samo i finalnie znalazło się dla nich miejsce w grupie mistrzowskiej. Jako, że ‘Bankowcy’ znaleźli się ostatecznie w grupie B to było to jedyne spotkanie obu drużyn w historii SL3.Wtorkowy mecz, poza tym, że dystans dzielący potencjał obu drużyn się zmniejszył zapowiada nam się ciekawie jeszcze z jednego względu. Po przeciwnej stronie siatki stanie bowiem dwóch graczy, którzy są jednymi z najlepszych zawodników w trzeciej lidze. Mowa tu o Michale Dorozie (Wirtualna Polska) oraz Tomaszu Remerze (Niepokonani PKO Bank Polski). Który z tych dwóch graczy poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa?

Typ Redakcji: Wirtualna Polska

Typ Eksperta (Maciej Kot):Niepokonani PKO Bank Polski

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Wirtualna Polska

Team Looz – Port Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Do zmagań ligowych po krótkiej przerwie wracają drużyny Team Looz oraz Port Gdańsk, które staną o godzinie 20:00 do bezpośredniej rywalizacji. Obie drużyny ostatni mecz rozegrały 8 czerwca. Nie jest to bynajmniej jedyna rzecz, która łączy oba zespoły. I jedna i druga ekipa nie może być zadowolona z tego, co wydarzyło się tego dnia. Team Looz przegrał spotkanie z Allsix by Decathlon, natomiast ‘Portowcy’ dość nieoczekiwanie stracili punkt z PKO Bank Polski, by po chwili ulec 0-3 w meczu przeciwko Dzikom Wejherowo. Co by nie mówić, zdobycie zaledwie dwóch punktów na sześć możliwych w przypadku drużyny Arkadiusza Sojko nie jest sytuacją, którą często w SL3 oglądamy. Okazją do rehabilitacji dla trzeciej siły poprzedniego sezonu będzie mecz z sąsiadem z tabeli – drużyną Team Looz. W jedynym dotychczas rozegranym spotkaniu pomiędzy drużynami, do którego doszło 9 września 2020 r., górą byli ‘Portowcy’, którzy wygrali spotkanie 2-1. Przestrzegamy jednak ekipę z doków przed lekceważeniem rywali. O tym, jak zmieniła się w ostatnim czasie drużyna Looz, dość boleśnie przekonała się w ostatnim czasie ekipa Wirtualnej Polski. Jeśli Team Looz zdoła wygrać wtorkową batalię to będziemy mieli ostateczne potwierdzenie tego, że zespół stać na włączenie się do walki o grupę mistrzowską. Z drugiej strony, ‘Portowcy’ będą chcieli gonić uciekający czub tabeli. Na to pozwoliłaby tylko pewna wygrana zawodników w granatowych koszulkach.

Typ Redakcji: Port Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Port Gdańsk

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Team Looz

Oliwa Team – BES-BLUM Nieloty

Godz.: 20:00, boisko nr 2

W obecnym sezonie dość często zdarzało się, że krytykowaliśmy drużynę BES-BLUM Nieloty. Wydaje się, że w zdecydowanej większości przypadków, krytyka ta była uzasadniona. Sytuacja jednak bardzo szybko się zmieniła. ‘Pingwiny’ wygrały ostatnio prestiżowy pojedynek, w którym to ich rywale zdaniem Redakcji oraz Ekspertów byli faworytami. W ostatnim magazynie, wraz z Agnieszką Pasternak poruszyliśmy kwestię tego, że wydaje nam się, że mecz z ‘Szachistami’ będzie pewnego rodzaju punktem zwrotnym dla Nielotów. Skoro można ograć ekipę Szach-Mat to nie straszny jest żaden inny rywal. Zapowiedź spotkania rozpoczęliśmy jednak od krytyki. Skoro robiliśmy to przy okazji spotkań Nielotów to co można powiedzieć o obecnej formie drużyny Oliwa Team? Przypomnijmy, że zespół Dawida Karpińskiego w poprzednim sezonie rywalizował w elicie. Po doświadczeniu, które drużyna zebrała grając z najsilniejszymi drużynami w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta wydawało się, że Oliwa w sezonie Wiosna’21 będzie walczyła o podium rozgrywek. Oczywiście jest jeszcze za wcześnie na to, by przekreślać szansę ekipy z jednej z najstarszych dzielnic Gdańska, jednak dorobek punktowy po trzech spotkaniach jest póki co wielkim rozczarowaniem. Jedna wygrana w trzech meczach nie jest wybitnym osiągnięciem. Po wtorkowym wieczorze sytuacja może stać się jeszcze gorsza. To BES-BLUM Nieloty są faworytem tej rywalizacji. Wygrana pozwoliłaby im na doskoczenie do ligowej czołówki.

