Zapowiedź – MATCHDAY #6

Przed nami szósta seria gier. Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem zdaje się być mecz na szczycie pierwszej ligi, w którym zmierzą się niepokonane drużyny – EviRent VT z Bez Odbioru. Ponadto, jako ostatnia z ligowych drużyn, do rywalizacji dołącza Team Spontan, która zmierzy się z dwoma bardzo wymagającymi rywalami. W trzeciej lidze o przełamanie złej passy powalczą z kolei drużyny DNV S*M*A*S*H oraz Wirtualna Polska. Zapraszamy na zapowiedź kolejnego dnia meczowego!

Trójmiejska Strefa Szkód – Omida Team

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Czwartkowe spotkanie będzie drugim meczem obu drużyn w obecnym tygodniu. W lepszych nastrojach do spotkania podejdą gracze Omidy Team, którzy pewnie wygrali swoje spotkanie, w którym przeciwnikiem było AVOCADO friends. Równolegle, na sąsiednim boisku w tym samym czasie Trójmiejska Strefa Szkód została bezlitośnie ograna przez jednego z głównych faworytów do wygrania całej ligi – EviRent VT. Jeśli wspomnieliśmy o głównych faworytach to właśnie najbliższy rywal TSSu wydaje się być gotowy na to, aby powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu i wygrać ligę. Aby tak się stało, mecze takie jak z Trójmiejską Strefą Szkód należy po prostu wygrać w stosunku 3-0. Obecnie wydaje się, że ‘Logistycy’ mają wszystkie argumenty do tego, aby tak się stało. Jeśli mielibyśmy szukać gdzieś potencjalnych problemów drużyny to wskazalibyśmy na kontuzję Konrada Gawrewicza, który kiedy tylko grał, był wartością dodaną dla drużyny. Obecnie, w związku z faktem, że drużyna narzeka na brak nominalnych środkowych nieco z konieczności występują tam Jakub Klimczak oraz Dmytro Moroziuk. Trzeba jednak przyznać, że mimo iż ci gracze nie grają na swoich preferowanych pozycjach to bardzo często są istną zmorą dla swoich przeciwników. Jeśli chodzi o ich rywala – Trójmiejską Strefę Szkód to obecny sezon jest dla ‘niebieskich’ dość specyficzny. Odnosimy wrażenie, że wraz z absencją kilku zawodników, drużyna pod batutą Kacpra Buczkowskiego wciąż szuka optymalnych rozwiązań, które pozwoliłyby im nawiązać do  wyników z poprzedniego sezonu. Przypomnijmy, że edycję Jesień’20 drużyna TSS kończyła na czwartym miejscu i obecnie wydaje się, że o powtórzenie tego wyniku będzie cholernie trudno. Ewentualna wygrana z Omidą z pewnością zmieniłaby tę optykę. Czy to jednak w ogóle możliwe?

Typ Redakcji: Omida Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Omida Team

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Omida Team

DNV S*M*A*S*H – Wirtualna Polska

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Zwieńczeniem drugiego tygodnia rozgrywek dla Wirtualnej Polski będzie mecz przeciwko drużynie DNV S*M*A*S*H. Jak do tej pory, obie ekipy jako dwie z trzech w trzeciej lidze nie wygrały spotkania. Wirtualna Polska przegrała swoje mecze ze Zmieszanymi oraz Team Looz. DNV z kolei musiał uznać wyższość drużyn – Niepokonani PKO Bank Polski oraz Dzików Wejherowo. Wydaje się, że nieco bardziej wymagający terminarz mieli gracze w biało-czerwonych barwach. Niezależnie od tego, czwartkowa rywalizacja sprawi, że dla jednej z ekip niekorzystna karta wreszcie się odwróci. Naszym zdaniem faworytem spotkania będą gracze Jędrzeja Matli, dla których jest to najgorszy początek sezonu w historii występów w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Przypomnijmy, że jest to już piąta edycja drużyny WP. Na inaugurację trzeciego sezonu ‘Wirtualni’ co prawda też przegrali dwa spotkania, ale nawet jeśli przegrywali to zdobywali punkty. Jeśli chodzi o ich rywali – drużynę DNV S*M*A*S*H to mamy tu analogiczną sytuację. Na inaugurację sezonu Jesień’19, drużyna DNV sięgnęła po jeden punkt. Co ciekawe – mimo tego, że zespół DNV rywalizował w poprzednim sezonie w drugiej lidze to nie oznacza to, że będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn w rozgrywkach SL3. Obie drużyny występowały w jednej klasie rozgrywkowej w sezonach Wiosna’19 oraz Jesień’19. Bilans po dwóch spotkaniach to remis 1-1. Jak będzie tym razem?

Typ Redakcji: Wirtualna Polska

Typ Eksperta (Maciej Kot): Wirtualna Polska

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Wirtualna Polska

Team Spontan – Oliwa Team

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Team Spontan jest ostatnią z 32 drużyn, która przystąpi do zmagań ligowych w sezonie Wiosna’21. Aby nadrobić ligowe zaległości, drużyna Piotra Raczyńskiego rozegra w czwartkowy wieczór dwa mecze. Pierwszym rywalem będzie ekipa Oliwy Team. Przypomnijmy, że obie drużyny miały okazję grać ze sobą już w sezonie Wiosna’20. Oba tamte spotkania były niezwykle wyrównane i pasjonujące. Niemal równy rok temu, górą byli ‘Spontaniczni’, którzy ograli Oliwę 2-1. W rewanżu, do którego doszło niespełna miesiąc później, lepsi okazali się gracze Dawida Karpińskiego. Jak widać mamy zatem sytuację, w której nie dość, że mamy równą liczbę zwycięstw to mamy również remis w wygranych setach. Schodząc do poziomu ‘atomu’, w małych punktach górą są gracze Team Spontan, którzy zgromadzili 118 oczek, przy 110 swoich rywali. Kto będzie faworytem czwartkowej batalii? Cóż, ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Obie drużyny dysponują dużym potencjałem. Wiele osób wskazuje ‘Spontanta’ w roli faworytów do awansu. Nie jest to bynajmniej niemożliwe, ale wydaje nam się, że delikatnym faworytem w czwartkowy wieczór będą jednak ‘Oliwiacy’, którzy mają za sobą już dwa spotkania w sezonie Wiosna’21. Nie bez znaczenia pozostaje tu również fakt, że w pierwszych kolejkach, ‘Spontaniczni’ będą borykali się z problemami z rozgrywającymi. Wszystko za sprawą kontuzji, które eliminują z tego meczu nominalnych ‘sypaczy’. Kto wie, być może drużyna ogłosi tuż przed ligą jakiś transfer ‘last minute’.

Typ Redakcji: Oliwa Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Oliwa Team