Ty Redakcji: BES-BLUM Nieloty

Typ Eksperta (Maciej Kot): BES-BLUM Nieloty

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): BES-BLUM Nieloty

EviRent VT – Tufi Team

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Ostatnim rywalem drużyny EviRent VT przed meczami rewanżowymi będzie zespół Mateusza Woźniaka. Jak do tej pory, wyniki EviRent VT są imponujące. Owszem, ekipie nie udało się zdobyć kompletu punktów, ale wydaje się, że realnie w ten cel wierzył wyłącznie kapitan – Radosław Konieczny. Uważamy jednak, że strata puntków z Omidą, Volley czy Speednetem nie powinna zakłamywać rzeczywistości. Ta obecnie wygląda tak, że EviRent jest jedyną niepokonaną drużyną pierwszej ligi, a na dodatek kontynuuje swoją passę zwycięstw z rzędu. Obecnie licznik drużyny wskazuje na 19 wygranych. Mecz z Tufi Team będzie zatem doskonałą okazją do tego, aby nie dość, że odjechać swoim rywalom w walce o mistrzowski tytuł to na dodatek, będzie to szansa na odniesienie dwudziestego zwycięstwa z rzędu. Jeśli chodzi o ‘Tuffików’ to po pięciu spotkaniach, drużyna Mateusza Woźniaka zajmuje trzecie miejsce. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że ekipy które okupują miejsca cztery oraz pięć mają rozegrane o jedno spotkanie mniej. Spośród pięciu dotychczasowych meczów, wicemistrzowie sezonu Jesień’20 wygrali dwa, odnosząc przy tym trzy porażki. To, co istotne to fakt, że kiedy drużyna Tufi przegrywała to zdobywała choć jeden punkt. Co ciekawe, Tufi Team w całej historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta tylko raz przegrała w stosunku 0-3. Czy to oznacza, że we wtorkowy wieczór można spodziewać się po nich punktów?

Ty Redakcji: EviRent VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): EviRent VT

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): EviRent VT

Volley Gdańsk – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Paradoksem pisania tej zapowiedzi jest fakt, że o godzinie 13:00, nadal nie wiemy tego, czy Trójmiejska Strefa Szkód pojawi się na meczu. Niestety, niebiescy borykają się obecnie ze swoimi problemami, przez co ich występ w dzisiejszym meczu, a także dalszy udział w sezonie Wiosna’21 stoi pod bardzo wielkim znakiem zapytania. W związku z całym tym zawirowaniem uznaliśmy, że wyjątkowo nie ma sensu pisać o meczu, którego może nie być. Mimo to, trzymamy kciuki za to, aby drużyna się jakoś poukładała, a o kolejności w tabeli decydowały punkty wywalczone na parkiecie.

Ty Redakcji: Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Volley Gdańsk

Zmieszani – Port Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Drugim rywalem ‘Portowców’ we wtorkowy wieczór będzie wicelider rozgrywek – drużyna Zmieszanych. Ekipa Edyty Woźny do spotkania przeciwko zespołowi z doków przystąpi po klęsce, którą poniosła w ubiegłym tygodniu, kiedy przegrała prestiżowy pojedynek z Dzikami Wejherowo 0-3. Mikstowy skład z całą pewnością chciałby wymazać wieczór 18 czerwca z pamięci. Przyznamy szczerze, że musielibyśmy się naprawdę napocić, aby przypomnieć sobie spotkanie, w którym Zmieszani byliby tak bezradni. Wydaje się, że inaczej było nawet w sezonie Jesień’20, kiedy rywalizowali w wyższej klasie rozgrywkowej. Kiedy Zmieszani przegrywali to stawiali chociaż opór swoim przeciwnikom. W meczu z Dzikami fragmenty dobrej gry widzieliśmy tylko w trzecim secie. Jeśli w meczu przeciwko drużynie Arkadiusza Sojko, drużyna zagra tak, jak w dwóch pierwszych odsłonach feralnego spotkania to nie wróżymy im sukcesu. Z drugiej strony pamiętamy o tym, że nie ma takiej drużyny, która w trakcie ligi nie zagrałaby słabego spotkania. Być może ten najsłabszy mecz drużyna Zmieszanych ma już za sobą. Jeśli chodzi o ich wtorkowych przeciwników – drużynę Port Gdańsk to forma również nie jest wymarzona, o czym pisaliśmy już przy okazji zapowiedzi meczu Team Looz – Port Gdańsk. Jedno jest pewne, niezależnie od tego, która drużyna wygra dziś spotkanie to poprawi sobie humory po ostatnich meczach.

Typ Redakcji: Zmieszani

Typ Eksperta (Maciej Kot): Zmieszani

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Zmieszani

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.