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Oliwa Team

EviRent VT – AVOCADO friends

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Losy drużyny AVOCADO friends w sezonie Wiosna’21 ułożyły się w ten sposób, że drużyna Arka Kozłowskiego podchodzi do spotkania przeciwko EviRent VT po serii trzech porażek z rzędu. Niestety, nie mamy dla ‘Wegan’ dobrych wieści – ich kolejny rywal, drużyna EviRent VT przystępuje do meczu po serii piętnastu wygranych z rzędu. Z tą liczbą sporo wspólnego mają gracze AVOCADO. Zawodnicy w czarnych trykotach, podobnie jak ekipa Radka Koniecznego, swego czasu również wygrali wszystkie mecze drugoligowe oraz dwa mecze na inaugurację pierwszej ligi. Sytuacja obu drużyn poza samymi liczbami jest jednak nieco inna. Podczas gdy EviRent wygrał wszystkie spotkania w stosunku 3-0, AVOCADO friends, kiedy wygrywało to bardzo często po podziale punktów. To już jednak historia, a dane te podaliśmy raczej w ramach ciekawostki. Trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym EviRent miałoby podążać dalej ścieżką AVOCADO. Przypomnijmy, że dla ‘Wegan’ imponująca seria skończyła się na 15 wygranych. Po tym, jak prezentują się obecnie gracze w granatowych strojach jesteśmy niemal przekonani, że będą dalej śrubowali swój rekord.  Nie ma się co oszukiwać – to EviRent będzie faworytem spotkania i jeśli AVOCADO zdoła urwać choćby punkt, byłoby to bardzo dużą niespodzianką, a nawet sensacją. Dodatkowo, zastanawiamy się, jak do początku sezonu podejdą sami gracze. Jesteśmy przekonani, że przedsezonowe oczekiwania co do wyników są na przeciwnym biegunie do tego, co widzimy w rzeczywistości. Ewentualna czwarta przegrana z rzędu sprawi, że w drużynie może zrobić się naprawdę nerwowo. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę to, że gracze w czarnych koszulkach w czterech pierwszych spotkaniach, mierzyli się z samymi mocarnymi drużynami.

Typ Redakcji: EviRent VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): EviRent VT

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): EviRent VT

Szach-Mat – Prometheus

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Po dość długiej przerwie, na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wraca drużyna Szach-Mat. Ostatnio ekipę Przemysława Lewandowskiego mieliśmy okazję oglądać 31 maja, kiedy po przeciwnej stronie siatki stanęli gracze ACTIVNYCH Gdańsk. ‘Szachiści’, jak na faworytów przystało, wygrali to spotkanie w stosunku 3-0 i w dobrych nastrojach mogli oczekiwać na kolejne mecze. Jeśli chodzi o nastroje w drużynie Szach-Mat te stawały się jeszcze lepsze w momencie, w którym gracze drużyny przyglądali się, jak ich główni rywale w walce o mistrzowski tytuł ‘wykrwawiali się’, tracąc punkty z teoretycznie niżej notowanymi rywalami. Nie chcemy się zbytnio chwalić, ale póki co sprawdza się dokładnie to, o czym kilkukrotnie wspominaliśmy. Druga liga jest obecnie bardzo pasjonująca i w przeciągu kilku dni sypnęło w niej taką liczbą niespodzianek, że nie jesteśmy ich w stanie na szybko zliczyć. Po wtorkowych meczach wydaje się, że Szach-Mat w pierwszym czwartkowym spotkaniu może liczyć na rywala o mniej więcej podobnej jakości jak drużyna, z którą grał w pierwszym spotkaniu. Przestrzegamy jednak graczy z Gdyni przed nadmiernym hurraoptymizmem. Obecny sezon pokazał wielu ekipom, jak ważna jest pokora. Jeśli chodzi o Prometheusa to drużyna przystąpi do spotkania po dwóch meczach, w których zgromadzili łącznie 3 punkty. Przytoczone przed chwilą spotkanie z ACTIVNYMI dość szczęśliwie zakończyło się po myśli graczy w niebieskich koszulkach. Taka wygrana może dać ekipie motywacyjnego kopa. Czy ten będzie wystarczający do tego, aby sprawić niespodziankę w meczu z Szach-Matem?

Typ Redakcji: Szach-Mat

Typ Eksperta (Maciej Kot): Szach-Mat

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Prometheus

Team Spontan – Fedde Ogrodnictwo

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Drugim rywalem drużyny Team Spontan w czwartkowy wieczór będzie ekipa Fedde Ogrodnictwo. O ile z pierwszym rywalem – Oliwą Team, drużyna Team Spontan miała już okazję rywalizować to pojedynek z drużyną Fedde Ogrodnictwo będzie pierwszym starciem obu drużyn. Dla ‘Ogrodników’ mecz ze Spontanem będzie czwartym w obecnym sezonie. Jak do tej pory, drużyna Andrzeja Pipki zgromadziła sześć oczek, co nie jest wynikiem ani przesadnie dobrym, ani słabym. Jeśli chodzi o zdobycz punktową to nie jest źle. Gorzej to wygląda, jak przyjrzymy się troszkę bliżej. 8 czerwca, drużyna Fedde dość nieoczekiwanie przegrała swoje spotkanie z BH Rent MiszMasz. Porażka ta była jedną z największych niespodzianek wtorkowej serii gier. Nie można inaczej wytłumaczyć przegranej drużyny celującej w mistrzowski tytuł, z zespołem, który dopiero co awansował do drugiej ligi i na początek przegrał swoje trzy spotkania. Dodatkowo, w trzech rozegranych meczach, ekipa Fedde nie prezentowała się w sposób, który sprawiłby, że ręce same składałyby się do oklasków. Narracja ta może się oczywiście zmienić po najbliższym spotkaniu. Team Spontan nie jest bynajmniej drużyną ‘Ogórków’. W drużynie ‘Nuggetsów’  znajduje się kilku graczy zaprawionych w pierwszoligowych bojach. Dodatkowo, drużyna Team Spontan, mimo że na przestrzeni kilku sezonów bardzo zmieniła skład to jednak pamiętajmy, że są oni ekipą, która gra w SL3 od inauguracyjnego sezonu – Wiosna’19. Czwartkowe spotkania pokażą, jaki kurs w obecnym sezonie obrali.

Typ Redakcji: Fedde Ogrodnictwo

Typ Eksperta (Maciej Kot): Fedde Ogrodnictwo

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Fedde Ogrodnictwo

Szach-Mat – Volley Kiełpino

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Drugim rywalem drużyny Szach-Mat w trakcie czwartkowych zmagań będzie ekipa Volley Kiełpino. Na papierze wydaje się, że pojedynek o godzinie 21:00 będzie dla ‘Szachistów’ bardziej wymagający. Z drugiej strony, drużyna Fabiana Polita – Volley Kiełpino przystąpi do spotkania po dość niespodziewanej porażce z drużyną BH Rent MiszMasz. O tym poniedziałkowym spotkaniu powiedzieliśmy już bardzo dużo. W Volley Kiełpino panowała tego dnia taka niemoc, że trudno to w ogóle opisać słowami. Jeśli mielibyśmy przenieść się do czasów szkolnych to za mecz z BH Rent MiszMasz wystawilibyśmy graczom z Kiełpina dwóję. Aby pokusić się o wygraną z ‘Szachistami’ gracze z Kiełpina powinni znaleźć sposób na powstrzymanie lidera ich drużyny – Dawida Kołodzieja. Owszem, wiadomym jest to, że sam Dawid nie da drużynie wygranej, ale jeśli Volley Kiełpino w poniedziałkowy wieczór miało tak potężne problemy z powstrzymaniem Mateusza Berbeki to i przed czwartkowym spotkaniem przewidujemy potencjalne problemy. Co ciekawe, mimo że dla drużyny Fabiana Polita będzie to już trzecie spotkanie to jak do tej pory na pierwsze minuty w sezonie Wiosna’21 czeka aż siedmiu graczy. Wśród nich znajduje się chociażby Damian Kolka, który jak doskonale pamiętamy, był ogromną wartością dodaną pierwszoligowej drużyny Epo-Project. W sezonie Jesień’20 gracz ten zdobył na pierwszoligowych parkietach aż 141 punktów, co finalnie sprawiło, że był on drugim najlepiej punktującym graczem całej ligi. Kto wie, być może mecz z tak renomowanym rywalem, jakim jest drużyna Szach-Mat sprawi, że tego zawodnika zobaczymy w czwartek na parkietach SL3.

Typ Redakcji: Szach-Mat

Typ Eksperta (Maciej Kot): Szach-Mat

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Szach-Mat

EviRent VT – Bez Odbioru

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Rywalizacja pomiędzy drużynami EviRent VT a ekipą Bez Odbioru mieni nam się jako zdecydowanie najciekawsze spotkanie czwartkowej serii gier. Oba zespoły są dwiema z trzech ekip, które w obecnym sezonie jako jedyne nie zaznały goryczy porażki. EviRent na inaugurację nie bez problemów ograł obecnego mistrza Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, a następnie dość gładko wygrał z TSS. Bez Odbioru z kolei rozprawili się z AVOCADO, Tufi czy Speednetem. Co ciekawe, mimo że liga liczy zaledwie osiem drużyn to obie ekipy w pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach nie zagrały z tymi samymi przeciwnikami. Ciężko zatem o jakieś porównania w stylu: jak poradziły sobie ekipy na tle danego rywala. Oczywiście wiemy, że takie porównanie byłoby traktowane raczej jako ciekawostka, a nie wyrocznia mówiąca nam, jaki przebieg będzie miało najbliższe spotkanie. W nim, jak mniemamy faworytem będzie drużyna EviRent, która pozostaje jednym z głównych faworytów do wygrania w lidze. Być może nie wszyscy o tym wiedzą, ale obie ekipy, choć pod innymi nazwami i nieco innymi personaliami miały okazję rywalizować ze sobą w poprzednim sezonie. W ówczesnej drugiej lidze, górą byli Piękni i Młodzi. Od tamtego czasu zmieniło się jednak bardzo dużo. Parafrazując kultowy film ‘Chłopaki nie płaczą’ – ‘świat poszedł do przodu, pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty (…)’. Pojawili się również nowi gracze w drużynie Bez Odbioru (kiedyś Sprężystokopytni & Kitku). Idąc dalej – być może chłopakom z Malborka brakuje trochę luzu. Nie brakuje im jednak jakości, którą chcemy zobaczyć w czwartkowy wieczór, licząc na to, że obejrzymy kawał meczycha.

Typ Redakcji: EviRent VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): Bez Odbioru

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): EviRent VT

Dream Volley – Range Soft VT

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Od inauguracji sezonu Wiosna’21 minęło zaledwie pięć dni meczowych, a wśród drużyn drugoligowych pozostały zaledwie trzy niezdobyte twierdze. Jedną z nich jest Team Spontan, lecz w zasadzie nie powinniśmy ich liczyć, ponieważ nie zdążyli oni zagrać nawet jednego spotkania. Wśród drużyn, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki mamy ekipę Szach-Mat, która jest co prawda jednym z faworytów do wygrania ligi, ale póki co – zagrali oni tylko jedno spotkanie. Jeśli chodzi o ekipę Mateusza Dobrzyńskiego to wygrała swoje dwa dotychczasowe spotkania. O ile w przypadku wygranej z MiszMasz nie można się przyczepić do drużyny za styl (mając na uwadze również kolejne spotkania ekipy MM), o tyle strata punktu w meczu przeciwko ACTIVNYM – chluby drużynie nie przynosi. Po doświadczeniach z poprzedniego sezonu, Dream Volley zdaje sobie sprawę ile takie pojedyncze punkty – stracone z niżej notowanym rywalem mogą znaczyć. Czwartkowy rywal ma za sobą dwa spotkania, które zakończyły się podziałem punktów. Bilans po dwóch meczach to jedna wygrana i jedna porażka. Ewentualne zwycięstwo z drużyną Dream Volley, bez wątpienia byłoby jedną z największych niespodzianek czwartkowej serii gier. Jeśli jednak ekipa zaprezentowałaby się tak, jak w dwóch pierwszych setach w meczu z Prometheus – scenariusz ten nie jest przesadnie naciągany. Owszem, nadal to Dream Volley będzie faworytem, ale jeśli gracze Mateusza Dobrzyńskiego pragną pozostać niepokonaną drużyną, to w czwartkowy wieczór będą musieli się napocić.

Typ Redakcji: Dream Volley

Typ Eksperta (Maciej Kot): Range Soft VT

Typ Eksperta (Agnieszka Pasternak): Dream Volley

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.